Детство : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...7891011121314151617>>
Страница:16 от 17
Re: За лятната ни среща приготви се и от сърце със нас повесели се-летни биберончета 2009
Изпратено: gigastoma (IP регистриран)
Дата: 21 August, 2012 21:48

Муши ,добре сте ни дошли!Страхотно сте си изкарали , радвам се за вас!Цеелувки!

29.05.09.- 3,000кг и 50 см.-раждане
03.06.09.- 2,950кг.и 50 см.-изписване
25.06.09.- 3,800кг.и 52 см.
09.07.09.- 4,400кг.и 53 см.
11.08.09.- 5,500кг.и 57 см.
10.09.09.- 6,200кг.и 61 см.
20.10.09.- 6,900кг.и 63 см.
19.11.09.- 7,400кг.и 65 см.
10.12.09.- 7,700кг.и 66 см.
09.02.10.- 8,240кг.и 72 см.
02.03.10.- 8,400кг.и 73 см.
07.04.10.- 8,740кг.и 75 см.
25.05.10.- 8,780кг.и 76 см.
06.07.10.- 9,120кг.и 78 см.
31.08.10.- 8,700кг.и 79 см.
30.11.10.-10,220кг.и 84 см.
22.02.11.-11,120кг.и 86 см.
31.05.11.-10,880кг.и 88 см.
28.11.11.-13,000кг.и 91 см.
31.01.12.-13,000кг.и 95 см.
30.05.12.-14,300кг.и 99 см.
27.11.12.-14.900кг.и 104см.
21.05.13.-14.800кг.и 109см.
27.11.13.-17.000кг.и 113см.
08.12.14.-20,500кг.и 119см.

Re: За лятната ни среща приготви се и от сърце със нас повесели се-летни биберончета 2009
Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 21 August, 2012 22:54

Ето ме пак. Зверчетата спинкат сладко, а мен сън не ме лови, задето не съм си довършила мисълта тук. winking smiley Хахаха...
Силве, мерси за топлото посрещане. smiling smiley Надявам се, че вече си във форма и си изгонила всичките кофти настроения, защото никак не ти приличат. Божанка-сладуранка е голяма работа. Оправна отвсякъде, както казват нашите лелки в яслата и за Ани. Ама то има на кого да се метне; то с такава чевръста и енергична майка, каква да бъде? smiling smiley Ванката не го мисли много. Той със сигурност си изкарва страхотно. Нека се наиграе сега на воля, че скоро започват училищните задължения.
Дете, много се радвам, че възелчето е доброкачествено. Сега можеш да отдъхнеш. Такива преживявания наистина те карат да се замислиш за важните неща в живота... макар че когато ежедневните грижи те грабнат, пак на моменти ги забравяме и не е зле от време на време да си ги припомняме сами, без да чакаме някое стресиращо събитие да ни ги навре в очите. Нали така? smiling smiley
Маринка, всичко ще е наред, вярвам в това! Стискам палци!
Поли, Пете (Роса), радвам се, че бебоците са добре. Хемоглобинът почти неизбежно си пада по време на бременността (моят беше стигнал 96, но при мен той и през останалото време се върти около долната граница, та не съм се чувствала особено отпаднала). Важното е, че със желязото нещата се оправят.
Пете (Роса), честит ви младеж. И вие май-май ще ги ошарите. winking smiley Чудно си прекарвате почивните дни. Сред природата човек отдъхна най-добре.
Поли, много интересни неща разказваш за Босна. Бобо ще свикне лесно с промяната, не сетревожи за него. Ще му хареса в градината, сигурна съм. При такова отношение на персонала, няма начин. Леля ми разказваше, че и в Англия се процедирало по същия начин при постъпването на някое дете в градината - родителите остават с него и стоят отстрани 1-2 седмици, докато свикне. Така не е толкова стресиращо за детето. Докато при нас има голям шок.
Бубе, и аз съм на мнение, че не трябва да прекъсваш връзката на Калинка с кончетата. Тя със сигурност й дава много (а и на тях winking smiley ). А Крумчо е голям сладур.
Пете, как е работата? Свикна ли с новата манипулация? Много набързо минаваш... Ааааааа, ще има наказания... аааааа...
Нелка, много работа ти се е насъбрала. Няма ли почивка за теб?
Извинявам се, ако пропускам някого, но не е нарочно - просто главата ми взе да изпушва напоследък...
Имам още мн. за разказване покрай моите дребосъци, но ще го оставя за следващите дни, че сега мисля да се отправя към леглото.
Хайде, лека и до утре по някое време. smiling smiley

