Детство : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920>>
Страница:19 от 20
Re: Чуден празник наближава 4 тортата ще украсява Май-Юни-Юли-Август 2009г.
Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2013 10:46

Здравейте!
Мерси, момичета, за поздравите и пожеланията! girl in love
Поли, защо не пробваш бебешките илачи, които прилагаш на децата? Давай с капките с клеева тинктура, със сиропчета от черна ряпа и мед... Вчера попаднах във Фейса и на една рецепта за кашлица на баба Ванга. Може и ти да си я видяла.

1 с.л. лайка се залива с 200 мл вряла вода. Кисне 5 минути и се прецежда. Подир това отново се слага на огъня и към отварата се прибавят 1 с.л. мед и 1 ч.л. сок от лимон. Ври 2-3 минути. Изпива се наведнъж (за предпочитане е вечер преди лягане).

Имаше и др., но тази ми се видя най-лесна и си я записах.
Дано по-бързо се оправиш!

У дома Божи пък все е със сополи и вече се чудя какво да му капя?!... Пробвах само с инхалации с физиол. р-р, но не става. От вчера съм го почнала с капки с клеева тинк., в които добавих и една ампула витамин. С. Днес сякаш нещата са малко по-добре, пък да видим. Дано се оправи до края на седмицата и от понеделник да тръгва на ясла, че и аз карам вече на почти изтощени резервни батерии. smqh Уж, трябваше да почивам, като тръгне Божи на ясла и аз докато не съм се върнала на работа, ама - на! - няма почивка и това си е. sad smiley

Хубав ден, момичета! cvete

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Редактирано 1 пъти последният път 17.10.2013 10:48.

Изпратено: maripet (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2013 13:47

Привет и от мен.
Поли, и аз ди ти предложа едно чайче. Това на Муши също е много добро. та моя мъж като кашляме ни прави чай от джинджифил. Един корен джинджифил рязваш 2-3 колеца от него и го слагаш да ври с вода около 200гр. Като поизтине чайчето слагаш мед. Малко е лютиво, но успокоява кашлицата. Сами само веднъж се излъга да пийне от него, но каза че му люти и неиска повече, но на мен добре ми действа.
И аз още се мъча с мойта хрема. Преброих ,че днеска ми е 14-ти ден така.
Муши, защо не го пробваш с макситол капки? Аз Сами последния път успях бързо да го оравя с тях.Вярно антибиотични са,но понякога само с физ. както ми казва докторката не става.дано Божи се оправи бързо и да тръгва пак на ясла.

Моя син снощи рисува нещо на таблета и ми казва: Мамо виж, нарисувах ти гердан с диаманти. Знаеш ли,че диаманта е най-добрия приятел на жената, така казаха по телевизията".
Аз му отговарм : Ех, Сами жалко ,че баща ти не го знае."
А Сами : "Нищо мамо, аз някой ден ще ти купя диамант".
Много мило беше.

чао от мен.

раждане 10.06.09г.-тегло 3000гр. и 49см
изписване 13.06.09г.-тегло 2760 и 49см
к-ия 09.12.2010г.-тегло 12000 и 82см.
к-ия 11.03.2011г.-тегло 12700 и 86см.

Дата: 17 October, 2013 14:15

Ах, този Сами! Уникален е! Да знаеш, Маринче, че можеш да му вярваш. Някой ден ще ти купи диамант/и. smiling smiley

Ани

Божидар

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2013 15:33

Момичета, легнах малко да поспя докато Амела беше вкъщи, но не става. В легнало положение е кошмар, вече ме болят гърдите. Иначе взе да се кърти пустото му нещо и излизат едни жълти слузести секрети. Отвратителна работа. Нямам сега лайка и джинджифил, ама сложих да варя ябълка и лук. Готово е вече. Дано помогне, ще го подсладя с мед и като се охлади, ще го пия.
Муши, и аз като Маринчето щях да ти предложа да слагате в носа Макситрол или Тобрадекс - сутрин и вечер по една капка във всяка ноздра. Това са капки за очи, имат антибиотик и кортикостероид, но нашата лична ги изписва за нос и наистина бързо пресичат. Само като спре теча, не ги спирай веднага, а слагай още два дни да речем, но не повече от седем дни.
Чорбата ми се свари, сега да се охлади и я почвам. Намерих и две таблетки Синекод, изпих едната, да видим.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Изпратено: krisko-mam (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2013 22:12

