Кулинарен : © Български Бебе Център
Дайте идея
Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 20:31

Другият петък на 23.10 в училището на дъщеря ми ще има кулинарен конкурс на тема есенни плодове и зеленчуци,и тя мамина кулинарка се е записала за участие.
Та дайте идеи,с които да участва.Аз й предложих тиква с орехи,дюли и круши печени или карамелизирани,но искам и вашето мнение.
Условието е да са само плодове и зеленчуци а тя държи сама да си приготви всичко а аз само да и помагам.Не иска аз да й приготвя нещо,защото тогава нямало тя да участва в конкурса а аз и нямало да бъде честно.
Чакам ви.

Редактирано 2 пъти последният път 15.10.2009 20:31.

Re: Дайте идея
Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 20:49

Горещо и от сърце ти препоръчвам печените плодове на Вили Конова!!! Рецептата е изключително лесна, много ефектна и с нея дъщеричката ти, убедена съм ще се справи самичка!

Не знам как да цитирам тази рецепта, но ето ти линк към страничката:

[club.biberonbg.com]

Там се спусни и открий "Печени плодове" - пост на Вили Конова!

Ми, дано ви хареса идеята! Поздрав и успех!!!

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Редактирано 1 пъти последният път 15.10.2009 20:51.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 21:40

Ванина,разбирам , че децата са ограничени .Само плодове и зеленчуци , а други продукти ?Или само подправки?
Ако няма и друг продукт, остава варианта плодови салати , салати , туршии , задушени зеленчуци, рататуй.
Печените плодове са много хубави , но ми се ще да е нещо по- пъстро, есенно.
Ще помисля и ще ти пращам снимки/ ако не са мои на ЛС/и детенце да си избере.
Много се радвам , че си имаш момиченце и има мерак за подобни занимания.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 21:43

Печените плодове щях да ти предложа и аз,наистина страшно вкусно нещо,не се учудвам, че Аглика ме е изпреварила с идеята.
Може да направи и сладко от дюли или желе, с гелфикса на доктора няма грешка.
Печени ябълки с мед и орехи.
Крем супа от различни зеленчуци също (праз моркови и картофи става най-вкусно), с крутони и сметана.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 22:02

Някакви подобни зеленчукови ветрилца с включени още цветове/жълта и зелена чушка, лук...

Снимката не беше предназначена за публикация , но може да роди идея.

Ето още чушки , домати и патладжани [biblioteka.biberonbg.com]

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Редактирано 1 пъти последният път 15.10.2009 22:04.

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 22:33

Благодаря ви за бързото включване.
Предполагам,че може и подправки,че то ястие без подправки какво ястие е.

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2009 23:07

Аз ти предлагам печен плод(ябълки,круши,дюли)-издълбават се и се пълнят с плънка от орехи,захар и канела и се запичат.
Може и също да ги срежат на половинки,да се поръсят със захар и отгоре да се поставят парченца локум и орехови ядки и да се запекат.Друг вариант е да се срежат на половинки,да се издълбаят и да се сложат по 2 с.л. мед и стафиди и да се запекат.
Ветрилото от патладжан също е много интересно(както е показала и Вили).Ето още един вариант.Може и да се поръси със сусам.
[biblioteka.biberonbg.com]

Ето и една рецепта за поширани круши:
[item.@]

[www.marianag.be]
За поширане на крушите
2 1 / 2 чаши вода
1 / 2 чаша ароматно червено вино
3 с.л. захар на пясък
10 –на зърна черен пипер
1 / 2 ч.л. сол
2 цели скилидки чесън
1 средно голям дафинов лист
½ ч.л розмарин
Ако не искате да присъства алкохол,предполагам че и със степче може да стане smiling smiley

Всички съставки за поширането на крушите се варят на виска температура около8 -10 мин. Обелват се крушите, без да се почистват от семенната част. Поставят се в течността и се намалява силата на огъня до ниска /леко кипене/ и така се варят за около 5 мин. /зависи от твърдостта на крушите/ Изключва се котлона, оставят се за още около 20 мин. Обръщат се и още 20 мин. Изваждат се да се отцедят и охладят.
Сервират се с орехи и синьо сирене.

Печена тиква нарязана на парченца със захар и орехови ядки и канела,както и рачел от тиква.

Редактирано 2 пъти последният път 15.10.2009 23:11.

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 16 October, 2009 14:21

Сега като разглеждах един стар брой на Кулинарен журнал видях Желирано зеленчуково предястие и прецених, че може да се хареса на дъщеря ти

2-3 моркова
5-6 стръка магданоз
3-4 картофа
червено цвекло
1-2 ябълки
1 с.л. сварен грах
1 с.л царевица
стерилизирани гъби
магданоз и копър
сол
1 пакетче желатин
Сваряват се морковите, магданоза и картофите в леко подсолена вода. Желатина се накисва, а после разтопява на водна баня според указанията на опакавката и се слага в зеленчуковия бульон
В прозрачна салатиера се смесват нарязаните зеленчуци на пластове, посоляват се и се залива със желатиновия бульон. Оставя се в хладилник. Сервира се студено.

- Според мен може да не се слага червено цвекло, а червени чушки - печени или мариновани някакви. -- Може да се пропуснат гъбите (за деца май не е подходящо)
- Може да се сложат кисели краставички
- Желатина трябва добре да се прецени дали е достатъчно спрямо количеството бульон, за да не се разтече, по-добре да е по-твърдо желето, т.е. да се използва повече-желатин.
- може да се използва кубче разтворим зеленчуков бульон за повече вкус, но тогавя трябва да се внимава със солта

Ето, Вили, беше правила такова - [club.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 16.10.2009 15:00.

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 16 October, 2009 19:52

Покрай Марги се сетих за Аспик.Много оригинални са,може да са със зеленчуци или с плодове:
[digilander.libero.it]
[delichef.bg]
Също много оригинално са замразените купи,но незнам как ще ги пренася до училище smiling smiley
[www.trapeza-bg.com]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.