Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345678>>
Страница:7 от 8
Re: Бързи питанки VII tazz
Изпратено: Vailet (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2011 15:19

Моля за помощ и съвет ,напоследак не успявам да изпека нищо както трябва
от рода на кекс, блат за торта или нещо си с консистенция на кексово тесто!!!
вчера правих един сладкиш с ябълки ,много стара изпитана рецепта толкова се старах , яйцата на стаина темп. брашното пресях ,бухна докато се печеше и после спадна степа се заприлича на нищо
защо се получава така ,къде бъркам ???

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2011 15:37

Много хора имат подобни оплаквания.Обикновено става въпрос за печива с кисело мляко и бакпулвер/или сода/.Нямам представа каква е причината, защото не съм имала фал до сега.Дори миксер не ползвам , а само разбърквам.А яйцата никога не ги вадя предварително от хладилника.
Как ти е фурната?
Поддържа ли 180 градуса по време на печене?
Клечката излиза ли суха от сладкиша?
Отваряш ли често фурната по време на печене?
Ако ябълките са много сочни , изцеждаш ли ги малко ?

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Дата: 28 February, 2011 17:48

Да Вили имам 1л мляко и бакпулвер в случая , но правя и кексове с вода и пак се получава проблема !
Печката ми е CANDY със свички екстри ,не отварям дори когато готвя на фурна ,цялата й врата е от стъкло и всичко се вижда пврфвктно (айде направих реклама,без да искам)
и клечката излиза суха confused smiley

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2011 18:08

За да не спадат кексовете е хубаво да се оставят 5-10 минути във вече изключена фурна, след това още толкова да изстинат във формата и след това да се извадят от нея и охладят окончателно.

Администратор

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2011 20:18

Вале, пробвай да печеш на функция вентилатор.
А да не би да ти идва в повече сока от ябълките или пък захарта да е в повече? Може би ти се получава както с моите мъфини от предната седмица, на които като сложих желе вместо мармалад и така по същия начин се надуха и още преди да ги извадя от фурната спихнаха.
За кексове и козунаци знам, че не трябва да се режат докато не изстинат напълно. В противен случай стават тестяви.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Дата: 1 March, 2011 17:19

Благодаря ви ще се възползвам от съветитв ви smiling smiley

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 20 December, 2011 19:45

Имам един бърз въпрос.
Можете ли да ми кажете традиционен български десерт?
Да е нещо лесно и бързо, може и солено.
Мислех за баница и тиквеник, обаче нямам много време за приготвяне, добре е да може да се яде студено.

като идеи ми се въртят ябълков сладкиш с грис и реване, ама дали са български рецпти не ми е ясно?

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 20 December, 2011 19:58

Зори, тиквеникът е българска рецепта и се яде студен. За приготвянето му не ти трябва много време за подготовка - 10-15 минути и 20-30 печене. smiling smiley

Администратор

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 14 January, 2012 19:41

Здравейте!
Дайте моля идейки ... имам няколко буркана с домати и се чудя какво да сготвя с тях .. аз попринцип рядко слагам домати в ядене .. та така си седят бурканите ... да е нещо лесно за приготвяне , че съм скарана със кухнята smiling smiley

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 14 January, 2012 20:05

Зимна студена супа - доматите, праз и олио winking smiley

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Дата: 15 January, 2012 12:36

baileys Написал:
-------------------------------------------------------
> Зимна студена супа - доматите, праз и олио
>

vkusno vkusno vkusno

Аууу, Зори, а аз съм убиец на доматите.Ям ги направо от буркана.Един доматен сос с босилек и розмарин и един хубав хляб ......какво топене пада.Може и кюфтенца с доматен сос, пиле на лютика/+ печени чушки, разбира се/ ,в лучената яхния слагам много домати.

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 15 January, 2012 16:18

Добри идейки .. благодаря ще се възползвам от тях smiling smiley

Изпратено: lili_es (IP регистриран)
Дата: 29 January, 2012 16:31

Imam presa za sladki no niamam recepta.mojeli niakoi da mi pomogne.presata e ot ruskite za orehcheta.blagodaria

[bg.fotoalbum.eu]

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 29 January, 2012 20:53

Имаше такава тема, ама рецепта май няма: [club.biberonbg.com]

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 2 July, 2012 10:40

момичета, пробвали ли сте да желирате смес от извара и кисело мляко, подсладена с мед? Аз използвам желатин на йоткер,но нямаше и използвах друг и не мога да разбера дали е от медът или от желатина

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 2 July, 2012 17:56

Ралка, нямам представа дали е от меда.Знам , че киви трудно се желира.Да не си претоплила желатина, или е някакво менте.

Дата: 2 July, 2012 22:09

Вили,мисля си,че желатинът е менте...но ми стана интересно дали не реагира...а за сгъстяване вместо желатин някой ползвал ли е ябълков пектин?

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 4 July, 2012 14:38

Аз лично кисело мляко съм желирала, но не е било с мед... Не вярвам медът да е проблем, защото той все пак е разтворен в млякото... най-вероятно е желатинът, изтекъл срок за годност или температурата не е била както трябва... Аз ползвам всеки път от този най-обикновенния и винаги е ставал...

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Дата: 24 October, 2012 14:20

привет.иска ми се да си направя трушия само от цветно зеле, бяло зеле и моркови-без зелени домати и т.н., някой да препоръча нещо?

Дата: 24 October, 2012 14:43

Рали, сурова, парена,стерилизирана......като каква ще я искаш.

Страници:  <<12345678>>
Страница:7 от 8

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.