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 22 August, 2012 13:20

Муши, добре завърнали се. Да знаеш как съм ви мислила как я карате в тази адска жега в Русе. Ама вие сте си намерили начин да ви е хубаво при всички положения.
При нас нещата си вървят бавно и скучновато. Навън е много горещо и затова въобще не си показваме носовете - седим си вкъщи, колкото и да е тъпо. Вчера излязохме за малко с колата до един търговски център, но такъв задух беше, че почти съжалих. Все пак намерих едно много заредено магазинче, от което мога да купя някои неща за бебето.
Чакам вече и аз моренцето с нетърпение, малко да сменим обстановката. Коремът ми е много голям вече, всичко ми е притиснато, трудно спя, а и лесно се будя - пък тук пълно с разни кучета (нали е повечето къщи наоколо) и като почнат да лаят - направо е кошмар.Иде ми да взема една пушка и...
Вчера направих списъците - какво трябва да се купува от тук и какво да се донесе от България. И най-важното поръчах количката, която трябва да я доставят у нашите в Стара Загора.
Ето тази избрах - от по-старите модели, но дизайнът ме грабна повече от най-новите:
[www.slunce-bg.com]
Та даже я и платих. Имам и други неща да урждам, а в София май няма на кого да разчитам особено. На Ради две неща му бях поставила като задачи и двете не ги свърши. Цветята ми напълно са изгорели предполагам, защото вече почти месец е в Троян и на никого не е оставил ключ да ги полива - то понеже е много трудно да се сетиш. На това отгоре оставил колата зад блока, при положение че гаражът в другия ни апартамент е празен. така се вбесих по този случай, че оная вечер се скарахме с мъжо. Чисто нова кола да я зарежеш без надзор седмици наред, в пека, отзад, където могат да я надраскат, ударят и какво ли не, а гараж за 20 хиляди лева като слънце да седи празен.Безотговорна работа. Пак почвам да се ядосвам като се сетя.
А пък Бобо трябва да го отписвам от детската градина в София. Как става това, сигурно се подава някакво заявление. Дали ще стане по факс?
Е, това е от мен. Отивам да си нагледам манджата, че мъжът ми ей сега ще цъфне за обяд. А и съм се хванала да пера по-едрите неща - като завивки, чаршафи, разни килимчета и постелки. До скоро.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 24 August, 2012 14:07

Хей момичета, къде сте?
Нещо тези дни всички са избягали на някъде в тази жега. Поли не само при вас е топло. Днес тук се чакат температури до 40градуса. Аз съм се скрила в офиса на климатик и оставам и следобедно, че да мога да си движа моите проекти.
Муши, много се радвам, че се завърна и се разписа. Почивката ви се е отразила страхотно - заредили сте с положителна енергия.
Поли, количката е страхотна. Честито! За детската градина със сигурност ще ви се зарадват като се отпишете - нали все местата не достигат - ще изненадате някоя отчаяна мама. Вероятно и по телефона ще могат да ти обяснят какво точно да направиш.
Хайде момичета драснете по някой ред, че да се видим smiling smiley

bg-mamma.com bg-mamma.com

Дата: 24 August, 2012 14:49

Разписвам се набързо, че още не мога да насмогна със задачките след почивката нещо... То май докато времето е хубаво и по 4-5 часа сме навън по разходки, все няма да ми стига времето...
Иначе сме добре. Божи вече пълзи с пета костенурска и обикаля целия апартамент. Като изляза от стаята, той начаса драсва след мен и когато ме стигне, а аз в този момент литна на друга страна, се сърди, че усилията му са се оказали напразни и пак трябва да се потруди, за да е до мен. Бебешки неволи. winking smiley Ани дивее и все така си шляпа боса по градинките. И става все по-своенравна и непослушна. Вече започвам да се страхувам, че я изпускам от контрол... Направо не знам какво да правя, за да я накарам да слуша и да се държи добре... ?!... Приемам съвети всякакви.
Поли, количката изглежда мн. добре. Дано да отговори на очакванията ти. Защото аз вече се убедих, че идеална количка няма; всяка си има своите недостатъци. Важното е да притежава нещата, които са най-важни за теб.
Оставям ви, че имам малко нужда от почивка. Току-що успях да си изчистя хола и банята и сега мисля да използвам остатъка от тишината, която все още цари вкъщи, за да отдъхна малко.
До скоро, момичета! celuvki

Ани

Божидар

Редактирано 1 пъти последният път 24.08.2012 14:50.

