Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  123456>>
Страница:1 от 6
Деца без памперси
Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 15:45

[nodiaper.atspace.us]
Вашето мнение?

Re: Деца без памперси
Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 15:50

Това май ми напомня за Людмил grinning smiley

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 15:56

Хм, ами...

След кратък размисъл ще кажа следното: да, наистина преди 100 години нашите баби не са ползвали памперси. ПРОСТО ЗАЩОТО ТАКИВА Е НЯМАЛО.

И още... Ами, аз лично не бих се отказала от ползването на памперси. И с Мими ползвах, но значи ли това, че тя е била "нехигиенична", след като щом навърши годинка, махнахме изцяло памперса, и дневният, и нощният?
Айде стига, моля ви!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:15

Не бих могла да си отгледам детето без памперси! Категорична съм! Сигурна съм, че е възможно, но също така съм сигурна, че би било незаслужено трудно! И за майката, а до някъде и за детето, въпреки, че то по-лесно би се адаптирало...
А и както ми се наложи да тръгна на работа сравнително рано и никога не е имало кой да ми помага за каквото и да е: ЗАЩО да се тормозя с повече чистене, пране и какви ли още не задачи?!

Изпратено: mery (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:47

Момичета, кажете ми къде мога да прочета историята на този Людмил.Уж съм голяма клюкарка пък съм му изпуснала писанията eye rolling smiley обърнах Гугъла да разбера нещо за Людмил,обаче -камък sad smiley

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Изпратено: JULIA_DI (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:51

mery, ето една тема:
[club.biberonbg.com]

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:53

Категорично съм ЗА памперсите! Не бих си заменила и дамските превръзки за памучни парцали!!!winking smiley
С Дани ми се наложи да изкараме една седмица на пелени заради обрив по тялото. Беше най-неприятната, противна и уморителна седмица. Вместо да си опъна краченцата и да си почина през малкото свободно време трябваше да отпирам л... Да не говорим,че бях безумно изморена, изнервена и кърмата ми намаля през тази една седмица! Не виждам в това нищо по-добро нито за мен, нито за детето!

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: Laurelin (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:54

Много интересно и поучително. Наистина се изисква постоянство и непрекъснато вслушване в нуждите на детето, което не винаги е приложимо, но пък доста ми хареса като идея - чистоплътност, зачитане на нуждите на бебето, съобразяване с екологията, интуитивност, комуникация... Готино!
Винаги ми е било малко кофти, че детенце е все с памперс - все едно аз постоянно да съм с дамска превръзка - неудобно, мокро, гадно!
Наистина с памперси е много по-лесно за майката, но за детето?! Те не могат да си кажат, милите...

П.С. Мисля, че не сте прочели линковете на края на статията - не става дума за смяната на памперса с пелени! Става дума за майки, които така са настроени да усещат бебетата си, че още от раждането бебетата чишкат и акат в гърненце, вместо в пампите. Не го обясних добре, но прочетете другите статии - според мен са интересни.

Член на сдружение "Български бебе център"

Редактирано 1 пъти последният път 30.08.2006 16:59.

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:55

И между другото изобщо не излиза кой знае колко по-евтино като пресметнеш повечето прах за пране, омекотители, препарати за петна, вода, ток и най-важното ВРЕМЕ и ТРУД ! winking smiley

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: dimi73 (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 16:55

Да гледам бебе без памперс-айде,нЕма нужда!

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 17:06

Ох, защо напоследък отвсякъде се сблъсквам с назадничави идеи?!? Опитвам се да обясня на всички, че живея в 2006г. и за мен е абсолютно нормално да ползвам постиженията на съвременната медицина и цивилизация. Нарочно включих на първо място медицината - наскоро имах спор с една жена, която ме убеждаваше колко полезно за детето е, когато е болно, да го разтрия със свинска мас и ракия confused smiley! В добавка - нейната кърма била абсолютно нехранителна, без никаква масленост /не можа да ми обясни как са го установили това/ и цигарения дим не е вреден за децата /нейното внуче е отраснало в компанията на 4-ма пушачи!/. По темата - не виждам защо трябва да се лиша от това очеизвадно удобство! Спомням си как сестра ми отгледа голямото си дете - то не бяха пелени, не беше пране, не беше чудо!

Изпратено: Laurelin (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 17:45

Мами, не сте разбрали правилно статиите - не става дума да се ползват ПЕЛЕНИ, а просто периодично да се изчишква детето така, че да не ползва НИЩО, т.е. да ходи по голо дупе!!!
Определено аз също не бих се навила да ползвам пелени вместо памперс, но алтернативата да не ползвам НИЩО ми изглежда доста интересна. И тъй като бебчето чишка и ака в гърне или друго съдче - няма да има допълнителните разходи за пране и чистене, за които говорите.
Според мен "интуитивно" и "близо до природата" не означава "назадничаво"

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: ninichka (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 17:52

Както е отбелязала Laurelin, не става въпрос за замяна на памперсите с памучни пелени и за пране, напротив.
Иначе идеята на мен мнооого ми харесва, но май ми се струва малко неприложима в този забързан 21 век... Това може би ще е по-осъществимо в някоя тиха китна къщурка сред природата... но в стреса на големия град... не знам. Май много сме задушили майчините си и естествени инстинкти, за да можем сега да се "върнем към природата" по този начин. Иначе звучи хубаво и естествено... само мога да въздъхна и да купя поредния пакет памперси.

Image Hosted by ImageShack.us

Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 18:07

Ходенето по голо дупе според мен е приложимо в страни с топъл климат или летния сезон в Б-я. В противен случай бебето може да се простуди яко, да не говорим, че ще започне постоянна смяна на чаршафите, пране и т.н.
Но иначе съм абсолютно съгласна с твърдението на Laurelin: "интуитивно" и "близо до природата" не означава "назадничаво"
.

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 18:14

За мен /имам предвид конкретно себе си/, начина си на живот и т.н. подобна алтернатива е точно "назадничава". Изказах своята гледна точка, не исках да обобщавам по принцип!

Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 18:23

off: bobi@, не визирах твоето изказване, просто повтарям тезата на Larelin, защото се втрещих като прочетох на едно място мнението, че кърменето било животинско. В тази връзка "близо до природата" е добре да се разбере, че не е назадничаво, а напротив. smiling smiley

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 21:17

кой каквото ще да говори-без памерси-НЕ!Иначе съвсем ще лудна,сега съм така glupi ,а без памперси ще съм glupi glupi glupi така.....

Изпратено: Nifada (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 21:55

Не бих заменила памперсите с пелени, каквото и да ми говорят. Ясно, че статията не е точно за това, но аз споделям и това ми мнение.
Мисля, че ще опитам да отуча Гергана от памперс колкото може по-рано. Да сиказва, да си сяда на гърнето и т.н., но ще видим. Дано стане. Имам приятелка, на която 6 годишната дъщеря още спи нощем с памперс, знае, че не е редно, но си се напикава и това си е.

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 22:10

Nifada Написал:
-------------------------------------------------------
Имам приятелка, на която 6 годишната дъщеря още спи
> нощем с памперс, знае, че не е редно, но си се
> напикава и това си е.

Това е болестно състояние и няма нищо общо с възрастта,на която детето ще свикне да е без памперс.

Изпратено: Nifada (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2006 22:15

Да, така е. Лошото е, че май се случва доста често на дечицата. От много майки съм чувала, че нощем се напикават дори и големи, и не се събуждат за да се изпишкат.

Страници:  123456>>
Страница:1 от 6

Тази тема е затворена.