Кулинарен : © Български Бебе Център
Марина за пилена грил
Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2005 23:01

Някоя знае ли как се мариноват пилетата за грил? Моля да сподели, че ми се иска да опитам да си направя в домашна обстановка

Re: Марина за пилена грил
Изпратено: stella (IP регистриран)
Дата: 2 October, 2005 15:19

Ами незнам дали ще го правиш на грил или на фурната, но ето нещо, което аз съм правила за подобен резултат. Овкусявам си цялото пиле отвън със сол, червен и черен пипер.По желание можеш да намажеш с топено масло преди да овкусиш. Аз не го мариновам. Отваряш кутийка бира и нахлузваш пилето да седне на нея. Слагаш в тава и печеш във фурната до готовност. Тъй като пилето стои право се изпича отвсякъде с коричка.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 2 October, 2005 16:11

И аз го правя по подобен начин, но в микровълновата. Овкусявам пилето (ок. 1 1/2 кг.) със сол и червен пипер (допълнителна мазнина не слагам, пилето си пуска достатъчно), слагам го в йенски съд, но без капак, наливам на дъното ок. 2 пръста бира и го пека на комбо (микровълни и грил на макс). Пече се 25 мин. от страната към гърдите, след това 20 откъм гърба. Става страхотно, много по-добро от купените готови пилета.

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 26 October, 2005 15:44

Соев сос, малко червен пипер и малко масло под кожата. 30 минути на комбинирана програмка в микровелето и е страхотия.

Изпратено: susi (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2005 01:21

Shte ti izdam moiata valshebna marina za pileshki parjoli na skara ili pecheni v pechkata.
-Sol
-cheren piper
-kuri malko
-niakakva podpravka za meso
-rozmarin
-presovan chesan
-rakia
-limon soka
-soev sos(ne mnogo)
-med
Da prestoi pone 3-4 chasa.
Osobenno ako e parjoli ot butcheta stavat MAMMA-MMIA

Lilypie Baby Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.