Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345678>>
Страница:6 от 8
Re: Бързи питанки VII tazz
Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2010 14:50

Точно това е!!Много благодаря! smiling smiley

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Дата: 21 April, 2010 10:21

Станаха страхооотни!Много добра рецепта! vkusno Ще пусна снимчица като я сваля от телефона,че на апарата нещо му става.

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2010 10:39

Браво,foxi_s, радвам се, покажи ни ги.

Изпратено: kris_ka (IP регистриран)
Дата: 15 June, 2010 12:41

привет мами! Ставате все по-добри! Темата за питанките ще изпадне!

Та, въпросът ми е - може ли да се оформят шоколадови листенца от разтопен АЕРО шоколад?
Каква е технологията на топене /в смисъл - добавя ли се нещо към самия шоколад/?
Може ли разтопеният шоколад да се смеси със сладкарска сметана и да се ползва за крем за торта???
Чакам отговори, че тая вечер ще трябва да бъркам...

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 15 June, 2010 13:09

Криска погледни ето тук : [club.biberonbg.com] събрани са някои идеи за украси и т.н., има и шоколадови листенца.
С личен опит не мога да ти бъда полезна.

Дата: 29 September, 2010 18:48

Здравейте на всички кулинарки!Редовно ви разглеждам и ви се възхищавам,супер сте!
Имам едно въпросче.Другата седмица ще правя торта за моята малка рожденичка и искам да попитам за отгоре за тортата,мислех да я мажа с бита сметана,но нямам представа дали ще стане.Трябва ли желатин или нещо за да стегне?Надявам се разбрахте ми въпроса.Не искам с белтъци,че ме е страх,и тя ще яде все пак.
Благодаря ви!

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2010 19:50

foxi_s,купи кутия сладкаеска подсладена сметана.Обикновено на опаковката има нарисувана торта.Най- важно е преди разбиване да е много добре охладена/поне няколко часа в хладилника.Разбиваш на бързи обороти с миксера, докато стане гъста и прави връхчета.Няма нужда от желатин.Понякога слагам стабилизатор , но не е задължително.Можеш да ползваш шприц или пош с накрайници за оформяне на глазурата.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Дата: 29 September, 2010 19:53

Това е стабилизаторът , който ползвам . Купувам го от Кауфланд, но повтарям , че не е задължителен.

Дата: 29 September, 2010 20:19

Благодаря много!!! Другата седмица като се пробвам задължително ще снимам!

Дата: 29 September, 2010 21:58

А този фикс преви ли вкуса на битата сметана по плътен?Каква е разликата с и без него?
А ако искам да оцветя малко от сметаната за някаква декорация какво да използвам и със сметана ли да е?
Много питам,ама искам да е по-сложна тортата grinning smiley

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2010 07:17

Препоръчвам ти да използвам млечна сметана 30 или 35% и с нея да работиш/има в Билла/. Тя не е подсладена, но това не е проблем. Последният път, в който ползвах растителна сметана за покриване на торта ме изпорти и няма да повторя.
Подкрепям Вили - трябва да се разбива добре охладена, дори можеш купата и бъркалката на миксера да охладиш. smiling smiley
Оцветявам със сладкарска боя на прах, ако намериш течна, по-хубава е и дозирането е по-лесно и точно. smiling smiley
Сигурна съм, че тортата ще стане сладка и много красива, като рожденичката, а и няма как да не е така, щом я правиш с толкова желание и любов! smiling smiley

Администратор

Дата: 30 September, 2010 14:48

Благодаря!!!

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 28 December, 2010 09:19

Момичета, решила съм да правя бонбони Рафаело, но четох два начина за приготвянето им. Първият с разбиване на маслото и кондензираното мляко, а вторият като се загреят на слаб котлон млякото и маслото.
Моля ако някой ги е правил да даде съвет! Опасявам се да не се изложа. sram

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Дата: 28 December, 2010 09:25

Вики,няма да се изложиш!Винаги можеш да оправиш сместа с допълнително кокос.Аз лично предпочитам да накисвам кокоса в топлото мляко. Така леко набъбва и си пуска аромата.Всъщност никога не съм правила по някаква класическа рецепта.

Дата: 28 December, 2010 10:59

Благодаря ти Вили, но се чудя по кой от двата начина да ги направя misli

[bgphoto.net]

Дата: 28 December, 2010 11:34

Вики , аз ползвах тази рецепта за пълнеж на тиквените пънчета от сладката тема.

Продукти:
- 400 мл подсладено кондензирано мляко (аз използвах една стандартна кутия "Dutch Lady");
- 200-250 гр. кокосови стърготини;
- ванилова или бадемова есенция;
- 60 гр. масло;
- 40 бр. обелени запечени бадеми.

Поставяме кондензираното мляко,маслото и ароматът, който сме избрали (аз използвах ванилия)в съд с незалепващо покритие на слаб до среден огън, постепенно прибавяме кокосови стърготини (150-200гр.) до получаването на гъста и ароматна тестоподобна смес. От темперирането кокосовите стърготини леко набъбват и ароматите се засилват. Оставяме сместа да отлежи и да се охлади до температура, при която можем да оформяме бонбоните с ръце. Останалото масло използваме за намазняване на ръцете при оформянето на бонбоните, в сърцевината на всеки поставяме по един бадем. В останалите кокосови стърготини овалваме готовите "Рафаело".

Източник:блога на Madame Fiffi

Редактирано 1 пъти последният път 28.12.2010 11:35.

Дата: 28 December, 2010 11:48

Същата рецепта гледах и аз, а другата с разбиването е от нашият форум(мисля, че беше на ekita). Но клоня към тази, защото маслото е по-малко, т.е. по-диетични ще станат wink1
Довечера мисля да ги направя и ще дам отчет какво се е получило.
Още веднъж Благодаря за отзивчивостта! hi

[bgphoto.net]

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 19 February, 2011 18:00

Момичета, имам питанка! Есенциите, в малките шишенца, които се продават, целите ли се изсипват в сладкиша или само няколко капки се слагат от тях?

Дата: 19 February, 2011 18:06

Деска, на вкус , мила.Аз ромовата я ползвам на капки , че ароматизирам разни шоколадови сосчета и е силна. Ваниловата по половин капсула на кекс , а лимоновата 1 капсула за килограм тесто за козунак/ако нямам лимон/.
Опитай и сама ще прецениш за следващия път.

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 19 February, 2011 18:17

Вили,благодаря! Питам, защото последно сложих ром на едно шоколадче - ама няколко капки и въобще не се усети. А ме достраша да сложа цялото шишенце! И се замислих - аджеба цялото ли, половината ли...smiling smiley)) Но ще знам,че е на вкус! smiling smiley kiss

Страници:  <<12345678>>
Страница:6 от 8

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.