Кулинарен : © Български Бебе Център
Меню за рожден ден
Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 14 March, 2008 21:09

На 28 си имам рожденни4ка ,мисля да го направя за обяд ,иска ми се да направя 6ведска маса ,даваите идеи какво може да е .Салати 6те има ,мезета ,мисля и не6то като пържоли ,6и64ета ....но се 4удя за друго .Приемам всякакви идеи ,как да подредя ,вси4ко 6те ми е от полза .Благодаря Ви .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Re: Меню за рожден ден
Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 14 March, 2008 21:22

Пепи, и двата рожденни дни на Илито до сега ги празнувахме в градината, с барбекю.Предполагам че при вас времето предразполага за градински партита smiling smiley .
Аз правя мариновани зеленчуци(тиквички, чушки и патладжани на барбекюто /наразани на филийки/, после ги заливам с марината от оцет, захар, сол и пресен магданоз, докато са топли), стават чудни! Отделно пилешки бутчета(горната част на кракът, по-лесни са за барбркюто, приготвям ги с подправки предишната вечер). Пържокли, кебабчета, кюфтета, млечна и картофена салата. Можеш да вземеш пита хлебчета, много вървят като се затолпят на скарата с месото от барбркюто и млечната салата. Етествено и тортата, да не забравите! (grinning smiley
Мога да ти предложа и едно питие с Pimms и лимонада, портокалови и ягодови парченца, краставица и малко ментови листенца, много свежо коктейлче за дамите(и оригинално за парти winking smiley )

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Редактирано 1 пъти последният път 14.03.2008 21:23.

Изпратено: diancheto (IP регистриран)
Дата: 14 March, 2008 22:14

Можеш и разни хапки да направиш набодени на клечки, някакви сладки, малки сандвичи от франзела smiling smiley
Дано не прозвучат тъпи идейки, ама незнам и ти как си представяш празника всичко е относително smiling smiley
И да не забравиш да сложиш една кана весело настроение winking smiley

What is a friend? One soul in two bodies!

Изпратено: petia05 (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 09:42

За сандвичи ще ти дам идея. Нарязваш франзела и запържваш в олио като в него е добавено чесън и червен пипер. Изваждаш и отцеждаш на хартия филииките. През това време намачкваш с вилица риба тон от консерва и омесваш със сирене крема, мажеш сандвичите и става мозък. Можеш отгоре да сложиш маслинка и листенца магданоз. Другия вариант е да не запържваш франзелата.

Редактирано 1 пъти последният път 15.03.2008 09:45.

Изпратено: petia05 (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 09:47

Ето ти още една идейка grinning smiley

П.П Това беше шегичка, да не ми се обидиш сега smiling smiley

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 10:08

Мерсииии....каква 6еги4ка бе ,масата е стра6на pregradka ,6те се постарая да го докарам

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 14:40

Пепи, точно както ти е показала Петя направи.
Страхотна шведска маса.
направи мини кюхтенца и ги набоцкай на клечки. Мини зеленчукови шишчета, хапки със различни сирена и кашкавали, мини сандвичета с малки франзелки.
Сладки, кроасани, солети, пуканки, соленки. Това имаше на днешния детски рожен ден, на който бяхме.
Сокчета разни, за възрастните други питиета. Чиниики за парти и чашки за парти.
Вземи готови полуфабрикати и ги опържи.-пилешки хапки/набоцкай с клечка/, картофки в разни форми.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: li0n (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 19:04

Една идейка и от мен smiling smiley
Издълбаваш една франзела. Вътрешността я правиш на трохи, добавяш шунка (или някакво др. саламче), майонеза, малко горчица, кис. краставички и изобщо каквото се сетиш (всичко нарязано на дребно). Пълниш франзелата със сместа и слагаш в хладилника да се стегне. Режеш на филийки и готово winking smiley Една идея за издълбаването - режеш франзелата на 2 по дължина. Издълбаваш всяка половинка след това ги напълваш и съединяваш winking smiley

Йордан

Виктория

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2008 22:12

Лионче, такава францелка беше правила една позната на един детски рожден ден пак-беше много оригинално и вкусно.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 11:43

Slaveia Написал:
-------------------------------------------------------
> Пепи, и двата рожденни дни на Илито до сега ги
> празнувахме в градината, с барбекю.Предполагам че
> при вас времето предразполага за градински партита
> .
> Аз правя мариновани зеленчуци(тиквички, чушки и
> патладжани на барбекюто /наразани на филийки/,
> после ги заливам с марината от оцет, захар, сол и
> пресен магданоз, докато са топли), стават чудни!
> Отделно пилешки бутчета(горната част на кракът,
> по-лесни са за барбркюто, приготвям ги с подправки
> предишната вечер).

Славейче, ще може ли да напишеш точната рецепта на маринатата за зеленчуците.
И тази за бутчетата, ако не съм много нахална!
Много благодаря предварително!
Пепи, надявам се, че няма да се сърдиш, че ти оспамих лекинко темичката kiss !

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 12:53

Боби, много е лесна маринатата: Първо запържвам една-две скилитки чесън(пресовани) в няколко лъжици зехтин(точно колко, не мога да ти кажа, всичко мятам на око). След това добавям половин чаена чаша оцет, една супена лъжица кафява захар и сол(пак на око и вкус). Накрая слагам и пресният магданоз/нарязан на ситно/. Маринатата я приготвам накрая, за да е още гореща, когато я добавя към зеленчуците. А тях ги правим така:
Два патладжана, две тиквички и две-три червени пиперки (всичко зависи колко гости очакваш) се нарязват на филийки по дължина, намазват се със зехтин и леко посоляват. След това се пекат на скарата или барбекюто. Дръж ги топли под капак като ги махнеш от огъня. Когато всичко е готово, заливаш зеленчуците с горещата марината, раздрусваш хубвао съда и оставяш известно време да поемат.

За пилешкото нямам точна рецепта, забърквам различни подправки с малко зехтин, лимонов сок и чесън и оставям в хладилника да пренощува омесено с месото.

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 13:00

Пепи, идеи са ти дали доста, искам само да ти кажа - направи така, че на теб да ти е най-лесно и бързо, възползвай се от всички полуфабрикати и готови продукти smiling smiley

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 13:09

Ей страхотни сте момичета ,браво на вас!и аз ще се възползвам от идейките. kitka

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2008 13:12

Славейче, много ти благодаря cunki ! Ще пробвам непременно! Нашето е срамота направо - имаме барбекю на двора и го ползваме чат-пат и то само за мръвки!

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 19 March, 2008 10:21

лелеееее, пете това което си показа е сртахотно, ще се възползвам от идеята...

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.