Седянка : © Български Бебе Център
Съвет за готварска печка
Изпратено: galka_77 (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 14:26

Разглеждам сега сайта на Техномаркет и всъщност се оказва,че аз не знам какво точно търся eye rolling smiley
Май гледам картинките и цените.
Ще съм ви много благодарна да ми препоръчате.
Знам само,че искам да е електрическа,с керамичен плот.
И ако може някой да ми обясни разликата между мултифункционална и вентилаторна фурна.
Също така енергиен клас"А",значително по-икономични ли са.
Всъщност каквото и да споделите,ще ми е в полза!
Благодаря предварително cvetia

Рая-29.06.07г Тео-02.12.09г ЩАСТЛИВА МАМА НА ДВАМА!

[bgpetition.com]

Re: Съвет за готварска печка
Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 19:53

Нашите имат Зануси.Сравнително нов модел с вентилатор е, който разпределя равномерно топлината.Когато е включен вентилатора, равномерно се пече ястието.Енергиен клас "А", е препоръчително да си вземеш.По-малко ток хаби.Доволни са.Има и функция за печене на грил.Пилето става по същия начин като купените печени пилета.Аз не мисля,че има разлика в печките, освен във функциите и в цената.Наши приятели имат Аристон и също са доволни.Ние имаме Дипломат и също сме доволни.Трябва да знаеш какви функции искаш да има и да си търсиш печка,която ги има.Успех в търсенето и после да кажеш. uspeh

Изпратено: bambi3 (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 20:48

Скоро, си купих "Горение" с керамичен плот и съм страшно доволна от нея.

Изпратено: vania dimitrova (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 21:12

bambi3 Написал:
-------------------------------------------------------
> Скоро, си купих "Горение" с керамичен плот и съм
> страшно доволна от нея.
>
>
>от 3г имам и съм страшно доволна

Изпратено: bebe Lily (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 22:24

Галка, едно от най-важните неща, които трябва да гледаш е функциите, колкото повече по-добре. Имай на предвид, че някои марки за функция броят и това да ти свети постоянно осветление във фурната докато готвиш.
Клас "А" при уредите е за предпочитене, но ... при готварските уреди/фурна, котлони/ няма особено значение.

"Внимавайте какво си пожелавате ... може и да го получите."

Дата: 21 January, 2008 08:12

Благодаря за съветите!
Именно това е което не знам,какви функции трябва да има една добра готварска печка.
За марките също имам колебания,но с ваша помощ ще успея да си избера smiling smiley

[bgpetition.com]

Изпратено: nova_sam (IP регистриран)
Дата: 21 January, 2008 09:03

гледай и фурната да е достатъ4но дълбока, за да побира голява тава.

Изпратено: Kaiva (IP регистриран)
Дата: 21 January, 2008 13:46

За мен беше решаващо студеното стъкло, с малко дете пипащо навсякъде.

Изпратено: dafne (IP регистриран)
Дата: 21 January, 2008 14:06

На вилата взехме краун, ама тя е много малка като размери фуран, в дома на приятелят ми е индезит с обикновени котлони, с грил и вентилатор, само че не знам какъв енергиен клас е. Но в редките случай когато съм имала възможност да я използвам, съм включвала вентилатора и яденето наистина се изпича равномерно. За ужас на неговото севейство съм зареждала и трите нива, т.е. да печа три различни неща. Получава се. Избери си, тази на която ще ти е приятно да готвиш. Успех!

Изпратено: iov75 (IP регистриран)
Дата: 21 January, 2008 23:40

За функции:При мен са 8
-на това ниво ми лампичка
-горно с долно с вентилатор
-само горно с долно
- само долно положение
-размразяване
- горно с грил
-горно с грил и вентилатор
- само грил
Всичко съм пробвала и работа перфектноСамо ми казаха че имало някаква функция на самопочистване , но незнам как се прави. Модела е Електролукс от тази година. Фурната ми е вградена . Плота ми е на същата фирма и той за вграждане с четири котлона.

Изпратено: iina (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2008 18:03

Много добри отзиви има за AEG ...аз такава марка уреди предпочитам.Дано си намерила правилния избор.

