Кулинарен : © Български Бебе Център
Вкусен,лесен и бърз сладкиш с плодове
Изпратено: Lorexa (IP регистриран)
Дата: 5 February, 2006 19:23

продукти: 1и1/2 ч.ч. захар
4 яйца
1ч.ч.брашно
130гр. мазнина--наполовина масло,нополовино олио
1 бакпулвер
1 ванилия
плодове от компот/кайсии или праскови/,а ако са пресни--ябълки,круши

Изсипвате в тавичка/не голяма/ половин чаена чаша захар и малко масло и карамелизирате на котлона,като внимавате да не прегори.Разнасяте по дъното и отгоре нареждате ветрилообразно нарязаните плодове,като леко ги застъпвате/трябва да са тънко нарязани/.Отгоре заливате със сместа от останалите продукти,а те са--разбивате яйцата със останалата захар,след това прибавяте мазнината,разбивате,прибавяте и бакпулвера и ванилиятя и на края брашното.
Слагате сладкиша да се пече в загрята фурна/горна и долна/ на около 190-200 С,ако плодовете са от компот,можете да увеличите градусите на 220---зависи от фурната,но при всяко положение,когато правите сладкиша за първи път---наблюдавайте го.Пече се до зачервяване.След като е готов,веднага го обръщате в голяма тортена чиния.Ако карамела не се е разтопил от плодовете,можете да сипете малко вода или сок от компот в тавичката докато се разтопи и с него да сиропирате сладкиша,но ако го правите с плодове от компот,карамела винаги се разтопява.

kulinar П.П.най-вкусен и сочен сладкиша става с кайсии и праскови от компот uspeh
Да ви е сладко

МОИТЕ ДВЕ ПРИНЦЕСИ
[www.bgphoto.net] Lorexa

Re: Вкусен,лесен и бърз сладкиш с плодове
Изпратено: DJENI (IP регистриран)
Дата: 5 February, 2006 22:48

Ммммм звучи много вкусно!

Lilypie 4th Birthday Ticker
[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: mama_m (IP регистриран)
Дата: 6 February, 2006 09:13

Аз съм го правила,но в моята рецепта пише,че върху карамела се слагат парченца краве масло.Много е вкусен този сладкиш.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 6 February, 2006 10:58

Лелеее, звучи страхотно, ммммммммм, отивам да се пробвам...

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2006 13:13

на мен мазнинката ми се струва множко... но...нищо не пречи да се опита,
аз така правя моя кекс, нещо почти същото.
Незнам за вас, но аз като прочета например "бързи манджи" и имам нагласата че рецептата трябва да я чета бързо. (grinning smiley

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2006 12:27

Леле, толкова вкусно нещо не бях яла скоро, стана за 20 мин. и го опукахме за има-няма толкова. Сега пак ще правя, снощи го направих с банани и го полях със сока от компот от череши, а сега мисля да е със компот от праскови. Lorexa , благодаря за вкуснотията!

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 00:23

Звучи не само вкусно ,но и много ефектно.Ще го пробваме и ние , но да видим кога eye rolling smiley

Изпратено: Helen-mama (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 15:12

И аз от много време го правя този бърз,лесен и вкусен сладкиш,но с една подробност.В сместта добавям орехи и стафиди и като го изпека и обърна веднага го заливам докато е още топъл със сока от един компот/по принцип от праскови става най-добре/Добър апетит!!!

Изпратено: djenka75 (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 19:20

СТРАХОТНА ВКУСОТИЯ!!!НАПРАВИХ ГО С КОМПОТ ОТ ПРАСКОВИ И СТАНА МНОГО ХУБАВ.БЛАГОДАРЯ ЗА РЕЦЕПТАТА tanc

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 08:03

И аз го направих! Стана супер, пухкав и се надигна чудесно! Аз го правих с тропическа салата от консерва, защото това имах под ръка, но ще взема и праскови и пак ще пробвам! Мерси за рецептата! Затова ми харесва тази страница, че споделяме рецепти които вече сме изпитали и знаем дали стават или не.
Продължавайте в същия дух момичета!

Изпратено: Chanel (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 08:40

И аз го направих, стана много вкусен.
Благодарности за рецептата.

Изпратено: NADEJDA (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2006 09:01

наистина стана smiling smiley СУПЕР

Animated Letters

Изпратено: desy77 (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2006 15:46

И аз днес го направих.ММММММММного вкусно.С него ще се представя днес пред тати.Той горкия е свикнал само на купешки кексчета,та ще бъде много изненадам......Каква жена домакиня си имаsmiling smiley)
Lorexa,чудесен е.Благодаря ти.

Изпратено: Lorexa (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2006 17:16

Радвам се,4е ви е харесал сладкиша.Хайде изненадайте татковците и после да се похвалите след вашата,дали е имало изненада и от тяхна страна grinning smiley

МОИТЕ ДВЕ ПРИНЦЕСИ
[www.bgphoto.net] Lorexa

Изпратено: bebe_sani (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2006 18:59

Чак сега се реших и аз да го направя. Имах желание, но мъжа ми не е много по сладкишите и май аз ще си го изям. В момента го печа в една тавичка ама много се надига и ще изкочи от тавата... Помооощщщ smiling smiley kulinar

Изпратено: bebe_sani (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2006 19:25

Сладкиша ми стана страхотен!!!!!!!!
Направо супер. За първи път правя толкова хубав и лесен сладкиш! Мерси много за рецептата и искаме още, искаме ощеее!!! smiling smiley

Изпратено: pepsi (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2006 18:43

Това е един от любимите сладкиши на нашето семейство.Само че аз го правя без мазнина и с компот от дюли или кайсии.Честно казано не съм пробвала с друг компот. Накрая го сиропирам със сиропа от компота, в който е разтворена 1 ванилия.

Изпратено: sheni (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2006 22:11

Пробвах сладкиша и много ни хареса,но имам един въпрос.Два пъти го правя и все плодовете остават в тавичката.Защо се получава така? sad smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.