Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Запушване на носа и бременност
Изпратено: Boryana27 (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 10:27

Здравейте момичета!
Бременна съм в 5 месец и от около 2 месеца някъде имам страшни проблеми с носа. Нощно време се запушва, не мога да дишам, по някое време започва да ми дразни нещо и започвам да кихам....след това започва да тече...ужас е направо. А сутрин очите ми са като понички, болят ме, а като се събудя нощем после по 1-2 часа не мога да заспя изобщо. Мислех си, че е някаква алергия, но лекарката ми каза, че ми изсъхвала лигавицата и да ползвам само физиологичен разтвор, нищо друго, но ефект няма никакъв.
Чудя се какви капки за нос или някакъв мехлем да си купя, че да мога да спя спокойно. Някоя от вас няма ли този проблем? Търсих в интернет, но навсякъде пише, че по време на бременност не е препоръчително да се ползват капки за нос ...а знам, че не е безобидно да си взема от аптеката каквото и да било....споделете ако сте имали подобни проблеми какво сте ползвали вие sad smiley

Re: Запушване на носа и бременност
Изпратено: Анелия (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 10:38

Това със зачервените очи наистина намирисва на алергия. наистина недей да експериментираш с капките за нос. Физиологичният разтвор поне не вреди, дори да не помага.

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 11:02

По време на бременност лигавиците набъбват и при много жени се получава такова пренеприятно запушване (аз даже до синузит го докарах и трябваше антибиотик да пия,защото 4 седмици не щя да мине с обичайните средства).Трябва непременно да се прочиства носа - с физиологичен разтвор или спрей с морска вода (има няколко вида,Стеримар и един друг,в големи флакони и стигат за много време,има и на д-р Тайс мъничък флакон-спрей с морска вода,казва се Алергол,но няма нищо антиалергично в него,само морска вода е,но не си струва,защото излиза доста по-скъпо от големите флакони),за да не се населят бактерии и физиологичното запушване да стане хрема и оттам инфекция.Опитай да спиш много повдигната на възглавници,да овлажняваш въздуха в стаята (макар че то е такава влага навсякъде,че повече няма накъде),може да пробваш от онези декоративни изпаряващи керамични лампички,в които се налива малко водичка с ароматични масла и се нагряват с чаена свещичка,за да изпаряват - купуват се от големите супермаркети или от цветарските магазини,а есенции като мента и евкалипт,сложени да се изпаряват,помагат за отпушване на носа.
Иначе противно на това,което си чувала,повечето обикновени капки за нос (без тези със съдържание на адреналин!) стават за инцидентна употреба по време на бременност,но няма да ти решат проблема - не могат да се ползват повече от 5 поредни дни,иначе имат обратен ефект и предизвикват оше по-голямо запушване,а и дълготрайното им приложение съвсем не е препоръчително,та по-добре да не ги ползваш изобщо.
Дано нещо от тези неща да ти свърши работа - наистина е неприятно,но минава smiling smiley

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 11:10

Бих те посъветвала да се обърнеш към класически хомеопат.

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 26 August, 2005 11:14

А можеш ли да ми препоръчаш нещо?

Изпратено: dani_ous (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 11:29

Здравей Boryana27, аз имах абсолютно същия проблем от самото начало на бременността и сега продължава но в по лек вариант. Ставах всяка нощ по няколко пъти защото не можех да дишам. В крайна сметка не се издържаше така и взех детските капки ксилофарм и в продължение на 3 месеца слагах тях, но изведнъж спрях да ги слагам и като че ли понамаляха кихавиците и сълзенето на очите и т.н. Когато отидох при лекарките /защото ходих и на частен кабинет/ ги попитах за тези капки двете ме посъветваха едно и също, да слагам капки но ако се почувствам по-добре да ги спра веднага. Моето мнение по въпроса е първо се консултирай с лекаря си за твое успокоение и заради бебо и след това слагай някакви капки.

pregnancy week by week

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2005 14:12

Ами аз съм от Варна, там мога да ти препоръчам!

