Детство : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567891011...Последна страница>>
Страница:6 от 16
Re: Слънчице ни се усмихва от небето, сладки варненчета шляпат весели в морето hot smiley
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2008 19:47

Момичета, помагайте спешно. Връщаме се от пулмолог. Изписаха ни отново антибиотик и капки за нос и т. н. а хомеопатката най-вероятно ще е против. Тя пък се канеше да ни даде имуностимуланти. Но и двете едновременно няма смисъл и не може да се пият, защото ще се дублират веществата на имуностимулантите. Кои лекарства да купувам?
Пламен няма температура и спазми в дробовете. Има обаче възпаление на фаринкса и заради това ни изписаха антибиотика...

Re: Слънчице ни се усмихва от небето, сладки варненчета шляпат весели в морето hot smiley
Изпратено: бен (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2008 21:10

Мери,знам те е страх да го направиш мила,обаче аз бих слушала хомеопатката.Мисля,че ти ходеше при добра такава.Идете пак ако трябва и обясни каква ви е диагнозата.
Преди месец Нико направи отит,аз послушах личната и дадох АБ,в реузлтат на който веднага след излекуването ни лепна грип и Нико започна да кашля и вдига висока Т.Не се дадох,въпреки,че личнта отново отсече,че е със обструкция и е наложителен АБ.Само аз си знам какво ми костваше да свалям 40 градуса с белтък,а не да дам каквото са ми казвали.Обаче успяхме.НИко вече е здрав.Аз нямам тук свестен хомеопат и лекувах по-скоро бабешки.Стискам палци да се излекувате бързо и да спрат мъченията.
Аз пуснах търсачка и виж какво открих:
"Фарингит

Възпаление на фаринкса (задната стена на гърлото).
Симптоми:
В детската възраст фарингитът обикновено е съчетан с възпаление на съседните структури сливици и нос. Това са най-честите инфекции при децата. Причиняват се основно от вируси и са много заразни. Затова най-много боледуват децата в детските ясли и градини, поради близкия контакт помежду им. Заболяването протича по-тежко при кърмачетата.
За фарингита е характерна сухата, дразнеща кашлица. Може да има и повръщане, защото фаринксът е много чувствителна зона. При по-големите деца инфекцията може да хронифицира и да се получи хроничен фарингит. Децата се оплакват от дразнене на гърлото, суха, дразнеща кашлица, която се усилва сутрин и вечер.
Лечение:
Фарингитът не се лекува с антибиотици, те не действат на вирусите. Използват се при усложненията. Улеснете състоянието на детето с капки за нос, лекарства против температура, инхалации, гаргари, мед, чай. Осигурете чист и влажен въздух на болното дете. Не забравяйте естествените витамини."Копнах го от сайта на моето дете,но линк нещо не мога да сложа.

В памет на НАЯ!

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2008 22:01

Мери,ти си решаваш,мила!Съжалявам,че отново имаш големи тревоги! uteha
Калоян след изписването от болницата с пневмонията изпи още един АБ за доизлекуване и след това физиотерапията.Да чукна наближава годината от нея.
Аз лично бих се доверила на пулмолога предвид серизната предишна диагноза и спазмите,които ти прави Пламенчо! spamafote smiley
А за терапията нямам думи,условията са противопоказни за деца с дихателни проблеми,но това е положението! sad smiley

Дата: 17 July, 2008 22:51

Ами аз дадох вече антибиотика... Но при изписването си пихме 5 дена от него де... Само че след тая пневмония ме е страх да не потрети, защото вече изпихме най-силните антибиотици и други няма как да ни изпишат! Така че няма да рискувам! Не искам пак да влизам в болница плъзнала цялата в мухъл, който само обостря белодробните заболявания, а в същото време да го тъпчат венозно с кортекостероиди. Пак ще отидем при хомеопатката след този антибиотик и ще и купим нейните имуностимуланти.
Просто в момента нямам сили да се доверя на хомеопат!

