Седянка : © Български Бебе Център
Мисли, които са ви направили впечатление
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 10:18

На много стойностни мисли налитам напоследък, основно из ФБ.
Ето например тази от преди малко смятам за много вярна:

""Не убивай !"
Много хора мислят, че трябва само да не отнемат нечий чужд живот. А има много други начини за убиване. Можеш да убиеш някого, като говориш жестоки лъжи и разпространяваш неверни слухове за него. Можеш да убиеш някого, като подтискаш духа му, докато умре. Можеш да убиеш някого, като попречиш да се сбъднат мечтите и надеждите му. Можеш да убиеш някого, като го заставяш да се чувства слаб и безполезен, за да можеш ти да се почувстваш силен.
Нека да спазваме тази Божия заповед във всичките и значения!"

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Re: Мисли, които са ви направили впечатление
Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 11:15

'Pain is unavoidable.Suffering is optional.' - вече бях писана за нея в тату темата.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: crazy_berimed (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 14:05

"Преди зазоряване е най-тъмно".

[URL=http://puzkarapuz.ru/]
[U
Деничка-родена на 15.10.2007, тежи-2,850 и е висока-52см; 15.11.2007 тежи-3,950 и е висока-53 см; 18.12.2007 тежи-4,780 и е висока-57 см;
18.01.2008 тежи-5.130 и е висока-60.5 см; 18.02.2008 тежи-5.340 и е висока-62 см; 14.03.2008 тежи-5.640 и е висока-64 см; 16.04.2008 тежи-5.910 и е висока-66 см; 16.05.2008 тежи-6.050 и е висока-67 см; 15.09.2008 teji-7.400 i e wisoka-74 sm

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 15:44

Много са, в моменто се сещам за тази
"Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого."- Марк Твен.

Цитати от книги, които от скоро слагам в подписа си.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 8 May, 2011 18:58

"Сриват ли се мечтите ви?
Винаги избираме по-трудният път, защото се залъгваме, че накрая ще ни чака по-хубава награда, винаги се стремим към по-недостъпния човек, носейки в сърцата си мисълта, че той е перфектен. А може би перфектното е пред нас и ни чака, но ние сме опиянени от мечтата по недостижимото и не го виждаме… Помнете, че „недостижимият“ се намира на пиедестала, на който ние самите сме го поставили. Той едва ли е по- добър от другите – просто ние бихме искали да бъде. Колко жалко е че поставяме някой хора на пиедестал и се опитваме самите ние да се покачим там… Когато сме там – от високо виждаме нещата по-ясно и усещаме болката от сриването на нашите собствени илюзии…"

Дата: 8 May, 2011 19:02

Уроците, които се помнят вечно!
Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило. През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне. И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети. Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива. Понякога именно усилието ни е необходимо в живота. Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим!

Изпратено: detka_77 (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2011 23:50

"Най-доброто нещо, което един баща може да направи за децата си, е да обича майка им."

Бебе Стилиан
Раждане: 21.05.2009г.3930гр.53см.
Изписване: 25.05.2009г.3680гр.53см.
22.06.2009г.5010гр.56см.
21.07.2009г.6650гр.60,5см.
20.08.2009г.7670гр.63,5см.
25.09.2009г.9030гр.68см.
29.10.2009г.9820гр.69,5см.
24.11.2009г.10200гр.72,5см.
22.12.2009г.10980гр.74см.
21.01.2010г.11320гр.75,5см.
23.02.2010г.12060гр.76,5см.
30.03.2010г.12880гр.78,5см.
22.04.2010г.13000гр.80см.
01.06.2010г.13500гр.83см.
26.08.2010г.14500гр.86см.
12.04.2011г.16000гр.92см.
11.11.2011г.18500гр.102см.
04.06.2012г.20000гр.107см.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 11:59

Дони, много ми хареса историята! smiling smiley

Администратор

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 20:24

Дони много интересна история, наистина. скоро прочетох какво си е сложила кумата ми на скайпа' най-хубаво в там, където не сме' и другото на един приятел ' хубаво нещо е чорапът- и мляко да си отцедиш с него и книга да си отбележиш' lud smqh

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 9 May, 2011 21:22

Рали, "най-хубаво в там, където не сме" е от "Столичани в повече" smiling smiley

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2011 13:33

"Чудя се защо само Чудаците вярват в Чудеса! Чудна работа!"

Наскоро я мврнах и много ми харесаsmiling smiley

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Лили81 (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2011 16:08

Това е последното което ме наведе над много размишления....
Три неща никога не се връщат обратно:ВРЕМЕ, ДУМА, ВЪЗМОЖНОСТ!
Три неща никога не трябва да се губят:СЕБЕУВАЖЕНИЕ, НАДЕЖДА, ЧЕСТ!
Три неща никога не са сигурни:ВЛАСТ, КЪСМЕТ, СЪСТОЯНИЕ!
Три неща погубват човека:ГОРДОСТ, ЗЛОБА И ЗАВИСТ!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 12 May, 2011 22:19

Лили81 Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е последното което ме наведе над много
> размишления....
> Три неща никога не се връщат обратно:ВРЕМЕ, ДУМА,
> ВЪЗМОЖНОСТ!
> Три неща никога не трябва да се
> губят:СЕБЕУВАЖЕНИЕ, НАДЕЖДА, ЧЕСТ!
> Три неща никога не са сигурни:ВЛАСТ, КЪСМЕТ,
> СЪСТОЯНИЕ!
> Три неща погубват човека:ГОРДОСТ, ЗЛОБА И ЗАВИСТ!

