Кулинарен : © Български Бебе Център
Козунак в хлебопекарна
Изпратено: Nadejda26 (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2009 11:19

Искам да ви попитам, някой правил ли е козунак, и каква е тънкостта! При мен никога не се получава. Не става на конци, а сбит. Благодаря ви мадами smiling smiley

Редактирано 1 пъти последният път 14.04.2009 11:49.

Re: Козунак в хлебопекарна
Изпратено: moonlight (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2009 15:33

Аз съм правила и стана много хубав.По-долу ще ти напиша рецептата. Хлебопекарната ми е Мулинекс и има специална програма за козунак.Само не успях да го поръся със захар, защото щеше да залепне за капака, толкова много се надигна.Според мен най-важното при козунаците е топлината/продуктите трябва да са топли,например млякото -температура около 40 градуса/. Пожелавам ти весел великден и най-вкусните козунаци.
Ето рецептата:
За 1 кг: 3 яйца,175 гр. масло,70 мл. прясно мляко,1.5 ч.л. сол,4 с.л. захар, 440 гр. брашно,2,5 ч.л. мая
По желание: стафиди, накиснати в лек захарен сироп или в силен алкохол
По желание: поставете цели бадеми върху тестото след приключване на последния цикъл на месене

П.П. Според мен може да се добави още малко захар.

Три момчета - три братлета!

Изпратено: Pety_5 (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2009 22:01

Ползвай първо програмата за тесто. След това си го омеси втори път, украси, из4акай да втаса и опе4и във фурната. Аз по този на4ин си правя козунака и питка. Весел Велик ден!

Изпратено: Nadejda26 (IP регистриран)
Дата: 15 April, 2009 13:39

Благодаря Ви много момичета! uspehi
Няма да се откажа лесноsmiling smiley

Изпратено: stela80 (IP регистриран)
Дата: 4 August, 2011 16:12

Баща ми се купи хлебопекарна и прави страхотен хляб! Козунак за сега не е правил , но мисля , че с подходяща рецепта и той ще стане сполучлив.

Мебели и матраци

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 8 April, 2012 20:02

Темата е доста стара, но т.к. е предВеликденско време, да се похваля, че пробвах една рецепта за козунак в хлебопекарната и стана....мммм vkusno Определено ще завторя за великден, а производителите на козунаци ме изтърваха като бройка grinning smiley

Ето и рецептата:
150 мл прясно мляко
2 яйца
50 мл олио
40 гр краве масло (предварително разстопено)
150 гр захар
1/4 кубче обикновена мая
450 - 500 гр брашно (на око ако трябва се добавя да стане тестото на топче)
1 ванилия

По желание може да се добавят стафидипри звуковия сигнал (аз добавих сушени боровинки) и бадеми за отгоре.
Използвах програма за хляб, която е с продължителност 3 часа. Когато спря да меси извадих тестото, за да го изплета и после го върнах в хлебопекарната да продължи процеса на втасване и печене.По време на плетенето машината е затворена, за да не изстива.
Отгоре може да се поръси и със захар.

Снимка няма да прилагам, че остана едно крайче grinning smiley, но контейнерът се напълни.

Редактирано 1 пъти последният път 08.04.2012 20:23.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.