Кулинарен : © Български Бебе Център
Пържени пилешки крила...
Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 18:16

Все сме пекли на скара,за първи път ще пържа.Казаха ми да ги пусна във фритюрник,че ставали много хубави.Но няма ли да станат сухи?!И какви подправки да им сложа,като ще се пържат?!

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Re: Пържени пилешки крила...
Изпратено: симона (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 18:18

Аз ги пържа във фритюрник и стават екстра - слагам им червен пипер и сол vkusno

ezik Не се комплексирайте, нормално е един Водолей да е по-умен от вас- една от отличителните му черти е абсурдната интелигентност!!! than you

Дата: 22 October, 2007 18:20

Ми червения п-р не прегаря ли?!

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 18:24

И аз все на скарата ги правя. Никога не съм ги пържила. Пекла съм ги и в тавичка,като цялото пиле. Но като съм яла на заведение са оваляни във всякакви подправки и брашно може би confused smiley - нали правят хубава хрупкава коричка.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: симона (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 18:36

Не прегаря spamafote smiley имат хрупкава коричка сигурно от пипера

ezik Не се комплексирайте, нормално е един Водолей да е по-умен от вас- една от отличителните му черти е абсурдната интелигентност!!! than you

Редактирано 1 пъти последният път 22.10.2007 18:37.

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 18:52

Линче,и да не забравиш соевият сос.

Изпратено: desi150 (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 19:56

Аз ги срязва на 2 или на 3 крилцата, поливам ги със соев сос, натрошавам 1 бульонче , престояват 1 час и ги пържа. Стават супер.

Изпратено: sweet baby (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 19:57

Винаги ги пържа във фритюрника.Стават божествени!

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 20:03

След като ги изпържа във фритюрника, правя сос от кетчуп, соев сос, чили сос, черен пипер, чесън.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Дата: 22 October, 2007 20:16

ей ся отивам и ще докладвам uspeh

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 21:23

Линка, готови ли са крилцата,че съм ги замислила цял следобед vkusno
Само във фритюрник ли сте ги пробвали?

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: mery (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2007 21:35

аз не съм кой знае каква готвачка,но Линка аз първо ги кисна в лимон, мед,соев сос,босилек,риган,черен пипер,червен пипер.Оставям ги да постоят няколко часа в тази марина и после ги пържа.Стават много хубави-според моя вкус де smiling smiley

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Дата: 22 October, 2007 21:55

Ау,божествени станаха,направо разкош!Пуснала съм снимка в другата тема...Наръсих ги със стрит пилешки бульон,червен п-р,соев сос и лимонче.Изпържих ги във фритюрник.....направо върхът... vkusno Благодаря за идеите...

Мисис Ентусиазъм 2007г.

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2007 17:47

И аз да кажа моята рецепта. Много си я харесвам, защото освен, че стават страшно вкусни, олиото във фритюрника не се замърсява и не прегаря:

Към измитите пилешки крилца слагам обилно соев сос, лъжица течен мед и ръся с брашно отгоре. Объркват се хубаво докато се получи гъста лепкава кашичка. Така престояват поне 30 минутки и след това в загрятото олио за 4-5 минутки само ги пържа. Страхотно вкусни, хрупкави и никакво търкане на прегорял червен пипер от фритюрника!
По подобен начин правя и тиквичките - наръсвам ги с брашно и сол. От солта те си пускат малко течност и брашното по тях става на кашичка. Ефектът отново е хрупкава коричка без прегоряло олио.

Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2007 18:10

Значи, да изясня от какво се цапа мазнината във фритюрника - не е от червения пипер, тя потъмнява от кръвта.

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2007 20:31

Не мисля,че се цапа от кръвта мазнината. Аз съм пържила без подправки и не помътнява, а с подправки се замърсява. А и хубаво измивам месото преди готвене. smiling smiley

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.