Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4
Re: Акция "Дупетата" или Веско Маринов за президент! lud smqh
Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2010 00:25

Вижте какво, от няколко дни само чета темата и подминавам, чета и подминавам, ама не мога, не съм такъв човек и ще си го кажа, пък който ще, да ми се сърди!
Някои от репликите по повод на ВМ наистина не са справедливи, ама никак! И на мен не ми е от любимите певци, но пък с ръка на сърцето си признавам, че песни като "Горчиво вино" или "България" струват много, ама много повече от "Тез червени домати" или "В селската баня" - песни, типичен пример за музиката, която трайно завладя народа ни. И като музика, и като стихове са по-стойностни, а също така и като изпълнение. Обливал се в пот, прочетох някъде - ами да, когато човек прави нещо с душа, ще се изпоти! И с това грабва той на концертите си - че се раздава на сцената! По-добре потен, раздаващ се на сцената изпълнител, отколкото пееща на плейбек немърдаща напудрена кукла. Другото нещо, за което му правя евала, е че никога не пее на плейбек!
Друго, също доста грозно, което прочетох - че скачал от партия в партия. Прочетете малко интервюта с него - той никога не е бил член на някоя партия. На такива им се вика "безпартийни". А какво лошо има в това, моля? Да, пял е на предизборни митинги на БСП, сега изпълни песен за МВР - е, и? Да не би БСП и родното ни МВР да са две взаимоизключващи се понятия?... Не правете политика там, където я няма!
Имало е хора от средите на БСП, с които е бил близък. Сега явно са си допаднали и с Цецо Вътрешния. Е, аз не харесвам Цецо Вътрешния, ама това причина ли е да се обявя и против Веско? Това, че аз не намирам ценно качество у някого, не значи, че другите не може да го харесват. За толерантността си говорихме едно време тук...
Съжалявам, ако на някого съм се сторила рязка, но не можах да отмина с безразличие нещо, което мен лично ме възмущава и ми е обидно от него...

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 02.09.2010 00:26.

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2010 10:26

Данивка, аз поне до тук,критики за певческите данни на В.Маринов не видях.Коментарите са какво усещане носи присъствието му, а "хитчето" за МВР, няма как да не бъде забелязаноsmiling smileyНакрая може и някоя ода да изпълни,явно му се отдава,а пък и се раздава човекътsmiling smileyНяма как да сме на едно мнение всички тук, точно в това се изразява за мен толерантността-да приемем ,че има и различно мнение от нашето ,независимо дали ни харесваsmiling smileyЗа чалгата не ми се коментира...А пък и справедливостта е много разтегливо и субективно понятие точно в този случайsmiling smiley

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 2 September, 2010 10:40

Бисе, миналата седмица чух, че и сръбското МВР вече си имало свой химн, даже пуснаха малко от него в новините по битиви (сори, ама ме мързи да минавам на латиница да го пиша). Обаче тяхната песен, сръбската, е в кръга на майтапа, докато тази на ВМ е с идеята да се възпее МВР-то.
Нормално е да има различни мнения, разбира се. Затова не реагирам спрямо ВСИЧКИ негативни изказвания - както казах, и на мен не ми е сред любимите певци. Реагирах само заради един-два поста, които наистина ми се сториха крайно саркастични и подигравателни.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2010 10:43

Дани, никой не те спира да харесваш Веско, твое право си е, нито някой ще те убеждава да не го харесваш, на вкус и на цвет таварищи нет, както е лафът, така, че аз пък аз продължавам да не го харесвам и да ми се повдига от присъствието му и да си имам мое мнение по въпроса за цветообиколките му, точно там е толерантността, аз да не го понасям, ти да го харесваш и всеки да може да се изкаже свободно. По едни въпроси с определени хора сме на едно мнение, по други със същите хора на различно и това си е в реда на нещата.

