Детство : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920>>
Страница:18 от 20
Re: Чуден празник наближава 4 тортата ще украсява Май-Юни-Юли-Август 2009г.
Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 8 October, 2013 22:22

Уфффф, да ви се оплача, че вече наистина ще изпушаааааа... screaming smiley Два дена Божи ходи на ясла и тази вечер отново цъфна с обилно течащ нооооооос... А вчера сутринта беше напълно, ама напълно здрав!!! Кекава работа и това си е. Веднага го подхванах с всичко, което се сетих - 2 пъти правихме инхалации с физиолог. р-р (в тази връзка - Маринче, да, купихме инхалатор, защото явно, че ще ни е нужен често, няма как да задържам твоя толкова време. Още веднъж страшно благодаря за предложението ти и за отношението най-вече! girl in love ), сложих капки като тези, които му слагах в болницата, а накрая дадох и Умкалор. Дано успеем да пресечем нещата в началото, че при Божи всичко се развива с мн. бързо темпо и вече започна да кашля и да се дави от сополите.
Маринче, дано успеете бързо да стабилизирате кръвното на мъжо! Друг път имал ли е проблеми с него?
Пете, забравих да те поздравя за чудесните резултати, които си постигнала с упражненията! Браво! Звучат чудесно, а сигурно и ти се чувстваш тонизирана. И аз се надявам след 2 седмици, като ми свърши курсът по английски, да намеря време за нещо такова.
Лека вечер, момичета!

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Изпратено: pavlina_24 (IP регистриран)
Дата: 8 October, 2013 23:23

Здравейте,
Влизам от служ. лаптоп на мъжа ми,че от ПС ми не става. Но, пак намирам начин thumbs up smiley
Накратко, тук сме с минусови температури, днес вече се показа слънчето и се позатопли. В градината на Любчо още нямат парно, пускат едни стари печки, оообаче си е хладно. Слава Богу сме здрави, нали правим есенна профилактика, няма да се даваме на първият студ. Зима ни чака сме пак!
Болните да оздравяват, здравите да са жизнени и силни. Ние тук като гледам скоро ще приготвяме шейните. smqh
Поздрави на всички!

[picasaweb.google.com]

Изпратено: Jessy (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2013 10:44

Здравейте .Влизам да споделя изложбата за която писах мина перфектно.Децата се забавлявах.Мисля ,че се получи готино.Вечерта бяхме на пицария с част от моделистите и техни семейства.После с едното семейство от София продължихме в къщи до към 2.Е аз съм поизморена ,но дано да сме здрави,че снощи и Ивко се разкиха.
Днес се заведохме до градината и училището ,изпрах и в промеждутъка реших да се разпиша.Ставам да сложа прането и работата ме зове.
Болничките да се оправят бързо .Лек ден и спорен.

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2013 11:48

Привет и от нас!
Паднаха две капки дъжд, застудя и хайде групата болна. А как ще караме цяла зима не ми се мисли. Бобо си е перманентно с течащ нос, но това не му влияе на настроението, енергията и активността.
Мина се беше закрепила, ама днес нещо се разкиха. Дадох й една доза Панадол, дано да е било само сутрешно охлаждане. Сутринта като стане, плъзва по пижама и й измръзват ръцете и краката докато ни дойде реда за банята. Надявам се да няма нищо.
Днес пристигат Ради и кръстника на Бобо. Сигурно до неделя ще останат. Ще видя зор, ама няма как.
Иначе друго няма. Довечера съм на курс, от утре до понеделник няма да се занимавам с учене, че то няма и да има кога. Вчера си пратих статията на научната ръководителка (писах ли за това вече? Боже, взех да изкукуригвам...) и сега чакам отговор. Ама тя е болна жената и не знам кога ще има време и възможност да я погледне.
Муши, ти до кога си вкъщи? Тоя Божидар направо те довърши. Аз все повече се замислям дали Мина въобще да я пращам на ясла. То и градината може да й се размине, защото точно по това време майка ще се пенсионира и ще може да я гледа. Та не знам, зависи до къде ще ми стигнат нервите.
Пете, браво за упражненията.
Павлинче, дано устискате здрави при тази рязка промяна на времето.
Джеси, страхотно сте разнообразили. Аз следя изявите на мъжа ти във фейса, много се радвам на такива ентусиасти като вас.
Маринче, оздравяхте ли?
До скоро.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Дата: 9 October, 2013 12:26

