Седянка : © Български Бебе Център
Как да преборя системата
Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2012 20:54

Записахме се със съпругът ми за почивка по НОИ във военния санаториум в Хисар. На въпросът ми за малкия /5 г./ колко ще платим лелката от рецепцията ме изряза - "Не може така - ще го оставите някъде". Вбесих се направо. Отговорих й, че детето ми не е куфар за да бъде зарязано "някъде" и да не ми държи тон след като най-културно искам информация от нея. Каза, че можело ама с талон от лекар. Отговорих, че ще вземем талон, но сега измисли, че причината е в това, че сме в двойка стая, а няма диван където да го настаним - тези стаи с диван свършили. Верно е, че най-добре е да сме сами, но бабите имат куп здравословни проблеми. Другото е, че знам за случаи, в които са ходели деца. Днес съпругът ми им е казал, че ние ще му носим легло и нищо не искаме от тях. Отново са го изрязали. Чудя се дали да звъня на началника на хотела или просто да отидем там и да ги поставим пред свършен факт- ако не искат малкия то да се откажат и от нашите пари. Вие какво ще ме посъветвате?

Re: Как да преборя системата
Изпратено: detka_77 (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2012 22:00

Не виждам причина като си вземете ваше легло детето да спи там.Според мен се свържи с управителя и питай него как се процедира при подобен случай, едва ли сте прецедент.Ако се държи надменно и не стигнете до някакво решение винаги можеш да се обърнеш и по нагоре.Успех желая и ще ми бъде интересно да разкажеш за развитието.

Бебе Стилиан
Раждане: 21.05.2009г.3930гр.53см.
Изписване: 25.05.2009г.3680гр.53см.
22.06.2009г.5010гр.56см.
21.07.2009г.6650гр.60,5см.
20.08.2009г.7670гр.63,5см.
25.09.2009г.9030гр.68см.
29.10.2009г.9820гр.69,5см.
24.11.2009г.10200гр.72,5см.
22.12.2009г.10980гр.74см.
21.01.2010г.11320гр.75,5см.
23.02.2010г.12060гр.76,5см.
30.03.2010г.12880гр.78,5см.
22.04.2010г.13000гр.80см.
01.06.2010г.13500гр.83см.
26.08.2010г.14500гр.86см.
12.04.2011г.16000гр.92см.
11.11.2011г.18500гр.102см.
04.06.2012г.20000гр.107см.

Изпратено: Sonka (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2012 10:36

Случайно прочетох поста и меко казано съм доста шокирана.Как така- детето НЕ може.Как отиваш на почивка, си избираш ти-с дете или без.Тях това какво ги интересува изобщо?Какво е това място?Някакво специално?Забранено за деца?За мен най-добрият вариант е да се позвъни на място в санаториума и да се обясни ситуацията.Какви са тези правила.....просто недоумявам.Интересно ми е развитието на случая.

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2012 21:48

Sonka Написал:
-------------------------------------------------------
> Случайно прочетох поста и меко казано съм доста
> шокирана.Как така- детето НЕ може.Как отиваш на
> почивка, си избираш ти-с дете или без.

Без претенции да съм запозната със системата,подчертавам,все пак говорим за санаториум с даден режим,терапевтични сеанси,определен тип посетители.
Това не е като да отидеш на хотел в Златни Пясъци със свободен режим и претенции.

Щом е такъв проблем с детето - не ходете.Ето,проблема е решен.

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 23 March, 2012 22:40

Ралито, това не е санаториум за лежащо или тежко болни. И е най-малкото глупаво да правя избор или моето здраве или в къщи с детето.... За бебе бих разбрала, но дете на неговата възраст не пречи - масово ходят с деца други семейства. И т.к. думичката "не" винаги ме е амбицирала намерих наредбата за вътрешния ред на това заведение. Там изично пише, че и членовете на семействата могат да се възползват и е упоменато, че такива са децата до навършване на пълнолетие. Нещо повече - има и ценоразпис за каква възраст колко се заплаща. Решила съм, че разпечатвам наредбата и отивам с нея - нека въпросната дама ми каже въз основа на какъв закон ми забранява да си взема детето. Просто в България е най-лесно да пречиш на хората вместо да им бъдеш от помощ- така се разбира "обслужването".

Изпратено: xamelion (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2012 09:45

във военният санаториум в Хисар не се допускат деца, като придружаващи. Третират се като отделни личности. Ако има талон - да.
Но иначе това е санаториум, а не хотел.
Кати оскаш да се лекуваш, отиди.никой не Ви пречи да си вземете детето, но си му платете пребиваването.

Възмутена съм от вашето изказване. Никой не Ви е длъжен , за това че имате дете. Ако го искате с вас - моля платете си.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2012 13:23

Аз никъде не видях авторката на темата да иска той да пребивава безплатно. eye rolling smiley

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2012 18:46

Хамелион, от какво точно сте възмутена? От това, че авторката на темата е пипитала колко ще и струва да си вземе детето ли? Или от това ,че и талон може да вземе ,ако е необходимо,а е получила необоснован отказ без служителката да се е аргументирала законово?
Кристи,търси си законовите права ,както е по наредба! Щом има възможност да си вземете детето и по правилник не е забранено ,няма какво да те притеснява!

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Sonka (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2012 21:00

Кристи, щом по правилник има възможност детето да е с вас,и щом сте преценили ,че мястото с нищо не засрашава здравето му-ти желая успех!
Иначе за протокола winking smiley- правя разлика между хотел и санаториум.

Дата: 26 March, 2012 22:31

Kristi Написал:
-------------------------------------------------------
> Записахме се със съпругът ми за почивка по НОИ във
> военния санаториум в Хисар. На въпросът ми за
> малкия /5 г./ колко ще платим лелката от
> рецепцията ме изряза - ....

Именно това попитах xameleon!! Не съм от гратисчиите и винаги си плащам- за мене е важно удобството. И понеже съм била на санаториуми знам, че на всякъде ходят семейства с деца. Все пак мога да направя разлика между болница и санаториум. Колеги на съпругът ми миналата година са били с дете на неговата възраст, имало е и други - така че съм в правото си да се ядосам от проявеното отношение към мене. Просто принципът на българското обслужване е клиентът /в здравеопазването - пациентът/ да бъде отсвирен. Ако си знае правата ще си ги защити, ако ли не - с един по-малко.. Разбира се, че пред собственото си здраве ще избера детето / и коя майка не би го направила/, но е глупаво да се прави изобщо подобен избор.

Дата: 8 May, 2012 22:12

Реших да пиша заради други майки, които не биха оставили децата си. Отидохме и както и очаквах "проблемът с децата" е единствено в главата на главната рецепционистка - избива някакви комплекси женицата. Имаше и други 4 деца. Оказа се, че има поне 10 стаи с допълнително легло, а не както ме излъга тази жена. Пробва се и да ни изпрати на частен лекар извън станцията, но лекарката й звънна накрая да я пита що за глупости измисля да изкарва здраво дете болно. Така че платихме му престоя както и искахме от самото начало и се приключи сагата. За пореден път се уверих, че в нашата мила родина човек трябва постоянно да отстоява правата си - най-вече, когато става дума за децата ни.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2012 07:46

Браво Кристи! Така трябва - да си отстояваме, когато знаем, че сме прави!

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2012 08:57

Кристи, надявам се да сте изкарали хубава почивка, благодаря, че сподели с нас!

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.