Дата: 24 August, 2012 17:06

Здравейте,
Ние си се крием вкъщи и това е. Навън просто е ад. Само пера тези дни - чаршафи, шалтета, килимчета разни И се оптивам да узъптя Борис, който беля след беля прави от скука. Днес някак го приспах, та и аз един час съм дремнала.
Муши, много ми хареса петата констенурска. Да го нацелуваш този бонбон. А Ани като разбереш как да я укротяваш, ми се обади да ми кажеш и на мен.
Роса, изкара си и ти цяло лято в жегите бременна. Нещо този път планирането ни не се оказа най-удачно smiling smiley!
За моята количка стана една глупост. Поръчах я по интернет и понеже имаше опции да си избереш вариант за плащане и доставка - аз избрах банков превод и доставка от Интерлогистика. Пратих заявката, потвърдиха ми я по мейл и веднага извърших превода. На следващия ден от фирмата звъннали на татко, казали му, че я пращат по Лео Експрес и че ще бъде с наложен платеж. Последното татко дори не го е чул. Вчера отива да взема количката и естествено, не му я дават - искат да я плати и на ръка. Казва ми той, звъня във фирмата и от там ми обясняват, че си били закрили банковата сметка. А защо не е отразено в сайта - ами колежката, която работи със сайта е в отпука, но те звънели и казвали на клиентите. Хубаво, ама моят превод е пратен още преди да звъннат, защото ми потвърдиха заявката. И се почна едно звънене по банки, офиси и прочие. В крайна сметка сега чакам да ми върнат парите от банката, където е закритата сметка, и тогава ще плащаме на ръка и ще си вземаме количката. Дано всичко мине, защото така съм им набрала на тези глупаци, че може и до съд да стигнем. Моята приятелка адвокатка ще ги сдъвче и изплюе направо. И с цялата си наглост, вместо да се извинят заради собствената си грешка, ме обвиняват мен, че аз не съм се обадила по телефона. А пък никъде в сайта им не пише, че трябва да потвърждавам или обяснявам нещо по телефон.Та такава история с нашата количка. Дано не ни тръгне на карък и с останалите покупки.

Борис

Мина

Изпратено: bubole4ka_pr (IP регистриран)
Дата: 24 August, 2012 18:14

МИли момичета,кога ще ми остане време за тука не знам.Прелитам днес пак през града и вече сериозно се замилям да си осигуря телефон,който да поддържа интернет.Някакви препоръки....Минах отгоре-отгоре по постовете ви и гледам,всички сте здравички и добре.Аз съм тръгнала по болниците и когато финализирам ще се включя пак.Чакат ме един куп творчески проекти,тичам между двете къщи и .....знаете каке,лудница.Вече ми се искам да съм Шива а денят само да е 24 часа...
Децата са добре.С Калинка оптимизирахме програмата и се справяме добре.Крумеца е с мен заради суполи,ясленски разбира се,но той няма нищо против да бъде куфар.Един ден се случи поне 20 пъти да го сложа и сваля от колата.Трае човека,нали не е на ясла.
хайде изчезвам,до скоро...

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 24 August, 2012 18:35

Привет!

Сама съм и ви изчетох на спокойствие!
Муши, добре сте се завърнали! Радвам се, че сте си изкарали добре и в Русе и на морето! И Вальо като Ани ходи бос почти постоянно. Вече не обръщам внимание на хората, когато ми правят забележка за това. След като го прави значи му е добре.
Валентин вече е по-добре. Продължаваме с капките в ушите и в носа. Когато се приберем ще го заведа при неговата докторка, за да го види и ако трябва да ни изпрати на специалист, за да видим каква е причината за зачестилите болки в ушите.
Поли, Ради наистина е за забележка /меко казано/, много безотговорно поведение. Количката ти е много хубава. Снаха ми имаше такава и знам, че и беше удобна.
Дете,добре да си изкарате на морето. Имаш нужда от релакс.

Нашата почивка в София свършва. В неделя сутрин потегляме обратно. Трябва да задвижа въпроса с паспорта на Вальо и да чакаме пътуването до Гърция. Идва и началото на учебната година. Валето е зле настроен към новата градина и въобще не желае да чува за нея. Днес го водих в един магазин да му купя анцунг, казвам му, че е за новата градина, за да е хубав, а той като чу, го задърпа да го съблича. Пак ще е едно мрънкане...., не ми се мисли. А да знаете само каква лепка е станал само. Не ме изпуска от поглед за секунда. Където и да отида върви с мен, дори при нашите не иска да остава. Днес на обяд заспа в трамвая докато се прибирахме и баба му го носи до вкъщи, за да взема ключовете от колата и да ги закарам у нашите. Това е първото ни разделяне за седмицата. В чудо съм се видяла....

