Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:3 от 5
Re: Кой ще ни оправи.....
Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2011 17:48

Много съжалявям,че снощи не снимах и да покажа какво се прави на нашата улица.Нямаме тротоари,по-точно това, което е останало от тях са счупени плочки.направихме списък,подадохме молба в общината по един проект за сътрудничество и вчера се обадиха,че ще ни дадат материали,а от нас труда.Вчера идва човек от общината ,мери,изчислява,ние днес вече сме подготвили терена.Сега чакаме камъните,пясъкът и плочките.Имаше такива,които се опъваха,но заразени от общия пример хванаха снощи кирките.И ние,по-младите,помогнахме на по-възрастните.Дори децата се включиха в чистенето на терена.А в началото,когато правихме допитването,имаше и мнения,че това си е работа на общината,що ние да я вършим.Да,но моите деца, и на втори и трети ,няма къде да карат колело,спъват се като играят вечер на криеница.Мисълта ми е,че стават нещата.
Всяка вечер тийновете чоплят семки на пейката пред нас,но като станат на другия ден,една от момите е с метлата.
И аз съм била във Франция,в Лион,но спомените ми са ,че доста хвърчащи хартии имаше по улиците.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 28 June, 2011 22:13

Кристиян, браво за инициативата. Искренно се радвам на такива новини. Дано са повече.

Да ви кажа колко се смях вчера. Няколко дни подред седам на едно и също барче до нас. Поръчвам си фанта, и моля сервитьорката да е без лед. Това се повтаря няколко дни. Последният път, взема ми поръчката, тръгва, обръща се и казва "аааа, ама ние и без туй не слагаме". Хахахаха.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2011 13:19

Ей такъв пост,като на kristian,като прочета и ми става много хубаво и си казвам,че смисъл има.
Нищо,че се трошат нерви,за работи,които по белият свят, считат просто за даденост.

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2011 15:41

Благодаря ви,момичета!
Съжалявам само,че не мога да покажа симки да видите какво е преди и какво ще след това.
И пак казвам,и при нас имаше мрънкащи,несъгласни.Аз дори гарантирах лично,че пед едни такива мрънкащи ще се сложат плочки,т.е. ще трябва ние другите да го направим.Но сега вече и те бачкат с нас.Имаме срок,в който трябва да изпълним нашата част от проекта и после ще дойде комисия,да видят праилно ли са усвоени материалите.

Дата: 3 July, 2011 22:37

Вчера в Карифур харесах един детски панталон. Гледам етикета 14,60. Най-отгоре на щендера има голяяяяяяяяяяма табела -30 процента. Стигам до касата и се оказва, че цената посочена на самата дреха на етикета е в ЕВРО. И действително си пишеше 14,60евро /аз не съм довидяла/, оригиналният етикет на дрехата, марка TEX. На касата ми излиза в лева. 24 лева. Отказах се, но ме пратиха на информация за да ми разясняли. От там ми обясниха, че "така било. ама нали на касата ми излизало в лева". Та да питам и вас, де. Вярно ли има такава политика в големите магазини? Ако да, то не мисля че е редно. Паричната ни единица е ЛЕВ. А ако не, къде мога да подам сигнал?

Друго, което ми направи впечатление - разлика между обявена цена и цена на каса. Например пуканки за микровълнова с обявена цена 0,75 лв. на касата ми ги маркираха по 0,77. Взех няколко пакета. Съответно и за това им направих забележка, то се започнаха едни телефони, едни чудеса....Не съм за тея две стотинки на бройка, въпросът е принципен. Ако не ми стигнат 10 ст., на касата никой няма да ми "пусне гратис", а защо аз трябва да ги давам?
Но това с разликата в цените съм го забелязала и в Карифур в Испания. Явно е няква странна политика тяхна, знам ли....

Редактирано 1 пъти последният път 03.07.2011 22:45.