Изпратено: hipi (IP регистриран)
Дата: 18 July, 2008 10:10

Мeри, съжалявам за всичко, което ви се случва и се налага да преживеете, особено Пламен! Дано скоро нещата се оправят и детето да бъде окончателно излекувано! Наистина голяма смелост и воля се изискава да си лекуваш детето с хомеопатия! Аз лично , за моето съм избрала среден вариант-поддържаща терапия с боаронска хомеопатия от м. септември до м. май,а през лятото давам вит.Ц и осцилококцинум 1 път седмично. За всяка негова болест се съветвам с личната му лекарка и когато нещата се усложнят, давам антибиотик. Честно да си призная, не ми стиска да го лекувам само с хомеопатия! Пожелавам ви да намерите най-добрия и удачен вариянт за лекуване на Пламен!
Направо съм потресена от снимките от Терапията! Да не дава Господ, някой да стъпва там, но понякога е наложително! Не ги е срам! Направи ли фоайето като на 5-звезден хотел, горе болните тънат в мизерия и мухал!
Ние сме горе-долу добре.Изкарахме по 1-2 летни вируса, но уж вече сме добре (да чукна на дърво!). Аз съм още на антибиотик, че имах ужасни болки в гърлото и чак костите на пръстите на краката ме боляха, но съм вече на оправяне. Стоил гледам, че ми гъгне и накашля, но пък иначе няма сополи и температура, дано при него антибиотика да се размине. Много гадни тези летни вируси! Много да се пазите!
Много сме несериозни със срещите! Хайде другата седмица да вземем да се организираме, че много ми е домъчняло за всички! Даже скоро Стоил се беше присетил за Галито и Раичка и Емито на Криска и ме караше да се обадим, но пък не бяхме много здрави, та му отказах и обещах, че друг път ще го направим!

Редактирано 1 пъти последният път 18.07.2008 10:12.

Изпратено: Geiza (IP регистриран)
Дата: 19 July, 2008 00:10

Да,потресаващо е в Терапията,минала съм през всичките гадни стаи.
И аз в момента се чудя дали да отида при хомеопат,обаче при мен мъжа ми е проблема,не се доверява.

Мери,при Хаджиева ли ходите или някоя друга.Изчаквах да видя състоянието на две съседчета тук,еми помогнала им е явно,така и не взеха да пият СИнгулара а бяха с непрекъснати пристъпи и двете.Пневмонии,бронхити и всички екстри.Та се чудя още.
Моята ГАбриела още е със задна хрема,снощи в 2 часа се давеше и кашляше от храчки.През деня като и застане някоя на гърлото чак присипнало ми говори,не иска от инат да я изкашля.
Купих и хомеопатичен спрей за нос,обаче чак като се прибрах се усетих че Хустагила,който взех да давам за отхрачване съдържа алкохол.Еми,какво да правя,вече давам така.Ще гледам да има поне час разлика между двете.

www.bg-mamma.com

Изпратено: Nadejda26 (IP регистриран)
Дата: 19 July, 2008 09:19

Мерка, как е Пламен? Дано се спре с тези болести, ами то лятото заминаsad smiley
Ние сме много добре, но вечно в движение smiling smiley Сега за 2 дена ще обиколим всички баби, дядовци и прабаби и прадядовци и заминаваме за 10 дена за Несебър (само аз и Христи ).

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 19 July, 2008 09:44

Мери, според мен имуностимулантите (но не хомеопатични, а билкови да речем) не са никак за пренебрегване, при нас много помагат, в комбинация с вит. С и калциев глюконат, плюс билкови чайове. Аз като че ли повече клоня към билколечението отколкото към хомеопатията. Всяко детенце е различно и при всеки нещата различно помагат. С хомеопатичните не съм запозната, не сме стигали засега до такова лечние, както и до АБ, оправяла се е с горната комбинация до момента. Но съм ги давала само ако се раболее, иначе като е здрава нищо не давам. После те могат се дават паралелно с антибиотичното лечение или след това и спомагат целия процес.
Пак да кажа, всеки организъм си е различен, за един едно действа добре, на друг друго. Така, че успех, да си намерите правилното лечение и да ги забравите вече тези работи. Пишете как сте.

Редактирано 1 пъти последният път 19.07.2008 09:50.