Привет!
С Божи сме си вкъщи. Сутринта го водих при личната. Засега всичко е под контрол. Гърдите са чисти, гърлото само леко розово. Продължаваме започнатото лечение с умкалор, Вит. С сироп, зиртек, направих и капки за нос с физиол. р-р и сол 8 (прочетох, че помагали за намаляване на секрецията от носа). Продължаваме и с инхалациите, но засега само с физиол. р-р. Ако нещата се влощат (дано да не става!!!), тогава ще включим вентолин. Сано искам да попитам мамите, които са правили инхалации с вентолин, какво е съотношението физиол. р-р/ вентолин. Личната ми каза на 3 мл. физиол. р-р да сложа 0,1 мл. вентолинов р-р, ама нещо не беше мн. сигурна... eye rolling smiley По принцип физиол. р-р рябвало да бъде 2 мл., ама да съм започнела с по-малко концентриран, ако се наложи. Вие как правите инхалациите с вентолин?
Поли, няма да скучаеш следващите дни. smiling smiley Ще имаш работа, но дано рнаред с нея и хубавите емоции да са повече. smiling smiley Аз трябва да се втъщам на работа средата на ноември, но, поне за момента, не виждам как ще стане?!... И аз, ако имах възможност, бих пропуснала яслата и бих си пуснала детето направо на градина, ама няма как. Всъщност, дори и да тръгне направо на градина, боледуването пак няма да му се размине. И Ани мина през това първите 2 месеца и половина, но после се стабилизира. Миналата учебна година й броих отсъствията за 11-те месеца ходене на градина - толкова малко бяха. За целия период, преди да се разболее накрая от скарлатина и да се наложи да си седи вкъщи 10 дни под карантина, имаше само 18 дни отсъствие по болест!! Дори и със скарлатината, отсъствията й не са повече от месец. Мисля,че това е едно чудесно постижение. smiling smiley Божи обаче, поне засега, се очертава по-болнав от кака си. Дано по-скоро укрепне и той. Дано с инхалации, започнати в началото, да се научим да овладяваме разболяването овреме. smiling smiley
Павлинче, аз давам различни укрепващи имунната с-ма средства, но Божи все още е доста малък и не си е изградил добър имунитет, затова боледува толкова често. И Ани на неговата възраст боледуваше мн. повече от сега, когато вече е на 4 години. Бих пробвала със средствата, които предлагаш, но те са доста скъпи, а точно в този момент не мога да си го позволя. Колкото и тъпо да звучи, лекарствата, които ползваме в момента, ми излизат по-евтино, най-вече, защото покрай всички боледуващи вкъщи, си имам вече една малка аптека с какво ли не и не се налага да купувам при всяко разболяване нови лекарства. Може би по-нататък ще пробвам и средствата, които ползвате вие и от които сте доволни. Дано и занапред все така ви помагат и да минете през зимата здрави и жизнени! smiling smiley
Джеси, и аз следя изявите на мъжа ти с интерес. Много му се кефя на ентусиазма. Страхотно е, че има такова хоби, което му доставя толкова голямо удоволствие! good
До скоро! Хубав ден на всички!

Ани

Божидар

Редактирано 2 пъти последният път 09.10.2013 12:32.

Изпратено: maripet (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2013 16:05

