Детство : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
запек и нещо като хемороид на 3 год? възможно ли е?
Изпратено: ivona_s2002 (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2006 21:25

Здравейте. Имам следния проблем. Сина ми е на 3 год. и половина. Преди месец беше болен и пи антибиотик и след това се запече доста. Пробвах с разхлабителни и подействаха чак след 5-6 дни. При първото изхождане много плака и му излезе нещо като хемороид на д-то. Оттогава е ад. Слагам бизалакс свещички, мажа го с крем за хемороиди, но още много го боли. Доктора му каза да изчакаме още няколко дни и ще трябва ако това продължи да влезем в болница за изследвания. много съм изплашена. Случвало ли се е на някой нещо подобно, защото не намирам инфо по въпроса? предварително ви благодаря.

Редактирано 1 пъти последният път 06.03.2006 21:27.

Re: запек и нещо като хемороид на 3 год? възможно ли е?
Изпратено: ani_2679 (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2006 22:40

ivona_s2002, не съм чувала за хемороиди при деца, но в днешно време нищо не ме учудва! Природата така се е изродила, че има направо извращения! Моят син също е много "запечен" и доктора каза да яде мнооого плодове (без банани).Най-много помага кивито сутрин на гладно. Не е зле да направите изследванията! Стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено!

Lilypie Baby Ticker
[www.bgphoto.net]

Изпратено: mai4o (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2006 23:02

На мен не ми се е случвало и немога да ти помогна много.Знам само,че овесените ядки помагат много при запек.Можеш да му дадеш и отварата да пие.Желая ви бързо оздравяване. pregradka

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 00:34

Овесени ядки thumbs up -сутрин с кисело мляко ,на обед в супичката и където ти падне можеш да ги слагаш.Много е важно да спазвате режим само на разхлабващи храни няколко дни.Надявам се бързо да оздравее детенце и да не се налага да влизате в болница. detelina

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 07:58

Вариш тетра и го слагаш детенцето да се кисне в един леген с д-то.Гарантирам ти че помага и всичко ще мине.С първата бременност получих хемороиди след 15 дена всичко изчезна.А за запека само разхлабващи храни -мляко,доматен сок и всичко каквото се сетиш.Ако има нещо друго питай!!!

[img][/img]

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 09:46

И ние се борихме със запека около година. Незнам -това, което ви се е получило - консултирай се с лекар за него. Но за запека - в никакъв случай не оставяй детенце повече от 2-3 дни да не е акало, после става много по-трудно, травмиращо и за него и за теб, моят син от толкова болки и мъчене, милия се беше отказал изобщо да ака, като имаше ако тичаше в другата стая, клякаше в ъгъла и се стискаше, ужасен, беше го страх. Така като се справихме със запека с хомеопатия, после дълго време се борихме и с този негов страх, което е доста трудно. Дано всичко се оправи! uspeh

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 10:04

Взимаш от диетичните щандове пшеничени трици и всеки ден по една суп. лъжица в кисело мляко или Активия. Много добре прокарва.
Ще се оправите! detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 7 March, 2006 10:38

Много ви благодаря за подкрепата. Orxideal, какво е това тетра. Предполагам, че е някаква билка. А за хомеопатичните лекарства какво точно давате? Не ни се е случвало досега и не съм наясно. И мога ли така да си купя и да използвам някое, или трябва препоръка от хомеопат? Все пак предполагам, че ако не помогне, поне няма да навреди.

Дата: 7 March, 2006 10:52

Не, не е така, може и да навреди, т.е. да задълбочи проблема, ако не е най-подходящото. Дано другите мами, ползвали хомеопатия се включат с мнение, защото аз не съм сигурна дали това се отнася за ниските потенции или само за високите.

Изпратено: li0n (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 11:06

ivona_s2002 Написал:
-------------------------------------------------------
> ... какво
> е това тетра...

Тетрата е смрадлика, може така да я знаеш - едно и също е smiling smiley

Йордан

Виктория

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Анелия (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 11:08

тетрата е смрадлика.
Иначе може и с калиев перманганат да се правят бани, но трябва ад се внимава изключително много да не е концентриран разтвора. Слага се кал. перманганат само колкото да порозовее водичката и там се кисне дупето.

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 11:34

Момичетата са ти казали тетра е смрадлика но и както и да го кажеш в аптеката все ще те разберат.На опаковката пише как се вари за външно приложение.Дори да няма хемороиди ,а само да му е разранено д-то ще помогне пак.Много е ефикасно и бъди сигурна че няма да навреди, а само ще облекчи детето.

