Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7
Re: Вкусотиите на мама Ева kokteil
Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 14:55

Ако позволи Евка, да споделя, че аз току що направих тези кошнички, като ги пекох в стари метални чашки, каквито бяха едно време в детските градини и столове, намазани с олио. Ще стане във всеки огнеопорен съд намазан с олио, но да не забравиш и ръбчетата да намажеш.
Аз ще поднеса на мъжо с гарнитура от запържен лопуш с червен пипер и сол и залят с кисело мляко с малко чесън, но за гости незнам дали е подходящо чесън.

Изпратено: симона (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 15:10

Маргарита, вкусни ли станаха?

ezik Не се комплексирайте, нормално е един Водолей да е по-умен от вас- една от отличителните му черти е абсурдната интелигентност!!! than you

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 15:15

а на мен ми изядоха каймата за кошничките на принцеси и ми казаха да импровизирам,само да не ги пращам до магазина.задуших останало месце от печено пиле с гъби,добавих подправки и топено сиренце, а накрая кашкавалче за разкош.облизаха си пръстите.извинявай,Ева,следващия път обещавам да спазя запазената марка. smileys with beer

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 15:26

Марги, бях се затъжила за теб. Радвам се,че сте добре и очаквам нови включвания.
Конова, а защо не ни ги показа neee Сигурно са страшно вкусни с пилешко, аз го предпочитам пред всяко друго месо.
Аз ги поднесох в чиния с розички от другото пакетче картофено пюре-като канапе го бях направила. Венец от задушени зеленчуци от страни на чинията-моркови, грах, карфиол, броколи и т.н.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 18:59

Евка,празни чинии ли да снимам?докато се огледах,биричката вече се пенеше.изобщо не дочакаха декорацията и други глезотии. трябваше да снимам доволните им физиономии.когато замирише апетитно, ме наричат НАМА БИБИ( вместо Вили)

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2008 14:01

Отдавна не съм се включвала в този форум, а сега отново ми текнаха лигите и ми дойде вдъхновението да пробвам рецепти.
Евкааааааааааааа, описанията и снимките са ти брилянтни, мила, но моля те пиши колко време се готви, на каква температура, загрява ли се предварително фурната... На теб ти идва от вътре, ама на мен ми трябват повече указания...

Дата: 25 March, 2008 15:28

Златина, Благодаря ти!
Не се притеснявай да ме питаш тук или на лични за всичко, в което не си сигурна. Обещавам да си взема бележка и да пиша и тези неща. Права си cvete

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2008 09:37

ама аз съм по-нахална и направо ще те помоля да добавиш тази информация към всичките си рецепти... ако може, мооооооооооля!!! sarca

Изпратено: Rumina (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2008 12:41

Ева, искам рецептата за ориз с коприва, ако може

Дата: 26 March, 2008 13:17

Руми ще ти я напиша.
Златина, щом е за теб cvete - при първа възможност.

Ориз с коприва и заливка:

Копривата се попарва във вряла вода. нарязва се наситно. В малко мазнина се запържва лук и оризчето. Добавят се подправките. Пържи се около две,три минутки. Добавя се копривата, разбърква се и се долива вода. Оставя се така да набъбне, докато оризът стане готов.В намаслени кошнички се пърни сместта и се залива със яйчено,млечната смес. Пече се за двайсетина минутки със фурната на 200 градуса.
За заливката- две яйца, чаша кисело мляко, лъжица бръшно и подправки,ако искате- магданоз, копър...

Редактирано 1 пъти последният път 26.03.2008 13:51.

Дата: 26 March, 2008 16:16

Ева, благодаря ти! Ориза стана страхотен, само че го направих в тава щото нямам такива формички

Дата: 26 March, 2008 16:52

Радвам се Руми. Става и във формички за крем карамел.

Изпратено: petia05 (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2008 16:13

Евка, понеже рецептата за Мазница я няма в Биберонските рецепти я пуснах на търсачката. Обаче ми излезнаха две различни рецепти от теб. Сега се чудя по кой начин да я направя confused smiley

Дата: 20 May, 2008 19:31

Петенце, извинявй, че чак сега ти отговарям/голям съм заплес.
И по двата начина стават много хубави мазниците.
Като свърши тази темичка и тогава ще кача рецептите в справочника.

Дата: 2 June, 2008 16:07

Ева, мога ли да те помоля да ми напишеш рецептата за кюфтета с бял сос.Имаше ги в една от темичките, но невидях рецептата!

Дата: 3 June, 2008 00:46

Руми, ще ти я напиша на лични.

Дата: 3 June, 2008 00:59

Торта "Цици" по стъпки:

Рулата се нарязват и се подруждат в подходящи по форма купички/ в случея гювечета/. Трябва да са плътно наредени.

Нарязвам на едро ягоди и пълня с тях средата, като добавям и още от рулото. Приготвям пудин на Йоткер/да е по-гъст/ и го изсипвам вътре. Отгоре запечатвам с рула.

Слагам във фризера да стегне хубаво крема и обръщам, като преди това потапям за секунди в гореща вода купичките.

Правя си фондан от бонбони Машмерлоуз-разтопени за секунди в микровълновата, с няколко капки лимонов сок, в съд намазан обилно с малсо.

Омесвам получената гладка смес с пудра захар, до получаване на меко тесто.

Намазвам тортата с маслен крем или кайсиев конфитюр, за да се изгладят неравностите и да залепне хубаво фондана.

Започвам украсата, като разточвам фондана и моделирам с помощта на царевично нишесте.

Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 14 June, 2008 21:41

Евка, уби ме с тия цици!Уникална торта просто!Я кажи откъде взе мярката,а?

Редактирано 1 пъти последният път 14.06.2008 21:42.

Дата: 29 June, 2008 17:20

Канелони с пълнеж от тиквички

- канелони
- тиквички
- яйца
- сирене
- кашкавал
- пушено филе
- домат
- пастърма
- прясно мляко
- майонеза
-горчица и подправки

Тиквичките се настъргват на едро ренде, към тях се добавят яйцата, сиренето, кашкавалът, пушеното и подправките.
Пълнят се канелоните/без предварителна термична обработка/ и се нареждат в тавичка.
Заливат се с млякото, майонезата и горчицата.

Отгоре се нареждат парченца домат.

Пече се и когато канелоните са омекнали достатъчно. се слага пастърмата/може и друго/ и парченца кашкавал. Запича се до златиста коричка.

Редактирано 2 пъти последният път 10.09.2008 18:25.

Дата: 14 July, 2008 23:56

Пай с нектарини в карамелен сос

- 1 ч.ч. маргарин или масло
- 1 ч.ч. захара
- 2 ч.ч. брашно
- ванилия, лимонови корички

Замесва се меко тесто от тези продукти и се разточва на тънка кора. Поставя се в тавичка, така че краищата да са поне два см. по стените на тавата.
Правят се дупчици с вилица.

Изпича се на 200 градуса и се оставя да изстине.

- пудинг без варене на д-р Йоткер се приготвя с прясно мляко и като изстине готовата подложка за пая се изсипва вътре.

Нареждат се банани по края.

Нектарините се нарязват на кубчета/аз добавих и малко ябълки/. Загрява се масло и в него се слага мед и малко кафява захар. Като се получи карамелен сос се сихват плодовете и се бърка пет минутки.
Изстиналата карамелена смес се изсипва върху пая.
Оставя се да престои поне един, два часа в хладилника.

Редактирано 1 пъти последният път 14.07.2008 23:56.

Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.