Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:2 от 5
Re: Кой ще ни оправи.....
Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2011 22:46

Не се отчайвай,след няколко седмици си заминаваш.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2011 22:51

Отчайвам се и че такива хора възпитават деца. И не ми се мисли след 10-15 години на какво ще приличаме като нация...Тъжно е.
Бори, подобни случки, безсилието, безхаберието, простотията ме кара да БЯГАМ към изхода на терминала на летището.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 09:50

мимка_м Написал:
-------------------------------------------------------
> Отчайвам се и че такива хора възпитават деца. И не
> ми се мисли след 10-15 години на какво ще
> приличаме като нация...Тъжно е.
> Бори, подобни случки, безсилието, безхаберието,
> простотията ме кара да БЯГАМ към изхода на
> терминала на летището.
>
Дразниш се на неща,които тук хората приемат за нормални.Не ги мисли,така им харесва,така си живеят. Далеч съм да слагам под общ знаменател,но културата на Българина явно не търпи развитие,щом номерата на Бай Ганьо са все още актуални.

[www.slovo.bg]

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 10:21

мимка_м Написал:
> Утре планувам да предложа на майките в градинката
> да се съберем и да я почистим заедно. Ще пиша
> какъв е отговорът им. Дано имам късмет.
>
>
Миме, какво стана с акцията за почистване на градинката? Имаше ли последователи?

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: angela (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 16:54

Много болна тема е това.Много неща ме впечатляват.Как политиците влезли един път в политиката,не я напускат докато не умрат и не са допринесли с нищо за нея.(единствено харченето на народни пари).Как все още имаме не работеща съдебна система.Как има не наказани за раздаването на парите на държавата и умишленото съсипване на всичко останало .Всичко друго е продукт от безхаберието на всички,на не изпълнението на задълженията на отговорните.
Аз преди време си мислих ,трябва да има закон за да станеш депутат трябва да си живял мин. 5 год. зад граница.Може би тогава ще има резултат.
И веднъж писах,голяма роля и движещ фактор във възпитанието са медиите.

Дата: 20 June, 2011 17:15

angela Написал:

> Аз преди време си мислих ,трябва да има закон за
> да станеш депутат трябва да си живял мин. 5 год.
> зад граница.
>

Историята показва, че и това не помага...
За политиката - съгласна съм, че има много още какво да се желае. Но съм и на мнение, че това е една от най-трудните и неблагодарни работи. Отвсякъде те дърпат да защитаваш им интересите хора с влияние, власт, политици от други държави, общо взето, опасни хора. Кофти работа си е.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 17:37

Ваканцията е време за релакс , приятни емоции и преживявания.Мимка, съжалявам за провалената ти ваканция!Надявам се , че заедно с това албумче в южната страна ще отнесеш и много други - с красиви места от Родината ,верни приятели , срещи с близки.

Години наред и аз се боря , обучавам , възпитавам , споря , налитам на бой.....неуморима съм , но не съм безсмъртна.Потроших си нервните клетки, остарявам, а желаната промяна все я няма.Усещайки , че няма да я доживея, реших всеки ден/ наред с борбата/ да търся прашинката хармония в този хаос.....и я намирам.Отглеждам си я до вечерта, а тя ми помага да заспя.

Днес.Малка квартална детска площадка- пъстра..... и чиста.Дечицата се забавляват , родителите не ги изпускат от поглед.Изведнъж немирникът- вятър довя пъстра хартийка .Един татко се втурна след нея.упорито я гони и когато я хвана, я наказа в коша за боклук.Усмихнах му се и той ми се усмихна.После изчезна и след секунди се върна с масльонка от съседния магазин за велосипеди.Смаза люлката да не скърца.Усмихнах му се и той ми се усмихна.Да сътвориш прашинка хармония в хаоса не го може всеки .Този баща ми даде надежда.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 18:38

Вилиииииииииииииииии, Вили!!!! Страхотно казано както винаги!

