Кулинарен : © Български Бебе Център
Филе от акула?
Изпратено: soniahrist (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 10:58

Момичета, помагайте!
Някой готвил ли е такова нещо? Как ще стане най-вкусно - да се панира? да се пържи или да се пече на скара?
Благодаря предварително!

Редактирано 1 пъти последният път 24.03.2008 17:15.

Re: Филе от синя акула?
Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 18:55

Става въпрос за океанска акула,нали?

Изпратено: soniahrist (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 22:50

Да, за океанска акула. Аз понеже не получих отговори и взех, че я метнах във фурната да се пече с олио и сол. Не стана лошо, но май предпочитам нашенската си скумрия...[color=blue][/color][b][/b]

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2006 08:40

акулата знам,че се приготвя по един начин-само се панира!

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2006 16:39

oli Написал:
-------------------------------------------------------
> акулата знам,че се приготвя по един начин-само се
> панира!
>
>
>Да,и аз така я предпочитам.А и океанската акула е по-водниста,та задължително ще й трябва по-дебела панировка,че иначе се стопява.

Re: Филе от акула?
Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2008 17:16

Имам едно парче в камерата и сега го размразявам. Казвайте, как я правите? Никога досега не съм приготвяла филе от акула.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: nadja_r (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2008 17:35

В Кулинарният конкурс с риба точно акула правих.[club.biberonbg.com]

Иначе преди години за държавният си изпит в менюто бях направила маринована акула/подправки и бяло вино/ и на шишчета на скара-беше станала много хубава.

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2008 17:36

Наде, аз на твоята съм се спряла засега.
Ти, какво си завършила?

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Дата: 24 March, 2008 17:42

ТОХ и Колеж Туризъм,сега довършвам във ВИНС за висше

Дата: 24 March, 2008 17:43

Ще чакам отзиви!Надявам се да Ви хареса!!

Изпратено: аня (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2008 20:42

Здравейте! Сега размразявам котлети от акула. Някой ми беше казал, че трябва да ги накисна след като се размразят в прясно мляко, но не помня нито защо, нито за колко време glupi Да не говорим, че нямам абсолютно никаква идея после какво да правя с тях sram Моля ви, помогнете! Нещо простичко и вкусничко, че с готвенето сме силно на ВИЕ!

Дата: 27 March, 2008 22:00

Аня,в каквато и марината да си ги сложила,след това се отцеждат,овкусяват/ако е нужно/ и се прави панировка-двойна-яйце,брашно,яйце и пържиш.Това е най-просто обяснено spamafote smileyАко имаш други въпроси..??

Дата: 28 March, 2008 07:16

Благодаря, Надя! Само едно малко уточнение-вкъщи избягваме да ядем пържено, предпочитам да е нещо на фурна. Мога ли да увия котлетите с фолио/така съм приготвяла пъстърва и ципура/ sram и колко време трябва да пека във фурната?

Дата: 28 March, 2008 08:22

Защо да не може.Рибата не и трябва много ,особенно във фолио .Слагаш намазнена с зехтин и подправки печеш 15-20мин максимум мисля.
Да кажеш как е станала! uspeh

А кисненето в пр.мляко при акула и скат са риби неутрализира се съдържанието на амоняк в месото.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 09:05

Съгласна съм с Надя. Най- големият проблем на акулата е миризмата на амоняк( тя отделя през кожата си и затова се дере още на катерите .Повярвайте ,мирише ужасно.)Панирана е най- вкусна vkusno

Дата: 28 March, 2008 23:14

Безкрайно ви благодаря, момичета cunki Акулата вече е история, стана мммммммного вкусна! vkusno Простичко, вкусничко и от сърце!Изумих се от себе си и благодаря за помощта ви! Може по-нататък да опитам и нещо по-завъртяно, пък току-виж се получило tanc

Дата: 29 March, 2008 08:43

Браво Аня!Радвам се,че съм била в помощ!Ще чакаме и други включвания със снимки winking smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.