Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  123456>>
Страница:1 от 6
Сладко от ягоди и не само
Изпратено: ani kirova (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 08:53

Момичета дайте някоя рецепта за сладко.Решили сме да си правим сами.

Редактирано 1 пъти последният път 11.06.2008 19:13.

Re: сладко от ягоди
Изпратено: mimiign (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 18:23

Аз всички сладка ги правя по един и същи начин. Изчиствам плода и го наръсвам със захар и го оставям да престои една нощ в хладилника. Какъвто е обема на плодовете същия обем захар слагам на огъня да се разтопи заедно със сока който са пуснали плодовете. После добавям и плодовете докато се сгъсти сладкото. Периодично се изгребва пяната с решетъчна лъжица. Като се сгъсти сладкото изключвам котлона и на един килограм захар слагам 1 к.л. лимонтозу. Още горещо сипвам в бурканчета /обикновенно ползвам малките от пюретата/ и не стерилизирам

Изпратено: Ivo_kr (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 18:36

Гледай сега - майка ми прави най-страхотното сладко от ягоди на света. Плодовете остават цели а сока се желира и става просто прекрасно.

Необходими продукти:
1 кг. ягоди
1 кг. захар
1 л. вода
1 к.л. лимонена киселина

Начин на приготвяне:

Захарта и водата се слагат да заврят докато се получи сироп. Добавят се измитите и почистени ягоди както са цели. Започва да се отделя пяна, която се отстранява периодично. Когато се сгъсти на око се маха от огъня и се слага лимонената киселина. Пълни се в бурканчета, като с първите една две лъжици сироп се обливат стените на бурканчето да се избегне конденза и последващо захаросване. Пълниш, затваряш плътно и обръщаш на капачката докато изстине.

Да ви е сладко сладкото. smqh

Изпратено: yanka (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 20:20

mimiign Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз всички сладка ги правя по един и същи начин.
> Изчиствам плода и го наръсвам със захар и го
> оставям да престои една нощ в хладилника. Какъвто
> е обема на плодовете същия обем захар слагам на
> огъня да се разтопи заедно със сока който са
> пуснали плодовете. После добавям и плодовете
> докато се сгъсти сладкото. Периодично се изгребва
> пяната с решетъчна лъжица. Като се сгъсти сладкото
> изключвам котлона и на един килограм захар слагам
> 1 к.л. лимонтозу. Още горещо сипвам в бурканчета
> /обикновенно ползвам малките от пюретата/ и не
> стерилизирам
>
>

И моята рецепта е такава. Става направо да го изядеш всичкото наведнъж. Ох, изчезвам от тази тема, че пак се размечтах.

Изпратено: ani kirova (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 22:58

Момичета благодаря ви много утре ще го правя.

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2008 19:13

Момичета, споделете нови рецепти за слако от ягоди и други сладка и конфитюри.
Мисля да се пробвам със сладко от ягоди тази година.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Re: Сладко от ягоди и не само
Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2008 19:47

Аз си правя всяка година, правя и 1/2 ягоди, 1/2 малини, става страхотно. Иначе на кг. плод слагам кг. захар, ч.ч. вода и накрая 1ч.л. лимонтозу. В сухи, топли бурканчета наливам, затварям и обръщам.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2008 19:48

Направих 30 бурканчета от лютеница от 10кг ягоди.И всичко това за 4 часа една вечер.Класическия метод е описан вече.Изпробвах и нов начин за правене на конфитюр с гелфикс на Доктор Йоткер.Той съдържа пектин и с по- малко захар и повече плодове става страхотен конфитюр, който не е толкова калоричен.
Пасират се плодовете и се варят , прибавя се фикса и захарта и се доварява.Ще пробвам и с цели плодове и ще докладвам.Една приятелка го прави така и става желирано , но нискокалорично.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2008 01:13

Така правя и аз, с пектинова захар, но не си спомням пропорции, пише ги на пакета обикновенно. Любимо ми е праскови или круши на половинки с индрише, малини с дюли смляно, къпини с розова вода, смокини с ванилия, също с цели плодове, изобщо предпочитам смесени вкусове. Само от кайсии и пъпеш не обичам сладко.

А наскоро в един разговор подслушах, че се правел конфитюр от глухарче, чували ли сте такова нещо? eye rolling smiley

Дата: 12 June, 2008 10:09

camino Написал:
-------------------------------------------------------

> А наскоро в един разговор подслушах, че се правел
> конфитюр от глухарче, чували ли сте такова нещо?
Децата като малки обожаваха "медец"от глухарчета.При кашлица и простуда им го давах задължително.Избират се свежи цветове, измиват се и се заливат с вряла вода.Зхлупват се до получаване на ароматен извлек.След това се добавя захар и се вари като сладко.Може да се остави и по-рядко като сироп.Незаменим подсладител за билково чайче и за директна консумация.По същия начин става и "мед"от борови връхчета.
Аз също обичам смесените вкусове и когато сезонността на плодовете не позволява, смесвам при сервиране.Когато ходехме на хижа с много деца, задължително смесвахме всички сладка, които носят, за да не се карат.Ставаше разкошен букет.Размечтах се.

love smiley

Дата: 12 June, 2008 12:22

Това за глухарчето го чувам за пръв път spamafote smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Дата: 12 June, 2008 14:00

Ето ви едно мое любимо сладко: [club.biberonbg.com]

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 12 June, 2008 15:02

pupita6,аз махвам семките с безопасна игла.Ако не ги махваш, изтичат ли при попарването.Обикновено оставям това сладко за една нощ, защото се "отпуска"и после доварявам , за да съм сигурна за гъстотата.
Ама е вкусноооо vkusno

Дата: 12 June, 2008 16:11

Аз съм правила отдавна, май не махах семките, майка ми си играе да ги маха... И в двата случая не остава. smiling smiley

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Rumina (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2008 16:12

Конова, майка ми го прави с гелфикса на д-р йоткер и става страхотно сладко, но с цели плодчета.Много повече ми харесва така отколкото свареното си сладко по старите рецепти.

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2008 16:28

Да с пектина(което всъщност е гелфикса, доколкото са ми ясни на мен тия неща) сладкото е много по-свежо, като се сетя мама колко ягоди е превърнала в клей от варене!

А за глухарчето бях готова на бас да се хвана, че никой не го е чувал...сега бих казала, никой без Вили Конова! Много примамливо звучи!

Пупи, ти нали щеше да си садиш чери доматчета? От такива зелени съм яла сладко, разкош!

Дата: 14 June, 2008 15:52

Сега измих и поръсих два килограма ягоди с два килограма захар.

Колко време трябва да престоят така?
Трябва ли да ги сложа в хладилника?

Дата: 14 June, 2008 18:43

Ева, остави ги на стайна Т, може да пренощуват със захарта.
Валя, може и да се пробвам, чери-доматките ми растат та се късат, та може и за сладко да има.

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 14 June, 2008 18:55

Деси, дай една снимка на така бленуваните чери доматчета.

Дата: 14 June, 2008 18:57

Амаа те са в градината, чак накрая, щото станаха повече и не можах в кофи да си ги насадя. Утре или другиден ще ги снимам, растат по-бързо от другите домати и вече са цъфнали.

[galeria.biberonbg.com]

Страници:  123456>>
Страница:1 от 6

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.