Здравейте,

Минавам на бързо докато е пресен бисера.
Гледаме детско филмче показват момиче което се гримира. Репкита на Криско:
"Мамо виж, там имаше момиче. Аз обужавам момичета. Те са само за гушкане и целуване." smiling smiley lud smqh smiling smiley

Отиваме да се приспиваме до скоро.

Много целувки и прегръдки cunki

Изпратено: petia75 (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2013 11:08

Привет момичета,аз съм на 2 АБ.Вече ми писна,от тези бронхиални спазми.За сега Мими е добре, ама да видим до кога.В резултат на това от почти 2 седмици съм си зарязала и диетата и упражненията.Чувствамсе като гипсирана.
Момичета бързо да се оправят всякакви болежки, както при вас, така и при децата.
Пращаме ви целувки на всички.

род:3050гр.-49см.

Дата: 19 October, 2013 12:24

Аз да кажа, че съм доста по-добре, но от тази кашлица имам чувството, че сливиците ми се възпалиха и сега ме боли гърлото. Тодор и той се оплаква от болки в гърлото, дано не се разболее и той. Децата са добре, надявам се те да са заразили нас, а не ние да заразим тях.

Борис

Мина

Изпратено: krisko-mam (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2013 15:38

Здравейте,

Днес времето е прекрасно и ние с Криско си подреждаме играчките и дисковета за да има място за цветята като застудее още малко, е някой по-хилави ще приберем днес.

Прочетох ви отгоре отгоре и установих че последните дни има болнички. Моля бързо да се излекувате, изпращам ви много, слънце, чист въздух и плодове с много витамини.
Аз бях малко болна. Започна 2-3 дни след като започнах да пия клеевата тинктура, защото докторката каза че няма здравна причина да не се чуствам добре и започнах да стимулирам имунната система и се разболях smiling smiley За съжаление не си спомям илачите които ми предписа за гърлото и в последствие за кашлицата, но като се прибера в София ще намеря опаковките и ще ви ги напиша. Специално тези за гърлото мисля че помогнаха много.
Реших че съм развила алергия към тинктурата, но започнах да я пия пак, пък и като капки я оплзвах и онава дразнещото гърло го нямаше, значи е било нещо друго, но за човек на който всички изследвания са в норма, как може да се разболее smiling smiley Аз съм чудо на медицината - добри изследвания, имуностимоланти, витамони и здрава храна и пак на легло smiling smiley))))).

Шегата на страна, но ще напиша какво ми предписаха. Бързо да се излекувате и трайно моля, ако може без АБ добре но не се мъчете, няма смисъл, ако се налага АБ вземайте, но по предписание.

Криско след Хисаря кипи от енергия. Май много добре му се отрази парещата вода smiling smiley Разходки много, басейн също, джакузи на открито под слънцето. Страхотно време улучихме, даже клоегите твърдят че имам тен smiling smiley

Това е от нас за сега. Ще се опитам да се включа пак скоро.