Отивам да простирам. Чао и до скоро!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Дата: 25 August, 2012 12:48

Бубе, ами кога ще ти остане време, де? Я се стегни и си прекарай нет, че то така не става.
Нелка, може пък това да е реакция, провокирана от трудната адаптация в яслата. И Борис така реагира като го заведохме да види новата градина, но после пък му хареса. Верно, че тук адаптацията ще протече по-различно и аз ще трябва да стоя с него известно време в градината докато свикне. Но децата са адаптивни, валко ще се справи, ще му хареса, защото в градината вече има доста занимания, а не само ядене, миене и спане, като в яслата. Вниманието му ще е по-ангажирано и времето ще му минава по-бързо.
Ние пак сме само с Бобо, че мъжът ми отиде на едно мъжко събиране, което хазяинът организира - нямаше как да откажем. На мен вече ми е много тежко - имам чувството, че матката ми е стигнала гърлото.Трябва да си епилирам краката, но като знам какво гърчене трябва да падне и направо не ми се почва. Въобще ме гони як мързел.
Но да ви кажа, че вчера ми се роди племенничка. Кръстена е Доротея (на родителите на снаха ми Донка и Тодор), дълга 51 см и тежка 3150 г. Това е второто дете на най-големия ми първи братовчед, който миналата година на 29 август стана татко на момченце Станимир (той пък кръстен изцяло на чичо ми). Без малко децата да са родени на една дата.
А най-големият ми втори братовчед пък днес се жени. Майка и татко ни представляват на сватбата, която е в Шумен. Върви ни на хубави събития и дано все така да е.

Борис

Мина

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 28 August, 2012 13:01

Привет момичета!
Лили лепна някакъв вирус и аз два дни се въртя около нея. Вдига висока Т и малко по-трудно се сваля. Мая също е болна, даже първа го лепна. За щастие вече отшумяват нещата. Предвид, че е много прилепнала за мен Лили се учудих, че може и още - голямо гушкане пада. Иска все да е гушната в мен. Аз засега съм здрава и много се надявам този път да ми се размине.
Поли, честита ти племенница! Здраво и щастливо да расте детенцето, за радост на всички около нея. Чудесно е, че в семейството има и други дечица, които да са близки по възраст на Бобо. Като играят заедно и семейната връзка ще я има.
Нелка, обяснявай му на Валето, че градинката е различна от яслата, за да не тръгне отрицателно настроен, че ще ти е още по-трудно. Пък и покрай играта с други дечица бързичко ще се адаптира.
Аз също съм доста притеснена как ще се справи Лили с това ново начинание. Засега е положително настроена. Моите спомени от градината не са от най-положителните, но това е защото помня само поселедната година, а тогава точно се бяхме преместили и бях в нова градина, с нови деца. Дано Лили се окаже по-адаптивна, за да няма този стрес.
Ей, Бубе, ама ти май влизаш само за да ни дразниш. Вече много ни липсваш и искаме някой по-дългичък пост, че да те усетим между нас. Дано всичко е наред и ходенето по болниците да не е нещо сериозно. За малкия куфар не се и съмнявам, че му е добре. И Лили да я разхождам така няма изобщо да протестира.
Муши, тази пета костенурска много ме разсмя. smqh Порасна и Божи вече. Скоро и прощапулник те чака като гледам.
Хубав ден момичета!

bg-mamma.com bg-mamma.com

Редактирано 1 пъти последният път 28.08.2012 13:02.

Дата: 28 August, 2012 15:59

Здравейте!
минавам пак набързо, че досега готвих, а след малко мишоците сигурно ще се събудят и край с почивката ми...
Вчера цял ден не сме си показали носа навън, защото беше доста ветровито. Издивях направо. Ани вместо да се заиграе сама с играчките си, само ходеше след мен, а аз хич не го обичам това; Божи и той - излезех ли от стаята, веднага драсваше след мен или започваше да мрънка, че не съм му пред погледа... sad smiley Добре, че днес времето се оправи, та поизлязохме.
Нелка, Пете (Роса), дано Вальо и Лили лесно се адаптират към градината! Несъмнено, първоначалното стъписване ще го има при всички, все пак обстановката и учителките ще са нови, но дано мине по-бързо. Аз не се притеснявам за Ани, защото много от децата ще са й познати от яслената й група, а това е голямо успокоение за детето.
Поли, честита ти племенничка! Да е жива и здрава и да расте умна и мн. щастлива! Наистина е хубаво, когато братовчедчетата са с малка разлика. Като си спомня каква игра падаше с моите първи братовчедки, които бяха с 1 и 3 години по-големи от мен... Ех, страхотно беше... И Ани и Божи имат втори братовчеди на близка възраст, само че 3 от тях са в Америка, а един - в Англия, та няма много шанс за контакт, за съжаление... С първите братовчеди разликата е по-голяма - 6 и 12 години.
Уж за бързо влязох, а се отплеснах... Важното е, че мишоците ме оставиха да си довърша писанията. Хайде, до скоро! И бъдете здрави!

