Детство : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Вреден ли е шоколада?
Изпратено: dida_ (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 22:42

Искам да ви попитам вредно ли е да се дава шоколад на малки деца.Боби е на 1г и 6м и свекър ми всяка вечер му дава по 1 шоколад Своге от най-малките.Аз съм чувала че не е хубаво и му направих забележка,но той май продължава angry smiley

Re: Вреден ли е шоколада?
Изпратено: Сани (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 22:48

За ползата и вредата от шоколада може да се спори. Но всеки ден шоколадче не бих позволила. Фактът, че съдържа захар е достатъчен за това- детето привиква към сладкото (а това става навик за цял живот), развалят се зъбите, натоварва се панкреаса...абе куп негативни последици.

Изпратено: LILI A. (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 22:55

И аз съм чувала, че не е хубаво... Плюс това съм на принципа, че колкото по-късно го опита, толкова по-добре. Бобо до сега не е ял шоколад, не мисля и да му давам скоро... че ще вземе да се "пристрасти" и после няма отърване...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Изпратено: Vasilisa Umnica (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 23:03

Леле! И как заспива след това детето? Аз на моя не му дадох шоколад да близне до близо двегодишната му възраст. Много ме ядосваха разни хора, че все се опитваха да му дадат шоколад. И когато аз обяснявах, че му е още рано и пр. те настояват и му го бутат в ръчичката!
Според мен от време на време мъничко парченце не вреди, но всяка вечер шоколадче! Твърде много е.
Ето го и моето алиби за теб: Кажи на свекър си, че много добре разбираш, че иска да зарадва детето, но че шоколадът предизвиква много тежки алергии. Нали ги знае, днешните деца към всичко са алергични (така е казал педиатърът). Нека му дава бананче, бисквитка, каквото обича детето. Успех!

Lilypie Baby Ticker

Изпратено: dida_ (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 23:43

Vasilisa Umnica Написал:
-------------------------------------------------------
> Кажи на свекър си,
> че много добре разбираш, че иска да зарадва
> детето, но че шоколадът предизвиква много тежки
> алергии. Нали ги знае, днешните деца към всичко са
> алергични (така е казал педиатърът). Нека му дава
> бананче, бисквитка, каквото обича детето. Успех!
>
>
Научил го е още като го види и да му бърка в джоба да си търси шоколадчето.Аз му казвам,че е вредно,а той-"то не е хубаво и да стои пред компютъра,ама той стои"Беше спрял за известно време,но сега го взима в неговата стая и просто немога да го контролирам.Явно ще трябва да взема по драстични мерки.

Изпратено: VERONIKA (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 09:32

Кажи му, че се е обринал от какаото. ако иска да му купува бял шоколоад малък на LZ. Аз давам такъв, че какаото много я възбужда и не мога да я сложа да спи.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 09:46

Леле и моят свекър е същиятsad smiley такива скандали съм имала с него по тази тема - че сега вече не смее да ми се противопоставя - успях да го "оправя"smiling smiley
Ако ти не успееш, ето още една идея - като му поднесе шоколада в ръката, ти предварително си снабдена в себе си с бял такъв или нещо друго, което много обича детето ( гумени мечета, напр.) и ги разменяш ( без или със сила), така свекър ти ще се пръсне от яд, че това, което получава в крайна сметка детето ще е от тебе, пък другото го прибирай за другия ден и изобщо след това не го давай, а ти го изяж ( ако ядеш)winking smiley

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 09:46

А защо вместо шоколад да не дава на детето плод - по-полезно е. Може само веднъж седмично да му дава шоколад (може и голям). Това бих предложила на свекъра. Успех!

Администратор

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 09:53

Миналата седмица на гости дойде свекървата и донесе шоколад на Калина, а тя е само на 10м. eye popping smiley Познайте кой го хапна drinking smiley Не мога да се отърва от това пристрастяване. Но на детето ще го ограничавам. По-добре да хапва плодове.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: gta (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 10:03

Аз също не позволявам да се дава шоколад на детето. Но моите ме слушат, доколкото съм запозната - просто ми приемат логиката като обяснявам за вредите. Позволявам й да хапва от шоколадова вафла, но не цялата, шоколадови бисквитки от сорта на Траяна и такива дребни неща с тънко покритие, но много рядко й се случва да си хапва такива неща.
При моите свекър и свекърва проблема е, че ако не всеки ден, то поне през ден й се купува едно пакетче бестини (преди бяха и по повече) и то този навик не мога да ги откажа, но гледам напоследък са ги поразредили и тях.
Обясни му на свекър си, че не е добре за детето да яде шоколад от толкова малко.