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2013 19:33

Привет момичета!
Днес направо гърбица хванах с моите двечките дечица, но накрая пак нищо не ми се вижда. Сега обаче малкия заспа по никое време и аз реших, че този път ще е време за почивка.
Маринка имаш прекрасен син. От сега диаманти ти купува.
Пете, бързичко да оздравяваш! Пробвай и ти чайчетата, които момичетата препоръчват. Този на Муши ми е малко странен, защото знам че високата Т убива меда, а и вит.Ц също не издържа на Т. Иначе и лайката, и меда, и джинджъра ползвам когато и аз имам зор. Последния го настъргвам и чаят води до пристрастяване - толкова ми харесва.
Поли, радвам се че вече си по-добре и дано се е разминало вече при теб.
Муши, как е Божи? Пооправи ли се нослето? Като каза че му капеш вит.Ц и се сетих, че гледах наскоро за шипките. Съдържали 50пъти повече от този вит от лимона (и други вит също много) По този повод препоръчаха промивки на носа с леко подсолен чай.
Гери, ама и твоето момче вече разбира от жени! А за твоето разболяване съм сигурна, че няма нищо общо с прополиса. Алергия към него е много малко вероятна, дори се лекуват алергии с него. Все пак е възможно, ако си силно алергична към пчелни продукти. Радвам се че сте изкарали добре, ама следващия път се обадете на връщане. Хисаря е на 50-60км от Пловдив май. А и ние можехме да направим един плаж ezik
Детка, Нели, Бубе, Деси-та къде се изгубихте?
Починах си малко и ще измия чиниите. Какво да се прави, нали мен чака. Хайде лека!

Изпратено: Jessy (IP регистриран)
Дата: 20 October, 2013 17:02

Здравейте!Виждам ,че има болнички .Да се оправят бързичко им пожелавам.То и ние както писах в предишния пост сме болнави.В петък дори оставихме Ивко в къщи ,че освен кашлицата вдигна и температура 37.3.Добре ,че повече не е вдигал ,но мъжо имаше възмогност и го заведе при доки да го реслуша.За сега сме на сироп за кашлица и уж сме добре.То и доки казала ,че явно пак са ни обгазили защото всеки 2 при нея бил с оплаквания кашлица.
Ах, този Сами голям сладур .
Гери и вие сте си отпочинали на Хисаря дано и болежките да отшумяват бързо.А и твоя сладур какви бисери ръси.
Муши как сте?
Поли дано децата са здрави и при теб да е отшумяло.
Пете да дойдеш да отмениш мъжо като си хванала да миеш чиниите.Аз се порязах на стъклото на вратата в хола и то доста дълбоко.Та сега мъжо мие чиниите ,че съм с превръзка.Дори отидох при сестрата в градина и е помолих да ми смени превръзката и тя се оплаши от раната ми.Дори ме пита защо не са ме зашили.Ами казвам не знам бяхме до спешния (че се порязах към 20.00 )но ме превързаха биха против тетанус и си ме изпратиха.Но вече взе да ме сърби раната явно заздравява. Лек ден и целувки.Ставам ,че правя фасул да го нагледам.

Дата: 20 October, 2013 23:24

При нас кофти уикенд. Този вирус се оказа по-тежък, отколкото очаквахме. Тодор и той е болен вече. А аз се боря с разнебитената си глава. Явно пак ми засегна хремата вестибуларния апарат и от вчера съм на антибиотик. Дано не се наложи да пия после и от онези таблетки за равновесието, че се натрових.
Децата се крепят някак, дано са здрави, че едва кретам.

Борис

Мина

Изпратено: petia75 (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2013 12:05

Привет народе,аз днес бях на контрола и се оказва, че АБ, нещо не ми действа.Явно този спазъм иска някой по силен кортикостероид.Ако до петък не се оправя ще ми сложат една инжекция, и в началото на другия месец ще посетя пулмоложката, че да видим, как ще я карам занапред.Иначе Мими за сега поддържа фронта и е ок.Дано и занапред да е така,че иначе лошо.
Пете, как сте?как е Божидар?Оправихтели се?Аз съм голяма патка:Да ти е живо и здраво момчето, и много, много да ви радва.Много късмет и щастливо детство му пожелавам от сърце.
Маринче, направо ми стана едно такова мило..ех милият ми той.Значи като стане голям, очаквай диаматни.Няма да те остави без да ти огажда.Пу-пу да не му е уроки.
Поли как сте?Дано бързичко да минава при вас, че всичко теб си чака.
Гери радвам се че в Хисаря всичко е било перфектно,но и аз като Петето смятам, че можехте да се обадите поне за малко да се видим.
Пете радваме се че и при вас нещата вече са ок.Аз се надявах да се мернеш в парка да се видим.Нали всеки понеделник Любо е до късно?
Деси как е пръста?Много бързо да се оправяш.То направо мен ме заболя, като прочетох.
ДЕТКА,НЕЛИ,пАВЛИНЧЕ, ДЕСИ,БУБЕ къде се дянахте, че не пишете.Другите мами да не ги изброявам.Моля ви пишете.

