Кулинарен : © Български Бебе Център
Страници:  <<12
Страница:2 от 2
Re: Майсторство, финес и младежки дух - Вили Конова cvete
Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2009 15:55

Вили моите адмирации ги имаш също !
Да си жива и здрава! kitka

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: mamaia (IP регистриран)
Дата: 3 January, 2010 21:23

Често следя рецептите ти, Вили страхотна си!

Изпратено: mamananiki (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2010 15:14

Вили, поздрави и от мен, мога само да се уча от теб! zdrasti kitka

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2010 12:01

Предлагам тук любимите на семейството ми мекички , за да са подръка на Деска и всички , които пожелаят да ги направят.

Мекиците на совата/стъпка по стъпка/

В дълбока купа се изсипва 1 кофичка кисело мляко, 1 равна ч.л. сол,1ч.л. захар, 1с.л. олио и 1/2 ч.л. сода за хляб.

Ето толкова трябва да е содата- 1/2 лъжичка с куп , или 1 равна лъжичка.Ако е повече , мекичките ще миришат на сода.А това е мерителната чашка -200 ml.

Сместа се разбърква и се добавя брашно чаша по чаша.
отСлед четвъртата чаша тестото започва да се събира около бъркалката и изглежда така.

Петата чаша брашно се разстила в/у плота и се изсипва влажното тесто.

Подхваща се отстрани с брашно и започва да се измесва.

Измесването продължава , докато тестото поеме петата чаша и малко от шестата.То вече може да се оформи на топка, която не се разлива. Мека е , но жилава и пластична.

Тестото се разделя на четири части. Вижда се , че вътре то е влажно и лепкаво.

Ако ще се приготвят малки мекички без пълнеж, топките се покриват с кърпа , оставят се за малко да починат и тогава се разточва кора. От нея се изрязват кръгчета , триъгълници , квадрати и се пържат в сгорещена мазнина.Разточва се в/у намазан с олио плот , а не с брашно.Така мазнината не прегаря от излишното брашно при разточване.

Ако ще се правят мекички с пълнеж , топките се нарязват на 4 , така че да се получат 16 малки топки.Заоформянето им се използва брашно от честата чаша.До края на процеса от нея дори остава малко.

Топките се покриват с кърпа и се оставят да починат малко време/ докато се почисти плота /.

В купа се разбъркват 2 яйца и сирене , за да се получи пълнеж за мекичките.Количеството сирене зависи от това колко е меко. Пълнежът не бива да е много течен.

В/у плота се капва малко олио и всяка топка се разточва. Поставя се от пълнежа , загръща се и се притиска с пръсти.

Готовите мекички се пържат в сгорещена мазнина до порозовяване.Мазнината трябва да не е само на дъното на тигана, а мекиците да плуват в нея.Не се притеснявайте , че ще станат много мазни.Това се получава , когато мазнината не е достатъчно силна.

Готовите мекички се сервират в/у салфетка , която да поеме излишната мазнина.
Купичка кисело мляко със сладко от диви ягоди....и вашата перфектна закуска за почивния ден е готова.
Да ви е сладко.
Повярвайте , публикуването на тази рецепта ми отне повече време от приготвянето и .Направих го с удоволствие за вас. girl in love

*Предупреждавам , че това е закуска за 3 огромни и ящни мъже. Ако семейството ви все още не разполага с подобни гладници , намалете дозата. Не делете яйцето , и в половин доза 1 яйце не ще е много.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2010 15:19

Вили, страхотна си. Много ти благодаря за жеста. Не знам как ще мога да ти се отблагодаря.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2010 20:27

Вили, невероятна си! Огромен труд си положила, сигурна съм, че всички ще го оценят! Аз да си направя устата да снимам само твоите творения, става ли? Ти ще твориш, аз само ще снимам и с очи ще хапвам, обещавам! celuvki girl in love

П.С.: И сега какво, не остава нищо друго, освен да запретвам ръкави и да направя едни мекички?!

Администратор

Изпратено: Lindzi (IP регистриран)
Дата: 25 June, 2010 13:03

Прекрасна рецепта за мекичките, при първа възможност и тях ще направя.
Пожелавам, всички рецепти, от тук на татък, да са стъпка по стъпка за наше улеснение.
Благодаря, че се грижиш за нас!

Страници:  <<12
Страница:2 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.