Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...678910111213141516>>
Страница:15 от 16
Re: "Кулинарен дуел" - игра - предизвикателство....
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 14:04

Слави, имам предвид "нови", не показвани тук рецепти. Причината за това предложение е следната:

1. Ако рецептата е показвана преди дуела в отчетните теми, то най-вероятно снимката и текста са обработени от мен и качени в съответния раздел в Библиотеката. Качването и повторната им обработка са безсмислени и се повтарят резултатите при търсене в сайта. Например търсиш "милинки" и излизат 5 резултата, два от които са еднакви, но в различни раздели - в "Питки и тестени изделия" и "Кулинарен дуел". Това е идеята. smiling smiley

Администратор

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 14:09

Ок, съгласна съм! smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: Светлина (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 14:10

Много интересна идея е това с този дуел.Все искам да се включа,ама смелост май не ми достига.Не съм от най-добрите в кухнята. misli

Lilypie First Birthday tickers
<

Изпратено: margarita (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 14:10

Baby Написал:
-------------------------------------------------------
> Момичета, имам следните предложения за промяна
> регламента на играта:
>
> 1. Да участват в анкетата само "нови" предложения,
> които са приготвени специално за текущия дуел по
> зададената тема. В темата могат да се публикуват и
> "стари" рецепти, но те няма да бъдат включени в
> анкетата за гласуване.

Аз съм ЗА - да участват в дуела само непубликувани, до сега, в сайта (в която и да е от темите) рецепти, отговарящи на зададената тема.
Но в текущия дуел да не се пускат "стари", тъй като има други, редовни теми за тях - "Основни вкусотии", "Сладка тема" и "Питки и мекички за всички"

> 2. Анкетите за определяне на седмичния и месечния
> победител да са активни 1 ден.

Съгласна съм

> 3. Заданията да са за предястие, основно ястие,
> десерт и тесто, а за допълване на месеца -
> национална кухня.
>

Също съм съгласна

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 14:31

Не че съм много редовна в дуелите де,но...примерно ако съм показала миналата седмица в темата Основни вкусотии паеля,а след седмица има дуел Испанска кухня,със сигурност няма да я направя по различен начин,което респективно означава че не мога да участвам с въпросната рецепта.Правилно ли съм разбрала?

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Дата: 5 October, 2009 15:27

Светлина, няма нищо страшно, опитай, заразно е и със сигурност ще ти хареса компанията! smiling smiley

Мимка, да, точно това означава предложението. В случай, че си показала тук рецептата за паеля, то тя няма да участва в анкетата за дуела "Испанска кухня". Има много други характерни рецепти, които могат да се покажат.
Изхождам от себе си, от началото на дуелите не съм пускала в тях рецепта, която съм публикувала в отчетните теми. За мен лично е разнообразие и предизвикателство именно опитване на нещо ново. В случай, че по една или друга причина не мога да приготвя нещо по темата, не участвам.

Администратор

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 23:51

На мен ми харесват предложенията за промяна и съм ЗА. Мисля, че нещата ще се получат по-добре.
Само ме озадачи промяната на времето за гласуване, не че съм против - дали един или 3 дни май не е от голямо значение, но просто от любопитство питам. По технически причини ли?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Дата: 6 October, 2009 08:18

Вили, не е техническа причината, субективна е. Повечето дни за гласуване "изкушават" от повторни регистрации за гласуване. smiling smiley

Администратор

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 08:59

Baby Написал:
> Вили, не е техническа причината, субективна е.
> Повечето дни за гласуване "изкушават" от повторни
> регистрации за гласуване.
>
>

Ей това най ме учудва...
Незнам после, какво ти е удоволствието от "ПОБЕДАТА"? Все едно някой ще ти осребри точките от гласовете...
МИсля, че това не е поведение на голям и разумен човек.

За единия ден за гласуване и на мен ми се вижда малко. Понякога когато имам много ангажименти, се отнасям и така често пропускам срока. А ако е 1 ден, съвсем...
Но пък ако се гласува всяка седмица само в един и същи ден, може би ще си свикнем.