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: zoui (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2005 02:28

kakvo stana s teb boriana27?poneje az imam sy6tia problem,nemoga da spia no6tem zaradi zapu6en nos,po4nah da izpolzvam morska voda i kato 4e li malko mi pomaga.[bd.lilypie.com][/img][/link] [/img]

Дата: 9 October, 2005 15:56

Здравей zoui. При мен проблема си го има още. Аз също си купих морска вода Стеримар, преди това си бях взела един инхалатор и т.н., т.е. пробвах по много начини. Но единственото, което постигнах е да разраня още повече лигавицата на носа си, в следствие на което започнах много да кихам....носа запушен, аз кихам....абе направо ужас. Та така, проблема си го има и се надявам да отмине след като родя. Иначе лекарката ми ми каза да си купувам ампули витамин С и три пъти дневно да си капя по 2-3 капки във всяка ноздра, а останалта част от ампулата да изпивам и така една седмица. Обаче аз не съм го пробвала щото ми се струва, че витамин С-то няма да ми помогне, а и за да си слагам една седмица витамин С ампули ще трябва да дам и 20 лв за тях....

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2005 16:26

А според мен Боряна 27,ти имаш алергичен ринит.Вит. С би помогнал само ако го накапеш в отпушен нос,но щом е запушен наистина няма смисъл.Това,което би могло да го отпуши е краве масло на върха на клечка за уши (във всяка ноздра) или пчелен мед (по същия начин).Това е абсолютно безвредно за бременността и би ти помогнало или поне би облекчило състоянието ти.Ще те посъветвам също да не издухваш силно носа,защото в момента от увеличената кръвна маса,която е нормална за бременността лигавицата на носа е набъбнала и е лесно разранима.Пръскай Стеримар,изчакай 1-2 минути и тогава издухай носа леко и внимателно.Успех!

Изпратено: zoui (IP регистриран)
Дата: 10 October, 2005 14:43

az sutrin kato si duham nosa vinagi izliza malko kryv,mislite li 4e e problem?az po princip sym si sys sinuzit.

Редактирано 1 пъти последният път 11.10.2005 01:02.

Изпратено: VBSISI (IP регистриран)
Дата: 10 October, 2005 14:50

не е проблем,че кърви носа.Това се далжи на увеличената кръвна маса и набъбнала лигавица в носа. Аз също съм със синузит и по време на бремеността като си издухах по силон носа ми потичаше кръв. При силно запушен нос на мен повече ми помага някакъв мехлем за нос (напр. Ринолекс) но незная дали може да се ползва то бременни.

Lilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: mirella (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2005 18:49

ако имаш възможност иди на хомеопат - ще видиш,че ще ти помогне и то без да има някакви странични ефекти, както е при ксилофарма и всички други капки, които са на основата на ксилометазолин.
успех

Изпратено: pavlovax (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2005 23:37

Здравей

Моя съвет е да отидеш на УНГ да те прегледат и е хубаво да ти пуснат излследване на носен секрет. Аз съм със същият проблем но обърнах внимание 7 месеца , мислейки че е нормалноят синозит за бременоста, но след изследване на секрет се оказа че е бактерия и то не безобидните за бебето стафилококи.Направиха ми антибиограма кой антибитици им действат и в момента се лекувам със антибиотик (пробвах с хомеопатия - не успях незнам дали непопаднах на достачно добър хомеопат или просто не дадох достачно време на хеомапатичното лечение ). Мога да кажа че след 5 дена мазане с антибиотика имам подобрение доста голямо, надявам се да се оправя преди бебето да се роди имам още няколко дена за мазане.
Пожелавам ти бързо оздравяване и дано да е синозит при теб!

Изпратено: Matsa (IP регистриран)
Дата: 21 October, 2005 13:03

Аз имам същия проблем от началото на бременността. Със застудяването състоянието ми стана по-зле - не мога да спя защото не мога да дишам и така всяка нощ. Ходих при личния лекар и ми изписаха антибиотик с локално действие- Биопарокс и капки за нос Тизин. Гинеколога ми провери рецептата и разреши лечението. От 10 дни ги ползвам, но подобрението не е значително. Има ли изобщо шанс да дишам спокойно преди да родя?

Lilypie Baby Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.