Изпратено: КитиКат (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 11:28

Аз знам, че натуралният е полезен, за разлика от млечния.Обаче не на всеки му харесва angry smiley .
Не мога да ти дам идея как да се справиш съсдядото.Те са по-зле и от децата sad smiley.Но момичетата са дали ценни съвети....

Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 12:04

И аз мисля, че всеки ден е много. Иначе шоколадът съдържа желязо и не е най-вредната храна. Много по-полезен е от зрънчовците например.

Изпратено: Svetla_ (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 12:10

Аз предпочитам да дам шоколад пред вафла например, но 1-2 пъти седмично най-много.

Изпратено: NADEJDA (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 15:22

И НИЕ ХАПВАМЕ -АЗ НЕ ДАВАМ НА ЛЮБИТО - НО БАБА И ДЯДО-УЖАС -ВИНАГИ Й НОСЯТ ШОКОЛАД -МИЛКА И МЕН МЕ ОБЗЕМА УЖАС КАТО И ВИДЯ ИЗЦАПАНАТА УСТИЧКА/ ЗНАЧИ ЯЛА Е ПРЕЗ ДЕНЯ/ НО КАКВО ДА ПРАВЯ- ???????

Animated Letters

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 15:57

Предпочитам да дам шоколад вместо разните му там бонбони,зрънчовци и т.н.т.-всичко ,което имао изкуствени оцветители и консерванти.Шоколадът ми се струва по-малкото зло.Но всеки ден,НЕ!Ама и тия дядовци са едниии...Защо си мислят,че детето ще ги обича повече като го подкупват?Има хиляди начини да прекараш приятно с едно дете!И нашия дядо влачи постоянно шоколади,кроасани и т.н.тНо преди сън в никакъв случай не давам!На дечицата много малко им трябва и са кукуряци!
Защо наистина не предложиш на свекъра си да носи плодове и отвреме навреме шоколад и то бял да купува(абе измисли нещо-педиатъра забранил или нещо такова winking smiley ) uspeh

Изпратено: mama Dani (IP регистриран)
Дата: 6 July, 2005 19:33

Преди известно време Тошко много обичаше шоколад и ние с татко му не отказвахме да му купуваме, защото и без това се чудим как да вкараме някоя и друга калория,а той е доста хранителен.Е, не сме му давали всеки ден.Но когато зачестихме да му го предлагаме, на него му омръзна и сега почти не се сеща за шоколад,даже ми отказваше един, два пъти.

Lilypie 3rd Birthday TickerLilypie 6th to 18th Ticker

Изпратено: kameliq (IP регистриран)
Дата: 7 July, 2005 17:17

Az puk pora4vam ,koito iska da mu kupuva razni blaginki da mu vzima ot malkite 6okolad4eta na KINDER,hem sa mani4ki,hem sa s pove4e mle4ice smiling smiley
Taka i valkat sit i agneto cqlo smiling smiley)

Изпратено: Maria_P (IP регистриран)
Дата: 8 July, 2005 12:22

Аз също купувам от този шоколад на Kinder вътре са няколко съвсем малки шоколадчета и ако не се ядат всеки ден мисля че няма проблем..
Въпроса е все пак да се яде по едно блокче..и може би наистина не вечер...

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 8 July, 2005 12:53

Току що и аз си хапнахwinking smiley

Изпратено: plame (IP регистриран)
Дата: 20 July, 2005 13:14

Аз съм пристрастена към шоколада ,а и въобще към сладките неща.Бих искала Марти да не е като мен в това отношение и за това ще се старая да я предпазя поне до 3 год. да не близва от това сладко изкушение.Моля се да успея да я предпазя,но не знам как ще се преборя с дядо и/моят баща/.Той има магазин за хранителни стоки и всеки път като отидем започва да предлага разни сладки нещица .За сега категорично отказвам с оправданието че не може да яде,че е опасно заради предизвикването на алергии и т.н.,но той не се отказва всеки път да предлага.Добре че Марти още много много не разбира,но като започне ще видим как ще се оправяме.

URL=http://www.glitteryourway.com][/URL]Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.