Ани

Божидар

Дата: 28 August, 2012 16:47

На бързо и аз пиша. Бях на ЖК - бебка расте много добре, вече е 1700 г. Аз пак не съм качила килограми, явно добре си ме източва тази малката. Всичко е наред.
Напазарувах и някои необходими неща за раждането и бебето.
Сутринта без малко да закъснеем за прегледа, че се бяхме успали. Снощи едни кучета не ни оставиха на мира и като сме откарали та до 10.30.
С градината на Бобо не се получиха нещата в крайна сметка, защото се оказа, че са вдигнали таксата и тя трябва да се плати за 12 месеца, независимо, че той може да ходи само 8 да речем. Та решихме, че няма да правим дарения от порядъка на 2-3 хиляди лева на частни заведения. Сега писах на една друга, която предлага полудневни занимания, но и там не съм оптимист, че ще се случат нещата. В крайна сметка може би ще търсим жена, която да се занимава основно с Борис, но и ще мога да й оставям от време на време и двете деца. Ще видим какво ще се получи. Знаех си аз, че прекалено хубаво, не е на хубаво.
С българската градина не мога да се свържа, никой не отговаря.
Още не са ми върнали парите и от сгрешения банков превод за бебешката количка, та не мога да си я взема от куриера, а от утре ще почнат да начисляват и магазинаж.
Абе, крива работа напоследък. Каквото и да подхвана, все не се получава.
Важното е обаче, че сме здрави и другата седмица отиваме на моренце.
И последно един майтап от Борис. Миналият път като ходихме на преглед, му обяснихме, че отиваме в болницата, от където ще вземем сестричката му. Като си тръгвахме, той беше видимо разочарован, че не са му я дали, а ние му казахме, че има още време. Днес му викам да става, че закъсняваме за преглед, а той отговаря:
- Пак ли ще пробваме да ни дадат сестричката, бе мамо?

Борис

Мина

Изпратено: maripet (IP регистриран)
Дата: 29 August, 2012 07:44

Добро утро на всички.
Ето ме и мен най после. Ние сме добре. Сами от неделя е при баба си и дядо си в Нови Искър, в петък му беше последния ден в частната грдаина. Взехме си документите,доплатих за храната за изминалия месец. Да ви кажа на мен ми е много мъчно ще се разделям с тази градина,толкова бях свикнала и бях спокойна за Сами. А Сами хем му беше мъчно за каките, хем пък много е щастлив и иска по скоро да хоси в новата градина. Само ни повтаря, "на мен там ще ми хареса, тя е голяма и има много играчки". Аз другата седмица ще занеса документите да видим дали нема да ме върнат за нещо. Няма да вадя нови изследвания на Сами,понеже няма дълго прекъсване, а само две седмици, само бележка от доки ще ходя да взема.
На Сами малко му е мъчно тия дни без мен. Погледнато толкова време несме били разделени. Вчера гушкал моята възглавница на която спа там и казвал "о, миличката ми мама'smiling smiley
Аз пък съм подхванала всеки ден след работа малко по малко да чистя основно, та да мога събота и неделя да съм с него. Иначе аз съм добре също, още сме под карантина и наблудение в офиса заради колежката ми. Тя иначе вече е добреи ако всикчо е ок, на 20 сеп. ще е на работа. Тогава ще мога да си поема въздух.

Поли,честита племеница. радвам се че и твойта бебка е добре и Бобо също. Дано намерите решение за детска градина. Това с предплащане за цяла година е много кофти.А за количката е много хубава,дано и там по скоро ти върнат парите.
Муши, са малко закъснение добре си се завърнала и оте мен. Снимките с Бубето са ви страхотно. Малките фастъци са просто неотразимиsmiling smileyРоса, дано Лили се оправи. Не му мисли за адаптациятя.Ще и хареса в градината. Нещата в градината не са като в яслата,ще им бъде по инетерсно.
Нелка, и на Валко пожелавам бързо да свикне. сега се инати,ама после ще свикне.
Бубе, и ти минаваш от тук като вятър. Ще ти сложим един Джипиес да ви виждаме къде се движите, така ще знаме че сте добре.

А сега чао от мен и хубав ден. да отивам да се оправям за работа.

раждане 10.06.09г.-тегло 3000гр. и 49см
изписване 13.06.09г.-тегло 2760 и 49см
к-ия 09.12.2010г.-тегло 12000 и 82см.
к-ия 11.03.2011г.-тегло 12700 и 86см.