род:3050гр.-49см.

Дата: 23 October, 2013 12:00

Мина се разкисна, не можа да издържи горката на ударната ни вирусна атака. Не е сериозно, но пак й текна носът, тъкмо се беше оправил. За капак нощем спи непробудно по 3-4 часа, в останалото време се върти, премрънква, сяда в леглото, отвива се и се мята като риба на сухо. Две нощи не съм спала, а и аз въобще не съм оздравяла. Носът ми бълва секрети, вечер ме боли глава, вие ми се свят.Дойде ми и цикъла - вече почна на 23 дни да се появява, въпреки че ми се ще да е поне на 33 дни. Мина сутринта скочи още в 8 ч., сега заспа, а мен ме чака голяма веселба.
Та така днес ще празнуваме първи рожден ден на малкото зверче. Ще имаме гости довечера и трябва да се приготвям. Тодор купи цяло яре и сега на мен се пада честта да изпека половината, да изчистя, да изгладя покривка, да надуя 20 балона с бухащата си кашлица, да украся стаята, да сложа масата, да изведа детето на разходка, да напазарувам и да бъда любезна домакиня със запушен нос, в цикъл, с болки в главата и леко замаяна. Накрая рожденичката нищо няма да е разбрала от празника, баща й ще разказва вицове и ще е много изморен от работа, а аз дето цял ден "нищо не съм правила" ще измия чиниите и ще легна уж да спя при малкия караконджул, който цяла нощ ще ме прави на луда калинка. Как да не ги обичаш тия празници... и тия мъже.

Борис

Мина

Дата: 23 October, 2013 15:29

Привет от мен.
Поли, Честит Рожден Ден на МИна. немога да повярвам, че цяла година е минала. Да вие много здрава, щастлива и все така лъчезарна.
Пращам ти много положителна енергия,зада успееш да свършиш всичко което си планувала. Знам ,че ще се скапеш от приготовления, но все пак дано си искарате страхотно и малката-голяма Мина да е много доволна.
За хремата те разбирам напълно, аз 15 дена се влачих и оня ден като се загороихме тука за Максиртол вечерта си накапах и аз в носа и ви казвам ,че до там бях с хремата.на сутринта пак и край. Как неси сложих още одвана от тези капки, нямаше да съ мъча толкова.

Днеска съм дала бойна задача на мойте мъже да се отидат на фризьор. Сами таква гриа е пуснал, че сутрин му стърчи на всички посоки. От тази събота Сами тръгва на плуване. Записахме го при една треньорка, при която моя прителка си води детето, самоче ние ще го водим в едно училище само събота и неделя. за сега само в събота ще ходи, но ако ми хареса, а и на него ще увеличим и неделя. На нас ни е най-удобно събота и неделя да го водим, и се радвам ,че тази жена сформира групичка.Ще видим как ще тръгне.

С моя мъж ия дни само се дрънкаме, защото аз искам да отиде на кардиолог специалист, а не в поликлиниката, но той се дърпа, но в петък ще го завлека на сила, та ако ще да се разчуе.

За сега ви казвам чао и пак ще намина.

