Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  1234>>
Страница:1 от 4
Коледно меню
Изпратено: Zara . (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2008 23:18

Наближава коледа...страхотен празник, който празнуваме вкъщи с близки. Много ще се радвам да получа идеи за меню, основното е ясно - пуйка със зеле но останалата част от ястията...иска ми се нещо различно, атрактивно. Да е лесно не държа, подготвям всичко с удоволствие нали е част от коледатаsmiling smiley даже и малката ще се включи сигурна съм. Та някакви предястия, за салатите мисля също, сладкишите...

Re: Коледно меню
Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2008 00:28

Ама ти 2 трапези ли ще редиш-една за бъдни вечер и една за Коледа?

За Коледа може да си направиш едно питие с винце-в стъклена кана нарязваш ябълки,портокали,грозде на зърна,круши,малко канела,слагаш и червено вино отгоре и да стои така една вечер поне, после е много приятно за пиенеsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2008 16:17

Страхотна темичка!Аз също ще я следя с интерес.
И при мен ще има нещо за Коледа и нещо за Бъдни Вечер.
Майка ми приготвя гъбки за Бъдни вечер.
А за Коледа и паниран гъши дроб.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2008 18:14

АЗ за Бъдни вечер смятам да направя 9 ястия,а за Коледа ще му мисля още-нещо свинско ще е smiling smiley пържолки със сосче ли,плитки ли,свинско с кис.зеле ли,роленца ли...има време пък може и някоя идейка да крадна winking smiley
Иначе за Бъдни вечер смятам да направя боб-чорба,варени картофи,салата от печени чушки,жито,пита,тиквеник,маслинки с лук,туршия,сушени или пресни плодове.

Изпратено: rem (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 10:13

За бъдни вечер приготвям класиката както се казва. Боб, зелеви сърми, пълнени чушки с ориз и боб, тиквена баница, пита, плодове, слагам на масата също мед, орехи, чесън + ошав. За коледа освен пълнената пуйка, смятам да открадна този път от вас. Така, че стягайте се.

Изпратено: vania dimitrova (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 11:27

Ние не спазваме пости на Бъдни вечер, особено след едни празници в страхотна компания в Италия /там на Бъдни вечер приготвят рибни ястия/ и мисля, че тази година ще сме в нас, не някъде по роднини и ще сме на класиката + рибни ястия.
Коледа - основно прасенце, питка, баница, сладкиши, 5-6 салатки и мезета.

Редактирано 1 пъти последният път 17.11.2008 11:29.

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 15:16

Ot dve godini na Koleda - 25ti - prigotvqme gyska, opredeleno e po-vkusna i ne tolkova suha. Pe4em q vuv furnata, otdelno prigotvqme syrmi4ki.
Za Bydni ve4er - vsi4ko tradicionno, postni gozbi.

Za Nova Godina iskam da organiziram hubavo menu i tezi dni 6te go napravq.

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: galinita (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 16:00

Slaveia Написал:
-------------------------------------------------------
> Ot dve godini na Koleda - 25ti - prigotvqme gyska,
> opredeleno e po-vkusna i ne tolkova suha. Pe4em q
> vuv furnata, otdelno prigotvqme syrmi4ki.
> Za Bydni ve4er - vsi4ko tradicionno, postni
> gozbi.
>
> Za Nova Godina iskam da organiziram hubavo menu i
> tezi dni 6te go napravq.
>
>
> Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!
>
>

Славея, моля те да те споделиш как точно я приготвяте гъската, защото искам и аз да приготвя тази година и би било интересно да разменим рецепти. smiling smiley
Нашето меню е минимум три вида салати, имам от тези двуетажните плата които пълня със различни домашно приготвени ордьоври, сърмички, печено малко прасенце, пълнена пуйка, а за десрт правя торта под формата на елха или друга Коледна форма.

Изпратено: kris_ka (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 16:06

[gotvarstvo.georgievi.net]
смятам да го пробвам, има и други рецепти, но играчката е голяма... А иначе - постно за Бъдни вечер, а за Коледа - Свинско в глинен гювеч, меденки /мнооооооого, че всички ги обичаме/, тая новата рецепта, салатки разни... Имам някакви идеи, но още не са се "избистрили" smiling smiley

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2008 17:08

galinita, ni6to specialno ne pravim, prosto q pe4em dva 4asa. Tq e mazna ptica i puska dosta maznina, hubawo e da se nabode po gurdite(s vilica) predi da se sloji vuv furnata.Slaga se v po-dylboka tava, po vuzmojnost s re6etka pod guskata, za da moje mazninata da ostava otdolu. S tazi maznina posle moje6 da prigotv6 kiselo zele, naprimer, ili da izpolzva6 pri bulioni.

