Кулинарен : © Български Бебе Център
Как да приготвя фазан confused smiley
Изпратено: Stela2000 (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2005 09:49

Мили мами, помагайте - никога не съм готвила дивеч и нямам представа какво да го правя...

Намерих купища рецепти из сайтовете в нета, но искам изпитана рецепта, която със сигурност "работи"...

Не сме капризни, ядем всичко, така че казвайте каквото се сетите!

Re: Как да приготвя фазан confused smiley
Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 15 June, 2005 16:47

Хайде аз да ти кажа моята рецепта. Аз съм готвила всякакъв вид дивеч, и смея да кажа че е ставало винаги много добре.
Фазан с гъби
Фазана разфасован на порции се осолява и се зпържва до леко порозовяване в малко олио/7с.л./.
След това при него се слага:
4 глави лук, 4-5 моркова, 1/2 глава целина/ всички зеленнчуци са нарязани на едро, понеже после се пасират/ + 1/2 от листата на целината/кервиза.
Заливат се с 8 с.л. бяло вино. Слага се 1 пил. бульон разтворен в 1/2л топла вода. Всичко това ври под капак за около 30-40 мин, до готовност на месото, което се изважда от зеленчуците. Остатъкът се охлажда и се пасира.
500 гр гъби/пресни, нарязани на лентички се изпържват в масло и се прибаавят към пасирания сос.
Сервираме като поставяме къс месо и заливаме със соса.
ПП: Аз изпържвам и картофки като гарнитурка. И винаги преяждаме. Надявам се да я направиш, и след това да кажеш дали са я харесали. На пръв поглед изглежда сложна, но е много елементарна, и става бързо.

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Дата: 16 June, 2005 12:02

През почивните дни ще го сготвя и ще пиша как е. Звучи апетитно.

Благодаря ти за рецептата, ако ми се наложи да готвя друг вид дивеч, ще знам към кого да се обърна winking smiley

Изпратено: mili (IP регистриран)
Дата: 16 June, 2005 13:48

И аз да дам идея. Едно време много често ядехме дивеч и сме си облизвали пръстите. Ето как майка го приготвяше.
В тенджера под налягане се запържва една глава ситно нарязан лук с 1-2 скилидки чесън, 2-3 моркова на по-дебели колелца, 1 червена чушка нарязана на дребно, 1/4 глава целина. Добавя се 1 супена лъжица червен пипер и веднага след него 1 чаша домати от консерва или 1 пресен домат - обелен и нарязан. Запържва се и той за минута и се се залива всичко с 1 кафена чашка червено вино и около 3 чаши вода с една супена лъжица размито брашно. Прибавят се и подпровките: сол, 10-на зърна черен пипер, смлян черен пипер и 1 дафинов лист. Щом заври се прибавят 2 големи картофа нарязани на средно големи кубчета и месото, което предварително е шпековано с цели скилидки чесън (просто се правят прорези във всяка порция и се забучва скилидка чесън). Течността трябва едва да покрива зеленчука и месото, за да не стане воднисто. Слага се капака и ври около 45 минути.
Да Ви е сладко!

Дата: 20 June, 2005 13:38

sky, рецептата е фантастична - стана невероятно, много ит благодаря; ако някой друг реши да опита, няма да се разочарова uspeh

mili
, нямам тенджера под налягане и не мога да изпробвам твоята рецепта, но ще си я запиша, и ако някога си взема тенджера под налягане, ще пробвам thumbs up smiley

Благодаря и на двете ви.

Ева, можеш да изтриеш темата, записала съм си и двете рецепти!

baby

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2005 23:19

Стела,радвам се че си я направила и ви е харесала. Моя мъж е ловец, и няма начин да не се науча да готвя дивеч. Ще се радвам ако мога да помогна пак.
ПП: Оригиналът на тази рецепта е с пътпъдъци. Но не са ми любими, поради малките им размери и трудното им ядене.

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.