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2013 15:57

Поли, да ти е жива и здрава рожденицата! Щастлива и весела да расте и много да те радва. Това с мъжете ми е ясно, ама ясно. Искат да се приберат в къщи и нищо да не подхващат, пък всичко да им е наред. Поне си имаш помощничка, която малко да те отмени. Дано се позакрепиш днес, че да успееш да си изкараш и ти една приятна вечер след всичките приготовления. Наливай там тайлол или нещо от сорта, а другия път накарай Тодор да ви изведе на заведение.
Маринка, радвам се че ти вървиш на оправяне.
Пете, а ми при теб защо така стана. Ти уж удържаше фронта напоследък и не боледуваше?
Ей изкалпазанихме се. Децата здрави, ние болни.
Деси, бързичко да ти минава ръката. А мъжа ти съжалявам, но няма да го ожаля. Сега му се е паднало да помага в къщи.
Ние сме горе-долу добре. Състоянието на Лили е една седмица без сополи и една седмица със. В понеделник пак бяхме на УНГ и се разбрахме още 20-тина дни да се лекуваме и ако не се повлияе отиваме на операция, че да я махаме тази трета сливица. Ще си направя малко експерименти през това време, които трябваше отдавна да съм започнала. Ще видим дали нещо ще помогне.
Оставям ви, че и Тошко се опитва да помага в писането.

Дата: 24 October, 2013 11:55

Здравейте, мами!
Днес се видях малко по-свободна и - веднага в Биберона да си ви нагледам. smiling smiley
Поли, как мина рождения ден вчера? Доста работа ти се е събрала и в състоянието, в което си, това е особено неприятно, но дано си успяла все пак да поразпуснеш и да се повеселиш!
Пете (Роса), дано успеете да се справите с хремата и да не стигате до операция!
Пете, ти някаква по-продължителна профилактика правила ли си? Аз записах за понеделник час на Божи при пулмолог за точно такова нещо - да уточним каква профилактика ще започнем, за да избегнем бъдещи бронхоспазми. Тя ще продължи, може би, около 6 месеца. Имаме още няколко дни инхалации с пулмикорт, а след това - ще видим какво ще каже докторката. Може би и ти трябва да предприемеш нещо такова?!...
Маринче, къде ще записвате Сами на плуване? И ние искаме да запишем Ани (стига да й хареса, разбира се), но през седмицата ще ни е мн. трудно, да не кажа - невъзможно, да я водим. Събота и неделя би било идеално.
При нас болестите са в общи линии под контрол в момента (да чукна на дърво smiling smiley ). Децата се позакрепиха и са на градина и ясла. Божи го пуснах от вторник и вече 3-ти ден също си ходи на ясла. Държи се мн. мъжки. Сутрин вече изобщо не плаче. Ако нещо през деня му се доплачело, пъхал си сам бибката в устата и се успокоявал. smiling smiley Спял, ядал (сам се хранел)... накратко - всичко е ОК. Ани също започва да се опитва да слуша повече. Е, на моменти се изслушва и почва да се лигави, но, все пак, и при нея има някакъв напредък. Ходи на танци към градината и на английски. Божи също мислим да го запишем на танци, защото е мн. танцувален smiling smiley - като чуе музика, и веднага скача да танцува. smiling smiley Малко множко идват таксите с тези допълнителни дейност, но дано си заслужава и децата да са здрави и доволни. И да ходят с желание на градина и ясла. На Ани определено й харесва градината. Има си една мн. добра приятелка - Йоана - и все за нея говори, с нея си играе на Уинкс (Йоана е Стела, а Ани - Флора, за тези, които са запознати с филмчето за феите winking smiley ), а когато не е на градина и се затъжи за Йоана, Ани хваща един лист и молив и почва да й пише писмо и да й обяснява колко мн. й липсва. smiling smiley Хубавото е, че отскоро Ани се заиграва вече и с Божи. Скоро ще могат да си играят двамата още по-добре.
Та, децата са здравички, но сега Тати им нещо се разкисна. Май някакъв грипен вирус е пипнал (откъде - нямам представа - 2 дни си беше вкъщи, защото събота и неделя беше командировка и почиваше вторник и сряда). Снощи му беше студено, но нямаше темп., и не се чувстваше добре - беше му отпаднало и мускулите го боляха. Тази сутрин вдигна 37,2, но отиде на работа. Ще видим как ще е , като се прибере. Дано по-бързо се оправи и, най-важното да не лепне нещо на децата, ще вече съвсем ще изперкам. Тъкмо ги позакрепих...
В тази връзка, от онзиден започнах отново да давам на Ани (Божи не иска и да го близне) сироп от бъз, но този път - домашен. Майка ми направи. Излезе около литътр и половина, така че ще имаме за някой и др. месец. smiling smiley
Оставям ви, момичета! Хубав ден и до скоро! cvete

