Кулинарен : © Български Бебе Център
Самонадигащо се брашно?
Изпратено: mama stella (IP регистриран)
Дата: 15 September, 2009 23:06

Здравейте,

в последния брой на едно кулинарно списание попаднах на много интересни рецепти, в чиито съставки се споменава самонадигащо се брашно. Някой чувал ли е за това чудо, това вид брашно ли е или смес от брашно и бакпулвер?

Lilypie Fifth Birthday tickers

Имаме само това, което сме дали.

Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Re: Самонадигащо се брашно?
Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 15 September, 2009 23:12

mama stella,предполагам , че това е брашно с набухвател.Избягвам да ползвам подобни брашна. Предпочитам натурално брашно и сама да дозирам набухвателя/мая , суха мая, бакпулвер, амонячна сода , хлебна сода.Така съм сигурна в пропорцията и крайния ефект.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 15 September, 2009 23:32

Мама Стела, Вили Конова вече ти е отговорила, но и аз да се включа.
Също мисля, че в рецептите са имали предвид брашно с набухвател. Не го уважавам много това брашно, поне в българския му вариант, не знам в чужбина как е. Веднъж съпругът ми се беше объркал и ми беше донесъл такова, вместо обикновеното, за което го пратих. От любопитство изпробвах рецептата без да слагам аз набухвател, само с това брашно и не стана сладкиша, а рецептата няма грешка, хубава е.
Имам една книжка за сладкиши, където рецептите всичките са дадени с такова брашно и без допълнителен набухвател, когато ги правя слагам обикновено блашно + един бакпулвер и се получава отличен резултат.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 00:53

Няма да повтарям момичетата, спокойно можеш да го замениш, без това да навреди на крайния резултат. smiling smiley

Администратор

Изпратено: mama stella (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 08:19

Благодаря ви за отговорите, още днес ще пробвам с брашно и бакпулвер.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Имаме само това, което сме дали.

Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 08:41

Мама Стела, и аз съм на мнението на момичетата, също няма да се повтарям.
Само да кажа, че те очакваме отново, но вече със снимки на творението wink1

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.