Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Книги
Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2011 18:16

Да си говорим за книги в тази тема.
Коя четете, прочетохте, препоръчвате, искате отзив за някоя книга, любими автори...всичко свързано с четенетo.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Re: Книги
Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2011 18:28

Вчера си поръчах автобиографичната книга" Моята изповед" на Айсидора Дънкан.Нямам търпение! Айсидора Дънкан е балерината ,която е захвърлила балетните туфли и е танцувала боса.Пионерката на модерния балет .Изключително колоритна личност и невероятна балерина...

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2011 18:33

От известно време съм толкова уморена , че нищо сериозно не съм пипвала.Ученичките четат поредицата 12 романа за момичета. "Хайди" и "Принцеса Анастасия" ми идват добре и на мен.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2011 12:53

Уф, сега чета за изпити и нямам време за нищо читаво. sad smiley Като свършат, ще похваля някоя хубава книжка. smiling smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 4 May, 2011 14:01

аз има ли смисъл да казвам чий запален фен съм?
До безкрай мога да говоря колко харесва обожавам Стивън Кинг.
Последно прочетох от него "За писането- мемоари на занаята". Много свежо четиво, страшно чувство за хумор. Има и много биографични данни, човекът се е превърнал от перач в милионер.

Друга книга която ме впечатли много е "Пътят" на Кормак Маккарти. Оставя ти едно мрачно и сиво усещане но въпреки това ми хареса.
А ако имате подрастващи любители на четето, препоръчвам "Реликвите на смъртните". Лично за мен доста по- интересна от "Здрач" (която няма да коментирам).

Да не забравя и Карлос Руис Сафон, много талантлив млад автор в България са издадени 3 негови книги- "Марина", "Сянката на вятъра" и "Играта на ангела".

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2011 21:47

Много хубава книжка.От художествените ,чета „Две момичета в синьо“

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2011 22:17

"Подсъзнанието може всичко" на Кехоу. Тази книга я взех от една приятелка, но майка ми не разбрала, че е чужда и я беше подчертала по страниците. Купих нова на приятелката, а тази си я запазих. Нямах време да я чета и я дадох на детегледачката. След като ми я върна я започнах на едно море, но от купони не я прочетох. После книгата ми изчезна някъде - така и не се сещам на кой я дадох. Помолих приятелката да ми даде нейната, но и тя беше изчезнала по същия начин. ... И ето, че след 3 години тази книга е в ръцете ми отново, но от друга приятелка. В последно време си имам теория, че книгите ме намират в момента, в който трябва да ги прочета. Явно й дойде времето на тази.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2011 22:26

Имам огромно желание да седна и да прочета нещо, но нямам време за жалост. Липсва ми едно времешното четене на книги.

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2011 22:32

Последно четох една повърхностна книга-'Досиета бивши гаджета',беше подарък към едно списание. преди това 2-ра част на дневниците на вампира. Гледам започнали са да преиздават Джеймс Клавел-аз така и не се научих да чета книга на комп-кофти ми е, а с липсата на време и с мики не смея да ходя до библиотека, та каквото си купя-това.

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2011 00:11

В момента не чета нищо.Моето време за четене е в леглото вечер,след като заспят децата.Напоследък единственото,което искам е по-бързо да се добера до леглото и...да заспя!

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2011 10:43

Толкова малко време ми остава за четене... А и вечер обикновено очите ми са уморени sad smiley С две думи - исках да кажа, че не чета толкова много, колкото преди за съжаление, но винаги гледам да имам четиво под ръка, това е най-най-най голямото ми удоволствие smiling smiley
Последно прочетох "Яж, моли се и обичай" - хареса ми smiling smiley
Сега съм започнала две - едната биографична "Версаче", а другата - Индийската принцеса, и двете ми харесват smiling smiley
От книгите, които съм прочела в последните месеци, най-ме разтърси "Хиляди сияйни слънца"

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 7 May, 2011 22:08

Последната сериозна книга, която прочетох е "Ругон-Макарови" на Зола. Потърсена съм от стила му на писане и актуалността на портретите, които е направил.

Администратор

Дата: 8 May, 2011 00:31

Baby Написал:
-------------------------------------------------------
> Последната сериозна книга, която прочетох е
> "Ругон-Макарови" на Зола. Потърсена съм от стила
> му на писане и актуалността на портретите, които е
> направил.
>
О, Ева, не знам дали си чела 'Вертеп', но за мен това е една от най-култовите му книги и я четох на един дъх, след което цял месец не можах да погледна друга!

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: samira (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 02:36

В момента чета книгата на др.Каръл Хофман'Здравословно с анти-оксиданти'В нея доктора е описал вредата от цигарите,алкохола,слънцето,солариума и заседналия начин на живот.За приемането на витамини,минерали и хранителни добавки.За зеления чай,като най силен анти-оксидант и много други неща.В последните няколко дни не съм чела,времето е чудесно и сме все навън.

Дата: 9 May, 2011 10:50

Зола много го харесвам и аз.
не помня заглавието на първата книга, която прочетох от него, но за дълго ми останаха в главата описаните картини- бедните миньори, които ядяха картофи основно, мрачната и прашно атмосфера на градчето им...

В момента чета втората част на "Трилогия за Бартимеус" от Джонатан Страуд- "Окото на голема".

Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 11:58

Рали, търся книгата, благодаря за препоръките! За съжаление френските класици не са "актуални" за преиздаване. sad smiley

Администратор

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 12:14

Евка, има я във сайта на книжен пазар.Ако желаеш,ще ти пратя линкsmiling smileyИ аз мисля да си я купя.

[galeria.biberonbg.com]

Дата: 9 May, 2011 20:22

Зори,предполагам си чела жерминал, в този роман е разказва историята на етиен, който между другото е син на жервез-главната героиня във 'вертеп', а историята на дъщеря й е в книгата 'нана'.
Ева, дано я намериш, друг вариант е библиотеката.
Зола е натуралист и просто първата страница на тази книга е толкова жива, че човек настръхва направо.

Дата: 9 May, 2011 22:41

Рали, като заглавия помня "Пари", "Труд"- майка ми имат доста негови книги, имаше един период, в които само негови произведения четях.
"Терез Рекан" ми хареса, трябва да потърся в тукашната библиотека има ли нещо от него.
Ти сигурно в оригинал го четеш?

Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 7 June, 2011 13:31

"Вечната Амбър" - прочетох я два пъти за 5 мисица, горещо я препоръчвам!
"Мадам Бовари" - адски скучна книга, прочетох я само от инат и затворих задната корица с огромно облекчение!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.