Ани

Божидар

Редактирано 1 пъти последният път 24.10.2013 11:58.

Дата: 24 October, 2013 14:09

Е, аз се явявам с отчет от вчерашния празничен ден. Но най-напред да ви благодаря за хубавите пожелания!
Та вчера, както ми беше зле сутринта, изпих един Саридон и ми просветна. И после нещата се подредиха, защото Мина откърти в 10.30 и спа цели 4 часа. Така успях да свърша всичко необходимо, а следобед преди да излезем, включих фурната да се пече месото докато сме навън. Вечерта изкарахме страхотно. Децата се забавляваха, ние също, даже и танци имаше. Тортата на Амела беше вкусна. Голям зор видях със снимките, защото Мина не искаше да стои мирно и все си въртеше главата настрани от светкавицата. Но всичко мина чудесно.
Пете, у нас филмовият сюжет е Костенурките Нинджа. Бобо постоянно ходи затъкнат с разни джаджи и прави странни движения. По-смешното обаче е, че слага разни "саби" да стърчат от гърба на Мина. Той е Леонардо, а тя Микеланджело. Смях голям. Иначе доста играят заедно - той търчи напред, а тя пълзешката го гони и се заливат от смях. Дано и като поотраснат да се занимават двамата.
Браво на Божи за мъжкото поведение. Дано вече и болестите да сте ги овладели. И аз напоследък забелязвам, че голямото диване е по-сговорчиво и слуша - нещо, което преди беше невъзможно. Мъжът ми излезе прав, че след 4 години вече имат друго поведение.
Пете, права си. Направо прекалихме с разболяването. Тошко и той хакер си пада, явно. Моите и двамата са ужасни любители на техниката и най-вече компютъра и телефона.
Маринче, много хубаво сте решили за плуването. Ние нашият мислим на футбол да го записваме, че ги взимат с транспорт от градината и след тренировката ти ги връщат вкъщи. А зимата един месец ги водят всекидневно на ски. Много добри са условията, само дето нашият е малко труден с първоначлната адаптация и не знам. Поставя ни условие, да ходи с едно приятелче от градината, аз споменах на майката, ама то си трябва повече да говорим.Ще видим. Иначе стадионът е до нас, дето се вика.
Е, толкова от мен. Уморена съм, пак не спахме добре, не знам кога ще мине този период.

Борис

Мина

Дата: 24 October, 2013 15:01

Привет и от мен.
Пете/Роса/, много се измъчи Лили, то дано не се стига до вадене на третата сливица, но ако това ще и помогне не го мислете. То си е направо мъка.
Муши, и ние сме така, през седмицата никакво време нямаме, затова се радвам ,че мога събота и неделя на плуване да го водя. В 22СОУ ще ходи, това е на ъгъла на бул.П.славейков и бул.Витоша.от 11ч. В събота ще видим как е и после ще споделя.
Поли, и Сами е като Бобо, само ходи препасан с нещо. Скача като нинджа от дивана и става страшно.
Радвам се ,че рождения ден е минал хубаво.

Сами и вчера не е искал да ходи на фризьор.Стигнали с баща си пред салона и казал ,че неиска.Искал Мила/на брат ми приятелаката/ да го постригва. Да ама те са брат ми са в Холандия и ще се върнат в неделя. Опасявам се ,че шапката за плуване няма да му стане на главата.

