Кулинарен : © Български Бебе Център
Мода в кулинарията
Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2009 14:00

Казвайте момичета, има ли я? С какво се свързва - продукти, начин на обработка, поднасяне?
Опитвате ли се да следвате такава?

Според мен, че я има има я, но аз не се опитвам да я търся. Моите неща в кухнята са си чисто за задоволяване на хранителните потребности, но не и окото и душата. Не готвя с претенциозни продукти, не използвам модерни технологии и т.н.

Re: Мода в кулинарията
Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2009 15:14

А какво значи претенциозни продукти? такива, които се смятат за 'лукс' или такива, които са трудни за приготвяне? Непознати за нас?

Модата по-скоро е, че кулинарията се разраства във все повече домакинства. Заразява!Все повече хора я виждат като приятно хоби, от колкото задължение smiling smiley
Има, разбира се и мода в начина на приготвяне, нови уреди, техники....аз специално, дълги и трудоемки ястия, рядко се захващам да правя - обичам бързото и семплото, но да е вкусно winking smileyНе е достатъчно за мен само да задоволи глада ми, искам да се насладя на ястието smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Редактирано 1 пъти последният път 14.10.2009 15:21.

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2009 16:49

Не знам дали е мода, но в дома, където съм родена от както се помня е било така, първо "се нахранват" очите, едва после стомаха...

Пренесох това и в моето семейство. Направих го ежедневие, а храненето - ритуал и удоволствие. Храната, която приготвям е изключително проста (често сама си измислям рецепти), не ми отнема много време и я приготвям в много малки количества. Подреждам така, както аз бих искала да я виждам в чинията си

От модерните уреди, най-много ползвам тенджерата си за варене на ориз и миксера.

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2009 22:14

Права е Славея.Модерно е да се готви.Преди дамите прикриваха кулинарните си занимания...сакън да ги не помислят за Пепеляшки.А сега......стой та гледай как секс бомби излизат с още две гърди напред, само защото са направили едно тирамису през живота си.Да приготвяш сам храната вече е толкова арт, че художниците и скулптурите ряпа да ядат.Интернет , телевизията , периодичния печат ни заливат с идеи ........В този смисъл .....модерна съм grinning smiley

Модерно е продуктите да са еко , био , органик.Някои по- заможни българи направо се халосват на тази тема.Аз съм намерила по- практичен начин да си набавям подобни продукти.Понеже обожаваме селския туризъм , го съчетаваме с продоволствен.Домашното козе сирене от козичка , пасла по баирите край село Гложене не мога да сравнявам с нещо опаковано и предложено в маркета.

Модерно е да се смесват вкусове и на пръв поглед несъчетаеми храни и подправки.Да , но вкъщи само аз съм склонна да ям смокини със сирене, праскова с прошуто........Ми мъжете да си останат старомодни.

Мъфинманията е завладяла сладкарството.Присъединих се , защото е практично , красиво ,можеш да експериментираш, без да се плашиш , че кекса няма да ти излезе цял от формата.Но с модерното захарно/ фондан/ покритие.......нъц.....не е вкусно , колкото и да е ефектно.

С технологиите направо съм на вие...печене , пържене , варене, задушаване.......това е .Методи за сферификация на продуктите, уреди дето правят н'ам к'во си.....нямам....и хлебопекарна нямам.

Много ми се ще да мога да изхранвам трима мъже и в същото време да не заменям кедровите ядки със слънчоглед, а кленовия сироп с мед.......

Та , Марги , и аз като теб ,ако намериш претенциозни продукти масово да се мъдрят из рецептите ми, свиркай......все пак криза е... thumbs up smiley

А иначе обичам да е хубавко, накиченко , шаренко и веселичко.............
Оф, заплеснах се..... sram

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: mama stella (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2009 21:35

Съгласна сам с написаното дотук, че има мода в кулинарията. Щом като и кулинарната фотография излезе на преден план за какво остава да си говорим. Кулинарни предавания, списания, блогове, отвсякъде ни заливат с интересни рецепти и покрай тях с най-различни приспособления като се започне от хлебопекарни и уреди за правене на спагети, та се стигне до керамичните ножове. И всичко това само на еднра ръка разстояние smiling smiley

Лично аз се опитвам да изляза или по-скоро да обогатя кулинарното си наследство с по-различни вкусови комбинации. Подбирам неща от турската и арабската кухня, които са доста близо до нашите вкусови предпочитания. Харесвам по-леките ястия, салатите, в нашия дом се тачи много хляба и месенето та гледам изпробвам различни питки, пици, фокачи, когато разполагам с повече време.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Имаме само това, което сме дали.

Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2009 22:11

има мода и тя е по всичко,което е БИО-поне на Запад е така по мои наблюдения.Забелязвам,че все повече българи започнаха да гледат какво слагат в чинията си. мода е вече да не се ядат само стандартни манджи със сосове, хората искат различното и им е приятно, а интересното е,че все повече мъже влизат в кухнятаsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.