Изпратено: gigastoma (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2012 07:08

Добро утро!Минавам само да се отчета и да кажа , че ще си опитам днес да попиша smiling smiley Приятен ден! cunki

29.05.09.- 3,000кг и 50 см.-раждане
03.06.09.- 2,950кг.и 50 см.-изписване
25.06.09.- 3,800кг.и 52 см.
09.07.09.- 4,400кг.и 53 см.
11.08.09.- 5,500кг.и 57 см.
10.09.09.- 6,200кг.и 61 см.
20.10.09.- 6,900кг.и 63 см.
19.11.09.- 7,400кг.и 65 см.
10.12.09.- 7,700кг.и 66 см.
09.02.10.- 8,240кг.и 72 см.
02.03.10.- 8,400кг.и 73 см.
07.04.10.- 8,740кг.и 75 см.
25.05.10.- 8,780кг.и 76 см.
06.07.10.- 9,120кг.и 78 см.
31.08.10.- 8,700кг.и 79 см.
30.11.10.-10,220кг.и 84 см.
22.02.11.-11,120кг.и 86 см.
31.05.11.-10,880кг.и 88 см.
28.11.11.-13,000кг.и 91 см.
31.01.12.-13,000кг.и 95 см.
30.05.12.-14,300кг.и 99 см.
27.11.12.-14.900кг.и 104см.
21.05.13.-14.800кг.и 109см.
27.11.13.-17.000кг.и 113см.
08.12.14.-20,500кг.и 119см.

Дата: 30 August, 2012 13:19

Привет и от нас,
Нещо нямах настроение тези дни и не ми се пишеше - пък и като гледам няма особено кой да чете.
Причината за кофти настроението ми беше този проблем, който възникна с градината и нещо не виждах изход от ситуацията. Но все пак писах на една друга частна градина, която също е много близо и работи по Монтесори. И се оказа, че те са готови да ни приемат с някаква по-гъвкава програма - например полудневно или два-три пъти в седмицата през първите няколко месеца. Така и да се налага Борис да отсъства таксите, които ще трябва да плащаме, ще са поне на половина в сравнение с предишния ни избор. В понеделник ще уточняваме детайлите, но това ми върна оптимизма.
А също се бях скофтила и заради тази количка. Цяла седмица не мога да разбера нищо за сгрешения банков превод, по телефона само ме баламосват в банките и затова вчера се запретнах и им писах. От едната банка категорично потвърдиха, че парите са върнати към другата банка. Писах и на тях и ми отговориха, че ще правят детайлна проверка, за да се изясни случаят. Та днес татко все пак ще вземе количката с наложен платеж и дано се намерят парите ми от превода.
Иначе във вторник накупих разни неща за раждането, както и козметика за бебето. Взе да си наближава вече.
С Борис сме на приливи и отливи - понякога много ме слуша, друг път никак. Прави ми сцени някакви. Но поне оправихме спането. Вечер лягаме късно, но сутрин спим до 10 часа. А към 3-4 ч. следобед правим едночасова дрямка. И така не се уморявам толкова.
Другата седмица ще ходим и ние най-после до морето. Ама май банският няма да ми стане grinning smiley Каквото, такова. Важното е, че ще сменим обстановката и ще си ни хранят, а ние ще ходим по екскурзии, разходки и ще отмаряме.

Борис

Мина

Дата: 30 August, 2012 15:18

Привет и от мен.
Маринка, радвам се, че се вписа; липсваше ни. smiling smiley
Поли, дано да станат нещата с новата градина. Наистина не е оправдано да плащате излишни пари за времето, когато Бобо няма да е на градина. За парите за количката, не се притеснявай - сигурна съм, че ще си ги получите.
Силвееееее, много набързо минаваш. Не такааааа... neee Кажи как сте, как е майчето? А баба ти? Съвзе ли се, справя ли се?
Аз днес ходих при АГ-то на колпоскопия. Оказа се, че имам мъничък участък, който трябва да бъде изгорен. Преди 2 години, след раждането на Ани, пак горихме, само че по-голям участък; този пък е мн. малък. Другия месец ще отида да свърша тази работа, че трябва да е поне 10-тина дни преди цикъл, а сега са по-малко.
За да отида на този преглед, се наложи да оставя Ани в един детски център близо до нас, а аз отидох с Божи. Беше ми притеснено, защото досега не бях оставяла Ани напълно без мен и се чудех дали в един момент няма да й доскучае и да започне да мрънка, защото я оставих за 2 часа и половина, но, за радост, тя се е забавлявала мн. добре и накрая беше доволна.
Но пък като се прибрахме ужасно ме ядоса, като отказа да яде първо рибената супичка, която й сложих (а тя обича всичко от риба), а после и зеленчуковата. Ядосах се и й казах да отива да спи гладна. Не знам какво да правя вече с това дете. От няколко дни не харесва нищо от това, което готвя. Не знам какво й стана?!... Преди не беше така и си ядеше, макар че и тогава си беше капризна, но такова чудо не е било...
И друго ме ядоса много. За прегледа си бях записала час - 11:30 ч. Още когато пристигнах пред кабинета, попитах до кой час са стигнали (защото винаги има някакво закъснение) и разбрах, че жената за 11 часа все още не е влязла. Когато тя мина, а аз бях готова да вляза, към вратата се отправи и една двойка - мъж и жена. Попитах ги за колко часа са, а мъжът заяви - За 11. Казах му, че предишната жена е била за толкова, а той ми се сопна, че били там мн. преди аз да отида и ако съм искала, да попитам докторката. Яд ме е, че не влязох да я попитам, а го направих, когато те излязоха и аз влязох. Защото се оказа, че, както и усетих по наглото държане на господина, не са имали час. Кипна ми. Страшно много мразя някой да ме лъжееееее!!!! screaming smiley Най-много от всичко мразя лъжата! Доядя ме заради отвратителната му наглост да ме прередят с жена му, въпреки че бях с малко дете. Аз не съм отишла с детето, за да ползвам предимство, защото, първо, си имах час, и, второ, такива номера не са ми в стила, но да имам час и да съм с малко дете, а те да ме прередят, е вече върхът на нахалството!
Спирам, че продължавам да се навивам и да се ядосвам...
Хубав ден на всички и до скоро!