привет и от нас.
Ние вече сме доста по добре. Утре тръгваме на детска и на работа. Вчера бях на родителска. Този път беше по кратка. Обясниха ни нещата които ще учат, за допълнителните занимания. От тази година вече разрешават истинска торта за рожденните дни.накрая стигнахе и до финансовата част. Стигна се до извода да съберем по 70лв. - 20лв за учебните терадки,20 за мин. вода и салфетки и 30лв. за материали, и играчки.Повечето родители както и аз веднага извадихме парите. Бях се подготила за това. Гадното е че пак се стигна до момента кой да е касиер.Никой не пожела. Три от майките се записаха за родителския колектив, но никой не иска с парите да се заинмава и госпожите не искат.От това много се издразних,защото е нормално никой да не иска,защото знам че и миналта година трудно се събраха парите от всички.Аз самата няма как да се нагърбя с това,аз детето немога да си видя вечер камо ли да намеря време за да обикалям с госпожите. Снощи едната госпожа събра парите зада може веднага да се купят учебните тетрадки, за другите неща незнам.
Доста обърнаха внимане на поведението на децата.Много палави били, бие ли се , крешяли.Аз се сещам точно за кои деца ставаше въпрос,защото Сами ми е казвал. Е, знам ,че и моя син понякога е в това меле, но няма как деца са.
като капак на всичко, вечрта се прибирам и ми звъни на вратата комшийката от долния етаж. Като почна да ми обяснява ,че Сами вдигал много шум, че била много тактична досега и нищо не ни казвала, но днеска цял ден бил тропал. Е, като ми падна пердето. Тя ще ми говори, че детето ми вдигало шум. По цял ден ни няма, само вечр се случва да се играе повчеко преди лягне, събота и неделя изобщо несме вкъщи даже и седнала тя дето е стара мома без деца да ми държи сметка. няма да си вържа детето заради нея. Аз даже се радвам че ,Сами е така жив и подвижен, е не казвам ,че е от най-кротките, но пък чак да е непоносимо шумен ,хайде моляти се.

Муши, инхалацийте с вентолин съм правила 2мл. физ. разтвор и 0.1мл. разтвор вентолин.Жалко ,че Божи пак е със сополки. продължавай с инхалацийте през три часа само с физ. разтвор добре ще му подейства.
Поли, с малко гости ще се разнообразите. Бобо ще е доволен и мина също.

Ставам ,че Сами иска навън малко.

раждане 10.06.09г.-тегло 3000гр. и 49см
изписване 13.06.09г.-тегло 2760 и 49см
к-ия 09.12.2010г.-тегло 12000 и 82см.
к-ия 11.03.2011г.-тегло 12700 и 86см.

Изпратено: krisko-mam (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2013 16:55

Здравейте,

Ние сме на ваканция в Хисар. Докато мъжете спят реших да драсна няколко реда.

Да ви кажа след като писах предния път нещо се разболях, хем пиех 2 вида имунно стимуланти + клеева тинктура и пак болно, то болно ама не като болно, гърло боли, глас нямам кашлица също. Голяма мъка докато пробия кашлицата та се отпуши всичко и си тръгнаха нещата както си е по книгите. Пусто да упостее не успях да откажа цигарите. 3 дни непуших и на 4-ия, когато ме отпусна гърлото съвсем пусто да упосте и навика пак ги почнах.
Миналата седмица Криско се обажда и казва "Мамо като си дойдеш в петък не те искам болна, иначе само с тати ще ходим на басейн." smiling smiley
Малкото диване се събуди така че по-накратко.
Криско си ходи през седмицата на градна, имаме си приятелка, тук е плувал с най-хубавото момиче в басейна, но иначе е адски срамежлив и докато се отпусне да играе с децата ние ще трябва да си ходим.

За сега чао, ако си открадна малко време ще пиша пак, че от Криско и от работа няма кога да ви нагледам, а двете седмици все ми се искаше да пополегна, макар и без температура. Ко беше т'ва чудо незнам.

Целувки и до скоро.

