Кулинарен : © Български Бебе Център
Сладко от пъпеш и от динени кори.
Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2007 21:41

LINA/, ще извиняваш, ама и аз ще пусна една тема! winking smiley
Искам да ви питам някой правил ли е сладко от пъпеш, търсих досега в нета, ама намерих само едно с вишни и вишновка. Искам да е само от пъпеш. Ако някой знае, нека сподели!

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Редактирано 1 пъти последният път 15.06.2007 12:44.

Re: Сладко от пъпеш.
Изпратено: cweti (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2007 23:50

grinning smiley

Нямам идея, дори не съм чувала за сладко от пъпеш, но темата ме кефи!

*****************************************************************************************************************************************

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2007 08:42

Пупи, яла ли си? Защото аз съм яла ама нещо не ми допада. Мисля, че пъпеша се реже на кубчета наръсва се със захар и така престоява известно време, а после го вариш на котлона или може и да се пече във фурната. Точни пропорции не мога да ти дам, защото аз сладката и конфитюрите ги правя на око. Същото се получава и сладкото от тиквички, но и то ми е блудкаво.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Дата: 12 June, 2007 08:45

Ами въпроса е да е ароматно, пък ако е блудкаво - има страхотни десерти със сладко winking smiley .

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 12 June, 2007 09:37

Да ти кажа честно не е много ароматно. Накак си като се приготви му се изгубва аромата на пъпеш, които иначе е толкова силен.

[bgphoto.net]

Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2007 11:01

pupita6 Написал:
-------------------------------------------------------
> LINA/, ще извиняваш, ама и аз ще пусна една тема!
>
>
lud smqh

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2007 13:21

Пупи, чувала съм за такова сладко, но не съм опитвала. Прави се точно както Викиго е описала - режеш на кубчета, ръсиш със захар да си пусне сока (аз бих го направила 2:1 - плод:захар) и вариш. Ако не е достатъчно ароматно, сложи му няколко ванилии или например няколко зрънца карамфил и готово.

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 12 June, 2007 13:40

Шъ съ пробвам освен... Пък квото сабя покаже. winking smiley

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 12 June, 2007 13:44

Да, може ванилия. На сладкото от тиквички се слага ванилия.

[bgphoto.net]

Изпратено: Antoshka (IP регистриран)
Дата: 12 June, 2007 17:56

Намерииииих...
но пупи можеш ли да ме четеш на латиница, че ще ми трябва цял ден докато напиша рецептите sram

Дата: 12 June, 2007 18:06

Давай...

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Antoshka (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2007 09:19

dobre..
1- zaharosan pupesh:
Ne napulno uzrql pupesh se po4istva ot korata i ot semkite. Mesestata 4ast se narqzva na malki rezen4eta ili na kub4eta. Za 1kg pupesh sa neobhodimi 800g zahar. Polovinata ot zaharta se svarqva s 400g voda na gust sirop. Par4encata pupesh se porusvat s ostanalata zahar, zalivat se s 400g voda i se varqt 5 minuti. Kum tqh se dobavq gotoviqt sirop. Ostavqt se da prestoqt 7-8 4asa, dokato siroput se vtvurdi. Kipvat se otnovo za 5 minuti i se ostavqt pak za 7-8 4asa.
Tazi procedura se povtarq 3 puti. Sled tretiq put par4encata pupesh se izsipvat v gevgir i kogato siroput se otcedi napulno, se razstilat v/y sito i se ostavqt da izsuhnat dobre. Pribirat se v podhodqsht sud i se durgat na hladno mqsto.

uf golqma igra4ka izglejdasmiling smiley no zvu4i vkusno,az sum pravila drugo zaharosani plodove -super stavat.

2 -Sladko ot pupesh :
ne mnogo zrql pupesh se obelvaq, po4istva se ot semkite i se narqzva na drebni kub4eta. Na 500g iz4isten plod se slagat 450g zahar,sokut na 1 limon i 1p. vaniliq.
Vari se okolo 1 4as na slab ogun. Gotovoto sladko se svalq ot pe4kata, otpenva se i se nasipva v burkani, dokato e oshte toplo.

tova e zasega,no shte s eporovq i v arabskite si enciklopedii dano namerq neshti4ko
i pak sorry za latinicata winking smiley

Дата: 13 June, 2007 18:18

Ми то като друго сладко, аз що реших, че е по-трудно... glupi

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 13 June, 2007 21:34

Пупи,действай и да кажеш струва ли си! winking smiley

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: gatinka (IP регистриран)
Дата: 14 June, 2007 16:53

Рецептата за захаросания пъпеш ми хареса, то така след сладкия сироп, резенчетата ще си останат цели, че аз никак не обичам кашкави слада. А някой да е чувал за сладкоот диневи кори? ЕДно време баба ми правеше, но не можах да запомня рецептата, а тя е покоиница.

спи спокойно малка НАЯ

Дата: 15 June, 2007 12:43

Сладко от динени кори си правих миналата година, ето ти рецептата:
1 кг. динени кори /само бялото/
1,5 кг. захар
4 ч.ч. вода
2 ч.л. лимонена киселина
есенция от ванилия или бергамот
Избират се по-дебели динени кори, нарязват се на малки парчета или с къдрав нож и се изваряват в 3-4 води. След това ги слагаме в тавата за сладко, като ги държим няколко часа на слънце докато побелеят. През това време се приготвя сиропа, почти готов и в него се слагат динените кори. Сладкото се вари до готовност, като се слага есенцията и накрая лимонената киселина. Начинът на съхранение е същият, топлото сладко се изсипва в сухи и топли бурканчета, които се затварят с капачки и се държат надолу. Съхранява се на хладно и тъмно.
Аз сложих на око кори, защото няма как да премеря 1 кг. и ми стана малко рядко... ама.. Успех!

[galeria.biberonbg.com]

Re: Сладко от пъпеш и от динени кори.
Изпратено: Hana* (IP регистриран)
Дата: 18 June, 2007 19:59

Някой ако знае как се прави сладко от доматчета,нека пише vkusno

Re: Сладко от пъпеш и от динени кори.
Дата: 27 June, 2007 16:15

Отзиви за сладкото confused smiley
Моя комшийка е правила конфитюр от диня,смилала е вътрешността без кокучките,+захар,варяла и накрая едно пакетче желатин.И идея си нямам какво ще стане,тя казва ,че е страхотно..

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.