Редактирано 1 пъти последният път 22.01.2008 22:20.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2008 19:30

Ние си купихме ЕЛЕКТРОЛУКС, доволна съм много, но по принцип чух, че са ги развалили, защото са ги купили ЗАНУСИ, а преди бяха на АЕГ. Та фурната ни е голяма, на четири нива. Има всички екстри, които още даже не съм разучила - вентилатори, партигрил, грил, размразяване и незнам още какво, клас А. Знам, че предпочитана марка, Гале е АЕГ, но на АРИСТОН, специално печките и хладилниците им са много добри.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: danipbg (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 13:43

и моята е "Горение",вградена.До месец ще започна да я ползвам надявам се,защото тогава би трябвало да заживеем в нашето си жилище.Но свекито има също "Горение" и е много доволна

Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 17:00

Много е удобна фурна с вентилатор-разпределя равномерно топлината и разни сладкиши и баници набухват много бързо в нея.Мултифункционална значи,че има няколко предлагани функции-например да работи само горен или долен реотани,само грил,грил с фурна,грил с вентилатор,размразяване,консервиране......всички съм ги ползвала и вършат страхотна работа,поне тези функции гледай да ги има!За гриловете-има фурни с допълнителен въртящ шиш,за печене на пиле например,но дори и да го нямаш,същата работа върши функцията"грил с вентилатор",понеже върти инфрачервените лъчи покрай месото и го изпича от всякъде.Аз ползват него за цели меса,нямам шиш.Клад "А"означава енергоспестяваща-определено има значение,особено ако ще готвиш на ток!Успех в избора!

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Дата: 23 January, 2008 18:02

Много ви благодаря за съветите момичета.С ваша помощ съм се спряла на няколко модела.Като отида на място ще искам повече информация и ще реша.А после ще се похваля каква е новата придобивка winking smiley

[bgpetition.com]

Изпратено: anneto_r (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 19:03

Kaiva Написал:
-------------------------------------------------------
> За мен беше решаващо студеното стъкло, с малко
> дете пипащо навсякъде.
>
>

И аз така. Ето това е нашата печка:

HLN 445025

печка с керамични котлони

EcoClean – самопочистваща се повърхност
Мултифункционална фурна 3D Comfort
с 9 функции
XXL-Фурна (58 литра) с Гранит-емайл
Електронен контрол на температурата
Електронен програматор
Функция за бързо загряване
Печене на нива
Програмируемо включване
и изключване на фурната
Студена врата – до 50 ºС
Тангенциално охлаждане
Прибиращи се бутони
Дигитален дисплей
Изцяло стъклена врата
от вътрешната страна

4+3 керамични котлона
Показания за остатъчна топлина

Клас на енергийна ефективност: А
Размери: 85 х 60 х 60 cm (ВхШхД)

Страшно съм доволна от нея.

[www.youtube.com] моята работа и моята страст

Редактирано 1 пъти последният път 23.01.2008 19:05.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 19:10

"Горение" от 3г съм с такава с вентилатор и един куп друг функций + керамичен плод, супер доволна съм.А най-интересното е че за 3 години цената и не е паднала с един лев,съвсен скоро взех същата на майка ми и я купих точно за толкова колкото купихме и нашата. thumbs up

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: LINA/ (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 21:00

А да ,забравих,студената врата и самопочистващата функция-това ми липсва много на мен-ако имаш такъв вариант-вземи си.
Както казва Дидито,и ние сме с Горение,въобще не им пада цената,явно са качествени winking smiley

Член на сдружение "Български бебе център"

Мисис Ентусиазъм 2007г.
Мисис Кулинарна фурия 2007г.

Модератор на клуб Сдружение и благотворителност Моля,спазвайте клубните правила![club.biberonbg.com]
"Вашите деца не са ваши деца.Те са синове и дъщери на бленувания от вас живот.Те идват чрез вас,но не от вас.И въпреки ,че те са с вас,те не ви принадлежат.Вие можете да им дадете любовта си ,но не и мислите си.Защото те имат свои собствени мисли.Вие можете да подслоните телата им,но не и душите им.Защото техните души живеят в къщата на бъдещето,която вие не можете да посетите дори и в мечтите си.Вие можете да се опитвате да бъдете като тях,но не искайте от тях да бъдат като вас.Защото живота върви напред,а не остава такъв,какъвто е бил вчера."Х.Дж.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.