[img][/img]

Дата: 7 March, 2006 11:50

Мерси много, момичета. Още сега ще купя смрадлика. Незнам само как ще се преборим да стои и да се кисне. Аленна, искам да те попитам как се справихте със страха, и моя син е така - плаче като му се приходи, стиска се и ляга да спи. Не знам вече как да му обясня, че така става по-зле. А сега му сготвих супа и вместо фиде или ориз сложих овесени ядки - дано я хареса. Мисля да ги включа в повече храни, дано помогнат.

Изпратено: Цвета (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2006 11:53

Здравей

и аз имах подобен проблем с дъщеря ми, но без хемороидите.
Освен храните които са ти написали другите мами включи също лютеница/червени чушки, само бонус или друг такъв хляб и най-вече супи.
На нас това което ни помгна е всеки ден по едно и също време сяда на тоалетна и си обещаваме подаръци и т.н и така докато свикне.
И все пак моята дъщеря не прави ако всеки ден, но пък и аз съм така, така че не се притеснявам особено
Стискам палци да ви мине бързо!

П.С. А и намалете шоколодовите неща, че и те запичат

Дата: 7 March, 2006 12:00

ivona_s2002 Написал:
-------------------------------------------------------
> Мерси много, момичета. Още сега ще купя смрадлика.
> Незнам само как ще се преборим да стои и да се
> кисне. Аленна, искам да те попитам как се
> справихте със страха, и моя син е така - плаче
> като му се приходи, стиска се и ляга да спи. Не
> знам вече как да му обясня, че така става по-зле.
> А сега му сготвих супа и вместо фиде или ориз
> сложих овесени ядки - дано я хареса. Мисля да ги
> включа в повече храни, дано помогнат.

Ами трудно - с много обещания, които задължитено изпълняваме, що коли му купи баща му grinning smiley но нямаше как. Отиваме заедно в тоалетната, слагам го да седне и клякам до него като му държа ръцете, говоря му, обещавам му, понякога не иска, дърпа се, след малко пак пробваме - случвало се е по 5-6 пъти на ден да го правим, докато стане. Като стане няколко пъти детето вижда, че не е страшно и следващите пъти е по-лесно. До ден днешен сме така - от време на време, не всеки ден, но....не давам никакви лекарства.
С много нерви, упоритост, гушкане....
Виждам, че Цвета и те по същия начин действат...
Дано се справите скоро...

Изпратено: lorys (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2006 10:23

големият ми син ,почти на същата възраст имаше за определен период такъв проблед ,хемороида дори изкърви от твърдото ако , така се бях изплашила ,но при вглеждане се забелязва хемороида на отвора на ануса , но самия той отшумява ,проблема с изхождането е основен , чувам от приятелки ,че е доста трудно

Пиши как се развиват нещата !!

Wnimanie!!!! Warning!!!! Achtung!!!
Моля, вземете под внимание, че мнението в този пост е възможно частично или напълно да не отговаря на изискванията, ценностната система и всичко, в което са вярвали някои изтъкнати членове на форума.

Дата: 8 March, 2006 13:51

От вчера започнах и бани със смрадлика, все още няма ефект, може би трябва време и упоритост. Lorys, на твоето детенце от самосебе си ли мина? Ние сме вече две седмици така, не ми се ще да влизаме в болница, тези прегледи са ужасни, ще му завират по дупето разни работи и ще го травмират още повече. Всъщност и доктора не беше 100% сигурен, че е хемор., но излиза само като се напъва и е като грахово зърно тъмнолилаво, след това се прибира, сигурно е точно на отвора.При вас така ли беше?

Дата: 8 March, 2006 14:13

по това ,което описваш си е чист хемороид , абсолютно същото беше ,та нали хемороида е вена ,лилав е от цвета на кръвта и излиза при напън , мисля ,че правихме баните с калиев перманганат , но нищо друто не съм предприемала
Само се скри като спря твърдото изхождане !!

Моля, вземете под внимание, че мнението в този пост е възможно частично или напълно да не отговаря на изискванията, ценностната система и всичко, в което са вярвали някои изтъкнати членове на форума.

Дата: 8 March, 2006 15:56

Lorys, А според теб калиевия перманганат по-добър ли е от смрадликата? Чесно казано за пръв път го чувам, просто не ми се е налагало...

Редактирано 1 пъти последният път 08.03.2006 15:58.

Дата: 8 March, 2006 16:04

Иви да ти кажа ,честно незная ,за по-добро ,но смрадликата е чудесна билка , а калиевия пермант(ганат съм ползвала и за проблеми с патата на големия бати
Но ако трябваше да избирам ,бих редувала
през няколко часа бих го оставяла да седне в легенчето или коритото с вода , да си поиграе като междувременно във водата има единия път смрадлика ,другия едно или две зрънца калиев

поне моя малкия е на 2 и 5 и обожава да си седи във водата след пишкане

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.