Дата: 4 July, 2011 01:26

Задължително е цената да е указана на български и в български лев.
И за двете стотинки,също можеш да подадеш оплакване.От теб са взели 2 ст,но колко хора са минали за ден...некоректно е!
ето къде може:
[www.kzp.bg]

Дата: 4 July, 2011 01:53

Бори, на всяка една дреха ли трябва да има посочена цена в бг лева? Глупав въпрос задавам може би, ама да не би да не съм права аз? На щендера имало етикет с цена на бг /аз не съм го видяла/, така и не се върнах да видя. Факта е, че на самата дреха етикета беше в евро.Това ме обърка.Питам , преди да подам сигнала, да не стана за смях аз, де.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 4 July, 2011 09:07

Е, как ще сттанеш за смях? Това си е подвеждане на клиентите.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 4 July, 2011 10:33

а,тук може да се подават сигнали за нередности,свързани с инфраструктурата на съответният град,криещи опасности за хора и животни.
[aktiven.bg]
Мимка и аз така мисля,относно етикета-въвежда в заблуждение.

Изпратено: shturcho (IP регистриран)
Дата: 4 July, 2011 12:56

В Карфур, както и в другите по-големи магазини, цените са посочени и в евро и в лева. Защото пазаруват не само българи, а и чужденци и това е улеснение и за двете страни. Затова съветът ми е да не подаваш оплакване, защото няма да си права, върни се и огледай и ще видиш, че на място е посочена и цената в лева. Не го считам за подвеждане, а за улеснение. Сега е сезон и е много по-лесно, цените да фигурират в двата варианта. ФактЪТ, че на самата дреха етикетЪТ е бил в евро, не променя нищо. По закон трябва да има цена в лева, а такава в Карфур има. Честа практика в тези вериги е цените в лева да се посочват на табелка пред изделието, там са описани и промоции и това, което е описано на табелката е актуално за стоката. Има възрастни хора и такива с недобро зрение, затова е най-лесно да се чете цената на табелка, отколкото да се гледа по етикетите. После не на всяка стока може да се постави етикет, а в тези вериги се продават различни неща, предполагам и по света е така, пред дадена стока да си стои табелка с цената.

Редактирано 1 пъти последният път 04.07.2011 13:08.

Дата: 4 July, 2011 13:06

Щурчо, на самата дреха етикета беше САМО В ЕВРО!
Това ме озадачи.
За улеснението съм съгласна. В доста магазини в чужбина съм виждала етикети с цени обявени във евро, лев, англ. лири и т.н със знамето на съответната страна. Но самият етикет си е така, не е дописвано или лепено нищо. Ооооф, как го обясних и аз.
А в моят случай, етикета си е в евро, и на него е лепнат само един мъъъъничък от какъв материал е изделието.Цена в лева липсва.
Замислих се, че ако пазарувам много неща и плащам с карта може би нямаше и да забележа...

Дата: 4 July, 2011 13:13

Да, липсва цена, ако се върнеш, ще видиш, че на нито една стока няма цена, защото са длъжни да напишат цените на табелките пред стоките. Ако купиш шоколад, на него няма цена, цената е на табелката. Ако отидеш с комисията на място, ще се установи, че изискванията са спазени, нали ще отидат при стоката и ще видят табелката. След като за дали цена и код, са изправни. И след като на етикета пише евро, а не само цифри, няма какво да се направи.

Дата: 4 July, 2011 13:14

Амиии тогава защо цените ги няма в рубли, турски лири и други валути? tongue sticking out smiley

Закон за защита на потребителите: [lex.bg]
Цък на член 19, ал. 1. smiling smiley

Дата: 4 July, 2011 13:25

Има ги в леи на някои места, където идват да пазарят съседи, все пак сме в евросъюза и еврото ще бъде и за нас обменна единица, най-логично е да се посочат в евро, изчетох и посочения член, всичко е точно, не виждам кое не е спазено?

Редактирано 1 пъти последният път 04.07.2011 13:26.

