Кулинарен : © Български Бебе Център
Пред " сладките " витрини на Венеция
Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 23:00

По време на романтичната ни екскурзия в този приказен град с еднакво удоволствие се наслаждавах на изумителните стъклени шедьоври, карнавалните маски , архитектурните забележителности и......то се знае ......на всичко ,що е за хапване.
За съжаление пропуснах да снимам в заведенията , но пред витрините със сладкиши винаги се спирах с ненаситен поглед.

Тези сладкишчета до най- малката подробност имитират плодчета.Дори млякото на дръжката на смокинята е като истинско.

Изобилие от всякакви сладки на килограм.

Имах чувство , че дунапреновите бонбони се продават не на грамаж , а на метър.Изключително многообразие на този вид бонбони, .Както и на всевъзможни печива с много ядки и плодове.

Очаквах да видя тирамису до тирамису-то , а се оказа , че тези са най- разпространените сладкиши.Вид тарти с различен пълнеж и хрупкава коричка от шприцовано маслено тесто.

Лешници и карамел, какаови усуканички , канелени бутерки .....ммммм

Гадая за вкуса на плодовата халва вдясно , защото вече не мога да дегустирам....преситена съм.Нещото с ядки и шоколад ми е ясно.

На тези тарталетки никога не мога да се наситя. Хрупкаво маслено тесто , невероятен ванилов крем и сочни ароматни плодове.

Един ден и аз ще направя такива каноли.Само да се сдобия с метални цилиндри за пържене на тестото/ за паста/.Пълнежът е от сметана , маскарпоне , аромати, плодове.....

И още крем .....

И .......тези италианци с чувството си за хумор.....сред хилядите видове паста.....фалосчета....имаше и вагинки, но ..... ....момичешки свян .....какво да се прави...
izchervqvane

Венеция през деня ухае на кафе , ванилия, канела ....а вечер....о, тогава от всеки дом се носи аромат на доматен сос с босилек , розмарин и мащерка.....нали го слагат на всичко.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Re: Пред " сладките " витрини на Венеция
Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 23:35

Конова,невероятно е.Усетих миризмата на босилек и ванилия+канела.Следващата ми цел,след Париж е Венеция,дай Боже.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 23:49

Вили, страхотно! aplodismenti Как ме върна в спомените. Сватбеното ми пътешествие беше в Италия, само че друг прекрасен град - Флоренция. Жалко, че тогава мислех за други неща, а не за снимки на ястията wink1
След това пътуване, където и другаде да отида е хубаво, но Италия си остана голямата ми пътешественическа любов... във всякакъв аспект (включително кулинарен)

Хайде, момичета, давайте и други кулинарни дестинации. Дано има още като нас с Вили - дето се блещят с фотото, освен в забележителностите и в манджите. smqh

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: vel (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 00:19

Вили,чудесна си aplodismenti ка се сети да снимаш и сега да ни показваш вкусотийки vkusno
Ще чякам да направиш вкусните каноли и да ни покажеш.Сигурна съм,че ще се справиш uspehi

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 01:46

Вили, благодаря ти за тази сладка разходка.
Направо ми останаха очите по витрините.
Ако тук има такива неща, не ще съм дебела, ами ще се търкалям направо.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: dany_ip (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 02:33

Уау,страхотни снимки!
Както съм по сладкото,направо ми иде да глътна монитора.Тези тарталетки направо ще ги сънувам.........

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 07:53

Вили, прекрасно утро във Венеция ми поднесе, благодаря ти. Току що ставам и разглеждам снимките с тези невероятни изкушения.

Изпратено: eli_gb (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 08:52

Вили, страхотна разходка aplodismenti ! Ама биваше ли рано сутринта да виждам такава вкусна тема... от сега започнах да преглъщам и да си мечтая да опитам от всичко показано! Сигурна съм, че си била преситена от дегустиране, то едно и две неща ли са, кое от кое по-примамливо! А плодчетата наистина изглеждат като истински, супер!

Благодаря ти за този невероятен разказ в картинки! give rose

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 09:44

aplodismenti Нямам думи, ако съм там, сигурно няма да устоя и ще опитам от всичко!!!!!!

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 09:48

Вили,прекрасни снимки!За обожателките на сладкото,това ме разби smiling smiley Това наистина ли са сладкишчета,а не плодчета?Още не мога да повярвам...гледах,гледах...еми на плодове ми приличат.Как толкова добре са ги докарали.Онемях.

Изпратено: ivchi (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 12:14

Вили, ухае на вкусно от разказа ти - сигурно около мен хвърчат милиарди калории smiling smiley
Много красиви неща, чудесно изглежда всичко!

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 13:40

Вили, ти си им разгадала рецептите на тези италиянци, дори и през витрините. Не е трябвало да те допускат с апарат в ръка. Страхотно изглежда всичко.
Ние също бяхме там тази година, но аз наблегнах на сладоледите. Обаче как не съм се сетила поне една снимка да им направя?
Иначе романтиката е навсякъде и във всичко. Уникален град!

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Изпратено: eli_r-va (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2009 14:56

Оле, какви вкусотии - направо ми иде да изям монитора! Аз каквато съм лакомия- ако отида там всичко ще изям. Направо умирам за сладко! Леле, как благородно ти завиждам Вили!

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 05:41

Ихаааа... Къде са пицата и сладоледа?

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 11 September, 2009 11:02

Вили, благодаря за уникалната кулинарна разходка!

Изпратено: eli4ka (IP регистриран)
Дата: 22 September, 2009 11:20

ЕЕЕ не, прекрасно е всичко, благородно ти завиждам и благодаря и аз за виртуалната разходка.
С удоволствие бих опитала от тези предизвикателства smiling smiley.
А между другото и тука има такива макарони winking smiley, за миналия ми рожден ден бях направила такава макаронена салата sram .

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.