Дата: 10 October, 2013 15:09

Здравейте, момичета!
Седнах за малко да почина и да ви разкажа какво е положението при нас.
Снощи съсътоянието на Божи не беше никак добро - мн. тежко дишаше, беше сънлив и отпуснат. Започнахме инхалации и с вентолин, но и те не помогнаха много. Наложи се Тони да го кара през нощта в пол-никата дежурен лекар да му бие урбазон. Да, но и след него Божи продължи да диша учестено. Затова днес го заведох в белодробната б-ца, където лежахме, на контролен преглед, на какъвто имаме право в рамките на 1 месец от изписването ни. Лекарката го прегледа и каза, че гърдите му пак свирели. Хубавото е, че днес отървахме кожите и не останахме в болницата. Лекарката каза да продължаваме инхалациите с вентолин на 4 часа, но количеството вентолин не е 0,1 мл., както ни беше казала личната лекарка, а 0,25, изчислено на базата на килограмите на Божи - 12,500. Явно мярката е 0,02 мл. на кг. тегло. Наред с него в продължение на 2 седмици ще правим и профилактика с пулмикорт на 12 часа. Малко ме притеснява това, че става дума за кортикостероид, но се осланям на това, че лекарката си знае работата. Утре тр. пак да отидем на контролен преглед и ако няма подобрение, ще трябва пак да ни приемат. Но аз се надявам, че всичко ще е наред с новата определена доза вентолин. Още веднага след инхалацията, Божи се разбесня яко. Мисля, че вече влиза отново в ритъм. winking smiley Следващите поне 2 седмици Божи няма да ходи на ясла, което не е никак добре, защото връщането ми на работа наближава с пълна сила... sad smiley
Това - относно болестите. Стига за тях! Сега да ви кажа и нещо, с което сигурно ще ви развеселя, макар и на мой гръб. smiling smiley
Тази сутрин изпуснах за около 5 мин. Божи от поглед, защото се бях заровила в нета да търся решение на проблемите му, а нашият през това време да се качи на един стол и да докопа перманентния маркер, който държа на кухненския плот, защото всяка седмица с него надписвам пластмасовите бутилки с мин. вода на Ани и Божи за детската. А аз съм го скрила, сложила съм го зад ел. кана. Наш човек обаче, го видял и го взел. И като започнало едно творене - по вратичките на кухн. шкафове, по вратите, по паркета, по плъзгащата врата на мокрото помещение, та чак и по нова-новеничката ни пералня... wacko Леле, като видях, щях да припадна. Хванах се веднага да чистя пораженията (опа! грешка - да унищожавам творбите му), докато са още пресни. Търкам аз и беснея... и в същото време на моменти на смях ме избива. Сега ме е яд, че в гнева си, не се сетих, първо да снимам творбите, преди да се заема да ги заличавам... sad smiley Тъкмо изчистя една творба и хоп - попадам на следващата, която съм пропуснала да видя при първоначалния оглед. Питам Божи: "Кажи, къде си драскал още?, а нашият съвсем съвестно ме води и ми показва къде още е рисувал. grinning smiley Все пак, успях да изчистя почти всичко, с изключение на пералнята (нея не знам с какво да я чистя, че хем да не я надраскам, хем да не разваля лъскавото й покритие?!...) и на вратата на помещението, където са тя и бойлерът. Тази врата е пластмасова и маркерът е проникнал в пласмасата. sad smiley Ако имате идея как да я изчистя, казвайте! smiling smiley Паркетът пък, да споделя, че да не се наложи на някой друг да чисти подобни творения от него, за моя изненада не мн. трудно успях да изчистя с доста търкане с гъбичка и... препарат за миене на стъкла, съдържащ алкохол.
Та, така, такива неща ги върши моят син... когато е болен. Сами се сещайте какви ги върши, когато е здрав. smqh
Маринче, радвам се, че вече сте здрави! Дано да се задържите така цялата зима, че и след това! И нашите госпожи на родителската казаха, че децата вече се справяли все по-добре с учебния материал, но диспиплината мн. им куцала. Още повече, че групата е мъжка - от 34 деца, 22 са момчета и има само 12 момичета. Нищо, по-добре да са палави децата. Както казва една позната, това е признак за интелигентност и за това, че не са залюпени. winking smiley smqh А ти не обръщай внимание на бабичката под вас. Явно на нея вече целият свят й е крив, като живее сама и само се чуди какво не й е наред.
Гери, приятно изкарване на Хисаря! smiling smiley
До скоро, мами!

Ани

Божидар

Редактирано 1 пъти последният път 10.10.2013 15:13.

Дата: 10 October, 2013 21:04

Добър вечер от мен.
Сами още се ослучва за къпанмето и реших да поседна. Вчера правих пълнени Канелони със сирене и броколи,та имаше и за днес и не съм готвила.За утре ще му мисля утре вечер. днеска Сами отиде доволен на детска, аз не толкова доволно на работа.
Муши, чета за вашите перипети с Божи и все едно чета за нас със Сами. За Вентолина си права ,че това е на кг. аз сега си видях епикризата и какво са ми писали. Аз обаче от доста време карам само на сироп Вентолин през устата, че нещо с инхалатора Сами не винаги е съгласен. Сами често ми е кара по два дена с тежко дишане и хъркащи гърди. Напоследик вече така съм се специализирала ,че даже някой път и несъм го водила до докторката. В началото докато свикна и аз тичах веднага на лекар, но вече свикнах.Два пъти сме били в болница, от третия път само като ми споменеха болница веднага отказвах.Там е талъв ужас ,че не ми се приказва. И при Сами най-малката хрема веднага му докарва кашлица и спазъм, но със Вентолин,Проспан и инхалация с физ. ратвор за три дена съм го оправила.Сега последния път да чукна на дърво с това се разминахме, беше лека кашлица и не стигна до спазъм. Надявам се малко-по малко да израстваме това нещо, че аман. Дано и Божи се справи бързо с това и да отшумяват нещата.
Божи добре се е развихрил с маркера.smiling smiley Отстрани изглежда смешно, ама си представям какво ти е било.

