Детство : © Български Бебе Център
Страници:  <<123456789>>
Страница:8 от 9
Re: Май,юни,юли,августовската дружина с есенните багри си играе и за Дядо Коледа мечтае.
Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2014 18:57

Здравейте,
Дано болните оздравяват по-бързо. Наистина е отвратително и изтощително все да сме болни.
Ние сме добре. Бобо имаше някаква лека хрема, но определено беше настинка и не му обърнахме особено внимание. Мина е в добро здраве и настроение, весела и кротичка.
Аз съм много изморена след интензивния курс. Мина добре, покрих ниво С1 и остава само С2, но ще трябва да дебна, защото рядко има група за курс. То С2 е само за преводачи, та не е и особено належащо да го покривам. Но беше тежко. Много домашни, докато станем от сън и трябва да излизам. Като се върна вече е време за вечеря. Не мога да си наваксам на сън и почивка.
Иначе времето е супер и всеки ден Мина ходи на разходки. Много бъбри, обаче нищо не се разбира. Бобо на тази възраст имаше доста смислени думи, а тя на всичко вика "бау-бау". Но пък разбира отлично, изпълнява и помага. Подава ми дрехите за простиране, сама си изхвърля напишканите памперси в боклука, носи си дрехите да я обличам.
Имаше тук два-три дни по-бурни протести и малко настана хаос, но ние нали не живеем в центъра, не ни засегна особено.
Това е от мен. До скоро.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Re: Май,юни,юли,августовската дружина с есенните багри си играе и за Дядо Коледа мечтае.
Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2014 22:20

Здравейте и от мен!
И при нас болестите се опитват отново да се вмъкнат, но засега ги отблъскваме успешно. В петък с Ани си бяхме вкъщи, защото в четв. следобед от градината ми се обадиха, че била с изразен конюктивит на едното оченце. Това беше малко пресилено, защото само за 1 ден ден успяхме да се преборим с него. Само дето Ани започна и да понакашля. Водих я при личната, каза, че всичко й е наред и предполага, че е вирусна инфекция. Конюктивитът също предполага, че е вирусен. Като видях, че работата с оченцето не е сериозно, атакувах по-яко кашлицата. Слагах й два пъти изварени компреси, давам й Тонзилотрен, Ентитус, а тази вечер изпробвах и една рецепта на Ванга за чай от лайка с мед и лимон. Дано утре нещата са още по-добри от днес.
Божи пък, и той да не остане по-назад, вчера вдигна темп. - 38,2. Решихме, че и при него е някакъв вирус, но може да се окаже, че причината е била и пробиващо зъбче. Още повече, че темп. беше еднократна. Тази вечер се сетихме да надникнем в устата му и видяхме, че един втори кътник наполовина е пробил.
Поли, честито за изпита! И тук времето в последните дни не бе никак лошо, особено в петък, когато направо ми замириса на пролет; дори прането си навън, на терасата, простях. smiling smiley Ех, така ми се иска вече да се запролетява... smiling smiley
Петета, мн. боледуване ви се насъбра напоследък. Дано тази поредица скоро приключи, че е мн. стресиращо и изнервящо.
И останалите болни да оздравяват!
До скоро, момичета!

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Редактирано 1 пъти последният път 08.02.2014 22:22.

Изпратено: maripet (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2014 11:43

Привет и от мен.
Ние със Сами сме добре.Той сега е при майка и татко. Сега нашия тати се тръшна. Вчера като стана сутринта толкова зле му беше, че се изплаших.Никога не го бях виждала така. Вдигна Т39 и все го тресеше. Цял ден и цяла нощ потдъжше Т м/у 38 и 39. Вчера сутринта баща ми дойде и взе Сами,поне малко да го изулираме и с мъжа ми се вдигнахме та в дежурния кабинет. Много са му зле гърдите,ужасно кашля, предписаха му АБ и утре ще ходи да го снимат.
Днеска се чуства малко по добре.Откакто познавам мъжа си за първи път го виждам така да го повали върус.
Милия Сами дано и този път задържи и да не пипне нещо от баща си. Тази зима Сами е единствения който устиска и мина само с лека хрема. Всички месеци са ни пълни и има само по 1-2 дена неходене на детска. Много съм доволна. Продулжава да си пие коластрата и отделно и рибено масло му включих.
Пожелавам на всички бонички бързо оздравяване.
Поли, честито за изпита.
хубав ден на всички. Отивам да сменям чаршафи.