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Дата: 17 November, 2008 17:19

Slaveia Написал:
> galinita, ni6to specialno ne pravim, prosto q
> pe4em dva 4asa. Tq e mazna ptica i puska dosta
> maznina, hubawo e da se nabode po gurdite(s
> vilica) predi da se sloji vuv furnata.Slaga se v
> po-dylboka tava, po vuzmojnost s re6etka pod
> guskata, za da moje mazninata da ostava otdolu. S
> tazi maznina posle moje6 da prigotv6 kiselo zele,
> naprimer, ili da izpolzva6 pri bulioni.
>
>
> Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!
>
>

Славея, благодаря за рецептатаpregradka Знам, че е много мазна птица и затова не бях сигурна как точно се пече за да не стане само мазнотия.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 13:36

Аз лично нямам тази грижа на този етап /на коледа на обяд сме в мама и тате, вечерта - в свеки/. Но ако пред мен стои този въпрос ще се спра на богат избор от салати, мезета и предястия /не знам защо, но на такива празници винаги съм наблягала на тези неща, а не на основното ястие/. Имам чудни рецепти на ордьоври, мезетата да ясни, бих направила и някои по-екзотични нещица, както и хапки разни ... За основното - аз лично пуйка не обичам, много ми е суха. За адета бих направила нещо пуешко, но не и пълнена ... Свински пържоли, пилешки бутчета, гъби, картофено пюре /или нещо картофено/, задушени зеленчуци. За десерт - торта, коледни сладки разни, сладолед.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 15:07

Основното ще е пълнено пиле с ориз и кисело зеле. Ще има някакъв десерт. Предпочитам точно на този празник да е нещо по-традиционно - може би баклава или тиквеник. Салата някаква ще измисля - може би ще е зелена салата с репички или домати и краставци, за да е по-лека. Мезета няколко вида ще има. За пиене - червено винце. Няма да сме много хора на трапезата и това е предостатъчно.
За Нова Година ще се опитам да направя суши като мезе, а основното ще е малки сърмички от лозови листа и зеле, смесено.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: beboka (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 15:12

За бъдни вечер менюто е посни сърмички ,пълнени постни чушки,боб на фурна,тиквеник,ошав,картифки на фурна.
За Коледа и Нова година обикновенно меснни гювечета правя и много туршия кисели краставички и най различни салатки.
[www.bonapeti.tv]-за такива става дума

Редактирано 1 пъти последният път 18.11.2008 15:26.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 15:36

Не съм решила какво ще бъде коледното меню още. Ще се опитам тези дни да се спра поне на два варината и ще ги напиша. spamafote smiley

Администратор

Изпратено: svetlena (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 17:19

На Бъдни вечер - класиката, както саа написали повечето момичета.
На Коледа - у нас патки и пуйки не се ядат, затова правим Банска капама или пълнен заек със зеле отстрани. Торта за десерт имаме от година насам, поради факта, че синът ми е рожденик тогава и салати всякакви. Ако ми хрумне нещо по-специално, ще пиша.

Дата: 18 November, 2008 17:40

bobi@ Написал:
>. Имам чудни рецепти
> на ордьоври

Боби, моля те да прескочиш в другата тема за ордьоврите и да напишеш някоя от твоите рецепти, от толкова време се търсяt нови рецепти за празниците.

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 20:35

Много навреме ми идва темата, сега тъкмо правя менюто за другата седмица, че тук е голям празник. Засега това е сигурно:
- печена пуйка (аз я пека в плик, мажа я отвътре и отвън с разтопено масло с подправки, а вътре в пуйката слагам разрязани глави лук за аромат). Пека я на слаба фурна за около 3-4 часа, ако не е в плик, по-дълго.
- Пълнеж за пуйката, но аз го правя отделно на котлона. Взимам готови крутончета с подправки и следвам рецептата на кутията winking smiley
- грейви сос за пуйката, пак готов, че нещо не мога да му хвана цаката иначе
- картофено пюре, намерих интересна рецепта, в която картофите се варят със скилидки чесъм и се мачкат заедно със сметана и други работи
- сос от червени боровинки
- погачата на Хриси със спаначен дип
- царевица с майонеза и крема сирене (крема сиренето и майонезата се затоплян на котлона до получаването на кремообразна смес и се прибавя замразена царевица)
- салата - това ще е работа на мъжо, ще видим с какво ще ни изненада
- тиквен пай с ванилов сладолед

Ще следя темата за идейки, голямо готвене ще падне grinning smiley

Изпратено: Zara . (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 21:43

А някой знае ли щолена колко време отема като приготовление?

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2008 21:50

Zara . Написал:
> А някой знае ли щолена колко време отема като
> приготовление?
>
>

Заедно с втасването май около три часа, но не съм сигурна, никога не съм правила.

Страници:  1234>>
Страница:1 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.