Дата: 4 July, 2011 13:27

Влизах наскоро в Карфур и знам за какво говориш. На етикета е написана цена в евро. Човек спокойно може да си помисли, че не е преетикетирана, след като е внесена от не знам си къде, но че това е цената, която трябва да платиш на касата, не става ясно, защото официалното разплащателно средство в БГ си е левът.

Дата: 4 July, 2011 13:32

shturcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Има ги в леи на някои места, където идват да
> пазарят съседи, все пак сме в евросъюза и еврото
> ще бъде и за нас обменна единица, най-логично е да
> се посочат в евро, изчетох и посочения член,
> всичко е точно, не виждам кое не е спазено?
>
>

"Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове."
Ако можеше да е в други валути, щеше да пише, че по усмотрение може да е в други валути. Защото възниква и въпросът по какъв курс ще ти бъде преизчислена сумата от евро в лева на касата.

Дата: 4 July, 2011 13:40

shturcho Написал:
> Да, липсва цена, ако се върнеш, ще видиш, че на
> нито една стока няма цена, защото са длъжни да
> напишат цените на табелките пред стоките. Ако
> купиш шоколад, на него няма цена, цената е на
> табелката. Ако отидеш с комисията на място, ще се
> установи, че изискванията са спазени, нали ще
> отидат при стоката и ще видят табелката. След като
> за дали цена и код, са изправни. И след като на
> етикета пише евро, а не само цифри, няма какво да
> се направи.

Ами в такъв случай, да се махат етикетите с цена в друга валута. Заблудих се, че наистина ще дам 14,60 за тоя панталон, ама лева.
>
>
>

Дата: 4 July, 2011 13:43

Вчера ходих в Метро, пълно с румънци, пазаруват като за последно, нооооо цена в евро не видях никъде.

Дата: 4 July, 2011 13:44

Никой не е искал стоката да бъде заплатена в Евро. Законът казва, че цената трябва да бъде обявена в лева на указаното за целта място - обявена е. Оттам нататък на етикета какво има няма значение, явно както си е внесена стоката, си е останала с етикета и ако се махне пък, може да се загуби друга информация - за пране, гладене и други. И другата политика е, да се вижда, че предлаганата цена е по-ниска от тази, на която тази стока може да бъде закупена извън БГ, един вид скрита реклама за намаление, което също не е незаконно.
Аз просто давам съвет да не се обръща към Комисията за защита на потребителите, за да си спести упреците, по-скоро може да се хване за 2-те стотинки, но за етикета - няма да се получи нищо.

Дата: 4 July, 2011 13:47

shturcho Написал:
> В Карфур, както и в другите по-големи магазини,
> цените са посочени и в евро и в лева. Защото
> пазаруват не само българи, а и чужденци и това е
> улеснение и за двете страни. Затова съветът ми е
> да не подаваш оплакване, защото няма да си права,
> върни се и огледай и ще видиш, че на място е
> посочена и цената в лева. Не го считам за
> подвеждане, а за улеснение. Сега е сезон и е много
> по-лесно, цените да фигурират в двата варианта.
> ФактЪТ, че на самата дреха етикетЪТ е бил в евро,
> не променя нищо. По закон трябва да има цена в
> лева, а такава в Карфур има. Честа практика в тези
> вериги е цените в лева да се посочват на табелка
> пред изделието, там са описани и промоции и това,
> което е описано на табелката е актуално за
> стоката. Има възрастни хора и такива с недобро
> зрение, затова е най-лесно да се чете цената на
> табелка, отколкото да се гледа по етикетите. После
> не на всяка стока може да се постави етикет, а в
> тези вериги се продават различни неща, предполагам
> и по света е така, пред дадена стока да си стои
> табелка с цената.
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти последният път 04.07.2011
> 13:08.

ФактЪТ и етикетЪТ, за мен се отнасят,хахха lud smqh Видях си грешката, но ми беше минало времето за редактиране.

Страници:  <<12345>>
Страница:3 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.