раждане 10.06.09г.-тегло 3000гр. и 49см
изписване 13.06.09г.-тегло 2760 и 49см
к-ия 09.12.2010г.-тегло 12000 и 82см.
к-ия 11.03.2011г.-тегло 12700 и 86см.

Дата: 11 February, 2014 12:43

Здравейте,
Аз още не мога да си наваксам на сън и почивка. Снощи пък се притесних, че Мина нещо почна да киха и цяла нощ не спах. А тя си е в прилично състояние. Е, киха си, ама то и аз кихам.
При нас е ветровито и въпреки това Амела я изведе, защото пък не е студено. Аз останах малко сама и сега не знам да излизам, да лягам да спя ли. Будалеста работа.
Нещо никаква активност няма. Призовавам ви да се впишете.

Борис

Мина

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2014 14:10

Здравейте!

Тази зима много упорити вируси навъди. Лошо! Дано болните по-бързо да оздравяват и стига толкова болести.
Поли, честито за изпита! Все така да продължаваш! Жена за пример!
Петета, хайде да оздравявате. Наистина много ви се насъбраха болести.
Маринче, каква коластра даваш на Сами? Краси и той да оздравява бързо.

Ние за сега я караме добре. Болни няма. Само аз вечер се чувствам като ударена с парцал. Не мога да преценя от умора ли е или опит за разболяване?! Дано ме подмине.
Вальо няма отсъствие от градината от началото на годината. Борим сополите и кашлицата с Шуслерови соли и билкови сиропи и засега бива работата. Иначе е станал голяма фога. Постоянно пее някоя песен или разказва приказки. Вечер четем по 2-3 приказки, а той се опитва след това да ги преразказва. Доста добре му се получава. На следващия ден в градината забавлява децата. Поне рисуването като не му се отдава, с разказването да навакса lud smqh
Има две приятелки в градината - Ивонка и Мариянка. Седят на една маса и все за тях говори. Питам го да разкаже какво правят, а той ми отговаря, че му били приятелки само след като се наспят, защото сутрин били кисели и не обичали да говорят. lud smqh
Снощи ме покани да ходим на кино. Питам го какво ще гледаме, а той - "Мацки, бе мамо, мацките ще гледаме!"
Друго интересно няма. В това болно време никъде не ходим, то и нищо не ми се прави. Наканила съм се отново да се захващам с фитнеса, много се изпускам вече, ама да видим от кога....
Заканила съм се събота и неделя, ако е така хубаво времето да направя едно основно почистване - прозорци да мия, пердета да пера. Трябва да се замисляме и за ремонт. Ще ми се напролет да поосвежим. Лятото няма да имаме време. На село ни чака толкова много работа, че не знам как ще смогваме. Да сме здрави, другото ще го наредим някак.

Това е от мен!

Поздрави и до скоро!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Дата: 11 February, 2014 21:21

Добър вечер от нас.
Чакам г-н Сами да си догледа филмчето и ще лягаме.
Мъжа ми е по-добре вече. Каза, че му писнало да лежи. Сами сутринта ми казва на уше ;" Мамо, сега тати като е болен аз съм мъжа в къщата".

Нелка, на Сами давам от Колактив3 от аквасорс.
Тази зима наистина съм много доволна.
И нас ни чака освежителен ремонт,като при вас. Ама още не ни е дошла музата.
Поли, дано на Мина ниюо и няма,само с кихане да си остане.А, на теб ти пожелавам да си починеш.

Лека вечер ви желая.

Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2014 21:48

Здравейте!
Моите фоги вече са по леглата и дори спят. smiling smiley И аз след малко смятам да последвам примера им. Тази седмица Тони е командировка и сама се налага да се оправям с децата. Сутрин е голям екшън, докато ги приготвя и заведа на градина. После паада едно препускане към автобусната спирка... Добре, че колегата предложи да ме взема попът към работа, че поне да не се блъскам в рейса. Вечер пък трябва да излизам малко по-рано от работа, за да прибера децата, че иначе не мога да успея. Нищо, това ще го оправим. Важното е да сме здрави. И аз съм доволна тази зима от присъствието на Ани на градина. Тя поболедува доста септември, но оттогава до миналия четв. имаше само 2 дни отсъствие, но не по болест, а извинени с молба. Миналия петък и вчера бяха първите й два дни отсъствие по болест, по-точно - заради конюктивит. Дай Боже, и занапред да продължи да е здравичка. Божи също отбелязва напредък. Мисля, че хомеопатичното лекарство, което му давам 2 пъти седмично, му действа добре. Но и другото го има - растат децата и придобиват все по-добър имунитет.
Поли, дано няма нищо на Мина!
Нели, голям Казанова този Вальо. Я, как му се отдават приказките. Че и за мацки вече говори. winking smiley
Хайде, лека нощ!