Моя мъж днеска каза ,че сутрешното му кръвно вече било по нормално 135/90. В неделятя беше стигнал до 160/100. Никога преди не се е оплаквал от високо кръвно,но какво стана сега незнам. Другата седмица пак е на лекар.

Хайде да подхващам Сами към банята, че ще заспи като го гледам. лека и спокойна нощ.

Дата: 12 October, 2013 15:05

Привет,
Ние си изкарваме добре с гостите, но Мина от два дни е доста хремава и на моменти много нервничи. Бяхме излезли днес на разходка, но само нариваше и помолих Тодор да ни върне нас двете, а те да продължат навън. Сега спи. Не знам вече какво да ги правя тези постоянно течащи носове. Тъкмо закрепя единият, другият вземе, че се разчама.
Муше, как сте? Дано Божи да се е подобрил и да сте се разминали с болницата. Иначе творческият му импулс доста работа ти е отворил. По-добре така, само да е здрав, нали?!
Останалите как сте? Пишете. То и аз напоследък се позагубих, ама нали си имам помощница, та гледам повече да съм навън, да се движа и да влизам във форма преди зимата.
Сега ще пържа калмари по желание на кръстника на Боби. Няма как, трябва да угаждам. Утре си тръгват и ще влезем пак в нашия си ритъм. Ама с трима възрастни мъже и един малък и с болно бебе бая се озорих. То няма изхранване тоя народ. Тъкмо поприбера, пак навадят и напускат всичко из хола. Все има някой в банята. Вчера ходихме вечерта на ресторант, направихме огромна сметка и като се прибрахме ония си извадиха от хладилника да си дояждат. Щях да падна просто, ама явно е така.
Това е от мен, идната седмица ще ми е натоварена, защото има Байрам и градината два дни няма да работи, та вкъщи ке съм с двамата. Амела вероятно поне единият ден и тя ще е в почивка, та купонът ще е пълен. Само да са здрави, ще се оправим някак.

Борис

Мина

Изпратено: mimi_76 (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2013 14:13

Здравейте, момичета.
Да драсна някой ред на бързо.
Муши, как сте? Дано сте по-добре. Аз Вентолин давам както и Маринка под формата на сироп. Даже от снощи започнах да го давам на Александър, че започна да кашля. Паралелно давам и антиалергични капки Ксизал. Иначе, хубава занимавка си е намерил малкия сладур. Посмях се на твой гръб.
Поли, не ти е било лесно да готвиш за толкова гърла. Това мъжете насищане нямат. Виж в нета нещо по бабешки за хремата на децата.
При нас както казах Александър кашля, но са на детска и двамата. Ако се влоши ще си взема 2-3 дни болнични да го стабилизирам. Дори и да кашли много няма да посмеят да ми се обадят от детската, защото заявих на директорката, че ако ми се разболеят ще и търся отговорност и ще и ги водя тя да ги лекува. Та сега няма да смеят да ми звънят. Иначе по въпроса със жалбата ми разбрах, че са ги погнали. Викали са в общината бившия параджия, чийто договор не са подновили. Предложили му били да се върне на работа човека, но той отказал, понеже си търсел постоянна работа. Не знам сега има ли някой назначен, но парното отопление работи. Въпросът е, че в резултат от студуването разбрах, че е имало доста болни деца и то не само от нашите групи. Стели изяви желание да я запиша на модерен балет. Сега трябва да търся цвички. Да видим дали ще и хареса. Пожела баба и да и купела тетрадка за писане на буквички и цифрички. Сега ходи с нея дори на детската и кара госпожите да я учат да пише. От къде това желание - не знам. Батко и изобщо не иска и да чуе, че ще бъде първи клас, а тя от сега ми се е разписала smiling smiley Вече пише сама: мама и тати, учителките и са удивени. Между другото ми заявиха, че рисувала много хубаво за възрастта си.
Това е от мен. Приятна и успешна седмица желая на всички и дано да няма болнички.