Ани

Божидар

Редактирано 2 пъти последният път 30.08.2012 15:22.

Дата: 30 August, 2012 22:30

Муши, ето за това понякога ми се иска да не живея в България. Такива шмекери, тарикатчета нагли и безобразни, ми иде да ги смачкам ако имам тая сила. Мислят си, че могат да лъжат, да правят, каквото си искат, да минават през хората. Гадост! И аз се ядосах като чета поста ти.
А и защото продължавам разправиите с тази количка, която с толкова голямо желание исках да купя на бебето си - в крайна сметка това ще е единственото по-едро нещо, което ще му взема.
И така - днес в следобедните часове и след няколко мейла и телефонни разговора с кого ли не, най-после ми върнаха парите. Баща ми взе количката от куриера. На място само отворил кашона да види дали е червена. Вкъщи я сглобил и ми звъни да я видя. И какво мислите - пратили са ми друг модел. Тъпите идиоти са ми пратили точно това, което не харесвам, не съм поръчала и исках да избегна. И сега пак писах наново мейл - но този път, не я ли сменят, майка им жална. Вече си подготвям жалбата до Комисията за защита на потребителите.
И пак си викам - абе, хората от Щатите си поръчват гащи и потници и им пращат точно това, което са поръчали. Тук само глупости могат да се случат на човек и всеки е прав за себе си. Немърливи сме, безочливи и затова си заслужаваме хала. Жалкото е, че все пак има една голяма маса от честни, старателни и взискателни към себе си хора, които са обречени постоянно да хабят сили и енергия в борба с вятърни мелници.

Борис

Мина

Дата: 2 September, 2012 15:36

Ейййййй, ама къде изчезнахте всичкиииии? confused smiley Толкова много темичката ни никога не е изпадала надолу... Я, да се активизирате, моля! smiling smiley
Поли, голяма одисея с тази количка. Дано по-бързо да приключва и да се радваш на количката, която си харесала! И мен страшно ме дразни немарливостта и желанието просто да отбиеш номера, защото те мързи дори да гледаш... Вярно е това, което казваш - че си заслужаваме хала. Напоследък и аз мн. често се замислям за варианта живот зад граница заради такива и други, на пръв поглед дребни, но за мен съществени, неща, но за момента не мога да се реша; везните с плюсовете и минусите са почти изравнени. Ще видим, времето ще ме насочи какво да правя...
Във връзка с това, тази сутрин говорих с мъжа ми, който в петък постъпи в болница заради болки в бъбрека (не е нищо сериозно, явно е ставало дума за бъбречна колика). Задържаха го, за да му пуснат някои изследвания и да го следят няколко дни. Ще го изписват сигурно утре. Та, тази сутрин той ми се обади, че ще му трябват едни документи за изписването, а аз му отговорих, че утре Ани ще е вече на градина и ще намеря начин да му ги занеса, ако трябва и с Божи. Малко след това комшийката ми звънна и ми предложи мъжа й да ни закара с Ани при Тони, за да го видим, а Божи да го оставя тя да го гледа. Решението само дойде при мен. smiling smiley
Сещам се и друго. Когато трябваше да ходя на АГ преглед и звънях предишния ден на 2 детски центъра около нас, на които бях намерила телефоните, отначало ударих на камък. Единият център вече не работел, а на втория тел. никой не ми вдигна. Нямах представа какво ще правя. Даже ми мина през главата варианта да си пропусна часа за преглед. Няколко часа по-късно обаче, от втория център ми се обадиха, получих нужната ми информация и проблемът беше решен. Отново решението дойде само. winking smiley
Та, надявам се и по важния въпрос - да заминем ли зад граница, или да останем тук - да получа отговор в подходящия момент. ezik
Нещо се отплеснах. Вашите дребосъци кога ще тръгват на градина? Аз вече стегнах раничката на Ани за утре - с дрешките, пантофките, шишето с водата и бележката, че не е била в контакт със заразно болни. Мисля да взема и по едно цветенце за учителката и лелката; все пак няма да е първокласник, но ще е първогрупник. grinning smiley
Морските, как сте?
Хайде, до скоро! И... пишетеееееее!

