Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:14 от 18
Re: Готви, обясни и покажи foto
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2007 09:34

tumbelina Написал:
-------------------------------------------------------
> Добър апетит с дробчета по селски.

Веси, страхотно изглеждат, а рецептата къде забрави? Ще ги правя тази седмица на адаша ти и децата. smiling smiley

Администратор

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2007 20:29

Вчерашната ми баница със спанак. Току що съм я извадила от фурната, затова изглежда мазна, но иначе не беше такава.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2007 20:54

Ето тази питка направих от тестото, но грешката ми беше,че намазах питката отгоре с жълтък и стана с много твърда коричка confused smiley

Това е пак от тестото-пица с много тънък блат

И тези закусчици

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2007 22:26

аааа пове4е няма да влизам тука ,изтекоха ми лигите ,само преглъ6там тука ...като свър6и диетата тогава о4аквайте вклю4ване от мен .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Дата: 29 October, 2007 23:23

herrera79 Написал:
> аааа пове4е няма да влизам тука ,изтекоха ми
> лигите ,само преглъ6там тука ...като свър6и
> диетата тогава о4аквайте вклю4ване от мен .
>
>

Ти на каква диетка си? Има ли резултати?

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 00:01

оф Ева тя мойта една специална ,4е и добавки хранителни пия ,аз с диетолог деиствам ,4е да видим ....на следватата консултация 6те видим дали деиства .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: Julia P-G (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 08:50

Ох, Евии...голяма си майстрока, браво!

Снощи правих див заек, задушен в глинено гърне:

Месото се кисне от предната вечер в марината от лук, чесън, /може и праз лук, ние сложихме от всичкото/, бяло вино, вода, моркови, дафинов лист, черен пипер на зърна,соев сос.
Нарязват се още 3-4 глави лук, 3 моркова, 2 глави чесън. Преди да се сложи в гърнето, месото малко се запържва. После гърнето се намазва с масло от вътре, редят се част от зеленчуците, после се реди месото, пак ред зеленчуци и пок ред месо, като отгоре пак се покрива със зеленчуците. Най-отгоре сложих 3 лъжици заквасена сметана. Като се нареди всичко се залива с мазнината от пърженото месо и с маринатата. Преди за се сложи капакът, се слага фолио, за да се задуши по-добре ястието. Пече се в предварително загрята фурна на 250 градуса около 2часа. /Това си зависи от фурната, моята е доста силна, принципно му дават на дивия заек минимум 2,5ч/ Месото стана...невероятно крехко и вкусно! vkusno
Междудругото, понеже много бързах като го слагат, та забравих да сложа доматено пюре, ама и без него стана чудесно. Моята малка тайна - ръснах малко подправка за пържоли, която придаде още по-страхотен вкус на яденето. winking smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Lilypie 3rd Birthday PicLilypie 3rd Birthday Ticker
[@]

Редактирано 1 пъти последният път 29.03.2008 17:11.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 09:12

малеееееееее, знаех си, че рано сутрин не съм за тук grinning smiley

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 18:53

Еви как ги правиш тия пици очите ми останаха там(и лигите де)кога слагаш кашкавала мноооого сочни ми изглеждат vkusno
Това с тестото от Верди ли е?

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 19:16

Merinikc Написал:
> Еви как ги правиш тия пици очите ми останаха там(и
> лигите де)кога слагаш кашкавала мноооого сочни ми
> изглеждат
> Това с тестото от Верди ли е?
>
>

Мда, много бързо се меси, не трябва да втасва хич, редиш плънката по желание и запичаш за 10 минути - бързи и много вкусни пици стават.

Администратор

Дата: 30 October, 2007 21:39

Моите пици са с тестото на Петя-по точно и питката и закуските ,всичко е от него.
От една доза ми излезнаха четири такива пици. Не са никак малки, средна тавичка. Разточвам тестото на по малко от сантиметър. Зависи дали я обичаш пицата много тънка или дебел блат. Слагам в тавата, намазвам обилно с доматено пюре и отгоре поръсвам с нарязан колбас, маслини, топено сирене, чушка,каквото ти се иска. Настъргания кашкавал отгоре и в печката. Като накрая вклювчвам само малко отдоло.