Дата: 14 October, 2013 15:24

Здравейте,
Ние бяхме на разходка, а сега Мина спи. Аз тази седмица съм решила да релаксирам и да не се захващам с нови научни проекти. Всъщност може и по-дълго да си почивам, докато ми се появи пак мерак за четене и писане.
Довечера съм на курс, имам и домашно да пиша. Ще правя пълнени чушки за вечеря. И така - ежедневието си върви.
Малко и аз се разкекавих, но вчера изпих два парацетамола и съм почти на 6. Бобо се пооправи от хремата, а Мина е на подобрение. Тази седмица ще я заведем най-после на консултация, че последната й беше на 28.06.
Утре ще видя какво ще им измисля на двамата. Дано Тодор да няма много работа и да излезем заедно. Времето е чудно, прекрасна златна есен е при нас, с много слънце и разкошни цветове. Есента е най-хубавият сезон тук.
Мими, Бобо от две години е в този период с писането. Даже затова една година по-рано тръгна на предучилищна. Виж в рисуването хич го няма, горкия. Ама за сметка на това пък е музикален. Не се чуди на Стели, децата растат и се развиват.
Хубава седмица и се впишете, моля.

Борис

Мина

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2013 15:28

Здравейте момичета!
При нас нищо ново. Лили е с постоянно леко зачервено гърло, кашлица от време на време и през седмица-две сополи. Оказа се трета сливица я мъчи и сега се опитваме да я закрепим с хомеопатия, че да не стигаме до операция. Последните две седм. я оставих в къщи и от днес ще направи няколко дни на градина и после пак в къщи. Ще ми се вече да го видя малко здраво това дете. От толкова боледуване цвят не и остана на лицето. Тошко и той направи някакви сополи, които отивайки в гърлото му правят кашлица, но при него е по-лекичко някак.
Иначе пък имаше и приятни емоции. Лили за първи път пожела да остане при баба си за да гледа детско на компютъра. Това и беше първото отделяне. На следващия ден ми заяви, че повече няма да се прибира. lud smqh Миналия ден събирахме листа. Решила съм да направим едно пано и да го занесем в градината. Учителката и сподели идеята да украсят цялата стая с подобни неща - рисунки на децата. Темата е "Моята приказка". Аз пък съм решила, че трябва повече да се занимаваме с такива творчески мероприятия и да има някакво споделено с нас време, в което да изграждаме връзката си позитивно. Само не знам дали сухото лепило, което взех ще свърши работа или ще трябва друго да търся, но все ще стане работата.
Бубе, и моят мъж яко ме ядосва тези дни. Ама побеснея, побеснея пък си викам - е, чудо на чудесата! Аз пък да не съм златна?! То всеки си има кусури - важното е да има старание нещата да вървят. Освен това мъжете искат къткане за всяко нещо, ама пък като се почустват необходими и полезни не можеш да ги спреш. Явно не намираме винаги точния подход да ги накараме да свършат нещо. В събота празнувахме РД на сестра ми. Заведохме следобед децата в парка, а те нали не бяха спали и веднага се скараха - ама се разчу. Любчо като ги подхвана, като ги подгони - тичат и се смеят. След това и той и те потни, но доволни. Сестра ми пък се учуди - за първи път го вижда той да гледа децата. Аз пък и викам - той чудно ги забавлява, само че трябваше да пораснат достатъчно, че той от бебета не разбира. А и при него е мн. важно да се покаже, а в парка има мнооого хора smiling smiley И така мило ми стана, че забравих за това как ме ядосва на моменти.
Пете, завидях ти за резултатите. И на мен ми се иска да подхвана някакво такова занимание, но не знам кога ли ще стане. Татито ви в къщи ли си е? Сигурно. Нарадвайте му се!
Муши, как сте? Оздравяхте ли? Вероятно знаеш, че можеш и прополис да му даваш на Божи. Даже и в нослето разреден разбира се. Днес пък чух, че може да се мие носът с подсолен чай от шипки и действал спиращо хремата, заради голямо си съдържание на вит.С. Аз съм намислила да го пробвам.
Мими, добре си ги стреснала в градината. Браво! В интерес на истината в П-в градините са мн. добре. Кметът е забранил да се взимат пари по какъвто и да е било начин и тях много ги е страх. Дори и за разните му мероприятия ни карат някой да клечи да събира пари. Имат закупени от общината тетрадки - система да изучават математика (от типа оцвети кръгчето), изобразително изкуство и какво ли още не. Освен това имат предоставена тоалетна хартия, моливи, боички и като цяло всичко необходимо. Всеки ден ги занимават с нещо. Аз обаче съм най-доволна, когато ги намирам вън на слънце.
Малкия се разбужда и трябва да го нагледам. Целувки на всички!