Дата: 21 July, 2008 10:46

Здравейте!
Благодаря на всички ви за вниманието и подкрепата. Пламен се чувства добре. То и антибиотика като му изписаха се чувстваше добре. Напоследък много рядко прокашля. Но просто лекаря като му видя гърлото и вероятно се позастрахова да не слезе пак в дробовете, защото една трета пневмония нямам идея как бихме излекували! И без това изпи вече най-силноте антибиотици, а към другия тип, които са по-силни направи алергична реакция... И честно казано и аз исках да се презастраховам, защото просто не мога да мисля какво ще правим, ако се случи трета пневмония!
Иначе хомеопата се казва Елия Костова. Не мога да кажа добра ли е, не е ли просто защото аз не и дадох шанс на жената в случая, ама голям страх ме тресе!!!
Крис, а за билкови продукти - Пламен прави алергии от тях. Пробвахме имунобор, но направи моментално реакция! И чайовете са ни противопоказни!
Та ще опитаме хомеопатията определено, само да поспрат лекарите да ме плашат! И ще гледаме така да се стабилизира.
А иначе в момента най-неприятното е, че ни забраниха да ходим на плаж.

Редактирано 2 пъти последният път 21.07.2008 10:50.

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 21 July, 2008 12:13

Ех Мери, много ми е мъчно че се наболедувахте. Дано с хомеопатията нещата се стабилизират! И за плажа тъкмо щях да казвам, да се оправяте, че да ходи Плами и на плаж, а то ще го пропуснете. Нищо, по важното е да закрепне сега, а после ще си наваксате с развлечения за мъника. pregradka

Дата: 21 July, 2008 13:49

Докато оздравеем и май ще тръгваме вече за София и няма да има как да наваксваме с морето. sad smiley
От утре тръгваме на физиотерапия, дано и тя помогне! На личната нещо и стана криво като като и дадох препоръката от Петров. Не успях да разчета какво е писал, ама... Но не ми направи никакъв проблем с направлението де...

Дата: 21 July, 2008 21:05

Мери,важното е,че се оправяте мила.Много добре те разбирам за страха.Направи това,което щяха да направят 99% от нас(вероятността и аз да бях от тях всъшност е голяма).Дано Пламчо се възтанови бързо,а после и хомеопатията ви помогне!

В памет на НАЯ!

Дата: 22 July, 2008 10:42

Благодаря ти Бен! Наистина като изпием и този антибиотик пак ще отида при хомеопатката и ще и кажа, че пак сме пили антибиотик и че сме на нагревки, защото то май и това ще има значение при едно хомеопатично лечение. Все пак са електро-магнитни вълни... И ще видим какво ще каже тя... Но този път първо ще отида при пулмолога, а после при нея, че да зная, че няма да прекъсвам хомеопатичното лечение...

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 22 July, 2008 21:17

Мариянка,Гери ,как са Пламен и Габи,пишете?!
Мери,нормално е личната да се нацупи от факта ,че я пренебрегваш и си водиш детето при друг лекар,да не ти пука де.Аз откак миналата година личната не чу на Коко пневмонията и лично тя ме прати при Петров съм и казала,че усъмня ли се нещо при детето отивам право при него и тя ме разбра.На 2-3 пъти се случи директно той да постави диагноза и да изпише лечение,а тя ми даде само болнични.Може би не и стана хубаво,но пък не го показа ,а и съм в правото си мисля. smiling smiley Готина ми е тя,направления не отказва никога и много си я тача и разчитам на нея за препоръчани лекари-специалисти. thumbs up
Днес Софи ми се обади.Каза,че са тестували Маринчо и имал алергия към домашен прах и още нещо.Ще вадят и трета сливица докато са в Пловдивско.И нейната не е хич лесна ,но ще се оправят нещата,ще ги израстат тия болести те. detelina
Та Мерка тя ми каза,че най-вероятно в края на септември ще водят децата в Сандански.Обади и се ако искаш. smiling smiley
Другите,как сте,не пишете хич!Дано сте добре и се радвате на лятото!
Аз вчера се видях за кратко с Мимка и мравчо сладък Емо.Нагушках гио едно хубаво,а Мимето е станала пицеса,с дълга косица.Малко е тъжна,но това ще се поправи на 31 юли,нали миличка? kiss Галка и тя ни заряза,обикаля Българията май,като се върне да даде подробен отчет със снимкииии!
Лека ви вечер!И дано съвсем скоро се съберем на раздумка!

