Седянка : © Български Бебе Център
Избор на готварска печка misli
Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 21 July, 2012 21:39

Печката ми тотално сдава багажа и реших да я изпратя в заслужена пенсия. Та така - трябва да си избера нова. Засега съм харесала една печица на Горение, но ми направи впечатление, че има много модели на една марка, която досега не бях чувала - Amica. Имате ли някакви отзиви за марката - читава ли е или да не се заглеждам изобщо. misli

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Re: Избор на готварска печка misli
Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 22 July, 2012 10:07

Моята е Беко.
Доволна съм,има си всичко thumbs up smiley вентилатор,грил,но най ме впечатли размера на фурната,цели 65 литра,оборудвана отгоре с два газови един обикновен и един бързонагряващ котлон.
Клас А е и е много икономична.

Изпратено: konova (IP регистриран)
Дата: 22 July, 2012 10:18

Дони, когато избирах печка, бях много притисната от финансите.Взехме VOLTEL с тенденция да я сменим и отпратим някъде по летните къщи.Вече 7 години не я пускам да ходи никъде, а какви чудесии сме направили заедно.Не си я давам!!!!За първи път евтиното не ми излезе скъпо!

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изненадите на Мери Попинз

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 22 July, 2012 10:51

Ще следя темата,защото от 2 години се каним да си купим печка,но не е приоритет и изобщо не сме си го сложили на сърце.
Веднъж отидохме до магазина,разгледахме ги- печки и печици.Запознахме се с цените им и си тръгнахме misli
Оттогава купихме какво ли не за дома,но за печка изобщо не ни се дават пари.Така че,нещо евтинко и да върши работа (не чудеса) smiling smiley
Вили,"чудесии" казваш,ама то, магьосникът е важен.У дома той е в постоянен отпуск.
wink1

Дата: 22 July, 2012 19:56

Аз претенции към печката нямам кой знае какви - да работи само. Харесала съм си най-обикновен модел, без газови котрони, защото не ползваме газ. За вентилатор във фурната се колебая - много място заема и печките с такъв са с по-малка дълбочина.

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 23 July, 2012 22:31

Дони, имам Амика от началото на декември. Доволна съм, предвид това, че старата, която сварихме в квартирата беше от Балканската война. Едно, че гълташе ток като змей, а и от 4 котлона работеха трите и един по един сдадоха багажа, докато накрая остана да работи само най-малкия. Ядосах се и реших да си купим нова печка. Понеже е за квартирата моят мъж така разсъждава - не трябва да е скъпо(като, че ли не я купихме за нас grinning smiley ).
В Русе като обзавеждахме апартамента си взехме фурна за вграждане и котлони с марка Ханза тогава от магазини ДОМО, но тях вече ги няма. Също съм много доволна - не бяха много скъпи, а фурната е с доста функции, с ел. програматор, отложен старт и т.н. Поне квартирантите ми случиха на печка, не като мен thumbs up smiley
Тази Амика мисля, че е с 8 функции, има грил, вентилатор и фурната е голяма, с четири стъклокерамични котлона е и струваше около 540 лв. Вече 8 месеца ми служи вярно.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Дата: 24 July, 2012 10:51

Вики, доколкото четох, Амика и Ханса били едни и същи електроуреди. А на мен на практика след сегашната печка всичко ще ми хареса. grinning smiley
Свекърва ми ми дава добри отзиви за малките печки на Елдом и за тях се замислям като вариант. Досегашната печка беше малка и няма да се наложи да правя размествания. Притесненията ми са, че е правена в БГ и това ме спира. Нещо не съм много доволна от българските продукти напоследък.
Благодаря на всички за съветите!

Изпратено: viki_1974 (IP регистриран)
Дата: 24 July, 2012 16:31

Значи правилно си мислех, че имат нещо сходно. Котлоните са 1:1 с тези на Ханза. Донякъде и това ни накара да си я вземем.
Аз първо гледах сайтовете на Дипломат и Елдом, също с идеята да е малка и после да подменя, тази която ми е на село, но цената им беше около 450 лв., а и фурните им са малки и това ме възпря.

[bgphoto.net]

Живее истински този, който мисли доброжелателно.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 24 July, 2012 22:57

Дони, вземи си печка от енергиен клас А и добро съотношение цена-качество. Успех в избора! smiling smiley

Администратор

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.