Седянка : © Български Бебе Център
Хранене на златни рибки
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 24 May, 2011 19:17

Има ли мами от форума, които разбират от отглеждането им? Искам да се консултирам за дневното меню на най-новите обитателки на нашия дом. smiling smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Re: Хранене на златни рибки
Изпратено: eli4ka (IP регистриран)
Дата: 25 May, 2011 16:00

Аз, имам златна рибка, но само 1-дна, и я храня със храна за златна рибка(от зоомагазин, в нея има и витамини-немска е и е към 2-3 лв).

Дата: 25 May, 2011 17:03

Ели, ние се сдобихме с два броя. И аз купих от същата храна. Обаче нещо не мога да се ориентирам колко да им давам. В нета четох, че трябвало да се засече колко изяждат за минута и половина и толкова да им бъде дневното меню. Да, ама на моите хич не им стига, въпреки че им давам два пъти по толкова. Все са гладни. Като се появя до аквариума, се спускат към мен, ще ме изядат направо. Ако по-късно пак им дам, пак се нахвърлят на храната, все едно не са яли изобщо. Дали не им стига храната или са си по-лакомички? Пък не смея да им давам много, защото за рибките е вредно преяждането. misli

Дата: 25 May, 2011 17:08

О, Дони и моята е адски лакомичка-и и давам повечко,все е гладна, но напоследък я ограничавам.Тя иначе постоянно би си хапвала lud smqh .Гледай и ти да ги ограничиш малко smiling smiley)).

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 25 May, 2011 17:22

Имахме преди няколко години златна рибка. Храни се веднъж дневно с няколко гранули от храната.
Дони, не прекалявай с дозата, те преяждат и от това могат да умрат... sad smiley

Администратор

Дата: 25 May, 2011 17:33

Значи да не се поддавам на заплахите им. lud smqh
Храната е под формата на люспички, това е една от причините да ми е трудно да де ориентирам. Преди време гледах гупи и молинезии, тях ги храних с дафния и витаминозна и беше лесно дозирането.
А трева да им вземам ли? Четох, че я изпасвали, да не преядат от нея пък?

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 25 May, 2011 20:15

Абе направо минавай на пържолки с шопска winking smiley

Наскоро гледахме рибката от класната стая на Джордан (само за прелетната ваканция), и давах само по 2-3 гранулки на ден. И на мен ми се струва малко, ама изглежда толкова им е необходимо.

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 26 May, 2011 10:46

Майка ми има всякакви рибки,всички ги храни по 1път на ден.Ако им дава по 5 пъти,ще ядат,но и ще умрат.Веднъж им стига и не по много,ще се надуят!Така си живеят с години,значи им стига!(повечето се изгърбват от старост и чак тогава умират)

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Дата: 26 May, 2011 17:01

Как ли "благославят" сега рибоците нета? smiling smiley Вече са на диета без никакво угризение от моя страна. smiling smiley
Благодаря за съветите, момичета!

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 26 May, 2011 19:33

Дони колко струва една рибка?може ли да се гледа в кръгъл аквариум без да й се купуват филтри и т.н./виждала съм така едно семейство си гледаше тяхната/

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 26 May, 2011 21:38

Ами за нашите още не съм купила аератор, филтри и други екстри, не са обърнали коремите. Знам, че е хубаво, но не ми остава време да отида до зоомагазина. Рибките са по 3 лв. броя, но са малки. Аквариумът ми е правоъгълен, но защо да не може и в кръгъл. Аз не взех такъв, защото е по-малък, изкривява образа и е доста по-скъп.

Дата: 27 May, 2011 15:03

Моя аквариум е кръгъл(с него ми подариха и рибката), и няма вътре никакви екстри .

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 27 May, 2011 17:17

Златните рибки се хранят само по указание, защото са предразположени към затлъстяване, а това е смъртоносно за тях. Никога, никога не храни златните рибки повече от упоменатото на етикета на контейнерчето с храна.
Имаме златна рибка от около година и половина, боледуваше от гъбички, наложи се да я лекуваме и я водихме на ветеринар, беше сложно, но както и да е. Просто в тази връзка се разтърсих усилено за информация относно отглеждането на рибки. Давам ти сега един линк на български, който е полезен и ти пожелавам успех с отглеждането smiling smiley :

[www.bgvet.org]

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 27 May, 2011 19:35

Ralipilote Написал:
-------------------------------------------------------
> може ли да се гледа в
> кръгъл аквариум без да й се купуват филтри и
> т.н./виждала съм така едно семейство си гледаше
> тяхната/
>

Може. Нашата живее в цилиндричен, широк педя и малко и висок пак толкова. Чувства се прекрасно и без помпа. Само че сменям водата ѝ на всеки 2 до 3 дни, понеже кислорода ѝ се изчерпва по-бързо в сравнение със снабдените с помпа за въздух аквариуми. Но си има своето предимство, водата се сменя много по-бързо и лесно, отколкото ако сменяш водата на обрудван аквариум. Нашата рибка е щастлива, като я гледам и особено много се радва на сменената току-що вода! tanc

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 28 May, 2011 16:41

Доника, всички риби се хранят с една и съща храна, за рибки, от зоомагазините. Няма храна за златни рибки, и храна за останали рибки smiling smiley храната е една и съща. Хранят се по веднъж, най-много два пъти - сутрин и вечер, не им слагай по много. Хубаво е да им се вземат и червеи, пак от зоомагазина (тубифекс), защото от тази храна все пак рибата расте. Не може само на сухи храни да я караш. smiling smiley
Относно смяната на водата - водата никога не се сменя цялата, а се "опреснява", т.е. изсипват се 2/3-ти от водата, като се долива после до горе. Това се прави с цел, да не се стресира рибата, освен това в новата вода има известна доза хлор.
Има риби, които могат да живеят без машинка за въздух, златната - също може. smiling smiley Ако имаш още въпроси, питай, доста години съм работила в зоомагазин! smiling smiley

Дата: 28 May, 2011 19:25

Ооо, имаме си професионална рибарка, супер! smiling smiley Благодаря за съветите!
За храната - на нашата храна пише за златни рибки, но едва ли е забранена за други риби. Тази ми я препоръчаха от магазина, а за червеи нищо не са казали. Тези червеи в какви количества се продават и как се съхраняват?
Обясниха ми да оставям водата да престои 1 денонощие преди смяна, за да се дехлорира. Аз пък съм чела навремето за старите ми риби /ееех, тогава четях книжна литература по въпроса/, че било достатъчно само през слушалката на душа да пусна водата на шадраванче. Но си спазвам техните инструкции де.

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 3 June, 2011 11:51

Дони, както написах преди това, храната си е храна и става за всички рибки smiling smiley Червеите, по-рано съхранявахме под течаща вода....smiling smiley продавахме ги на лъжички, сега - не знам как ги продават въобще smiling smiley Да, хубаво е водата да се остави за малко да престои и както обясних преди, да се опреснява, а не да се сменя цялата smiling smiley

Дата: 3 June, 2011 11:53

Деси, cunki

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.