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Изпратено: mimi_76 (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2014 13:38

Здравейте и от нас smiling smiley И ние сме в отбора на здравите /пу-пу/ Две седмици децата се гледаха с баща си в къщи, като превантивна мярка срещу грипа. От тази седмица са вече на детска. Започнали са репетиции за 8-ми март. Кисели са вечер, че там къде спят, къде не спят, а и сутрин ги вдигам рано за детска, но пък и у дома им беше вече скучно и сами изявяваха желание да започват да ходят. Нас ни натоварват извънредно след работно време и през почивните дни. Ту ходя с инкасатор по домовете да събираме пари от длъжници, ту спешни отчети и справки изготвяме под пара. Сега и Бизнес план изготвяме със срок за вчера winking smiley
Всички болни бързо да се оправят. Поздрави и целувки от нас.

Дата: 13 February, 2014 17:11

Здравейте,
Ние сме добре. На Мина й тече нослето, но това може и от зъбите да е. Иначе е весела. Борис е на градина.
Днес ходих да си търся нова рамка за очилата, че Мина ми счупи старата. Ако стъклата не бяха толкова скъпи, сигурно щях да ги прежаля, но просто не можах. Много трудно се намери подходяща рамка и се оказа 180 лв, ама по-добре 180, отколото 500 за нови очила.Купихме си с Тодор коледни подаръци - почти за Великден. Бяхме решили да се оборудваме със зимни екипи за ски. Не че сме скиори, ама обичаме да се разхождаме в планината и сега използвахме последното намаление на намалението и си купихме панталони на половин цена.Много сме доволни.Той се взе и ръкавици, и блуза за под якето. Аз пък преди няколко дни и яке си купих, та вече съм напълно екипирана. Нямаме надежда да ги използваме тази зима, то навън е по-скоро за бански, ама да сме подготвени за следващата. То това си е покупка за цял живот.
Казах ли ви, че чакам една българка да дойде тук в края на месеца. Ще работи по някакъв проект и вече е записала дъщеря си в градината на Бобо. От там ни свързаха и сега съм се ангажирала да й помагам в избора на жилище. Та водим една кореспонденция, разглеждаме апартаменти. Иска да е някъде близо до нас и до градината (а тя градината ни е през две къщи), което ще е хубаво, за да си помагаме и да си дружим.
Та такива емоции и задачи. Трябва да възобновявам и работата по дисертацията, но нещо все отлагам.

Борис

Мина

Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2014 17:30

Здравейте, момичета! Днес ходих до хотела. Първо се дезориентирах, защото не можах да намеря никаква рецепция. Входа, който е сниман води към две стаи и сауна. Потърсих друг вход - няма рецепция - само стаи. През това време отсреща в заведението към хотела си седят 3 шматки и никоя и не пита "За какво сте дошли?" Обадих се на собственика. Той тъкмо паркираше. Появи се 35-40 годишен мъж по анцуг и джапанки. Заведе ме да видя новите стаи. Хубави са. Чисто нови. Леглата са широки и имат големи телевизори. Едната стая беше с голямо легло, като май бяха събрали два матрака, а другата с кръгло. Той се събу за да влезне в едната. После отидохме в ресторанта. Малко притъмнено и невзрачно. Освен това е на нива. Това е залата с барплота. Имаше и друга зала, която малко повече ми допадна. Има вътрешна градина. Ако е топло смятам, че ще ни е най-добре там. Тя е снимана и в сайта. Заградено е и няма да се притесняваме за децата. Има пързалка. Собственикът ме помоли само да уточним горе-долу какво ще се яде, за да се подготви. Скарата се прави пред нас на дървени въглища - и това го има снимано. Той се похвали, че доста разчитал и на ресторанта. Всъщност семейното хотелче е разположено в три сгради с стаи. Ресторанта е отделна постройка. За Петето каза че ще им даде някоя от старите стаи (много му е притеснено за мокета) и няма да има проблеми с кучето. Капаро не иска, но си мисля да го помоля все пак да ни изготви една оферта поне, че да имаме нещо черно на бяло. Бресник е съвсем обикновено село. Няма много какво да се види в него. На няколко км от него има много приятен манастир, който би могъл да се разгледа. Това е всичко за което се сещам.