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2011 19:22

konova Написал:
> Ваканцията е време за релакс , приятни емоции и
> преживявания.Мимка, съжалявам за провалената ти
> ваканция!Надявам се , че заедно с това албумче в
> южната страна ще отнесеш и много други - с красиви
> места от Родината ,верни приятели , срещи с
> близки.

Точно в това е истината...като човек който мина по абсолютно същите пътеки като тебе(Мимка)през 2007 си дадох сметка, че съм видяла само това което съм искала да видя- хаос, мръсотия и лошо отношение. И ваканцията ми беше кошмарна.
Планирам при следващото си прибиране(когато и да е то) да видя приятелите си, красотите на България и хубавите ресторанти(визирам кухнята им не баоровете им). Пък може и среща с някои биберонки, кой знае...
Остави боклуците и разбитите тротоари и се фокусирай над срещи с приятели и добро настроение... знам, че е трудно с бебе но вземи най-доброто от почивката си в Бг. kokteil

Дата: 21 June, 2011 00:20

Такааааа, за градинката попитах оная вечер няколко майки. "Амиииииии, тоооооо, тя общината уж чистииииии, амаааааа добреееее.Но не знаем дали и други ще искат"/!!!!/Бях с една съседка, която също е с дете на 7 годинки и което играе в тази градинка. Съгласи се, но ми каза, че не съм добре. Така се живеело в България и аз не мога да променя нищо...На моменти се чувствам като идиот! От днес съм на вълна ремонти в къщи и нямам време и сили да мета градинки. След 10 дена съм пак на линия обаче.Хахаха.Луд умора няма.
Но днееееес...О, каква изненада. Градинка с детска площадка до нас се косеше с пълна пара /тревата беше по-висока от мене/.Онзи ден писах на сайта на общината до зам. областния управител. Не знам и не искам да знам дали е в резултат на това, но днес е факт!
Ходих и до пощата,с молба да си демонтират стара неизползваема пощенска кутия до входа /от тези жълтите с циментените блокчета/, записаха ми молбата и казаха, че ще вземат мерки. Ураааааааааааааааа.
Друго ме разочарова обаче. Метох вчера фасове, хвърлях като луда кофи /настилката е такава, че има и камъчета и е невъзможно да се метат само боклуците/. Светна, зарадва ми се окото. Но, тази вечер....пак фасове. Хвърлени от терасите от входа...
А ваканцията и купона, ги карам паралелно с нервите, такава съм си. Пък да видим кога ще ми писне и ще свикна и аз...

Редактирано 1 пъти последният път 21.06.2011 00:38.

Дата: 21 June, 2011 08:50

Браво на теб, страшна си! aplodismenti
За фасовете едни радикални идеи ми се въртят в главата, които е по-добре да не споделям. Винаги съм се чудела обаче защо на хората им е толкова трудно да ползват пепелник, когато пушат на терасата. eye rolling smiley

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2011 15:58

Мимка,радвам се,че усилията ти, дават резултат.Няма да оправиш държавата,но поне се чувстваш удовлетворена! и напълно те разбирам ...
Преди 3-4 години бяхме с приятелка на море.Тя живее в Белгия от завършването ни.Когато тръгваше, остави една мутренска държава(помните 90-те години).Сега,когато си идва,имам чувството,че все това вижда и очаква да е както,когато замина.И от всичко се дразни и нищо не признава тук.Та...какво стана на морето,бяхме за 5 дни, 3 от тях бяха провалени, с разправии.
Дребните неща,не ги броя,дето се заяждаше за всяко нещо-с продавачите,с такситата,с обслужващ персонал.Един не се усмихвал,друг не знаел как да й вземе парите,трети...Върхът беше,когато я излъгаха в един интернет клуб.Че,като се започна-преса,данъчни,икономическа полиция...където се сети, там подаде жалби.И си потроши нервите!Е,вярно,че клубът го затвориха,ама то беше и краят на сезона,та все тая .
Явно,тези,които живеят навън,повече се дразнят от неоправията тук,но и ние живеещите тук, не сме се отказали от борбите.И както Вили казва,намираме на какво да се зарадваме и някак си по друго гледат очите ни.