Изпратено: ilianka (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2007 09:56

Eто ги моите пържолки отгоре със синьо сирене,топено сирене и кашкавал +гарнитура от задушени зеленчуци!

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2007 12:54

картофки Уеджис /от МакДоналдс/:
сварявате картофи, обелвате и нарязвате на лунички. В зависимост от количеството се смесва царевично брашно, щипка сол, щипка червен пипер и чесън на прах. Изплаквате с вода сварените и нарязани картофи, кубаво изцеждате и после ги обърквате внимателно /за да не се разпаднат и разкашат/ със сместа. После се пържат, най-добре във фритюрник. Аз лично ги обожавам.

и един вид зеленчукови кюфтенца от ТВ предаване - една много готина мадама готви из Южна Африка на открито. Оригиналната рецепта е люта, но аз ги правя без люто: 150 гр.брашно, 3-4 лъжици царевично брашно, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. червен пипер, 1 жълтък,1 чаша прясно мляко, 1/2 ч.л. бакпулвер - всичко се забърква и се оставя на страна.
3-4 лъжици кисело мляко, като в него се "гаси" 1/2 ч.л. сода за хляб. Добавя се към горната смес.
1 консерва сладка царевица 200-250 гр, една печена чушка нарязана на ситно, стрък пресен лук също на ситно - всичко това се добавя към общата смес. Получава се лепкава каша. С лъжица се гребва и се слага в силно нагрято олио, като се дооформя като кюфтенце. Стават хем хрупкави, хем бухнали, хем уникално вкусни. и като им направите едно млечно-майонезено-чесново сосчеееееее....
Извинявам се, че не слагам снимки, но толкова време нямам, а скоро не се очертава и да имам.

Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2007 21:47

Пица Верди grinning smiley Сложих отгоре:шунка,гъби,царевица,кис.краставичка,пекана червена чушка,маслини,кашкавал,чубрица...

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: tumbelina (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2007 11:02

МИЛИНКИ

1 КГ.БРАШНО
600 МЛ. ВОДА
1 С.Л. СОЛ
1 ПАКЕТЧЕ СУХА МАЯ
МАС
125 ГР.МАСЛО
1 С.Л.ГАЛЕТА

Пресявам брашното и към него добавям солта и маята,постепенно наливам водичка и започвам да меся.Когато приключа разтопявам 3 с. л. мас и продължавам месенето,като постепенно добавям маста.Втасва 30 мин.Разтопявам още мас и с нейна помощ оформям топчета и ги нареждам плътно едно до друго.Отново втасва 15 мин.Разтопявам маслото,добавям галетата и щипка сол ,с тази смес заливам милинките и пека в предварително загрята на 220-250 градуса фурна.Да ви е сладко.Рецептата е взета назаем.

Дата: 1 November, 2007 12:03

Линка, пицата изглежда много сочна и вкусна.
Тумбелина, тези са като на баба милинките vkusno
Това е моята салатка-руска с подобрения

Това са карфиолки с топено сирене, прясно мляко, сирене дунавия, настърган кашкавал, пилешки бульон и поръсени с кашкавал малко перди да ги извадя. Пропуснах и копърчето вътре и черното пиперче.

Пилешки хапки,мариновани и запържени с гъбки.

Изпратено: vladimirova (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2007 17:55

Ева, направо си върха. Мен хич ме няма в готвенето и направо ти се възхищавам.

Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2007 20:15

Ммм,Ева,идвам ти на гости tazz

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: eli4ka (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2007 10:34

LINA/ Написал:
> Ммм,Ева,идвам ти на гости
> и аз дано стигне яденето hot smiley
>
>

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2007 11:41

Мамче Ева, карфиола вари ли го предварително или всичко сурово в тавата направо?

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:14 от 18

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.