Седянка : © Български Бебе Център
Babre4na Kriza!!!
Изпратено: ivana (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2006 15:51

Mili mami sno6ti nq6iat tati poly4i babre4na kriza,be6e mnogo nepriqtno.Silni bolki neznaexme kakvo da pravim tragnaxme sytrinta v 4 na spe6noto s malkata nqma6e na kogo dae ostavim.Kazetemi ne6to osven bolko yspokoqva6tite samo tova my izpisaxa.Ako nqkoi e preminal po tozi pat neka mi dade savet za le4enie.Blegodarq vi. plach

Re: Babre4na Kriza!!!
Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2006 16:00

да аз съм прекарала такава криза-много е болезнено!!също минах през спешното-там ми биха някаква инжекция и ме успокои!!също майка ми налагаше електрическа възглвничка-много е ефикасно!!отдавна не са ме хващали бъбреците и на никой не го пожелавам!!това е от мен!!дано да се оправи татито по-бързо-напълно му съчувствам!!

Изпратено: delina (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2006 16:28

знам едно много ефикасно нещо смесват се равни части зехти,ракия и лимонов сок.Разклащаш добре и пиеш по колкото пъти се сетиш.Много е гадно,но разгражда камънчетата.Моята майка се спаси от операция с това чудо.Когато отиде да и правят изследвания се оказа,че камъните са разградени и операцията се отложи.От тогава вече 10год няма проблеми,но тази гадост я пие редовно

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2006 18:08

Моят мъж получи бъбречна криза преди 2 години и от тогава слава богу няма проблеми.Наистина е ужасно.
Не трябва да се прави грешката да се пие топла бира.При мъжете има едно стеснение на пикочният канал и това създава големите проблеми и силната болка при бъбречните кризи.Просто трябва да се чака и е хубаво като излезе камъчето да се види какво е точно(да се занесе в лаборатория).за тази цел мъжа ти може да използва пластмасова чашка.
Бързо оздравяване!

Редактирано 1 пъти последният път 22.01.2006 18:08.

Изпратено: teodora_dim (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2006 19:03

При такива ситуации може да пие топла бира макар че е малко гадничко но все пак помага.Майками преди 5 години получи бъбречна креза и един наш познат и каза да пие топла бира,трябва да ти кажа че това нещо много и помогна.загряваш бирата до такава температура че да може да се пие и това нещо ако може да го изпие в рамките на 10 минути

Дата: 23 January, 2006 02:40

Точно от топлата бира мъжа ми се получи страшно зле.Както казах при мъжете има едно стеснение на каналчето и ако камъчето е тръгнало да излиза урината не може да премине както трябва.Бъбрека се пълни и боли ужасно.

Изпратено: zlatina (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 08:29

Най-важното при бъбречна криза е да се направят пълни изследвания на кръв и урина, за да се изясни точната причина. Аз лично съм прекарала доста и го казвам от опит. Може да е някакво възпаление, може да е просто усложнение на настинка, може да са камъни, може дори да е в резултат на пити преди това лекарства.... Причините са много, за това не ви съветвам на никакви самолечения. Единствено ако сте сигурни, че са бъбреци, /защото много често се бъркат с болките от възпален апендисит/ ел. възглавница /водна грейка/ помага за облекчаване на болката.
Искайте си пълни изследвания, защото последиците от грешна диагноза на бъбреците не са никак приятни!

Изпратено: Angie (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 08:55

zlatina Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-важното при бъбречна криза е да се направят
> пълни изследвания на кръв и урина, за да се изясни
> точната причина. Аз лично съм прекарала доста и го
> казвам от опит. Може да е някакво възпаление, може
> да е просто усложнение на настинка, може да са
> камъни, може дори да е в резултат на пити преди
> това лекарства.... Причините са много, за това не
> ви съветвам на никакви самолечения. Единствено ако
> сте сигурни, че са бъбреци, /защото много често се
> бъркат с болките от възпален апендисит/ ел.
> възглавница /водна грейка/ помага за облекчаване
> на болката.
> Искайте си пълни изследвания, защото последиците
> от грешна диагноза на бъбреците не са никак
> приятни!
> от опит също казвам само системи в болница и болкоудпокояващи венозно. На никой не пожелавам кошмар е и НИКАКВО САМОЛЕЧЕНИЕ.
>

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 09:54

Аз имах страхотни бъбречни кризи лятото. Нищо не помагаше освен инжекция - бусколизин, папаверин и атропен. Трябва непременно да си направи изследвания - кръв и урина, ако има проблем там единствено помага лечение с антибиотици. Аз имах левкоцити 30-40. Пих антибиотик 10 дни и после билкови хапчета за бъбреците и доста дълго време пих чайове - смес царевична коса, дръжки от вишни, корени от троскот. Може да звучи странно, но е ефекта е много голям. После на ехографа не се видя никакъв камък. Успех в лечението и бързо да минава. detelina

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 23.01.2006 09:55.

Изпратено: ivana (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 13:15

Blagodarq vi mnogo ,xodixme na exograf i kazaxa 4e ima kamak koito e tragnal da izliza,kazaxa samo bolkoyspokoqva6ti i te4nosti.Sega bolkite sorqxa,no ako ne pie xap4eta sigyrno pak 6te zapo4ne.Dano izleze skoro..BLAGODARQ VI....

Дата: 23 January, 2006 13:43

като изкара камъчето трябва да предпишат хапчета .Мъжа ми пи Rovatinex.
detelina

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 22:34

МНого ефикасно при мен средство - отвара от вишневи дръжки. Иначе бусколизини мусколизини - нищо. Купуваш от билкова аптека и пише как се приготвя и пие. Не е гадно, на плодовете мирише! Опитайте, поне няма да му навреди

Изпратено: galinagd (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2006 23:19

Отвара от мечо грозде /има го в билковите аптеки/. Много бързо ще изкара камъка с нея. Пие се сутрин на гладно.

Изпратено: dar-i (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2006 12:15

Преди да изляза по майчинство работех в "плод-зеленчук".Една клиентка купуваше в промишлени количества нар.Полюбопитствах закакво ги купува /защото бяха полуизсъхнали/и ми обясни че това е единствения начин дъщеря и да не изпърпява болките.Вари се и се пие профилактично като чай.Пожелаваме ти успех.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.