Лили, благодаря ти, че написа това! Бях го открила преди няколко месеца, но не го записах и така го изгубих! Много ми харесва.

Тази вечер попаднах на един стих, който ме развълнува и накара да пренаредя приоритетите си.

Какво е "Свобода"

Какво е “Свобода”, ще ви попитам,
какво ли значи тя за вас?
А след това, ще се опитам,
да си я обясня, на глас.

Дали възможност, избор, право,
таз дума означава днес
или да стиснем зъби здраво,
напук на целия прогрес.

Да се озъбим на живота
и с нокти да го издерем,
или понесли своята голгота,
парчетата му да сберем

И както пъзел се подрежда,
съдбата си да подредим
и както топка размотана прежда,
в кълбета да я навъртим.

Дали е дар или е бреме,
което сме понесли ний, сега,
проблеми, отговорности, във смутно време,
или отдаваме се на мига.

Определение за “Свобода” не ще ви дам,
на глас аз просто разсъждавам,
въпроса ви зададох прям,
а отговорите – на вас оставям.

Източникът

Дата: 15 July, 2011 10:43

Току-що попаднах на това във ФБ и много ми хареса:
People were created to be loved. Things were created to be used. The reason why the world is in chaos, is because things are being loved, and people are being used.
/Груб превод от моя страна: "Хората са създадени, за да бъдат обичани. Вещите са създадени, за да бъдат използвани. Причината, поради която в света цари хаос, е че вещите биват обичани, а хората - използвани./

Редактирано 1 пъти последният път 15.07.2011 10:59.

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 20 July, 2011 16:35

Напоследък взех да "чувам" филмите.И попадам на страхотни фрази.
- "Ако покажеш на някого бъдещето-той няма бъдеще.
Отнемайки неизвестното,отнемаш и надеждата!"
-"Бавното е сигурно!Сигурното е бързо!"
-"Печели този,който знае какво губи,ако не спечели!"
-"Без кураж,няма слава!"
-"Господ винаги дава в повече,отколкото дявола е дал!"

Дата: 26 July, 2011 01:27

Това прочетох в БГ-мама, разказ на майка на дете с увреждане:

"Често ме молят да опиша какво е да отглеждаш дете с увреждания - да помогна на хората, които не са се сблъсквали с това уникално преживяване, да го разберат, да си представят как биха се чувствали. Ето какво е...

Да чакаш бебе е все едно да планираш великолепно пътуване, напр. до Италия. Купуваш купища пътеводители и правиш чудесни планове. Колизея, Давид на Микеланджело, гондолите във Венеция. Учиш полезни фрази на италиански. Всичко е толкова вълнуващо.
След месеци на изгарящо очакване, най-после денят идва. Опаковаш багажа си и тръгваш. Няколко часа по-късно планът пропада. Стюардесата идва и казва "Добре дошли в Холандия". "Холандия!!!", казваш ти, "Как така Холандия? Имах резервация за Италия! Трябва да съм в Италия! През целия си живот съм мечтала да отида в Италия!"
Но е имало промяна в плана на полета. Кацнали са в Холандия и трябва да останеш там.
Важното в случая е, че не са те завели на ужасно отвратително място, пълно с епидемии, глад и мизерия. Просто е различно място. Така че можеш да излезеш и да си купиш нови пътеводители. Да научиш един съвършено нов език. Да срещнеш съвсем различни прекрасни хора, които иначе никога не би срещнал.
Просто едно различно място. Не толкова енергично като Италия, по-малко бляскаво от Италия. Но, след като прекараш известно време там и си поемеш въздух, се оглеждаш и забелязваш, че в Холандия има лалета, Холандия има Рембранд.
Всеки, когото познаваш, непрекъснато пътува и се връща от Италия и всички обясняват колко прекрасно са си прекарали там. През остатъка от живота си ти си казваш "Да, това е мястото, където трябваше да отида. Това беше планът ми."
Болката от това никога няма да изчезне, защото да изгубиш мечта е огромна загуба. Но, ако прекараш целия си живот в оплакване на факта, че не си отишъл в Италия, може никога да не успееш да се насладиш на истински специалните, истински красивите неща в Холандия."

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 6 August, 2011 23:49

"В живота преки пътища няма!"

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 20:38

Бъди онзи тип жена, за която, когато стъпва всяка сутрин върху пода, дяволът прошепва : "Мамка му! Станала е!'

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: An4eto (IP регистриран)
Дата: 26 August, 2011 16:31

Много силни и верни фрази сте споделили момичета! Някои от тях така ме накараха да се замисля, че забравих, тези за които се бях сетила отначало....

Emoticons

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers

Изпратено: аня (IP регистриран)
Дата: 4 September, 2011 13:34

" Бидейки в добро настроение, причиняваме мъка на своите завистници - Диоген"

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.