Детство : © Български Бебе Център
за много запушено носле
Изпратено: dora (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 08:22

Здравейте, мами. За първи път пиша в клуба, но редовно го посещавам от доста време. Затова моля за съвет. Денислав /утре става на 2 години/, е с много запушен нос и вече две нощи не може да спи. Няма сополи, а само не може да диша. Профилактика - с лайка ,олинт, стеримар и Нисита за мазане, но няма ефект. Дайте съвети, моля ви, не се издържа това безсъние.

Re: за много запушено носле
Изпратено: dora (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 08:26

и още нещо да добавя - пие Суметролим, но няколко пъти дневно, от неделя насам, вдига температура около 37,5 - 37,7. как да я сваля трайно тази пуста температура?

Изпратено: Deni (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 09:27

Мога да ти предложа преди лягане да вземе много гореща вана, след която със сигурност ще му се отпуши нослето и после веднага слагаш капките, които ползваш. Също така му направи разтривка на гърдите с някакъв загряващ крем ако имаш или ракийка. Може и около нослето да го направиш ако детето позволява.
За това, че вдига температура педиатъра какво казва? Трябва да разбереш от какво е - червено гърло, инфекция или друго.

Lilypie Baby Pic

Lilypie Baby Ticker

Изпратено: Mimi14 (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 13:03

Здравей, за запушен нос и сополи аз правя отвара концентрат от 100мл вода 1супена лъжица Лайка 1чаена лъжица мед.
Кипваш водата слагаш лайката и чакаш да се изпари половината вода, става черен концентрат лайка. Прецеждаш чая и докато е топло слагаш меда, изчакваш да изстине и на 2-3 часа слагаш пълна пипетка във всяка ноздра.
Успех

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 13:16

Тази Т. не трябва да я сваляш-организмът се бори сам .Но задължително заведи детенце при педиатъра.Разтривки с концентрат на дете не се правят-освен че спиртът може да увреди кожата,да получи детенце алкохолно натравяне или алергия някаква,загряващи компреси и разтривки не се правят когато има Т.Най-добре се обади на педиатъра.За запушен нос много лесно и ефикасно:На клечка за уши слагаш малко мед и пъхаш в нослето,малко е неприятно ,но ефекта е страхотен.По същоет начин действа и ако сложиш краве масло.Но това върши работа само за отпушване-не лекува.Ето, прочети за Т.:[medicalbg.com]

Изпратено: Aleda (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 14:28

Да и ние сме от 11 дена със ужасна хрема. В началото и аз изредих всичко, което спомена и освен това капки Хибитан/които до се га ми помагаха много/ и ефекта беше нулев. Започна да спи спокойно чак когато й намазах нослето с мед - взимаш клечка за уши, пъхаш я в захаросан мед, така че да полеплне малко мед по памучето и намазваш нослето отвътре, докъдето стигнеш.... Много време ми трябваше да се реша на тази омазана стъпка, но ефекта беше потресаващ. Не изчезна хремата, но силно намаля и тя взе да спи спокойно.

Изпратено: VERONIKA (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 14:52

Ние правим едни много гадни промивки с физиологичен разтвор, отпушват страхотно и изчистват, ако има секрети.
Над мивката наведена напред главата и тялото и с една спринцовка с физиол.р-р се впръсква първо в едната ноздра, изтича секрет от другата и така се редуват ноздрите докато изтиче само вода. Много е гадно, но много ефикасно или ако може да смърка солена вода, но сигурно на 2год.няма да може

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2005 16:53

Aleda Написал:
-------------------------------------------------------
Започна да
> спи спокойно чак когато й намазах нослето с мед -
> взимаш клечка за уши, пъхаш я в захаросан мед,
> така че да полеплне малко мед по памучето и
> намазваш нослето отвътре, докъдето стигнеш....
> Много време ми трябваше да се реша на тази омазана
> стъпка, но ефекта беше потресаващ. Не изчезна
> хремата, но силно намаля и тя взе да спи спокойно.

thumbs up Изпитан метод. Като бях малка, захаросаният мед ме излекува от налепи в носа. Върши много по-добра работа от всичките капки и мазила.

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2005 06:42

Първо ЧЕСТИТ 2-ри РОЖДЕН ДЕН на Денислав
Да ти е жив и здрав и много да го слушкате.

Относно твойта питанка, напълно подкрепям Deni. Топла вана за около 10-15 мин. и вси4ко от нослето ще излезе навън, ако нямате вана, пускаш душа с гореща вода за да стане пара и влага от водата и така ще стоиш с детето в банята пак 10-15 мин. това е изпитано и работи без отказ uspeh а и детето не се мъ4и. Температурата не е за притеснение щом детето не вдига над 38, но е додре да се посъветваш с лекар.

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Изпратено: mama Dani (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2005 17:22

Днес виждам ,че и ние на там вървим-откакто е станал следобед само мрънка и си търка носа.Аз в такива случаи веднага тичам до аптеката да купя витамин с и слагам по 2 капки във всяка ноздра.Миналият път имаше много добър ефект.На следващия ден хремата я нямаше.

Lilypie 3rd Birthday TickerLilypie 6th to 18th Ticker

Изпратено: svetla_vass (IP регистриран)
Дата: 14 April, 2005 09:03

Има едни черни капки "Коларгол" май се казваха, правени са и се препоръчват при трета сливица.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.