Изпратено: petia75 (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2013 15:58

Привет,аз да се оплача на бързо.С Мими нещо се разболяваме.Днес ми се обадиха от градината да отида да си я взема, че от зачервеното гърло е повърнала.Аз също едвам преглъщам.Татито ни замина миналия ден и сега сами се гледаме.Гърбът ми направо ми е като здървен.Сега в 17 часа ще ходим до заместничката на моето джипи, да видим, какво ще предпише.От миналата седмица не съм помирисвала тренировка, и покрай татито и диетата ми се развали.
Наоплаквах ви се и сега ще ходя да разхождам кучето, а така ми се лежи и не ми се мърда.Всичко ме боли.Аз като гледам, май ще пия втори АБ.Ужас.
Надявам се всички да сте ок.Всички болни да се оправят и всичко да е на 6.
Лек ден от мен и много целувки ви пращам.

род:3050гр.-49см.

Дата: 15 October, 2013 14:00

Привет и от нас.
Сами е на детска, ние на работа .Аз още се сополява и все ми се запушва носа направо ми писна. Вече спрях да слахам в носа каквото и да е и аз като Сами само на физ. разтвор карам.
Чакайте да ви разкажа днеска каква я свърши моя мъж да се посмеете. Сутринта оставих мъжа ми да воси Сами на детска. Бях приготвила дрехите за обличане и преди тръгване казах на мъж ми да го облече.Иначе го бях измила, беше пишкал и т.н. Обаче моя мъж къде чул, къде спал ли още. Звъни ми по едно време след като оставил Сами в детската и ми ви прави забележка ,че несъм била облякла на детето потник под блузата. Аз му викам: Ама Красимире аз изобщо несъм му обличала каквото и да било, нали ти трябваше да го облечеш?" И изведнъж слушалката замлъкна и само се чува - " Опа, завел съм Сами по пижама на детска"
Направо ми идваше да бръкна през телефона и да го хвана за гушата тоя моя мъж. Решил нашия ,че това му е анцунг и като отишли в детската тръгнал да го загащи и видял ,че няма потник та му извадил от раницата резервния потник и му го облякъл отдолу.Е поне това се е сетил.Няма толкова отнесен човек като мъжа ми, ама и Сами е като него.И на него казах, че му слагам дрехите на дивана да се облече с баща си. И сега детето цял ден ще е по пижама, е вярно че то много не личи че това е пижама,прилича на тъничак анцунг и може никой да не забележи, но все пак.

Всички болнички да се оправят и ние мамите да се закрепваме, че тия деца нас чакат. Чаоsmiling smiley