Дата: 23 July, 2008 10:34

Здравейте пак от мен. Аз май най-редовна станах в темата! Така ми е тъжно, че дните ни във Варна свършват!
А иначе Пламен сякаш е добре. Ходим на физиотерапия. Днес терапевтката ме успокои като каза, че за нея дробовете му не са толкова зле, защото нищо не усещала при масажите, иначе се усещало някакво "бълбукане". Следобед сме контролно при Петров. Дано и той да ми каже хубави неща, че голям страх ме гони! Вече само като мина покрай Пламен и ми мирише на лекарства! Направо ще се натрови това дете!
Иначе Петров ни изписа Киди сиропче и ако знаете дребния почна да се храни като гладно вълче! Не разнообрази храните за съжаление, но поне увеличи количеството, а му трябваше! Много съм доволна!
Деска, благодаря ти, че ми каза за Софи! Може да и звънна наистина, въпреки, че ние началото на септември ще ходим в Сандански, но ще я питам, може пък случайно да се засечем. Алергията им сигурно е към прах и домашни акари... Тя така си върви тая алергия и много, ама много трудно се бори с нея, защото къде няма прах... Милите те! Много са гадни тия алергии!
Хайде да се уговорим да си спретнем една срещичка, много ви се моля! Поне з апоследно да се видим преди да сме заминали за Сф., че после много ще ми липсвате! sad smiley А мие заминаваме преди края на август. sad smiley

Дата: 23 July, 2008 10:57

В седмицата между 4 и 10 август ще съм в Кранево.Насрочете една дата за среща(ама гледайте да не е 7,че има рожденник тогава).
Мерка,радвам се,че нещата се оправят.

В памет на НАЯ!

Изпратено: Geiza (IP регистриран)
Дата: 23 July, 2008 11:27

МЕри,писах и в темата в Сандански,аз съм навита за САндански,ама май няма да стане.Освен ако мъжа ми не се навие да дойде,защото не ни пуска сами.Далеч е,а той е голяма паника.
Габи е добре,гърди чисти,гърло също.Водих я да я види педито.Само и заявих с какво съм я лекувала,нищо не ми е изписвала.Тя е съгласна да пробвам първо с хомеопатия и после да тъпча детето с химии.Давам и още сиропче Хустагил да изчисти храчките.И май и днес ще и пръскам Еуфорбиум в носа,макар вече да не се чува че говори носово.Незнам,дано сме се разминали този път,не я тъпках нито с Ериус,Вентолин.Не ми кашля вечер,само сутрин изкашля по някоя храчка.

www.bg-mamma.com

Дата: 23 July, 2008 12:50

Гери, поздравления за подобренията! Дано не се и наложи да минете на химии... Голям ад е.. ;(
А за сандански дано да стане, много ще се радвам!

Изпратено: Emmi (IP регистриран)
Дата: 23 July, 2008 20:15

Мери, как мина днес при д-р Петров? Гери, радвам се за Габи, дано стоят далеч от мъничетата вече тези гадости. Деска, много се радвам, че те видях, за мъничко беше, но поне си те видях kiss Кокито и Мони, само ги мярнах красавците, големи капанчета на дамски сърца ще бъдат, хубавци големиsmiling smiley За срещи и ние сме на линия. Бен ще идва с момчетата си, да си заформим една срещичка ако искате, на 5 или 6 как ви звучи, ако искате друг ден, както ви е удобно. А до тогава пак можем да се видим, стига да има желаещи. Ние след 17,30ч. сме на линия, има ли желаещи за биричка? winking smiley

Мравчето на мама, на четири годинки стана.

Дата: 24 July, 2008 09:56

Здравейте от мене пак! Вчера Петров ни зарадва, че сме по-добре. Още има останало някакво много мъничко възпаление на носоглътката и трябва много да се пазим! Още 5-6 дена без плаж и после даже препоръча да походим, че все пак морето укрепва...
И аз съм на линия за срещички. Тази седмица сме малко сами с Пламен, че татито ни е в Сф. да си вземе шофьорската книжка и ми е малко скучно, така че много ще се радфвам на някоя среща, а на 5ти-6ти пак... smiling smiley

Страници:  <<1234567891011...Последна страница>>
Страница:6 от 16

Тази тема е затворена.