П.п.Дони,тоя, дето не е поискал да изхвърли чашката и си измел боклука на улицата,към него имам същите,като твоите мисли(с фасовете)

п.п.Снощи видях,че Пени са си изхвърлили боклуците-найлони в барата, до магазина.Днес отивам да видя дали са още там и ще говоря с управителя,пък после ще видим.
и да ви се похваля, най-после, след редица уточняващи въпроси по телефона, ми дадоха час при онзи кмет,за който бях писала в една тема тук...Все едно при кмета на Париж ще влизам Три седмици чакане!

Редактирано 1 пъти последният път 21.06.2011 16:09.

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2011 17:33

И аз се ядосвах в началото миналата година, но видях, че е безсмислено и се радвах на нещата, заради които бях отишла. Точно до блока на нашите имаше един магазин, затворили го бяха, съборили всичко, изпочупили стъклата и по земята имаше хиляди парчета стъкло. Така са стояло месеци, а точно оттам минават всички. Моите лапета са свикнали всичко да взимат от земята (тук това са клечки и буболечки), та се чудех там какво да правя. Исках да ходя до кмета, но "бил мутра и само съм щяла да създам проблеми". На втория ден имах към 50 ухапвания от бълхи, било проблем в цялата област там, но никой не прави нищо по въпроса. Такива ми ти работи. Но пък се видях с обичани хора и децата се радваха на всичко, Джордан още пита за приятелчетата си там.

Дата: 21 June, 2011 22:13

Бори, и аз срещам хора, които са готови да се борят с неуредиците.За жалост са малко. Но надежда има.
Днес след обед пресичам на пешеходна пътека. Нямаше и коли де, но от завоя излезе една. На средата на улицата съм и оня не само че не спря, ами и ми се развика. Викам му "ще минеш през краката ми бе, човек. какво правиш". И той "ми ти що не гледаш де въриш ма". Хахахаха. Беше мъж на около 40, и возеше дете на около 10г. на предната седалка...Та хубав пример дава на това дете.
И между другото, господина от магазина, днес си е сложил кашон за боклук пред вратата на тротоара. УРА!

Редактирано 1 пъти последният път 21.06.2011 22:16.

Дата: 22 June, 2011 23:53

На това попаднах тази вечер в сайта на Зачатие....Смисъл има да се борим

"Никога не се съмнявайте, че малка група загрижени и мислещи граждани могат да променят света. Всъщност, това е единственият начин, по който светът се е променял." (Маргарет Мийд)

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 23 June, 2011 23:18

Случайно попаднах на това:

ЗА ЕДНА ПО-ХУБАВА И ПО-ЧИСТА СОФИЯ.

ВЕЧЕ ИМА НА КОГО ДА СЕ ОПЛАЧЕТЕ. ЗВЪНЕТЕ ЗА ВСЯКАКВИ ПРОБЛЕМИ, НЕУРЕДИЦИ, ДУПКИ, РАЗБИТИ ШАХТИ, ТРОТОАРИ, ПАВАЖ, ВОДОТТОЦИ, ОСВЕТЛЕНИЕ, КОТКИ, КУЧЕТА, БОКЛУЦИ, НЕПРАВИЛНО ПАРКИРАНЕ НА ТРЕВНИ ПЛОЩИ, БОКЛУЦИ ОТ СТРОЕЖИ И ВСЯКАКВИ АНОМАЛИИ И БЕЗОБРАЗИЯ В СОФИЯ !

НА ТЕЛ. 987-55-55 - СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ - 24 ЧАСА NON STOP!!!
0887 187 807; 0889 701 785 ДЕНОНОЩНО !

Попълнете следния формуляр, така ще получите входящ номер на вашата молба, жалба, също като всяка обикновена молба, жалба към общината чрез ВИРТУАЛНО ДЕЛОВОДСТВО.
За всякакви сигнали, ЗА ЖАЛБИ И ПРЕПОРЪКИ, свързани с общината попълнете: www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp
ЗА ДУПКИ в София: dti.signali@abv.bg

ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ НАС ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ.
БЕЗПЛАТНО И ДЕНОНОЩНО

987-55-55 - СТОЛИЧЕН ИНСПЕКТОРАТ.