Аз за друго съм си мислела. Няма ли начин, участващите в дуела да не могат да гласуват за собствените си рецепти? Навсякъде където съм участвала в някакво класиране, по принцип не може да си гласуваш сам за себе си. Сигурно тук няма да стане, ама да си питам.

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Дата: 6 October, 2009 09:06

Любе, няма такава възможност - всеки регистриран потребител може да гласува. smiling smiley

Рекордът за повторна регистрация е на една дама за Мисис "Биберон" - броих до 40. winking smiley

Администратор

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 09:14

Baby Написал:
> Любе, няма такава възможност - всеки регистриран
> потребител може да гласува.

По фотографските сайтове, не можеш да си гласуваш. Но предполагам, че там самия сайт е на друг принцип.

> Рекордът за повторна регистрация е на една дама за
> Мисис "Биберон" - броих до 40.

Безумно...

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 15:19

Baby Написал:

>
> Рекордът за повторна регистрация е на една дама за
> Мисис "Биберон" - броих до 40.
>

eye popping smiley
Е, това ме разби. Някой явно е имал доста свободно време... smqh

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 16:20

Нима е вьзможно така!? Да си гласуваш сам за себе си...?
Пьк и нови регистрации!

Мили Боже, това е... кокошкарство. Меко казано.

РР Много сьм учудена.

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 20:12

Съгласна съм с всички нови правила.
Вероятно е трудно да се намери оптимална формула за подобен род състезания , но това не пречи да опитваме нови варианти.
Хубаво ще е , ако запазим доброто име на клуба и останем единица мярка за разбирателство. love smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 20:32

Аха, ясна ми стана причината за промяна в регламента точно по този пункт.
Новите правила са ясни и мисля че ще подобрят състезанието. Аз по-скоро го схващам като предизвикателство да се измисли или намери интересна рецепта по темата или да се представи по оригинален начин позната рецепта.
Мъжът ми каза, че е много доволен от участието ми в конкурсите, защото менюто ни се разнообрази доста smqh Не че преди не готвех разнообразно, но сега увеличих експериментите и подобрих естетически вида на храната при поднасяне. Единствено ме подиграва, че трябва да изчака цяла фотосесия, преди да опита grinning smiley
Кога можем да приложим на практика новите правила за първи път, как смятате?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2009 20:50

А, ако гласуването е само явно, то тогава няма ли да бьдат избегнати всички тези последствия?

Тайното гласуване при обстоятелствата, които са сега предполага и нови регистрации и гласуване сам за себе си, което в известен смисьл обезсмисля и самото сьстезание.

Така мисля и дано, не звуча нахално, имайки предвид това, че сьм в клуба едва от две седмици.

РР Пьк е толкова приятна атмосферата тук... Някак, женствено, вьлшебно, заради тайнствата на сьтворяването на ястията, поднасянето им, снимките...

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Дата: 6 October, 2009 21:25

Момичета, няма начин промените да се отразят на качеството на предлаганите тук красоти и вкусотии, нито да помрачат приятелската атмосфера, която цари!
Малко повече темпо се внася, а и по този начин няма да се бавя с качването на рецептите в Библиотеката, която от ден на ден повече почитатели има.

Мисля, че е добре от следващия дуел да стартират промените. Марги ще систематизира чудесно правилата при оформянето на новото задание, що се касае до рецептите и анкетите. Относно заданията за Ноември, ще се постарая да са за предястие, основно, тесто и десерт.

Администратор

Дата: 6 October, 2009 21:45

Ок, ще се опитам да систематизирам един работен вариант утре, като се водя от новите предложения. И ще стартира от другия дуел.
Важо е удоволствието и разбирателството да запазим.

Дата: 7 October, 2009 09:43

Момичета, ето систематизирани правилата за Кулинарния дуел. Как мислите, добре ли са?

