Седянка : © Български Бебе Център
Може ли да имаме две кръстници за бебка?
Изпратено: ivchi (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2012 00:26

Здравейте момичета.

Поканих една добра приятелка да стане кръстница на моето бебе, тя прие с радост, но малко след това започна да ме гложди едно чувство, че може би трябваше да поканя сестра ми, която е много всеотдаен човек, обича безкрайно децата ми, купува им всичко и ги гледа като свои. Подразбрах също, че тя е очаквала да я поканя за кръстница и сега ми е едно такова... никакво.
Дали знаете, мога ли да направя кръщене с две кръстници, дали ще се съгласят в църквата?

Re: Може ли да имаме две кръстници за бебка?
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2012 11:35

Ивчи, виж какво са коментирали в друг форум: [mama.btv.bg]
Иначе аз нямам представа.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2012 14:51

Иве - нямам представа, но честита ти бебка! Пропуснала съм този щастлив момент...
Сигурна съм, че ще избереш най-добрия духовен наставник за малкото съкровище!

Дата: 20 June, 2012 16:16

Donika, много полезен сайт. Благодаря. Може би ще трябва да питам в съответната църква, защото мненията са двупосочни.

Venn, благодаря ти. Ние скоро ще станем на 3 месеца. smiling smiley

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 20 June, 2012 20:51

Ивчи,честита бебка!
По темата,мой познат преди време беше поканен за кръстник заедно с още един човек.Свещеникът е казал,че кръстника е един и само единият е поел ролята.
Не се терзай за избора,ако ти откажат да са двама.Просто поговори с жените,които си избрала.На сестра си кажи това,което си написала за нея тук.Сигурна съм,че признанието и благодарността ти биха я трогнали повече.А и тя е свързана кръвно с детето и този факт е за цял живот.

Нашите кръстници и ние, сме си едни на други(на сватбите и на кръщенетата на децата).За дъщеря ми обаче, избрах моята най-добра приятелка,защото така чувствах,че искам да е.Никой не се разсърди.

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2012 20:08

Ауууу Ивчи, бебка значи love smiley Много се радвам, да сте живи и здрави kiss

Дай Боже и за мен да стискате палци за една бебка, много искам момиченце вече!!! girl in love

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2012 21:15

Може би много зависи от съответния град. Ние сме кумували и кумците имат 2 деца. На първото аз бях кръстницата. Сега като се роди малкия реших, че трябва съпругът ми да е кръстник, защото за мене щеше да е 4 кръщелник - кръщавала съм и двама приятели. Но когато отидохме там - в Асеновград се извърши кръщенето- попът повика и мене до мъжа ми. Като приключи всичко, в кръщелното на детето бяхме вписани и двамата като кръстници.

Дата: 28 June, 2012 22:50

beibifeis, baileys, благодаря! Беборанка е много красива и кротка!

Кристи, дано и на мен да ми разрешат така, ще съм по-спокойна...

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 21 August, 2012 09:22

И мен много ме вълнуваше този въпрос и питах в църквата,но попа каза,че не може.
Март месец Емо претърпя много тежка и сериозна операция,по време на която е изпаднал в клинична смърт и после в кома.Тогава шефа на моя съпруг много ми помогна и финансово и психически,всеки ден ми се обаждаше и се интересуваше как сме и ме успокояваше,тогава изяви желание да стане кръстник на Емо,но той вече е кръстен и ни казаха,че няма как да го кръстим втори път и да има втори кръстник.

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 25 August, 2012 10:55

Vanina,съжалявам за премеждията през които сте преминали!Дано всичко е наред вече и каквото лошо да е имало да се случва-това да е било!Здраве и късмет за в бъдеще!

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 28 August, 2012 10:51

Благодаря ти,Бейб,не смея да се похваля,че после все гадни работи ми се случват,ама да чукна на дърво palci

Може ли да имаме две кръстници за бебка?
Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 18 January, 2016 22:26

Аз имам две кръстници на моето бебе,няма нищо лошо в това според мен, какво по-хубаво от това повече хора да закрилят детето ти.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.