ЗВЪНЕТЕ, НЕ ГИ ЖАЛЕТЕ! САМО ТЕ ЩЕ ВИ ПОМОГНАТ!

Най-сигурният начин ЗЛОТО да победи, е добрите хора да не правят НИЩО!!!
Безразличието убива!Това ли искате !! Звънете или пратете имейл при всеки възможен случай.

ЗАЕДНО ЗА ЕДНА ПО-ДОБРА СОФИЯ!

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2011 15:15

Аз говорих с едно девойче,което ми го представиха за зам.управител.
"Амиии,те, циганитеее...".
На тръгване й казах,че се надявам да се вземат мерки,а тя :"Ми,надявам се..." smqh
Ще мина тези дни да видя,какво е положението и продължавам нататък по веригата.
Хубаво е,че има такъв телефон за София,но жалко,че няма и за провинцията.
А,сега предстои Рали-България,ако знаете какви купища с боклуци се оставят,сред природата...И все пак забелязвам,че все повече са съвестните хора,които събират в торбички и чували.

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2011 00:00

Като бивш общински служител ще ви охладя радостта. Ние в Ямбол такъв телефон като на софийския инспекторат си имаме от 3 години. И какво си мислите- повечето неща опират до пари /за ремонтите/, до свидетели за глобите и още ред други нормативни спънки. Пример беше с едни съседи от съседем блок. Правиха ремонт на банята и всичко изхвърлиха до зелените площи. Викам си - като приключат ще изчистят. Да ама не!! Изпратих колегите от Административен контрол- предупредили ги и тези обещали да си изчистят. Минаха още 2 месеца и аз пак нов сигнал. Никой не помни от колегите кой ги е посетил?!? Все пак неотстъпчиво ги притеснявах и пак се задействаха. Никой не откриха. Взеха да звънят на почистващата фирма на края да дойде и да изчисти.... А същата тази служба колко глоби наложи за неправилно паркиране- но един плаща, друг не. Като няма механизъм като в Щатите директно от банковата ти сметка да ги дръпнат глобите... То КАТ не могат да си ги съберат, че чакай общината.

Дата: 27 June, 2011 00:05

На площада пред блока ни направили общински паркинг. Ок, спираш, плащаш си. Вчера един дядка с трабантче премина покрай колите на паркинга като на рали, на зиг-заг. Ми тъй де, що да заобиколи 5 метра и да си мине по пътя. Служителя, събиращ таксата си седеше и гледаше...

Дата: 27 June, 2011 10:36

Kristi Написал:
> Като бивш общински служител ще ви охладя радостта.
> Ние в Ямбол такъв телефон като на софийския
> инспекторат си имаме от 3 години. И какво си
> мислите- повечето неща опират до пари /за
> ремонтите/, до свидетели за глобите и още ред
> други нормативни спънки. Пример беше с едни съседи
> от съседем блок. Правиха ремонт на банята и всичко
> изхвърлиха до зелените площи. Викам си - като
> приключат ще изчистят. Да ама не!! Изпратих
> колегите от Административен контрол- предупредили
> ги и тези обещали да си изчистят. Минаха още 2
> месеца и аз пак нов сигнал. Никой не помни от
> колегите кой ги е посетил?!? Все пак неотстъпчиво
> ги притеснявах и пак се задействаха. Никой не
> откриха. Взеха да звънят на почистващата фирма на
> края да дойде и да изчисти.... А същата тази
> служба колко глоби наложи за неправилно паркиране-
> но един плаща, друг не. Като няма механизъм като в
> Щатите директно от банковата ти сметка да ги
> дръпнат глобите... То КАТ не могат да си ги
> съберат, че чакай общината.

В Каварна мисля, че беше, са го измислили - няма услуги от общината, ако имаш неплатени глоби. Във Варна пък ако имаш неплатени местни данъци и такси, отиваш на дъното в класацията за детска градина. Има си начини явно.

Страници:  <<12345>>
Страница:2 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.