Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...910111213141516171819>>
Страница:18 от 19
Re: СЛАДКА ТЕМА - XII
Изпратено: eli_gb (IP регистриран)
Дата: 1 August, 2011 17:36

Ааа, Евка, и конфитюра ще изпробвам... Изглежда ммм.... чудно smiling smiley!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 6 August, 2011 20:59

Ели, дано ви хареса!

Маскарпоне мус - рецептата

Дата: 11 August, 2011 19:45

Крем "Белини" - рецептата

Дата: 12 August, 2011 09:10

Шоколадови бисквитени трюфели - рецептата

Изпратено: ivchi (IP регистриран)
Дата: 12 August, 2011 16:25

Евка, съвършени са десертите, които си показала! Все едно разглеждам луксозно кулинарно списание.

Дата: 18 August, 2011 10:59

Ив, благодаря ти!

Сладкиш със сини сливи - рецептата

Изпратено: eli_gb (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2011 13:27

Нямам думи... hi !

Дата: 20 August, 2011 00:00

Ели, благодаря ти!

Шарлота с праскови - рецептата

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2011 18:39

Ще се намърдам до Ева, пък каквото ще да става wink1

Момиче, не смогвам да следя прелестите , които показваш......и все нощем......и все ми се дояжда...

Сладкиш с какао и шоколадов ганаш- рецептата

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Дата: 21 August, 2011 21:22

След шоколадовата забежка все пак ще остана вярна на лятото и ще се наслаждавам до последния миг на даровете му.Още повече , че този плодов сладкиш много добре си върви с дежурния сладолед.Приятелка ми подари бурканче с подправката махлепи и нямах търпение да опитам аромата и.Знам , че добре върви с червени костилкови плодове .За черешки и вишни е вече късно , но сливите са ми подръка.Малко боровинки за запълване на празнините , импровизиран блат без яйца и .............ммммммм, това махлепи наистина ухае божествено.

Плодов сладкиш с махлепи

за форма с диаметър 24 см

-1/2 кг сини сливи/използвах сладък и не много сочен сорт/

-1ч.ч. боровинки

-3с.л. захар

-1с.л. масло

В тефлонов тиган се приготвя карамел от захарта.Когато е готов и цветът му е тъмнокехлибарен , се добавя маслото.Разбърква се .

На дъното на формата се слага хартия за печене.Върху нея се изсипва карамелът и се разпределя равномерно.Подреждат се почистените сливи с дупките към дъното , а между тях боровинките.

за блата

-250ml кисело мляко

-200 г захар

-100 ml олио

-2 прахчета ванилия

-1 равна ч.л. махлепи

-2ч.ч. брашно/1ч.ч.=200ml/

-1 пак бакпулвер

Млякото и захарта се разбъркват до разтваряне на захарта.Добавя се олиото.Брашното и бакпулверът се пресяват и заедно с ароматите се добавят към сместа.Получава се бързо гладко тесто , което при изсипване в/у плодовете се точи на лента.Леко се заглажда.Сладкишът се пече в предварително загрята фурна/180градуса/.Ако плодовете са много сочни , му е нужно повече време.Пробва се с клечка.Когато тя излезе напълно суха от средата на сладкиша, той се изважда от фурната.Оставя се само няколко мин. и се обръща в/у чиния.Отлепя се хартията и се оставя да се охлади напълно.Соковете от плодовете попиват в блата и го правят изключително сочен.

Приготвям този вид сладкиш с различни плодове/череши , праскови , кайсии, смокини , ябълки.../, и блатове.Резултатът е винаги добър , но този път подправката наистина му придаде по- различен вкус.

Дата: 22 August, 2011 15:39

Ох, Вили и Ева, добрееее, че в момента храната не ми е приоритет и не ми се яде... иначе какво щяхте да ме правите - трябваше да ми пратите някоя парче от прелестните сладкиши по пощата, че да не ми стане нещо......

Дата: 24 August, 2011 22:37

Вили, невероятни са сладкишите ти! Веднага си взимам по едно парче и от двата, красиви, ароматни и вкусни - истинска прелест и наслада!

Ивчи, трудно ще стане изпращането по пощата, далече съм и даже с куриер няма никакъв шанс. След месец ще съм си вече в София и обещавам един само за теб да приготвя. smiling smiley

Лимонов сладкиш с праскови - рецептата

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 28 August, 2011 21:36

mnam

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 3 September, 2011 19:48

Ледени плодови бонбонки

Отишла баба за дренки. Качи се баба на дряна , а мецана под дряна......Започвам да ръмжа като мечка , а мъничето се залива в смях.....и следват 1001 ЗАЩО?
Защо се качи?
Защо ги бере?
Защо дренките са кисели?.......
Решавам да покажа на децата , че тези киселички сочни плодчета могат да се превърнат в съблазнително лакомство.
Избирам добре узрели меки плодове, сварявам ги леко на пара и ги минавам през сито, за да отделя костилките.Опитвам- ароматно и свежо , но наистина доста киселичко.Приготвям същото количество пюре от много сладки ябълки, смесвам двете пюрета и подслаждам с мед и кафява захар.Вкусът омеква и дегустаторите го одобряват .Но е някак скучно да се яде плодово пюре ей така, като бебетата.Разпределяме го във формички за лед с гумено дъно и замразяваме в хладилника.Любопитни пръстчета час по час опитваха дали фризерът си върши добре работата и накрая.........ооооо, от формата излизат оформени , червени, ароматни и съблазнителни ледени бонбонки.
.Каките решават да ги захаросаме.Речено , сторено.

После ги подреждаме в хартиени капсули и ги връщаме на студенко.
Следва най- забавната част.Ледените бонбонки се озовават на върха на пластмасови клечки и се превръщат в ледени близалки- вкусни рубинчета в ръцете на доволните дечица.
А кой казва , че дренките са кисели?Неееее, няма такива!Дренките са вкусни, ароматни и полезни, а времето, прекарано в кухнята, отново е незаменима емоция за децата и за мен, разбира се.

Дата: 5 September, 2011 10:31

Вили, неповторима си!

Дата: 7 September, 2011 22:42

Вили, много ми хареса идеята за тези бонбони, сироп правя от дренки, много полезен е, а с лед и вода е идеално питие. smiling smiley

Администратор

Дата: 19 September, 2011 12:15

Коктейл с кафе и шоколад - рецептата

Дата: 26 September, 2011 20:40

Май е късно за кафе, но защо пък не!Ева, всеки път , като погледна чашките , съм готова .

Торта "Сбогом , Ваканция"

рецептата

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2011 21:27

Вие милост нямате ли?От 3 часа точа лиги по вашите вкусотиии.
Вили, много са ми приятни разказите ти към всяка рецепта...напомнят ми за 3 чифта сини очички вперени в мен, които също си имаха специални кулинарни изненади - български гозби и мероприятия с мен....и в този ред на мисли-добре, че не си възпитателка на мики,иначе щяха да ми хвръкнат копчетата на всички дрехиsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 1 October, 2011 14:33

Ралка, нали си съгласна , че обичта на чуждите деца е голяма награда.От собствените я очакваме и приемаме като даденост.
Ние се преместихме вече в градската занималня и пак има изненади, но време за снимки- нъц.....мноооооого учене, много нещо.Аз все успявам между историята и математиката да им забъркам нещичко.Вече са по- самостоятелни и не им вися над главите.

Страници:  <<Първа страница...910111213141516171819>>
Страница:18 от 19

Тази тема е затворена.