Редактирано 1 пъти последният път 02.09.2010 10:44.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2010 10:43

Стиховете на "Горчиво вино" са на Евтим Евтимов, а на "За теб, България" - на Михаил Белчев. Музиката и на двете песни е на Тончо Русев. Класни поети и композитор. smiling smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 2 September, 2010 10:47

Дани, тя и българската песен се получи в кръга на майтапа. Най-вече заради балета. smiling smiley

Дата: 2 September, 2010 10:49

Дони, ако има класация за дипломатичност и балансъор-ти ще си най-отпредsmiling smiley

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 2 September, 2010 11:23

Извинявайте, че се намесвам, но и на химна на МВР музика и тест са на Тончо Русев и Ефтим Ефтимов. А песента от всякъде си личи, че е партийно поръчение.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Дата: 2 September, 2010 11:23

shturcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Дани, никой не те спира да харесваш Веско

Ама аз НЕ го харесвам бе, Щурче, даже на два пъти го написах! Не ми е сред любимците, не бих си купила нарочно негов диск. НЕ го харесвам.
Но и не го подигравам.
Между другото, днес проверих - имал повече награди, отколкото съм си мислела, че има...
Тя от де тръгна темата, де стигна...

Дата: 2 September, 2010 11:26

viki_1974 Написал:
-------------------------------------------------------
> Извинявайте, че се намесвам, но и на химна на МВР
> музика и тест са на Тончо Русев и Ефтим Ефтимов. А
> песента от всякъде си личи, че е партийно
> поръчение.

ЕВтим ЕВтимов.
А по какво си личи, че е партийно поръчение (сериозно питам, не се бъзикам или заяждам)? Мислех, че МВР-то е на народа, за пръв път чувам, че било само на една партия...

Редактирано 1 пъти последният път 02.09.2010 11:27.

Дата: 2 September, 2010 11:32

Ааа, Тя темата може да стигне и по-далечеsmiling smileyНа мен ми действа разтоварващо да има подобна спам-темичкаsmiling smiley
Интересно ми е ,за каква публика е написана тази песен за МВРsmiling smileyЩото,ако е само химн на полицията,ами пардон ,аамаааа не звучи,както би трябвало д а звучи един химнsmiling smiley(мое мнение,не ангажирам никой с него).

[galeria.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 02.09.2010 11:53.

Дата: 2 September, 2010 11:33

Daniva Написал:
--------------------------------------------------
> Тя от де тръгна темата, де стигна...
>
Аз се примирих вече, че на никого не му пука каква тема съм пуснала в началото. lud smqh

Бисе, благодаря за комплимента, но едва ли е така. smiling smiley

Дата: 2 September, 2010 11:47

Аз ще си призная, че "Родната полициа" ми е малко смешна и по една друга причина - още като я чух ми заприлича на тази песен: [vbox7.com] grinning smiley

Дата: 2 September, 2010 11:59

А какво ще кажете за това? Уникални кадри!
[vbox7.com]

Дата: 2 September, 2010 12:54

Ха-ха, как са ги изловили на люлките. lud smqh

Дата: 2 September, 2010 13:15

smiling bouncing smiley Ххахахаsmiling smileyЕеее, ма се скъсаха от люшкане,особено двамата в дясно как се засилватsmiling smiley.Непослушни момчета,не знаят ли,че така не се прави tanc

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 2 September, 2010 13:27

Един хумористичен разказ по темата: smiling smiley

Звучете химни по паради!
Петър Краевски

В сградата на Министерски съвет влезе пъргав чичка с вид на шушумига. Имаше стойка на торбест плъх, който се катери по улук. Двете му очички хитро святкаха зад огромни очила с рогови рамки, а над тях като позлатено кубе блещукаше теме на човек, оплешивял още в младежка възраст. Само по слепоочията му се бе запазила рехава косица, която напомняше лавров венец.

Фоайето беше мрачно и пусто. Човечето го прекоси със ситни стъпки и застана пред врата с табелка: „Началник на протокола”. Ослуша се и влезе, без да почука.

- Добър ден, не ставайте да ме посрещате, ще пия кафе. – каза той на слисаната жена зад бюрото. – Аз съм народният поет Евстати Евстатиев. Няма как да не ме познавате. Имам сто и петдесет стихосбирки, всичките преведени на монголски. Нося ви няколко заготовки за химн на различни държавни институции. Ако може да ме изслушате.

Жената отсреща стоеше като втрещена. Десетина секунди в стаята се чуваше само шума от климатика. Накрая тя едва успя да произнесе:

- Как така заготовки?

- Първи куплет и припев. – засече я Евтатиев. – Щом докажете, че проявявате интерес, ще доразвия заготовките в пълнокръвни творби, в смисъл – химни. Криза е, госпожа, и аз се принудих да работя на ишлеме. От коя институция ще започнем изслушването?

- Вижте, в момента нямаме нужда от химни. – засуети се женицата.

- Нямате нужда значи. А какъв беше оня химн за МВР?