Дата: 27 March, 2014 13:55

Привет!

Дата: 27 March, 2014 16:07

Проба!

Борис

Мина

Дата: 27 March, 2014 16:10

Явно наистина трябва да се копира заглавието на темата в полето за Тема. Има нещо объркано, ама каквото-такова.
Ние сме добре. Приключихме доста задачи. Остана утре да купим две-три неща още за ремонта на банята в другия апартамент. Тази вечер сме на гости. В събота Тодор заминава за Сараево, а аз в Стара Загора.
Децата са супер. Играят, ядат като бесни и се чувстват добре. Виж аз съм доста гроги вече.

Май,юни,юли,августовската дружина с есенните багри си играе и за Дядо Коледа мечтае.
Дата: 27 March, 2014 21:34

Я и аз да пробвам. Ние пък несме добре. Сами снощи се скъса да повръща цяла нощ и го болеше корема. Сутринта премина на разтройство. Цяла нощ съм прала и чистила, че няма да ви обяснявам какво мазало беше. Несъм спала и минута. Днес на работа карах на автопилот. Сами се гледа с дядо си. Цял ден си е лежал и малко Т е вдигнал, но сега като го гледам изглежда по-добре от сутринта. Дано тази нощ ни е спокойна, че да дремна и аз малко. Оплаках се. А сега ще ви пожелая спокойна вечер. Целувки от насsmiling smiley

Май,юни,юли,августовската дружина с есенните багри си играе и за Дядо Коледа мечтае.
Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2014 22:56

Привет, момичета!

Днес беше тържеството на Вальо. Качих малко снимки във ФБ. Утре ще се впиша повече, и без друго сме си вкъщи с дребака.

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Изпратено: krisko-mam (IP регистриран)
Дата: 1 April, 2014 20:19

Здравейте дружки!

Готови ли сте за тазгодишната сбирка smiling smiley
С голямо нетърпение я чакам.

Ние сме добре. Няма болни. Криско палавее както всички деца. Надявам се тази година да се отпусне повече и да си играе с децата.

До скоро виждане момичета.

