Кулинарен : © Български Бебе Център
kakvo gotvite/gotvihte/na bebe na 8m.?
Изпратено: veronica (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 09:19

Zdraveite vsi4ki mami, iskah da popitam, gotvite li si sami za bebocite i kakvi supi4ki ili mandji4ki im prigotviate. Moeto bebe e na 8 meseca i do sega sam mu davala samo gotovi pureta. V4era za 1-vi pat mu sgotvih pile6ka supa. Ne se se6tam kakvo drugo da mu sgotviq, kato znam 4e ne triabva da slagam tova i onova i blokiram. 6te se radvam da mi pomognete s niakoia i druga recepta za bebok.

Редактирано 2 пъти последният път 26.07.2007 07:27.

Re: menu za 8 m. bebe
Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 09:42

Аз му готвя от както съм го захранила smiling smiley Можеш да правиш различни комбинации от зеленчуци /чушка, морков, тиквичка, тиква, картоф, броколи, карфиол, пащърнак, магданоз, копър/, можеш да слагаш сиренце, масло или месо /телешко, пилешко, пуешко/, елда, просо, яйце /ако даваш/, зехтин uspeh

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: mimoza2006 (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 10:33

Нати като беше на 8м.й правей пилешка супа,супа топчета,пиле с ориз.Ама главно сега си е на каши,кисели и мялко.

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2007 15:25

Аз на моя му готвя всякакви манджички и супички - досега е ял зеленчукови супи, фрикасе, мусака, пълнени чушки, тиквички на фурна, миш-маш, картофена яхнийка и какво ли още не. Готвя си нормално, просто не слагам люти подправки и не прекалявам със солта. От всички продукти съм ограничила гъбите (то и ние не ги ядем особено), целите яйца (макар че се е случвало да дам в заливка на нещо и белтък) и прясното мляко.

veronica, така като ти гледам линийката, нашите деца май са родени на една дата smiling smiley

Мишокът е на "три без малко".

Редактирано 1 пъти последният път 17.07.2007 15:25.

Дата: 18 July, 2007 01:57

Kokal, ami mai da. Darina e rodena na 11.11.07

Re: kakvo gotvite/gotvihte/na bebe na 8m.?
Дата: 26 July, 2007 07:24

A moje li nqkoq recepti4ka da vmaknete?

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 26 July, 2007 18:20

Ами както вече писах, малкият яде от нашето ядене, така че някакви специални рецепти нямам.
Ето някои неща, които са подходящи:
Крем супа от картофи и грис
4-5 картофа, обелени и нарязани на едро, се сваряват добре, после се вадят от водата, намачкват се (може и да не е съвсем гладко), връщат се във водата. Супата се оставя още веднъж да заври и се сгъстява с 1 шепа грис. Накрая се слага малко масло и сол.
Аз я сервирам с натрошено обезсолено сирене, може също така с крутони. Последния път нарязах вътре пресен магданоз и пак стана хубаво.
Пилешко или пуешко с млечен сос
500-600 гр пилешки/пуешки гърди се нарязват на хапки и се задушават се 1 глава ситно нарязан лук, мъничко олио и водичка (колкото да се покрият) на слаб огън, по-скоро се варят, докато съвсем се сварят. Бъркат се от време на време, за да не залепнат. 200-250 гр кисело мляко се разбърква с малко брашно (около 1 лъжица, може и повече) и 1-2 чаши вода, сипва се при пилешкото и се оставя да уври малко и да се посгъсти. Накрая се слага малко сол.
Гарнитура: 1 ч.ч. ориз се запържва съвсем леко в мъничко масло (колкото орех, дори и по-малко) и се слага мъничко сол. После топла вода (3:1) и без бъркане се оставя под капак на слаб огън за 15-20 мин.
Телешко варено (супа)
Сварявам бульон от телешко месо с кости, нарязвам месото на ситничко, в супата слагам лук, моркови, картофи, домати, целина, магданоз, малко сол.
Онзи ден го сготвих и малкият много го хареса.

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 26 July, 2007 21:19

smiling smiley mersi Kokal

Изпратено: mimka (IP регистриран)
Дата: 29 July, 2007 14:17

кокал,много ми харесаха рецептите ти.Аз също съм малко бедна на идеи и понякога направо се чудя какво да сготвя на малкия.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

I don't claim that I'm special. But I'm a bit special! Do U know what I mean

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 29 July, 2007 17:43

Аз рецепти нямам, готвя ги както ми дойде smiling smiley Слагам да заври вода, обелвам и нарязвам зеленчуците, слагам ги да се варят под капак /така се запазват витамините/ на съвсем слаб котлон, после добавям подправки - магданоз, копър, джоджен smiling smiley Преди да пасирам слагам масло и сирене или предварително сварено месо или яйце smiling smiley Сега вече му слагам и по мъничко ниско йодирана сол smiling smiley

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.