Чичката зае патетична поза и зарецитира с насмешка:

Ако някой някъде предава
своето отечество и слава,
ако клетвата за дълг прегази –
моята полиция го пази.

Началник протокола Димитрова гузно замълча. Народният поет се надвеси отгоре й като буреносен облак над гръмоотвод.

- Така значи! Един може да пише химни, а друг не може, а? Аз с какво съм по-лош от колегата Евтим Евтимов, моля? С нищо. Я по-добре чуйте как започвам химна на данъчна дирекция към Министерството на финансите:

Ако някой някъде успява
някак си да се обогатява,
ако ДДС-то не си плаща,
данъчните служби ще го сгащят!

Жената слушаше напрегнато в отбранителна поза.

- Спестявам ви припевите. – пристъпи напред Евстати. – Ще ги чуете, когато получа капаро. Апропо, мисля да възпея всички дирекции по отделно. Например чуйте началото на химна за служба „Митнически контрол”:

Ако някой някъде минава
през граничен пункт или застава
с нерегламентирани товари,
ще го хванат наште митничари!

Димитрова избута стола си още назад, но я подпря стената.

- Схванахте идеята, нали? – повиши глас поетът. – Накрая, като апотеоз, ще заблести куплетът за цялото финансово министерство. Красота! Е, вие с право ще кажете, ама само те ли заслужават тая чест? Спокойно. Помислил съм и за колегите им от здравеопазването, ето:

Ако някой някъде е болен
и в хирургия лежи недозаколен,
съвестта му няма да е чиста,
щом не слави здравния министър!

- Ама как така „недозаколен”? – примоли се госпожата.

- Оставете поезията на нас – поетите! – сопна се Евстати Евстатиев. – Вие просто слушайте и парафирайте. После ще ми покажете къде е касата и кой откъдето.

- Боже мой…

- Като споменахте Бог, не съм пропуснал и дирекцията по вероизповеданията:

Ако някой някъде се моли
кат пролива сълзи и сополи,
нека с Бог, Аллах или пък Шива
да прослави веро-колектива!

- Какъв веро-колектив, какви сополи?!

- Имам предвид колектива на дирекцията по вероизповеданията. Съгласете се, че титула им е прекалено дълъг, за да се побере в метриката на стиха. Не че не мога да пробвам, но цената ще е по-висока. А за сополите може и да се договорим на първа редакция. Виж, химна за министерството на труда и социалните грижи ще се хареса от раз:

Ако някой някъде се труди
с чук, компютър или по бермуди,
ако той дори е безработен –
вечна слава на Младенов Тотю!

- Вие сериозно ли това? Как така Младенов Тотю…

- Сигурно ви притеснява името в произведението? Инверсията е нарочна. Младенов Тотю. Художествен похват. При всяка смяна на политическата обстановка ще преработвам куплета с името на новия министър. Срещу минимално възнаграждение, разбира се. Да предположим, че Емилия Масларова отново се върне на власт. Куплетът ще се редактира така:

Ако някой някъде се труди
с чук и сърп или пък по бермуди,
ако има даже соц-проблеми –
слава на Масларовата Еми!

- Това е някакво безумие! – не издържа началник отдел „Протокол” към Министерския съвет на републиката – Димитрова.

- Това беше бонус. – засегна се поетът. – И въобще как смеете да ми говорите така? Та аз съм народния поет Евтати Евстатиев. Народен поет, госпожа! Народен!

- Като станете международен, обадете се пак! – излезе извън себе си Димитрова и позвъни на охраната.

- Сам ще си изляза. – стисна зъби поетът Евстати Евстатиев. – Язък за химна на бодигардовете към Правителството! Бадева ще отидат и химните на останалите министерства, дирекции, асоциации и комисиите по ресори! Те затова сте на тоя хал вие от правителството! Отивам в Президентството. Там ще ме чуят. И да знаете – не съм гласувал за вас!

Ако някой някъде ни каже
че правителството лъже-маже,
ще скандираме на сто процента –
три пъти ура за президента!

Тропна с крак, па изчезна в посока – „Дондуков 2”.

Източник: [www.public-republic.com]

Дата: 2 September, 2010 13:34

Разказчето много ми напомня стила на Чудомир,който май е а ктуален и днесsmiling smiley

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 2 September, 2010 13:43

Най ми хареса химнът на Министерството на здравеопазването. smqh

Дата: 3 September, 2010 08:25

Резииииил: [www.segabg.com]

Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.