Кулинарен : © Български Бебе Център
Къде греша с палачинките
Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 13:14

Отскоро се научих да правя палачинки и си ставаха без проблем, но последните два пъти е пълен провал, залепват за тигана, изгарят, и не мога да разбера къде ми е грешката, пропорциите на продуктите са същите, тиганът е същият, освен при приготвянето на самата смес нещо да обърквам в последователността, макар че винаги чета. Има ли някой представа какво може да обърквам?

Re: Къде греша с палачинките
Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 15:04

Щом залепват за тигана, проблема е в него.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 15:19

Щурчо,няма да повярваш , че само с антифриз не съм забърквала палачинки.Щом сместа ти е изпитана, значи е от котлона или тигана.Аз не ги пека съвсем на сух тиган.В една чинийка сипвам малко олио, правя тампон от салфетка и преди всяка палачинка намазвам тигана.Пека ги на силен огън.
Опитай пак!

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 17:43

Не трябва да е силен котлонът.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 18:46

Аз ги правя толкова тънки , че в момента , в който разлея палачинковото тесто по горещия тиган , вече е готово за обръщане.
На по- умерен огън пека катмите и по- дебелите палачинки , за да се изпекат без да загарят.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Дата: 18 September, 2010 20:52

Тиганът е тефал, ще пробвам с намазването, за което казва Конова, ще пробвам и по-продължително да разбия сместта, да не би пък да я разбивам недостатъчно с мискера, забравих да кажа, че пробвах с друг тиган, пак тефал, с друг размер и пак залепнаха.
Благодаря за напътствията. Ще пробвам отново и ще се отчета, ядосах се така да ми се опрат едни палачинки smiling smiley

Дата: 18 September, 2010 21:17

И аз използвам малко мазнина.
Щурчо, няма да се предаваш пред едни палачинки wink1

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2010 23:02

Щурчо, ако тиганът ти е на марката Тефал и ти залепват палачинките го върни в магазина, имат гаранция за качеството.
Аз също ги правя на ТЕФАЛ, просто преди всяка палачинка буквално минавам съвсем леко със самото пакетче с маслото-понякога даже и да е свършило почти с вътрешната страна на опаковката минавам по тигана...през 3 палачинки някъде мазвам по тиганаsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2010 12:04

Заразихте ме с тези палачинки thumbs up smiley .
И аз сега спретнах за закусчица на бандитчетата и хапнаха доволно, значи, следователно и аз съм доволна grinning smiley .
Вили, явно всяка подробност е от значение - пропорциите (аз ги правя с две яйца, около 500мл прясно мляко, брашно на око, сол и захар), гъстотата на тестото (при мен е малко по-рядко от боза), последователността, температурата (при мен котлонът е с 10 степени, аз пека на 6-та и като обърна сменям на 5, защото ако е силен котлонът, ми залепват) grinning smiley , тиганчето и то е от голямо значение, намазвам с масло преди всяка палачинка, аааа уж едни палачинчици, а пък и те си имат тънкостите и си искат майсторлък... glupi
Целта е да са тънички и да станат от едната страна на точици thumbs up smiley.

Ааа и още нещо се сетих, аз като една "видна" lud smqh кулинарка да кажа: май е и важно да се остави тестото да "почине" малко (около 20-30 минути).

Редактирано 1 пъти последният път 19.09.2010 12:14.

Дата: 19 September, 2010 20:51

Така. Стана работата, след намазването на тигана. Явно там е било разковничето. Още веднъж благодаря.
Как ги направих първите пъти без да мажа тигана не знам, но след това следваха пълни провали. Сега преди всяка палачинка мазах и нито една не развалих, станаха всичките smiling smiley. Сега домочадието набива. Жалко само, че Емона не го заобича този мед и ги яде само с течен шоколад, но за сметка на това, баща й го гледам си слага разни саламчета и си налива водка.
Повече няма да експериментирам, ще си намазвам тигана и ще знам вече.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2010 08:29

Още една евентуална причина - от разбиването с миксер. Единствените пъти в рамките на 22 годишния ми палачински стаж, в които не са ми ставали, са след разбиване с миксер. Но си зависи и от котлона и рецептата, естествено.
А откакто открих рецептата за американски палачинки в този форум, не правя от тънките. Тези стават по-бързо и наяждат домочадието по-добре. Правя ги по рецептата за американски на цял тиган като нашите си. grinning smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 20 September, 2010 09:32

Дони, я обясни какво искаш да кажеш, в какъв смисъл от разбиването с миксер?

Дата: 20 September, 2010 15:15

Дони, good за американските палачинки. И аз само тях правя.

Изпратено: ^lilo^ (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2010 15:44

И аз съм против разбиването с миксер. Бъркам с телена бъркалка.
Моята рецепта е с пове4ко яйца ама и храни пове4е хора. smiling smiley
А за тигана, моя е най-ментерлъшкия незалепващ, не я шашкайте моми4ето да си хвърли скъпия тиган заради едни пала4инкиsmiling smiley
Намазвам преди всяка пала4инка с масло и по-4есто с маргарин, ухае страхотно и стават много меки4ки и вкусни. След свалянето от котлона отново намазвам леко всяка с масло.
Браво 4е са ти се полу4или. Аз какви катми съм правила в зелен цвят, още не мога да се сетя как му дойде оцветяването ама.....

Lilypie Pregnancy tickers

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2010 17:03

Дони, и аз съм фен на американските палачинки с бакпулвера и разбиването с миксера-и в гофретника стават суперsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2010 18:33

shturcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Дони, я обясни какво искаш да кажеш, в какъв
> смисъл от разбиването с миксер?
>
Ами като ми станеха по-пухкави яйцата от разбиването и нямаха отлепяне после. Това е от ерата преди тефлоновите тигани. А като намалиш броя на яйцата в тестото, пак лепнат по-малко.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 21 September, 2010 13:56

Дайте линк за тези американски пала4инки да и пробвам. Вкъщи щом е тесто се омита на секундата. Даже кекса ми не сварва да изстине. Много хапват бе мойте ...

Дата: 21 September, 2010 14:24

Лило, ето много и различни рецепти за палачинки от Кулинарен дуел [club.biberonbg.com]
Ето и още едни ( тези, които правя аз)http://club.biberonbg.com/read.php?6,1029528

Дата: 21 September, 2010 14:58

благодаря

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.