Седянка : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Пърхут
Изпратено: Nadia Sto (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 21:43

Здравейте на всички!
Някой знае ли лек за пърхут.
Бях го овладяла и беше изчезнал, но след раждането се появи с нова сила.
Косата ми капе, имам сърбежи и винаги пада пърхут.

Имали ли сте такъв проблем и как го решихте?

"Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят."
Паулу Коелю ("Петата планина")

Re: Пърхут
Изпратено: LILI A. (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 21:48

Опитвала ли си с Низорал? Много познати са ми казвали че с него са се спасили! На мен понякога ми се появява, и тъкмо се наканя да си взема Низорал, и той вземе, че изчезне... пърхута де...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Изпратено: Dfd (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 21:53

Ами и аз съм за Низорал. Не съм го ползвала,защото и при мен става точно както при LILI A,но насистина помага. И смени шампоана с който се къпеш. Може да е от него.

Изпратено: li0n (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 21:53

Освен Низорал, който наистина е ефективен, има и един шампоан на Vichy казва се Dercos, който също много помага за пърхута. Има го за всеки тип коса и струва около 13 лева, но е икономичен и отива дълго време. Съпруга ми водеше борба с много упорита себорея (то не знам да има неупорита smiling smiley), която беше се разпростряла и в ушите му, и по тялото на гърдите му отпред и имам доста натрупан опит, ако искаш ще ти кажа и още трикове.

Дата: 17 June, 2005 22:03

Давайте отворена съм за идеи.
Аз ползвах хедендшолдерс, но вече не помага. Досега други шампоани за пърхут не съм използвала. Поровичках се в нета и разбрах, че пърхута(себореята), няма излекуване но може да се овладее и да се контролира.
На мен лично за първи път ми се появи по време на пубертета и сега пак. Явно при мен е свързан с промените с хормоните.

А този Низорал в аптеките ли го има и каква му е цената? При всяко миене ли се ползва или се редува с други?

"Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят."

Дата: 17 June, 2005 22:07

Nadia, ако искаш дай ми майла си и ще ти пиша, че е много дълго за обяснение и да не отегчавам другите с дълги постинги. Ще ти напиша всичко, което се сетя и дано ти помогне нещо. Наистина не се лекува, но може да се овладее, така че да нямаш проблеми.
НИзорала се продава свободно в аптеките и е около 10-12 лв. Има добро упътване колко често се използва и след това каква е профилактиката с него.

Редактирано 1 пъти последният път 17.06.2005 22:09.

Изпратено: LILI A. (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 22:08

Има го в аптеките и струва около 10 лв... поне така беше преди... Четох го веднъж, но не помня как беше - май трябваше да се миеш няколко пъти с него и после край! Но не съм сигурна - най добре поискай в някоя аптека да ти го покажат да го прочетеш...

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 22:20

Шампоанът Низорал е мудицинска козметика.А на фирмата Биодерма също има такъв шампоан против пърхут и себорея.Но трябва да питаш в аптеките,повече информация нямам.Продуктите на Биодерма обаче са страхотни.Използвала съм някои.

Изпратено: mercy (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 22:47

Аз в пубертета имах пърхут и дерматолог ми препоръча Selsun Blue, мисля така беше името на шампоана. Скоро пак го бях мярнала в аптеките, което значи, че го има.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 22:49

Аз съм ползвала Низорал и останах много доволна от него. Първоначално ме заболя сърцето да инвестирам 13 лева в шампоанче от 60 милилитра, но доста успешно си свърши работата. Преди това нищо друго не успя да ми помогне.

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2005 22:59

На мен пък Низоралът ми помогна за известно време и после пак се появи пърхут. Ползвах го пак и пак подейства, но след третия път се получи като при другите шампоани: спря да действа.
Но определено трябва да кажа, че това е най-фикасното средство, което съм ползвала до сега. Ползвала съм и Selsun Blue. От него също имаше полза, но не съм виждала да го продават напоследък.
Май ще пробвам и този Dercos. Дано ме спаси...

Дата: 17 June, 2005 23:12

За да поддържате пърхота да не се появява трябва профилактично 1 път на 1-2 седмици да се миете с противопърхутния шампоан, който използвате. Низорала е добре да се комбинира и с прием на таблетки Низорал (при по-остра форма на себореята) поне 1 месец. Постига се добър ефект от тази комбинация, но излиза малко по-скъпичко.

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 18 June, 2005 08:29

Аз пък да ви кажа,купувала съм хапчета Низорал които стрити се слагат в шампоана който ползвате.Ефекта е същия и е мнооого по ефтино.След свършването на шампоана ,почивка имаше май от седмици или месец и после пак. uspeh

[img][/img]

Изпратено: donikagg (IP регистриран)
Дата: 18 June, 2005 13:10

Здравейте нека да си кажа и аз мнението...тая работа с пърхута е доста неприятна angry smiley , ако нямате възможност да си купите низорал или селсън блу, същият ефект има и един спирт, който се казва "Себорал", струва около 2-3 лв., но се ползва малко по-дълго време за да има ефект. Намазва се обилно главата след измиване, същият спирт има и добро действие върху косопада. Успех в борбата с тази напаст пърхута. Аз лично от време на време ползвам "Низорала" на мъжа ми, но не постоянно.

Дата: 18 June, 2005 14:24

li0n,
пуснах ти е-майла на лично съобщение.
Виж дали си го получила?
Очаквам информацията.

Аз си мислех, че няма много с този проблем, пък то се оказа обратното eye rolling smiley

Изпратено: petia (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2005 16:53

Дъщеря ми е със себорея и пърхут.Изписаха ни "Дипрозалик"-лосион за мазане /около 13,00 лв/ и шампоан Кертиол-14-15лв.Ефектът е докато се лекуваш, изоставиш ли се-появява се отново.

Изпратено: tanti (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2005 09:12

Аз пък ще ви препоръчам друго,вместо да давате яко пари за шампоани,които я помогнат,я не.Вземете си един блистер "Нистатин" от аптеката/към 2 и нещо струва/,настъргвате го на прах и го изсипвате в какъвто и да е шампоан."Нистатин"-а е БГ варианта на "Низорал"-а.Ефекта е чуден.Всъщност то си зависи от какъв характер е пърхота,де.

P.S.За едно шише шампоан се настъргват около 5 таблетки "Нистатин"

Редактирано 1 пъти последният път 22.06.2005 13:10.

Изпратено: Hrisi (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2005 09:19

Ние използваме само Head and Shoulders и сме много доволни. Преди мъжа ми имаше пърхут, а и на мен ми се беше появил за малко, но сега забравихме за този проблем. Преди време ми бяха подарили някакъв друг шамоан и на мъжа ми веднага му се появи пърхут, но щом си взехме пак Head and Shoulders-а всичко си дойде на място. Вече доста години това е нашия семеен шампоан.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Изпратено: NADEJDA (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2005 09:36

ние изпозваме на Ейвън шампоаните - на Нивеа и Палмолив - но все имам пърхот-не знам вече какво да правя smiling smiley

Без едни да са родени да пълзят, други не могат да летят. (Приписва се на М. Горки)

Animated Letters

Редактирано 1 пъти последният път 22.06.2005 09:42.

Изпратено: inadar (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2005 12:11

За мен Nizoral е най - добрия шампоан против пърхут, а за шампоана Hеad and Shoulders мога да кажа, че наистина докато го ползваш има ефект, но спреш ли го ти се появява на ново пърхут имам чуството, че е на правен умишлено така колкото и да е смешно. А при Nizorala можеш да ползваш и други шампоани.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.