Много целувки и здраве на всички

Дата: 8 April, 2014 23:44

Здравейте, дружина!
Тук е малко тихичко нещо, но се надявам да е временно явление. Биберонската ни среща беше страхотна емоция, както всяка година. Брестник е едно смотано село, а и хората които ни посрещнаха бяха такива. Градината не беше открита, защото не бяха довършили ремонта на навеса. Сервитьорката минаваше от време на време, защото мухабета и беше по-сладък от клиентите. Наложи се да им поискам метла и чували за боклук, че да се сетят, че искат или не след като сме казали, че ще сме в градината, значи така ще е. Това си имаше и предимствата, защото бяхме сами и си преместихме пързалката под навеса да ни е наблизо. Децата полудяха от радост. Те снимките разказват по-добре от колкото бих могла да го опиша. По някое време се разделиха на момичета и момчета. Дамите се заеха с творчество, а господата окупираха двореца. Когато се събрахме всички решихме да отидем до манастира Св. Врач. Мястото е много приятно, но пътят е труден. Последният участък е тесен, стръмен и с много завои. Горе Дядо Николай е изсипал няколко камиона с пари и всичко е много ново и избарано. Мисля, че има възможност и да се остане да се преспи. Има и страхотна поляна в близост, подходяща за барбекю. Лили навърза Мими, като и каза да събира семенца, които всъщност бяха овчи барабонки. После беше едно голямо тичане и търкаляне по тревата. Момичетата ни събраха красиви пролетни букети. Любчо грабна децата и ги въртя кога по едно, кога по две, че и по три дори. Те го обсадиха и му се отплатиха с възторжени викове "Сега мен! Сега мен!". Вечерта получихме страхотно обслужване от една страхотна сервитьорка, а и кухнята им беше мн добра. Имаше и изпълнения де. Пристигна една бабанка да събере парите за стаите и за закуската. Шефът се покри през това време разбира се и то не случайно. Оказа се че малко сме се били "не доразбрали" и три семейства платихме малко повече от сумата за която се бяхме разбрали. Честно казано стаите си заслужаваха парите, но пък селските му номера на дребния тарикат край нямаха. Много се извинявам на всички и дано не ви е отнел от хубавата емоция Жоро. Да се върна на празненството. Подаръците бяха чудесни или поне нашият. Лили получи от Мими керамична касичка с боички, която вече е украсена и напълнена и една книжка с животни които трябва да изрежем и сгънем. Не знам как удържах фронта да не започне още в колата да боядисва. Имаше и конфети и балони. Любо се захвана да прави животни от дългите балони. Единственият проблем беше, че му бе за първи път и не знаеше много как. Децата се гониха, тичаха и се смяха до тъмно. Тошко заспа по някое време. Лили падна и си посини хубаво коляното. След това сама избра спокойствието и седна да рисува. То тишината не беше за дълго, защото от умората и превъзбудата започна да се кара с любимата си Мими. После играта продължи още малко. Като излязохме да пушим Сами задъхан се скри зад Маринка, но кака Мая го догони, хвана го за ръка и го повлачи с думите: "Хайде в двореца!".
За закуска поръчахме банички. На мен ми харесаха. Бяха топли. След това тръгнахме към Бачковския манастир. Там най-голямата атракция беше агнето (или може и овца да е, но аз не им разбирам) Важното е, че децата много си го харесаха и го храниха докато не отказа. Сбогувахме се с по-голямата част от компанията на шадраванчето в градинката пред манастира. Ние останахме с Деси от Шумен да разгледаме сергиите, а останалите тръгнаха. Гери обеща, че ще дойде пак на Бачковския манастир за да я заведем на водопада по нагоре. Петя пък предложи догодина да се съберем на Мелник и групата харесахме идеята.
Това беше моят поглед. Очаквам и другите да добавят каквото съм пропуснала.
В понеделник пък празнувахме рожден ден на баба ми. Да ми е жива и здрава стана на 86г жената. В петък пък ще празнуваме 80 годишнина на Любчо на баба му, в неделя Цветница, после Великден, 30 годишнина на кумата ми. Много ми е наситен на празници този месец, а като свърши на 1 май племенницата ми има имен ден.
Оставям ви, че ми е изморено. Ще пусна една пералня и си лягам. До скоро!

bg-mamma.com bg-mamma.com

Дата: 9 April, 2014 23:33

Явно вече няма да пишем тук, ама да пробвам все пак.
Ние сме доникъде. В събота децата се разболяха. Настинаха ли, вирус ли ги хвана не знам, ама носовете им текат като лейки. Съответно и ваксината пропадна. Дето се вика, ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш. Както и да е, днес ги оставих в сравнително добро състояние в Стара Загора и се върнах в София по мои си работи. Планът беше друг, но претърпя промяна.
Чувствам се адски изморена. Тези пътувания буквално ми изцедиха силите, а и покрай децата, татко и тотално разбърканият им режим, съвсем окапах. Възлагам надежди на няколкото дни в София, сама, без деца и с само с два-три ангажимента, малко да се даврандисам.
Правим банята в апартамента в Павлово. Оказа се, че нещо сме объркали плочките и онзи ден майсторът звъни, че не стигат. Ама те това го разбрали едва като налепили почти цялата баня. Естествено, не можахме да намерим плочки от същия нюанс. В крайна сметка ги разлепиха преди да са стегнали и купиха и налепиха други. Добре, че банята е малка и става дума за пода, а не за стените. Та 3 квадрата гранитогрес ще ни излязат на цената на 10. Ама и да се ядосвам, няма смисъл. Приключвваме с банята и след една година може да шпакловаме и боядисаме. И без друго на мен не ми се ходи да живея там.
Такива работи от нас.
Много скромен снимков и повествователен материал от срещата. Съжалявам, че не бяхме, ама наистина съм на предела на силите си, а както знаете моят предел е доста голям.
Хайде постегнете се малко и разкажете какво ново при вас. Как са децата? Какви нови бисери произвеждат, какви постижения имат? А какво решихте за училището - кога ще ги пускаме на 6 или на 7 годин? Че ако е на 6, то няма много време.