Дата: 15 October, 2013 15:44

Ох, Маринче, вие по пижама, ние най-редовно с мръсните дрехи от предния ден ходим по същите причини. Оставям дрехите вечер, но на сутринта и двамата спят, обличат старите дрехи и заминават. Обикновено мъжът ми чак на входа забелязва, че детето е мърляво. Ама какво да направя, не мога да се разчленя и да угодя на всички.
Муши я няма, не ми харесва тая работа.
Пете, оздравявайте. И аз бях така схваната при предното ми боледуване. Направо все едно бетон имах на гърба си.
Пете (Роса), дано се стабилизират малките. А Любчо много го обичат децата, щото в него има нещо детско.
Ние днес и утре се гледаме вкъщи сами. Амела днес я освободих, макар че тя си предложи услугите. Все пак е празник, нека се види със семейството си. За подарък й пратих снощи 3 кг камби, една щафета луканка и един буркан лютеница. Много се зарадва жената.
Ходихме с децата на реката. Там има няколко детски площадки. На едната нямаше деца, но на другата имаше и съответно Бобо си намери компания. Много е общителен, веднага влиза в контакт, представя се, пита другото дете как се казва и се почва. Плещи на сръбски и за мое учудване не прави граматически грешки, като мен и баща си. Само че е голям командир и все иска той да направлява играта. Но пък те някои деца нямат против да ги направляват и все пак се получават нещата. Мина и тя се радваше. Люлях я на люлка, пуснах я на пързалката, ходихме за ръчичка, обикаля сама около една пейка. Измори се здраво и като я нахраних, заспа за 30 секунди. Утре пак ще ходим. Толкова е хубаво времето, наистина великолепна есен е в момента и мисля да й се насладим в пълна степен.
Поздрави от нас и до скоро.

Борис

Мина

Дата: 15 October, 2013 21:52

Здравейте, момичета!
Изчезнахме пак, но този път по хубав повод. В неделя си имахме рожденик. Покрай приготовленията не ми остана никакво време за странични неща. Хубавото е, че Божи се стабилизира и отървахме болницата. Успяхме да си изкараме хубав РД вкъщи. Ето малко снимки. Почерпете се, макар и виртуални, за порасналия ни малък мъж. smiling smiley
[prikachi.com] [prikachi.com] [prikachi.com] [prikachi.com] [prikachi.com]

РД мина, Божи е почти здрав, но... почти. Пак се активизира хремата му и заради нея все още не го пускам на ясла. Спряхме вентолина, продължаваме само с пулмикорта, но подновихме и инхалациите само с физиол. р-р заради хремата. Дано по-бързо му мине и от понеделник да тръгва на ясла. Ани си е на градина и е мн. доволна от това. Определено й харесва да ходи там. Има няколко големи приятелки, но най-голямата е Йоана. Все за нея говори, а когато не я види по-дълго време, дори писма й пише. grinning smiley

Маринче, хубаво се посмях с изпълнението на твоите мъже! grinning smiley Добре, че сега пижамите са такива, че не си личи, че са пижами. smiling smiley Големи шматки са тези мъже...
Пете (Роса), браво на Лили за безпроблемното й първо отделяне от вас! Браво и за желанието за повече занимания с Лили. И на мен ми се иска да се занимавам повече време вкъщи с Ани, но нещо не успявам да се организирам. А уж съм организиран човек... Но Ани си ходи редовно на градина, а като се приберем вкъщи вечер, докато свършим обичайните неща, станало време за приготвяне за сън и лягане... sad smiley
Поли, само така - използвайте хубавото есенно време максимално! И аз харесвам есента, но когато е суха и не вали, че иначе става мн. мърляво.
Пете, да вземеш нещо имуностимулиращо и за себе си, не само за Мими. Имаш нужда май... Дано по-бързо се оправиш този път!
Лека вечер, момичета!

Ани

Божидар

Редактирано 2 пъти последният път 15.10.2013 22:06.

Дата: 15 October, 2013 22:39

Мушинко, не изчезвай така, притесних се за вас след последния ти пост. Добре, че преди малко те засякох във фейса и нагледах бибата.
Честита втора годинка на сладура ви - страхотно изглеждате на снимките (да не ви е уроки)! Живи и здрави бъдете цялото семейство!

Борис

Мина

Дата: 16 October, 2013 10:38

Муши, как съм го пропуснала рожденникаsmiling smiley
Честит Рожден Ден на Божи, да расте много здрав и щастлив,и вие покрай наегоsmiling smiley) Много сте хубаво на снимките, а Божи така доволен изглежда.

Дата: 17 October, 2013 10:03

Момичета, две поредни нощи не мога да спя. Мъчи ме кашлица и хрема. Тъкмо се оправиха децата, спряха им носовете и вече можем да ги броим здрави, и хайде аз пак болна. Втори път за два месеца. Като си спомня как боледувах с Бобо между първата и втората му годинка, лошо ми става. А зимата още е далече. Вече съм на резервни батерии.

Борис

Мина

Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920>>
Страница:18 от 20

Тази тема е затворена.