„Кулинарен дуел” е вид участие с рецепти и снимки на ястия по предварително обявена тема за седмицата.

Регламент на играта:

- В играта може да участва всеки регистриран потребител

- Участникът може да публикува само „нови”, не пускани до този момент в сайта, рецепта/и и снимка/и на готово ястие по предварително зададената тема за седмицата. Няма ограничения в: начина на термичната обработка; броя и вида на допълнителните продукти,които се използват в приготовлението; вида на предложеното ястие;

- Могат да се публикуват и „стари” рецепти, но те няма да бъдат включени в анкетата за гласуване

- Нова тема се пуска всеки понеделник

- Срок за качване на рецепти и снимки – 7 дни

- Всеки понеделник чрез анкета се определя най-оригиналното, кулинарно предложение

- В началото на всеки месец се пуска анкета за гласуване победителя на предходния месец

- Анкетите за определяне на седмичния и месечния победител са активни 1 ден

- Темите за седмичните дуели се задават от победителя за едноимения месец на предходната година в основни раздели: предястие/ салата, основно ястие, десерт и тесто, а за допълване на месеца – национална кухня

Допълнение:

- В темата се пускат само рецепти и снимки и се посочва източника, ако е ползван такъв

- Всички Кулинарни дуели се събират в Библиотеката на сайта [biblioteka.biberonbg.com] и в закована тема: "Кулинарен дуел" по седмици в Кулинарния клуб [club.biberonbg.com]

- Коментари за дуела се пишат в темата: "Кулинарен дуел" - игра -предизвикателство.... [club.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 07.10.2009 10:18.

Дата: 9 October, 2009 12:09

След последните опити за манипулиране резултатите от гласуването в конкурса Мисис "Кулинарна фурия" се налагат промени в начина на гласуване и определяне победителите в седмичните и месечните дуели. За да се избегнат неколкократни регистрации и гласувания, анкетите няма да бъдат анонимни, а с постове в съответната тема. Ето и окончателния вид на регламента:

„Кулинарен дуел” е кулинарно предизвикателство, в което може да участва всеки регистриран в клубовете потребител с рецепти и собствени снимки на ястия по предварително обявена тема за седмицата.

Регламент на играта:
- В играта може да участва всеки регистриран потребител;
- Участникът може да публикува само „нови”, не пускани до този момент в сайта, рецепта/и и снимка/и на готово ястие по предварително зададената тема за седмицата. Няма ограничения в: начина на термичната обработка; броя и вида на допълнителните продукти, които се използват в приготовлението; вида на предложеното ястие;
- Нова тема със задание за седмицата се публикува всеки понеделник. В нея желаещите ще могат да представят своите ястия, с които ще участват в играта.
- Срок за качване на рецепти и снимки – 7 дни;
- Всеки понеделник ще се публикува тема, в която с пост всеки регистриран потребител, чиято регистрация е не по-нова от 3/три/ месеца в клубовете може да подкрепи своя фаворит. Няма да се зачитат постове, които са публикувани от потребители с еднакво IP! Гласовете, които са най-много определят най-оригиналното, кулинарно предложение.
- В началото на всеки месец се пуска тема за гласуване/с постове, правилата са същите, като при седмичните дуели/ за определяне победителя на предходния месец;
- Темите за гласуване и определяне на седмичния/месечния победител ще са активни 24 часа;
- Темите за седмичните дуели се задават от победителя за едноимения месец на предходната година в основни раздели: предястие/салата, основно ястие, десерт и тесто, а за допълване на месеца – национална кухня.

Допълнение:
- В темата се пускат само рецепти и снимки, посочва се източника, ако е ползван такъв!
- Всички рецепти и снимки в "Кулинарен дуел" се публикуват в Библиотеката към сайта [biblioteka.biberonbg.com] и остават, като фонд на същия!

Администратор

Страници:  <<Първа страница...678910111213141516>>
Страница:15 от 16

Тази тема е затворена.