Чао

Изпратено: mimi_76 (IP регистриран)
Дата: 24 October, 2013 16:15

Здравейте!
Да се присъединя и аз към отбора на болните мами. С мъжо и двамата кашлим като магарета. Ама една суха кашлица, та чак ме болят гърдите вече. Първите дни бяхме и хремави, а по един ден изкарахме и със страхотно главоболие към целия микс от неразположения. Гласът ми е сменен направо ужас, така разглобена не съм се чувствала доста отдавна. Те децата първо подхванаха кашлиците, даже с Александър стоях 5 дни в болнични, че ме достраша да не направи някой ларингитен пристъп. Стели е с влажна кашлица. Вече са на детска и двамата. Явно тези влаги и мъгли плюс променливото време ни се отразиха лошо. Аз уж съм устойчива на болестите на децата, но явно ми се е сринал имунитета от недоспиване и преумора.
Плами, много хубави снимките от рожденния ден - тази сладка Мина направо ме разтапя smiling smiley Представила си се страхотно като домакиня сигурна съм, украсата и тортата също бяха на ниво - браво.
Ние тази седмица след детската сме до тъмно на вън да си доиграят децата. Използваме хубавото време. По повод на заиграването моите дивавенца отдавна се заиграват, но докато играят и току виж се скарали и станали на кълбо. Много се дразнят, ама много та чак нервите ми опъват и започвам да викам. Аз също наблюдавам по-дълги периоди на послушание и в двамата. Дано все да е така. Стели тази година изяви желание да ходи на модерен балет. За сега много и харесва, съжалявам че се отказа от народните танци, но щом така си пожела - казала съм си, че няма да се опитвам да им влияя с моите предпочитания. Да си вземат решенията сами. Батко и отказа всякакви занимания - той си е малко мързеливичък. Виж да стои на компа или пред телевизора втори няма като него. Следващата събота и аз ще имам рожденник. Тази година замислям да го отпразнуваме у дома с деца. Нямам възможност да ги водя на детски кът и ще тропам и аз в къщи. Повечето от нещата, които съм замислила ще поръчам и готови ще ми ги доставят на място. Максимално ще се опитам да си облекча нещата.
Болничките бързо да оздравяват. Пак ще се включа скоро. Ставам, че работният ми ден приключва.

Изпратено: gigastoma (IP регистриран)
Дата: 25 October, 2013 07:05

Добро утро!Най-накрая получих просветление да попиша.Може би защото от вчера съм в болничен.Направих някакъв спазъм на междуребрените мускули и тези на гърба и се наложи да остана в къщи.Това е добре , защото напржението ми идваше в певече.
Честит Рожден Ден на малката сладуранка-Мина!Поли ,да ви е жива и здрава и много ,много да ви радва!Голяма красавица!
Маринче , чудесно сте решили за плуването.Във Варна , ги взимат към 6 годишна възраст.Е може и на 5 , но зависи от детето.Иван вече , бил уредил Божана(
хахаххахаах) в техния отбор.Спорта е задължителен в днешно време.Бубето от миналата година, ходи на модерни танци в градината.Доволна съм, тя си ходи с голямо желание, а и има видими резултати.
Ставам , после ще продължа.Отивам да заведа Ванката до училище.Приятен ден и до скоро.

29.05.09.- 3,000кг и 50 см.-раждане
03.06.09.- 2,950кг.и 50 см.-изписване
25.06.09.- 3,800кг.и 52 см.
09.07.09.- 4,400кг.и 53 см.
11.08.09.- 5,500кг.и 57 см.
10.09.09.- 6,200кг.и 61 см.
20.10.09.- 6,900кг.и 63 см.
19.11.09.- 7,400кг.и 65 см.
10.12.09.- 7,700кг.и 66 см.
09.02.10.- 8,240кг.и 72 см.
02.03.10.- 8,400кг.и 73 см.
07.04.10.- 8,740кг.и 75 см.