Кулинарен : © Български Бебе Център
Свински сърца
Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 09:32

Мами, кажете ми моля ви се някоя рецепта със свински сърца. Ще съм ви страшно благодарна

Re: Свински сърца
Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 10:02

Не съм приготвяла такова, но ще ти кажа как аз бих ги направила
- сваряваш и панираш
- сваряваш и запържваш с лук и гъби
- сваряваш и слагаш в гювечета също с гъби и лук
Според мен е задължително да ги свариш, защото са доста жилавки, за приготвяне направо. Може в тенджера под налягане с дафинов лист.

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 15:50

Ще ти кажа как ги правя аз.Цепя ги на 2-4 ленти и ги накисвам за 24 часа във вода и оцет след това ги накисвам пак за 24 часа в сол ама хубаво покрити отвсякаде накрая ги измивам и въргалям във всякакви подправки черно пиперче червено също може малко чубрица ако обичате и на така овъргаляните сърца им слагам по едно конче и ги простирам.След седмица са готови и могат да посрещат гости. smileys with beer winking smiley

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 17:35

Я, това е идея. Благодаря ти Ванче. Аз ги направих вече за обяд. Значи първо ги сварих в тенджерата под налягане и после в масло ги запържих с лук, гъби и подправки. Станаха, да си оближеш пръстите smiling smiley Благодаря ви мами за съветите

Изпратено: mimi_m (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2008 19:32

Макар че вече е късно, хайде и аз да се включа.
Рецептата е от една книжка за готвене в тенджера под налягане.
СЪРЦА ЧОМЛЕК КЕБАП
Сърцата се почистват, измиват и нарязват на дребно. Слагат се в тенджерата под налягане заедно с 500-600 г. дребен кромид лук (арпаджик), 100 г вино, 1 лъжица доматено пюре, няколко скилидки накълцан чесън, черен пипер на зърна, сол, 1 дафинов лист, чубрица, масло, поливат се в вода, колкото да се покрият. Вари се 20 минути след завъртането на вентила.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.