Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...678910111213141516
Страница:16 от 16
Re: СЛАДКА ТЕМА - VIII
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 1 September, 2009 23:46

Вили, Зори супер са ви сладкишите, аз утре торта ще правя, дано да стане, че с последните две се издъних.

Администратор

Редактирано 1 пъти последният път 02.09.2009 10:09.

Изпратено: eli_gb (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2009 10:05

Ех, какви плодови сладкишчета vkusno !

Евка, давай да видим тортата good !

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2009 14:52

Вили, днес реших да направя твоя сладкиш със сини сливи. Стана много вкусен, обаче тикляв отвътре. Незнам, нещо времето за печене май се поудължи с тия 180 градуса, както е по рецептата ти....или пък нещо тестото ми не се получава, когато има кисело мляко и мазнина...незнам. Пиши къде съм сбъркала в технологията? Тоест, напиши своя начин на приготовление за сверка, моля те! smiling smiley celuvki

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2009 21:00

Еви какво стана с тортата ,чакаме фото smiling smiley

Дата: 2 September, 2009 21:18

zori85 Написал:
-------------------------------------------------------
> Еви какво стана с тортата ,чакаме фото

Зори, мисля, че се получи, утре снимки. winking smiley

Администратор

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2009 21:26

Деска, този сладкиш го правя в десетки варианти/ с олио или масло/ с плодове ,с локум ....и винаги става.Тестото е тежко и гъсто, не е претенциозно като пандишпана.Пека умишлено на 180 градуса , защото иначе се зачервява бързо , а вътре остава суров.Аз поставям формите на средна скара и ползвам вентилатор. Печката ми в Тетевен е без вентилатор и пак ставаше сполучлив.Когато е с плодов пълнеж , вероятността да остане по- влажен е по- голяма.Затова обърнах сливите с кожичката към тестото , а сочната част да е отгоре.
Първо разбивам яйцата и захарта,после добавям мазнината , сладва млякото. Накрая пресятото брашно с бакпулвера. Винаги на тази доза слагам 1ч.л.бакпулвер.
Чашата , с която меря е 200 ml.
Следващия път сложи цяло пакетче бакпулвер. Дано, като е по- бухнал ,да се изпече по- добре.
Много хора имат страхове от сладкишите с кисело мляко , а при мен дори без яйца се получи предния път.
Не знам каква е причината при теб , но продължавай да пробваш.Гледам , че и на Скайчето мъфините са по подобна рецепта и винаги са и перфектни.

Чакам си тортата на Ева като нобелова награда grinning smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: Hrisi &Nasko (IP регистриран)
Дата: 3 September, 2009 08:54

Здравейте на всички,мнооого отдавна не съм писала и пускала нещо само гледах творенията на всички за което искам да ви поздравя,невероятни сте hi kitka Свалям ви шапка.В малкото свободно време което имах си поиграх малко/много добра терапия за успокоение на нерви се оказа winking smiley/и направих тази роза от диня исках да ви покажа,но не знаех къде да сложа поста затова реших да е тук ,че нали динята е сладка... vkusno Това е първият ми опит в карвинга.

Reglette regime

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 3 September, 2009 10:03

Благодаря, Вили! Аз пекох в тавичка...без вентилатор отначало, после го пуснах, но още във фурната ми направи впечатление, че не бухна....явно трябва повечко бакпулвер да сложа, както казваш!
Хриси, чудесна роза!
Всички сте невероятни! good

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: eli_gb (IP регистриран)
Дата: 3 September, 2009 12:18

Hrisi &Nasko, чудна розичка си измайсторила! aplodismenti

Изпратено: reta (IP регистриран)
Дата: 3 September, 2009 17:12

Hrisi,чудесна розичка-при това първи опит.Очакваме да видим още творби и да се замислим,дали не е време да се отвори тема "Карвинг"!? Предполагам че ще се намерят и още скрити таланти.Hrisi aplodismenti

Там където няма избор,колебанието е грешка!

Дата: 4 September, 2009 01:21

Хриси, липсват тук твоите ястия! Поздравления за розата, чудесно начало би била за една нова тема, заедно с жабката на Рета и семейство Патладжанови! smiling smiley

Редактирано 1 пъти последният път 04.09.2009 01:24.

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2009 10:04

Хриси,много хубава роза е станала!Поздравления!

Страници:  <<Първа страница...678910111213141516
Страница:16 от 16

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.