Ани

Божидар

Редактирано 3 пъти последният път 02.09.2012 15:40.

Дата: 2 September, 2012 17:27

Муши,
Ние утре ще се обаждаме до детската градина, за да се уговорим по-подробно какво ще правим. Най-вероятно Бобо ще тръгне на половин ден, а като се роди бебето, ще го пратя при нашите за известно време - може би до януари. Вече като се върне, тогава ще започне да ходи повече. Лошото е, че с тези прекъсвания тъкмо свикне и отвикне, ама няма как.
Доста е труден за управление. Страхува се да стои сам в стаята и само да изляза или дори да съм там, но да не съм му пред очите и започва да ме търси. От къде дойде сега пък това, не знам, но е адски изморително. Даже до тоалетната не мога да отида сама.
Онзи ден в петък гледаме новия турски сериал по бтв, в който малкото дете падна в морето. Бобо уж много не ги следи, но точно този епизод със спъването, падането, как детето не може да изплува и си представя майка си и после как рибарите го вадят от водата, страшно го порази. През цялото време докато гледаше, повтаряше: Ужас, ужас, потъва. Не може да излеле. Но майката е там. Ще се удави!
И сега от петък до днес всеки ден ми разказва този епизод в детайли и казва, че иска пак да го гледа. Ние му обясняваме, че детето вече е в болница и ще се излекува, а той ми вика: искам да я видя тази болница, кога ще я покажат.
Днес дори ходихме до един рибен ресторант, където отглеждат пъстърва на място. Той се беше разтичал около басейна и му казах, че ако не внимава ще падне вътре като Осман от филма. После обикаляше много внимателно. Страшно е впечатлителен, всичко забелязва, разбира и най-малките подробности, просто се изненадвам колко много неща знае, без дори да сме му ги обяснявали. А също и думи, които са си сложни, дори абстрактни, а откривам, че той ги ползва съвсем свободно и знае значението им.
Вчера пък пожела да купим една черна дъска със сметало и часовник. И сега пишем букви и срички, четем, смятаме, учим часовника. Ама ми се ще с това да се занимава някоя госпожа, а не аз, че направо каталясвам. Това дете ми изпива мозъка направо.
Аз от вчера съм с ниско кръвно, не ми се яде нищо, мъчат ме киселини. Уж вече е септември, а навън е 33 градуса. Вече съм байгън от жеги и чакам моренцето във вторник с нетърпение.

Борис

Мина

Дата: 2 September, 2012 23:00

Поли, разбирам те напълно по отношение на нежеланието на Бобо да те изпуска от поглед, защото и Божи е така. Е, Божи е бебе и е разбираемо, но и при Бобо не е без причина и може би е резултат от тази голяма промяна, която му се случва с преместването в Сараево. Все пак, това е чужда страна, всички говорят на неразбираем за него език и той ще тръгва на градина с деца и учителки, които не говорят български... Нормално е детето да потърси опора в най-важните за него хора, които му дават сигурност, най-вече в теб, понеже ти си по цял ден с него. Като натрупа увереност, вярвам, че нещата бързо ще се оправят.
Колкото до сериалите и филмите за възрастни, аз съм доволна, че засега Ани не проявява особен интерес към тях, защото явно лесно могат да травмират детската психика. Не е мн. лесно обаче да се държи детето настрани от тях, ако семейството ги следи, така че не знам какво е решението на този проблем... confused smiley Може би обясненият и, преди всичко уверенията, че даденото нещо няма да му се случи, че мама и татко никога няма да позволят да му се случи и т.н.
И Ани постоянно ме изненадва с доста зрелите си за възрастта (поне според моите критерии) знания и поведение. Много често се критикувам за дадена реакция към нея и си казвам, че трябва да се стремя да не избухвам, когато ме ядоса, защото тя всичко попива, макар и да не го показва веднага, а след време. Но е толкова трудно да се сдържаш, когато си изнервен докрай и на предела на силите си, че ми остава само да се надявам тези мои реакции да не й се отразят зле в дългосрочен план...
При вас все още ли са горещини? Тук, в Б-я, температурите се нормализираха и сега си е мн. приятно. Дано и при вас дойде прохладата. На морето със сигурност ще е по-добре. smiling smiley
Хайде, лека. До утре.

Ани

Божидар

Редактирано 2 пъти последният път 02.09.2012 23:01.

Страници:  <<Първа страница...7891011121314151617>>
Страница:16 от 17

Тази тема е затворена.