Борис

Мина

Дата: 10 April, 2014 00:13

Поли, радвам се че писа. Ако не в този форум в друг ще си направим тема и пак ще се съберем. В профила на Маринка и на Слави са снимковите материали. Чакам и Гери да качи. Аз съм без фотоапарат и разчитах изцяло на другите. Ти си почини сега няколко дни, пък децата има кой да ги поглези и излекува. Имало да става и станало, не се ядосвай. При мен е натоварен графикът и не смогвам да се оправя с ежедневието. Прекъснала съм си университета от много време. Колегите ми дават зор да го завършим. Аз почти се бях отказала, защото приоритетите се променят и много трудно вече ми влиза който и да било учебник в главата. Освен това и като си знам съсредоточеността проектант от мен няма да излезе. Въпреки това професиите с тази диплома не се изчерпват с проектирането и за това реших да си дам последен шанс. А и съм минала по-голямата част от нещата. Освен това ме гони някаква депресия, защото периода на майчинството е доста еднообразен. Много ми е разхвърляно в живота.
Трябва да лягам. Малкия се събуди. Лека!

Христис Воскресе
Изпратено: bubole4ka_pr (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2014 10:09

Живи и здрави бъдете момичета и скадки дечица.
От последния пост на Петето се мъча да пусна един мой и май разбрах какъв е проблема.Сега ще опитам да постна старите писания.
Здравейте мили момичета.Хайде наистина да се съвземем и активираме.
И аз се самозабравих. Вкарах се в едни филми както само аз си мога.И аз като Плами изнемогвам, ама нали е все за добро.
Чудесно сте си изкарали, ама за догодина искате още по далеч да отидете, че ептен да не мога да дойда.По закона на мърфи и нашето пътуване пропадна. Крумчо се разболя и така чаканата отпуска се превърна в болничен.Днес дори си взех още няколко дни.Аз за да се отеша, че ни няма на срещата с отделените парички реших да си купя нещо полезно и инвестирах в.....косачкаааа голяма, мощна, хубава.Чакам да спре да вали и да се развихря в двора.миналата седмица се разходих до един разсадник и сега си имам прекрасни каскадни и не само теменужки, рози.Чакам петуниите и да си заформя един чуден кът за отдих в двора.Снимките още не съм разгледала, но и това ще стане.
В личен план работя на няколко фронта.спомняте ли си,че миналата година споменах за един проект-етнографски кът за чуждестранните туристи, които пристигат по река с цел полуляризиране на занаятите и разбира се търговийка.Е, вече е факт и работим с пълна сила.Имам си иконогравско ателиенце.Изработвам и галантерийка-герданчета и гривни с кръстчета.Много добре се чувствам,когато ходя там, колегите ми по ателиета са прекрасни и много се забавляваме с нашия развален английски и немски. По повод на езиковата бариера, аз постепенно я топя, защото вече четвърти месец съм на интензивен английски и с моя "каспичански" английски успяваме да въртим алъш-вериша.Отделно дето си ходя на работа от 8 до 17.Домашни с Калина, работа по къщата не знам кога свършва деня и кога е дошъл следващия.Но пък се чувствам толкова добре, развивам се, успявам с планираните дейност. Остана само да измисля как да се дипломирам и кога да дойде трети номер и готово.
Децата са много добре иначе.Цяла зима почти не са боледували.По нещо леко на крак.Калинка от утре е по цял ден на хиподрума.Стартира държавно първенство по различни конни дисциплини.Нейния клуб е организатор и сме и написали извинителна бележка.Изявата на най-малките от нейната възрастова групе е в събота.
Крумчо е дивак и половина в поносими граници разбира се.Все още нямаме мебели из къщата и той е много щастлив.Навсякъде има коли и всякакви движещи се машини.Непрекъснато разиграва сюжети с колите си и може по цял ден само това да прави.За щастие започна и с други неща да се заиграва.Хареса му да оцветява и за мое успокоени започна да използва цветове различни от черното.в началото на учебната година ме попитаха в градината дали нещо го тревожи човека, дали имаме проблеми в семейството защото бил искал само с черно да рисува.Може пък да стане някой график човека.
Хайде вписвайте се, сега ви оставям и наистина ще гледам да се вписвам....
Иначе към днешна дата няма кой знае какво около нас.Децата растата ,работата върви, слънцето най - накрая пекна тук, че да мога да си окося двора...
хайде вписвайте се...

Редактирано 1 пъти последният път 20.04.2014 10:19.

Страници:  <<123456789>>
Страница:8 от 9

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.